PAHREBA. Po dobe ľadovej je tu doba konšpiračná. Politici, „experti“ a mainstream stupňujú hon na bosorky

Bratislava 26. marca 2017 (HSP/Foto: Facebook)

 

Dámy a páni, blahoželám! Z doby ľadovej (studenej vojny) sme sa vyspevujúc prehupli do doby konšpiračnej. Politici a mainstream každého, kto zmýšľa aspoň trochu inak, ako oni, vyhlasujú za konšpirátorov. Ale kto sú v skutočnosti konšpirátori?

Ilustračné foto

Nazdar, Jožo, počul si? Šíri sa u nás ruská propaganda. Hovoria o tom politici, experti a médiá. Dokonca to priznali na ministerstve vnútra a mnohí naši experti a médiá.

Jaj, keď to priznali naši „experti“ a médiá, tak ozaj sa blíži katastrofa. Máme tu viac takých „odborníkov“ – politikov, analytikov a novinárov. Žiadne pochybnosti: keď títo pani tvrdia, že nebezpečenstvo je veľké, tak ozaj onedlho nás napadnú Rusi. A keďže o ruskej hrozbe každý deň – presne ako pripomínania holokaustu – čítame v novinách, počúvame v rozhlase a v televíznych správach, je to jasné – Rusi nás napadnú už zajtra… či pozajtra?..

Ironizuješ? Ale situácia je vážna! Neviem, čo máš proti našim odborníkom, ale tí hovoria, že  Ruskom platené médiá, rôzne portály a webstránky, politické zoskupenia či občianske združenia šíria nepravdu, alebo dezinformácie. Všade sú samé konšpirácie.

Jasné-é-é-é… Všetci kričia o ruských špiónoch a akýchsi peniazoch, ktorými Rusi platia svojich agentov a médiá. Lamentujú už dlhé roky, ale ešte ani raz nepredložili ani jeden dôkaz, že Rusi niekomu zaplatili aspoň cent. Opakujem – ani raz! Rusi majú svoju stanicu  Russia Today a Sputnik a im to stačí. A čo sa týka konšpirátorov, tak si myslím, že pes je zakopaný úplne inde… Všetci vieme a stokrát bolo dokumentárne dokázané, že mnohé západné a zaoceánske tajné služby „sponzorujú“ médiá a mimovládky po celom svete, vynakladajú na to ťažké milióny. Sú desiatky „sponzorov“ a mecenášov, ktorí štedro platia mnohé mainstreamové médiá. Jasné, že neplatia len tak, ale za určitú prácu. Postačí samotný Soros s jeho nadáciami a spolkami. Ten si už kúpil takmer všetkých. Takže všetko je na hlavu postavené: Ako obyčajné – zlodej kričí: „Chyťte zlodeja!“ Ale koho platia „sponzori“?

Nepreháňaj. Čo máš proti mainstreamu? Iba poukazuje na to, že niektorí konšpirátori tu obhajujú Rusko, vytvárajú jeho pozitívny obraz a naopak, negatívne ovplyvňujú náš názor na Európsku úniu, NATO, spojencov Slovenska, aj ten hodnotový systém, na  ktorom je postavená Európska únia a západná civilizácia vôbec. Útočia na naše hodnoty.

Prosím ťa, naše hodnoty! Alebo hodnoty, podľa mainstreamu? Máme naše, slovanské hodnoty, ale to, čo nám nanucujú, to je „cudzorodý element“. Celý mainstream kašle na našu históriu, tradície, kultúru a nanucuje „nový poriadok“. Kedy si videl, aby mainstream sa aspoň trochu zmienil o slovanstve? Každý deň čítame o počúvame o LGBT, holokauste a ruskej hrozbe. Ale čo naše korene, naše zvyky, naša spoločná slovanská história a viera? Veľa si o tom čítal alebo počul v mainstreamových médiách? Tak kto je potom konšpirátor?

Nie, práve to, čo hovoríš, je všetko konšpirácia a práve preto aj ministerstvo vnútra sa rozhodlo bojovať proti konšpirátorom. Už bolo na čase. Máš niečo proti tomu?

Vôbec nie. Máš pravdu: už bolo na čase a treba bojovať proti konšpirátorom, ale na ministerstve, ako obyčajne, si zasa pomýlili smer. Ako vždy, v tmavej izbe hľadajú čiernu mačku, ktorá tam nie je. Nech si prevetrajú mainstreamových konšpirátorov – to by bola tá správna práca. Nemusia nás brániť pred ruskými konšpirátormi, ale pred západnými a zaoceánskymi – potom by práca celého kolektívu ministerstva vnútra mala zmysel.

Nesúhlasím. Všade sa šíri ruská propaganda a preto ministerstvo sa rozhodlo zakročiť. Je to nehoráznosť, že sa tu šíria klamstvá a treba to zastaviť, umlčať klamárov.

Aha, takže sa vraciame do stredoveku alebo do čias „svetlej budúcnosti“, keď iba „vedenie podniku“ malo pravdu a všetci ostatní nemohli otvoriť ústa? Treba ich umlčať? Všetci „liberáli“ tu kričia o slobode, demokracii a pod. A chcete porušovať ústavu, kde sú sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené, kde je zákonom stanovené, že každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, každý má právo slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie. Chcete nastoliť stredovekú cenzúru? Ale tá je Ústavou zakázaná. Začína sa hon na bosorky, aby umlčali tých, čo sa snažia povedať ľuďom pravdu. Ale kto tu mieni umlčať mainstream, ktorý stále klame, straší, šíri dezinformácie a stále nás tlačí do slepej uličky? Zakročí ministerstvo aj proti nemu?

Ale čo stále máš proti mainstreamu? Informuje o ruskej hrozbe? A nie je to pravda, že Rusi posilňujú svoje vojenské jednotky na západných hraniciach? Načo to robia?

Tak podľa mainstreamu je to jasné: sústreďujú na západných hraniciach vojsko, aby nás napadli! Ale tí lotri Rusi furt trčia na svojom území a nevláčia svoje vojská po cudzích krajinách a nepribližujú sa ku „konkurentom“. Rozpustili Varšavskú zmluvu, nie sú konkurentom NATO, ale NATO naopak prijalo viac štátov a teraz vojská a techniku sťahuje k ruským hraniciam. Tak kto koho ohrozuje? Čo robia americkí a kanadskí vojaci v Poľsku a v pobaltských štátoch vzdialení tisíce kilometrov od svojej vlasti? Ale Rusi sú furt doma.

Doma? A čo Sýria? Nemajú tam vojakov, nebojujú tam? Tak nie sú iba doma.

Tak to je ozaj ohromujúce! Tí lotri Rusi sa odvážili zakročiť v Sýrii! Hádam tam už roky nebojuje takmer celá garnitúra NATO, hlavne Američania? A kde sa ešte bojuje? Irak, Líbya, Afganistan a pod. Bojujú tam Rusi? Nie. A to podstatné: pripravili, rozpútali vojny a  zničili tieto krajiny Rusi alebo niekto iný? Rusi majú zopár základní mimo svojho územia. Koľko ich má NATO? Tisíce. Iba Američania majú pomaly 200 základní po celom svete – nepreháňajú to trochu? Kto šarapatí so zbraňami po svete – Rusi? A možno niekto iný? Keď si tieto fakty spomenie nejaké nezávislé médium – hneď je to konšpirátor a ruský špión. Mainstream podporuje americkú a natovskú agresiu – je to v poriadku. Tak kto je konšpirátor?

Aha, a Rusko je taká ovečka. A čo Krym, a čo Ukrajina? Nebojuje sa na Donbase?

A samozrejme, na Donbase bojuje regulárna ruská armáda! Celý mainstream je pokakaný z toho, že domáce ozbrojené sily a dobrovoľníci z celého sveta držia v šachu celú ukrajinskú armádu a nacistické batalióny – a kvôli tomu vylievajú denne tony jedu a falošných správ. Ale pravdu nepovedia: keby nebol Majdan, nebol by ani Donbas a ani ten Krym. To je fakt! Veď 23 rokov Rusi ani „ň“ nepovedali na margo Krymu, aj keď sa do zostavy Ukrajiny dostal nezákonne. Tým treba začínať, ale nie referendom v r. 2014 a „anexiou“. Krym nikdy nebol v zostave Ukrajiny, okrem toho, že Chruščov ho zasa nezákonne „daroval“ Ukrajinskej ZSSR, ktorá s rozpadom ZSSR prestala existovať. Na Kryme sa ešte v r. 1991 konalo referendum o nezávislosti, ktoré Kyjev neuznal – porušil zákon a všetky medzinárodné normy.

Ako porušil? Všetko má byť podľa medzinárodných noriem. Napríklad, ako vo Veľkej Británii: ak Londýn povolí Škótsku referendum – tak sa bude konať. Kým centrála nepovolí referendum „vidieku“, referendum sa nemôže uskutočniť. Takže referendum na Kryme v r. 2014 bolo nezákonné. Preto bola to agresia a anexia – nezákonná.

Ak povieš „a“, tak povedz aj „b“. Fajn, chceš zákonnosť a poriadok. Mali na Ukrajine uskutočniť referendá, ako vo Veľkej Británii? Lenže situácia bola úplne iná. Vláda v Londýne je legitímna a „vidiek“ musí požiadať o právo usporiadania referenda. Vláda v Kyjeve je tiež  legitímna? Ani náhodou! Chopila sa moci v následku protizákonného krvavého štátneho prevratu. Koho mal Krym žiadať o referendum – zločincov v Kyjeve, ktorí porušili všetky zákony a postavili sa na čelo štátu? Preto je kyjevská vláda nezákonná a krymské referendum bolo legitímne. A presne tak to bolo aj v r. 1991 počas prvého krymského referenda. Rozpustenie ZSSR bolo nezákonné: traja opilci podpísali v lese Belovežskú dohodu a zrušili ZSSR. Podľa zákona malo sa konať celoštátne referendum. Nebolo. Takže vtedajšie vlády v Moskve, Kyjeve a Minsku boli nezákonné. Koho v r. 1991 mal žiadať Krym o povolenie?

To sú všetko konšpiračné rečičky! Vládu v Kyjeve uznáva celý civilizovaný svet, takže je legitímna a zákonná. A tie tvoje právnicko-konšpiračné teórie strč si… vieš kde.

Nepáči sa? Keď úplne zákonite, mierovou cestou, na základe referenda sa uskutočnia zmeny – je to zle, kriminál, konšpirácia. Ale keď do stredu Európy priletia cudzie lietadlá zo vzdialenosti desiatok tisíc kilometrov, zbombardujú suverénnu krajinu, nezákonne odtrhnú od nej kúsok a tiež nezákonne vytvoria nový „štát“ – je to úplne v pohode, všetci tomu tlieskajú a nie je to žiadna konšpirácia. Takže krvavé Kosovo je v pohode, ale mierový Krym je kriminál. Nemala by byť aspoň nejaká rovnováha? Chcel by som vidieť, ako by škriekal mainstream, keby niečo podobné urobili Rusi. Ale keď to robia USA, NATO je to v pohode.

Vieš čo, ty si celý presiaknutý týmito konšpiráciami! Ešte začneš obhajovať Kotlebu!  

Prečo by som mal niekoho obhajovať? Aby som robil to, čo robí mainstream a politici, keď bránia, podporujú a obhajujú nezákonnú vládu v Kyjeve? Hovoríš o konšpiráciách? Nikoho nemusím obhajovať, stačí iba niečo porovnať. Mainstream a politici dennodenne strašia Kotlebovcami: obhajujú slovenský štát, Tisa, používajú pozdrav „na stráž“ a pod. Po prvé, mali by sme sa už konečne vysporiadať s vlastnou históriou a odborníci by mali presne definovať, aký bol ten slovenský štát, čo zle a čo dobre urobil Tiso a rozložiť všetko na svoje miesta. Zatiaľ je v tom úplný chaos a každý si hovorí, čo chce. Takže kotlebovci majú svoju mienku, iní majú opačnú mienku – ale, kde je úplná pravda, nie je vyriešené. Po druhé, kotlebovci sa legitímne zúčastnili na voľbách a tiež legitímne pracujú v parlamente. Nepálili pneumatiky pred Prezidentským palácom, nestrieľali na policajtov, nezorganizovali nezákonný štátny prevrat, neprelievali krv, nezabíjali, neurobili kopu iných vecí, ktoré urobil krvavý „majdanutý“ režim v Kyjeve. Lenže kotlebovcov mainstream a politici kritizujú, ale zločineckú protizákonnú krvavú vládu v Kyjeve obhajujú a podporujú a tvária sa, že prišla k moci „čisto“ a na základe zákonných volieb. Ale uskutočnila krvavý nezákonný štátny prevrat! Keď hovoríš o kotlebovcoch, tak tí neurobili ani jedno percento toho zla, čo súčasná kyjevská moc. A tie ich pozdravy „na stráž“… A na Ukrajine ako sa zdravia? Nepoužívajú  pozdrav nacistických fašistických banderovcov? U nás „na stráž“ používajú iba Kotlebovci, ale na Ukrajine banderovským fašistickým pozdravom všetkých zdraví prezident, predseda vlády, parlamentu, poslanci, politici a iní. Nacisti a banderovci sú tam národnými hrdinami, po nich pomenúvajú ulice. A celá EÚ, USA, „experti“, mainstream a spol. na to zatvárajú oči. Podľa nich je to v poriadku – ale Rusko je agresor. Tak, kurník, kto je tu konšpirátor?

Vidím, že sa s tebou nedohodnem. Ty máš svoju pravdu, ja mám svoju. Bohužiaľ.

Brate, pravda je len jedna. Hovoríš, bohužiaľ. Tak, bohužiaľ, nie všetci tú pravdu chcú priznať. Ale horšie je to, že mnohí tú pravdu chcú ututlať, umlčať, nasadiť klamstvá a lož. A dnes je to úplne na hlavu postavené: konšpirátori a klamári obviňujú iných z konšpirácie. Ako hovorím: zlodej kričí „Chyťte zlodeja“. Taká je realita. Našťastie ľuďom sa otvárajú oči, mnohí vedia rozoznať pravdu a lož, vedia vyhľadávať pravdivé a objektívne informácie. A to znervózňuje „dobrých“ politikov a mainstream, preto vyvolávajú hystériu a začínajú hon na bosoriek. Škoda, že aj u nás sa nájde „zopár jedincov“, ktorí na to naletia. Pravda však vyjde najavo a ukáže sa, že súčasný hon na bosorky je presne taký istý zločin, ako aj stredoveký hon na bosorky: má tú istú podstatu a tie isté ciele – oklamať, zastrašiť a zlikvidovať pravdu. Všetci však vieme, že pravda vždy po rokoch vyjde najavo. A naši potomkovia odsúdia dnešnú „inkvizíciu“. Takže, brate, dnes nepanuje v EÚ konšpirácia, ale inkvizícia. Amen…

Eugen Rusnák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Národný bezpečnostný úrad varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku, za ktorými je ruská skupina anonymus.ru. Informoval o tom na webovej stránke "V spolupráci s bezpečnostnými zložkami štátu sme zaznamenali sériu kybernetických bezpečnostných incidentov. Útoky boli vykonané metódou zneprístupnenia služby," upozornil úrad.…

Zuzana Čaputová diskutovala na Malte s 11 prezidentmi o vojne, plyne aj migrácii

0 icon

Bratislava/Valletta 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Kancelária prezidenta SR)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vo štvrtok na Malte stretla s ďalšími 11 prezidentmi členských krajín EÚ združených v skupine Arraiolos. Rokovania sa týkali najmä aktuálnej bezpečnostnej situácie v Európe a riešenia energetickej krízy. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec…

Káčer: Pre niektorých politikov je naša štátnosť obyčajná rohožka

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer by pred 30 rokmi nečakal, že na Slovensku vyrastie generácia politikov, pre ktorých je štátnosť krajiny obyčajná rohožka, o ktorú si utierajú nohy. Uviedol to v relácii CD Klub v TASR TV Ako uviedol, v…

Premiér: Ak Putin stratí vplyv na Európu, trh s plynom sa upokojí

0 icon

Bratislava/Praha 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Ak ruský prezident Vladimir Putin stratí vplyv na Európu, zmizne výrazný prvok neistoty, čím sa podľa predsedu vlády SR Eduarda Hegera upokojí trh s plynom a zníži sa aj jeho cena. Uviedol to po popoludňajšom programe na summite Európskeho politického spoločenstva (EPC)…

Robert Fico odmietol, že by za schôdzou bola snaha zastrašovať OČTK

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Jaroslav Novák)   Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie k vyvodeniu zodpovednosti voči niektorým orgánom činným v trestnom konaní (OČTK). Poslanci schválili program rokovania. Hlasovalo zaň 65 zo 128 prítomných poslancov, proti bolo 60, dvaja…

NAKA zadržala členov organizovanej skupiny, pripravovať mali lúpež

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala členov organizovanej skupiny z regiónu južného Slovenska. Mali pripravovať lúpežné prepadnutie na území Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v policajnom prestrojení. TASR to potvrdil vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Vo štvrtok na to upozornil portál Startitup.sk…

Súd rozhodol: Bude opitý Dědeček, ktorý usmrtil 5 ľudí, stíhaný väzobne alebo na slobode?

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Obvinený Dušan D., ktorý v opitosti spôsobil víkendovú tragickú dopravnú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami, bude stíhaný na slobode Vo štvrtok večer ho prepustil zo zadržania sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal…

Po Limane sa hlavná pozornosť upriamuje na Kreminnský smer. Čo sa deje?

0 icon

Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   Po oslobodení Limanu sa Kreminnský smer stal miestom hlavných bojov na frontovej línii, povedal pre Donbas Realii gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj Potvrdil tiež, že Grekovka bola oslobodená. Deň predtým armáda zverejnila fotografie z tohto miesta. "Skutočne, nie je to žiadne tajomstvo, Grekovka…

“Krym je ruský!”: “Lúče smrti” prinútili Muska milovať Rusko

0 icon

Moskva 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Hannibal Hanschke) Americkí experti sa domnievajú, že miliardár sa bojí o svoje satelity Starlink, ktoré už mohli byť zasiahnuté našimi bojovými lasermi "Nevysvetliteľné veci sa dejú nielen pri Belgorode, Murmansku a Podolsku, kde na oblohu svietia nevysvetliteľné lúče a ľudia špekulujú o bojových laserových a protisatelitných…

Sachs zaskočil moderátora, keď obvinil USA zo sabotáže plynovodu Nord Stream. „Jeff, Jeff, v tomto bode musíme prestať…”

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Daily Mail/Foto:Screenhot)   Ako informuje portál Daily Mail, ekonóm Kolumbijskej univerzity prekvapil, keď počas vysielania uviedol, že za sabotážou plynovodu Nord Stream môžu stáť Spojené štáty, pričom viacerí novinári uviedli, že sa domnievajú, že išlo o útok vedený Washingtonom, ale nemôžu to nahlásiť. Jeffrey Sachs, riaditeľ…

NAJNOVŠIE

BLOG

Erik Majercak

Putin a Biden sa dohodli. Procesy, ktoré sledujeme sú naplánované a politici hrajú svoju časť. Politické divadlo je nutné, aby sa „vysvetlilo ľuďom“ prečo veci idú tak ako idú

0icon

V súčasnosti prebieha špeciálna operácia na likvidáciu ekonomiky EU. Ukrajina je nástrojom, pomocou ktorého prebieha táto likvidácia. Putin, keď vchádzal na Ukrajinu vedel, že nič nehrozí zo západu, pretože sa dohodli dopredu ako to bude. Všetky tie dodávky zbraní, všetka tá šaškáreň je len divadlo pre nás bežných ľud&iacut

Boris Mesár

Pomsta a peniaze: v OPEC+ dosiahol Putin dvojité víťazstvo nad Západom

0icon

Tým, že sa Rusko v rámci OPEC+ dohodlo na znížení ťažby ropy o 2 milióny barelov denne, v podstate vymenilo niekoľko zahraničných žoldnierov zajatých NWO za miliardy dolárov príjmov a krízu na Západe.Rozhodnutie OPEC+ je výhodné pre RuskoHovoríme o výmene väzňov, ktorú začiatkom septembra sprostredkovala Saudská Arábia a osobne p

Slavěna Vorobelová

Krajniakov bič na ZŤP a sociálne zariadenia

0icon

Sme rodina pripravuje nový bič na opatrovateľov a zariadenia sociálnych služieb V čase najväčšej kr&iacut

Ivan Štubňa

USA plánujú dodať na Ukrajinu jadrové zbrane!!!

0icon

Pred asi dvomi týždňami sa objavila na Ukrajine elektronická petícia, ktorá vyzýva Zelenského na vrátenie jadrového statusu krajine. V petícii sa okrem iného hovorí, že na Ukrajine hrozí použitie jadrových zbraní zo strany Ruska a že treba požiadať USA,

Pavel Pakoš

Pápeži vo vlnách modernej doby

0icon

„Z tohto (…) plynie ono prevrátené a bludné učenie (…), že totiž každému sa má dovoliť a vydobyť sloboda svedomia.“ Gregor XVI.  / keď je človek maloletý, tak by nemal také rožky vystrkovať, ale skôr poslúchať, však?/  "Ideologie lidských práv, liberalismus, není obyčejný blud, ale je to čistý, osobní Satanův…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke členovia družstva \"Jove de Tarragona\" reagujú po páde svojej veže počas 28. ročníka súťaže v stavaní ľudských veží v španielskom meste Tarragona

Autor: TASR/AP-Joan Mateu Parra

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Národný bezpečnostný úrad varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku, za ktorými je ruská skupina anonymus.ru. Informoval o tom na webovej stránke "V spolupráci s bezpečnostnými zložkami štátu sme zaznamenali sériu kybernetických bezpečnostných incidentov. Útoky boli vykonané metódou zneprístupnenia služby," upozornil úrad.…

Zuzana Čaputová diskutovala na Malte s 11 prezidentmi o vojne, plyne aj migrácii

0 icon

Bratislava/Valletta 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Kancelária prezidenta SR)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vo štvrtok na Malte stretla s ďalšími 11 prezidentmi členských krajín EÚ združených v skupine Arraiolos. Rokovania sa týkali najmä aktuálnej bezpečnostnej situácie v Európe a riešenia energetickej krízy. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec…

Káčer: Pre niektorých politikov je naša štátnosť obyčajná rohožka

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer by pred 30 rokmi nečakal, že na Slovensku vyrastie generácia politikov, pre ktorých je štátnosť krajiny obyčajná rohožka, o ktorú si utierajú nohy. Uviedol to v relácii CD Klub v TASR TV Ako uviedol, v…

Premiér: Ak Putin stratí vplyv na Európu, trh s plynom sa upokojí

0 icon

Bratislava/Praha 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Ak ruský prezident Vladimir Putin stratí vplyv na Európu, zmizne výrazný prvok neistoty, čím sa podľa predsedu vlády SR Eduarda Hegera upokojí trh s plynom a zníži sa aj jeho cena. Uviedol to po popoludňajšom programe na summite Európskeho politického spoločenstva (EPC)…

Robert Fico odmietol, že by za schôdzou bola snaha zastrašovať OČTK

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Jaroslav Novák)   Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie k vyvodeniu zodpovednosti voči niektorým orgánom činným v trestnom konaní (OČTK). Poslanci schválili program rokovania. Hlasovalo zaň 65 zo 128 prítomných poslancov, proti bolo 60, dvaja…

NAKA zadržala členov organizovanej skupiny, pripravovať mali lúpež

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala členov organizovanej skupiny z regiónu južného Slovenska. Mali pripravovať lúpežné prepadnutie na území Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v policajnom prestrojení. TASR to potvrdil vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Vo štvrtok na to upozornil portál Startitup.sk…

Súd rozhodol: Bude opitý Dědeček, ktorý usmrtil 5 ľudí, stíhaný väzobne alebo na slobode?

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Obvinený Dušan D., ktorý v opitosti spôsobil víkendovú tragickú dopravnú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami, bude stíhaný na slobode Vo štvrtok večer ho prepustil zo zadržania sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal…

Po Limane sa hlavná pozornosť upriamuje na Kreminnský smer. Čo sa deje?

0 icon

Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   Po oslobodení Limanu sa Kreminnský smer stal miestom hlavných bojov na frontovej línii, povedal pre Donbas Realii gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj Potvrdil tiež, že Grekovka bola oslobodená. Deň predtým armáda zverejnila fotografie z tohto miesta. "Skutočne, nie je to žiadne tajomstvo, Grekovka…

“Krym je ruský!”: “Lúče smrti” prinútili Muska milovať Rusko

0 icon

Moskva 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Hannibal Hanschke) Americkí experti sa domnievajú, že miliardár sa bojí o svoje satelity Starlink, ktoré už mohli byť zasiahnuté našimi bojovými lasermi "Nevysvetliteľné veci sa dejú nielen pri Belgorode, Murmansku a Podolsku, kde na oblohu svietia nevysvetliteľné lúče a ľudia špekulujú o bojových laserových a protisatelitných…

Sachs zaskočil moderátora, keď obvinil USA zo sabotáže plynovodu Nord Stream. „Jeff, Jeff, v tomto bode musíme prestať…”

0 icon

Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Daily Mail/Foto:Screenhot)   Ako informuje portál Daily Mail, ekonóm Kolumbijskej univerzity prekvapil, keď počas vysielania uviedol, že za sabotážou plynovodu Nord Stream môžu stáť Spojené štáty, pričom viacerí novinári uviedli, že sa domnievajú, že išlo o útok vedený Washingtonom, ale nemôžu to nahlásiť. Jeffrey Sachs, riaditeľ…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Putin a Biden sa dohodli. Procesy, ktoré sledujeme sú naplánované a politici hrajú svoju časť. Politické divadlo je nutné, aby sa „vysvetlilo ľuďom“ prečo veci idú tak ako idú

0icon

V súčasnosti prebieha špeciálna operácia na likvidáciu ekonomiky EU. Ukrajina je nástrojom, pomocou ktorého prebieha táto likvidácia. Putin, keď vchádzal na Ukrajinu vedel, že nič nehrozí zo západu, pretože sa dohodli dopredu ako to bude. Všetky tie dodávky zbraní, všetka tá šaškáreň je len divadlo pre nás bežných ľud&iacut

Boris Mesár

Pomsta a peniaze: v OPEC+ dosiahol Putin dvojité víťazstvo nad Západom

0icon

Tým, že sa Rusko v rámci OPEC+ dohodlo na znížení ťažby ropy o 2 milióny barelov denne, v podstate vymenilo niekoľko zahraničných žoldnierov zajatých NWO za miliardy dolárov príjmov a krízu na Západe.Rozhodnutie OPEC+ je výhodné pre RuskoHovoríme o výmene väzňov, ktorú začiatkom septembra sprostredkovala Saudská Arábia a osobne p

Slavěna Vorobelová

Krajniakov bič na ZŤP a sociálne zariadenia

0icon

Sme rodina pripravuje nový bič na opatrovateľov a zariadenia sociálnych služieb V čase najväčšej kr&iacut

Ivan Štubňa

USA plánujú dodať na Ukrajinu jadrové zbrane!!!

0icon

Pred asi dvomi týždňami sa objavila na Ukrajine elektronická petícia, ktorá vyzýva Zelenského na vrátenie jadrového statusu krajine. V petícii sa okrem iného hovorí, že na Ukrajine hrozí použitie jadrových zbraní zo strany Ruska a že treba požiadať USA,

Pavel Pakoš

Pápeži vo vlnách modernej doby

0icon

„Z tohto (…) plynie ono prevrátené a bludné učenie (…), že totiž každému sa má dovoliť a vydobyť sloboda svedomia.“ Gregor XVI.  / keď je človek maloletý, tak by nemal také rožky vystrkovať, ale skôr poslúchať, však?/  "Ideologie lidských práv, liberalismus, není obyčejný blud, ale je to čistý, osobní Satanův…

Vášeň v Tebe

10 statusov, ktorým sa na sociálnych sieťach určite vyhnite

0 icon

Sociálne siete umožnili okamžite zdieľať to, čo aktuálne prežívame. Ale niektoré situácie nie sú veľmi vhodné (sú priam nevhodné), aby ste ich zdieľali s celým svetom, respektíve so širokým okolím ľudí, ktorých máte medzi priateľmi. Odborníčka na spoločenskú etiketu upozornila na 10 situácií, pri ktorých ženy postupujú na sociálnych sieťach nesprávne.…

Košický maratón vyhral nielen Keňan Kerio, ale aj Slovák Maroš Kudlík, ktorému zákerná choroba vzala nohu

0 icon

Uplynulý víkend sa v Košiciach uskutočnil 99. ročník Medzinárodného maratónu mieru, ktorý je najstarším v Európe. Svoj post víťaza s časom 2:07:16 h obhájil kenský vytrvalec Reuben Kerio. V metropole východného Slovenska tak Keňan triumfoval už po tretí raz. Zo Slovákov sa najlepším bežcom stal Marián Zimmermann s čašom 2:28:19 h.

Wau, to je rozdiel! Ženy sa najprv nalíčili samé, a potom sa zverili do rúk vizážistky

0 icon

Vlastnosťou každej ženy je túžba a snaha byť krásna. Ak máte malú dcéru, určite sa vám už stalo, že ste ju prichytili pri používaní vášho rúžu či špirály. Na zahodenie nie je ani lícenka či ceruzka na obočie. Ku kráse, ktorú je vidieť aj navonok, nám teda pomáha líčenie. Make-up…

Peterson porozprával o ženských sexuálnych fantáziách. Akú úlohu v nich zohráva rozprávka Kráska a zviera?

0 icon

Uznávaný klinický psychológ, autor kníh 12 pravidiel pre život a Za hranicou poriadku - Jordan Peterson - v jednej zo svojich prednášok porozprával o ženskej sexuálnej fantázii. Jeho vyjadrenia však nie sú založené na rozhovoroch so ženami. Možno vás to prekvapí, ale na ženské sexuálne fantázie sa podľa jeho slov zamerali inžinieri z Googlu.…

Násilie "Pána Smitha" v realite? Angelina Jolie prezradila, čo sa dialo na palube lietadla

0 icon

Americká herečka Angelina Jolie podala žalobu na bývalého manžela Brada Pitta a obvinila ho z domáceho násilia, informuje portál People. Podľa žaloby Pitt počas konfliktu v súkromnom lietadle v roku 2016 chytil jedno z ich detí pod krk a ďalšie mal udrieť päsťou do tváre.

Armádny Magazín

Luhanský obrnený transportér pod paľbou zachraňuje posádku druhého poškodeného vozidla. Video

0 icon

Ukrajina, 6.október 2022 (AM) – Dôstojník 1. práporu 4. brigády Luhanskej ľudovej republiky s volacím znakom Denčik na svojom BMP-1 napreduje, aby pomohol posádke spriateleného vozidla predtým poškodeného v boji. Dokonca aj potom, čo raketa Javelin zasiahla kapotu jeho vozidla, bol schopný dokončiť úlohu evakuácie druhej posádky. Jeho kolega operátor-strelec 7

Kniha "Krstní otcovia Hitlera" má čo povedať o súčasných vládcoch politiky

0 icon

Slovensko, 6.október 2022 (AM) – Kniha Krstní otcovia Hitlera strháva závoj zahmlievania veľmi tragickej etapy európskych a svetových dejín, ako je nacizmus. Analýzou politických, ekonomických, diplomatických a iných dokumentov n

Američania bijú na poplach. Kyjevské sily sa nechali vylákať pred ruskou ofenzívou

0 icon

USA, 6.október 2022 (AM) – Americké médiá s prekvapením píšu, že ukrajinské jednotky, ktoré vstupujú do „oslobodených“ miest Donbasu, tam prakticky nestretávajú ľudí. Naznačuje to najmä denník The New York Times. Mnoho obyvateľov ukrajinských osád bolo na začiatku špeciálnej operácie evakuovaných. Teraz, s nástupom ozbrojených síl Ukrajiny, sa ľudia sťa

Aj americká lietadlová loď ide do Japonského mora demonštrovať silu po odpálení severokórejskej rakety

0 icon

Južná kórea, 6.október 2022 (AM) –  USS Ronald Reagan, lietadlová loď s jadrovým pohonom, vplávala do Japonského mora po tom, čo Severná Kórea odpálila raketu stredného doletu ponad Japonsko. Vojnová loď sa bude nachádzať východne od Južnej Kórey , uviedla agentúra Yonhap s odvolan

Už nie na ochranu Ukrajiny. USA sa netaja ďalšou finančnou podporou útočných operácií proti Rusku

0 icon

USA, 6.október 2022 (AM) – Washington poskytne Kyjevu nový balík vojenskej pomoci vo výške 625 miliónov dolárov. Uviedol to americký prezident Joe Biden v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským podľa správy na webovej stránke Bieleho domu. Na Ukrajinu budú dodané ďalšie zbrane a vybavenie vrátane 4 viacnásobných odpaľovacích rakiet H

FOTO DŇA

Na snímke členovia družstva \"Jove de Tarragona\" reagujú po páde svojej veže počas 28. ročníka súťaže v stavaní ľudských veží v španielskom meste Tarragona

Autor: TASR/AP-Joan Mateu Parra

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali