PAHREBA. Po dobe ľadovej je tu doba konšpiračná. Politici, „experti“ a mainstream stupňujú hon na bosorky

Bratislava 26. marca 2017 (HSP/Foto: Facebook)

 

Dámy a páni, blahoželám! Z doby ľadovej (studenej vojny) sme sa vyspevujúc prehupli do doby konšpiračnej. Politici a mainstream každého, kto zmýšľa aspoň trochu inak, ako oni, vyhlasujú za konšpirátorov. Ale kto sú v skutočnosti konšpirátori?

Ilustračné foto

Nazdar, Jožo, počul si? Šíri sa u nás ruská propaganda. Hovoria o tom politici, experti a médiá. Dokonca to priznali na ministerstve vnútra a mnohí naši experti a médiá.

Jaj, keď to priznali naši „experti“ a médiá, tak ozaj sa blíži katastrofa. Máme tu viac takých „odborníkov“ – politikov, analytikov a novinárov. Žiadne pochybnosti: keď títo pani tvrdia, že nebezpečenstvo je veľké, tak ozaj onedlho nás napadnú Rusi. A keďže o ruskej hrozbe každý deň – presne ako pripomínania holokaustu – čítame v novinách, počúvame v rozhlase a v televíznych správach, je to jasné – Rusi nás napadnú už zajtra… či pozajtra?..

Ironizuješ? Ale situácia je vážna! Neviem, čo máš proti našim odborníkom, ale tí hovoria, že  Ruskom platené médiá, rôzne portály a webstránky, politické zoskupenia či občianske združenia šíria nepravdu, alebo dezinformácie. Všade sú samé konšpirácie.

Jasné-é-é-é… Všetci kričia o ruských špiónoch a akýchsi peniazoch, ktorými Rusi platia svojich agentov a médiá. Lamentujú už dlhé roky, ale ešte ani raz nepredložili ani jeden dôkaz, že Rusi niekomu zaplatili aspoň cent. Opakujem – ani raz! Rusi majú svoju stanicu  Russia Today a Sputnik a im to stačí. A čo sa týka konšpirátorov, tak si myslím, že pes je zakopaný úplne inde… Všetci vieme a stokrát bolo dokumentárne dokázané, že mnohé západné a zaoceánske tajné služby „sponzorujú“ médiá a mimovládky po celom svete, vynakladajú na to ťažké milióny. Sú desiatky „sponzorov“ a mecenášov, ktorí štedro platia mnohé mainstreamové médiá. Jasné, že neplatia len tak, ale za určitú prácu. Postačí samotný Soros s jeho nadáciami a spolkami. Ten si už kúpil takmer všetkých. Takže všetko je na hlavu postavené: Ako obyčajné – zlodej kričí: „Chyťte zlodeja!“ Ale koho platia „sponzori“?

Nepreháňaj. Čo máš proti mainstreamu? Iba poukazuje na to, že niektorí konšpirátori tu obhajujú Rusko, vytvárajú jeho pozitívny obraz a naopak, negatívne ovplyvňujú náš názor na Európsku úniu, NATO, spojencov Slovenska, aj ten hodnotový systém, na  ktorom je postavená Európska únia a západná civilizácia vôbec. Útočia na naše hodnoty.

Prosím ťa, naše hodnoty! Alebo hodnoty, podľa mainstreamu? Máme naše, slovanské hodnoty, ale to, čo nám nanucujú, to je „cudzorodý element“. Celý mainstream kašle na našu históriu, tradície, kultúru a nanucuje „nový poriadok“. Kedy si videl, aby mainstream sa aspoň trochu zmienil o slovanstve? Každý deň čítame o počúvame o LGBT, holokauste a ruskej hrozbe. Ale čo naše korene, naše zvyky, naša spoločná slovanská história a viera? Veľa si o tom čítal alebo počul v mainstreamových médiách? Tak kto je potom konšpirátor?

Nie, práve to, čo hovoríš, je všetko konšpirácia a práve preto aj ministerstvo vnútra sa rozhodlo bojovať proti konšpirátorom. Už bolo na čase. Máš niečo proti tomu?

Vôbec nie. Máš pravdu: už bolo na čase a treba bojovať proti konšpirátorom, ale na ministerstve, ako obyčajne, si zasa pomýlili smer. Ako vždy, v tmavej izbe hľadajú čiernu mačku, ktorá tam nie je. Nech si prevetrajú mainstreamových konšpirátorov – to by bola tá správna práca. Nemusia nás brániť pred ruskými konšpirátormi, ale pred západnými a zaoceánskymi – potom by práca celého kolektívu ministerstva vnútra mala zmysel.

Nesúhlasím. Všade sa šíri ruská propaganda a preto ministerstvo sa rozhodlo zakročiť. Je to nehoráznosť, že sa tu šíria klamstvá a treba to zastaviť, umlčať klamárov.

Aha, takže sa vraciame do stredoveku alebo do čias „svetlej budúcnosti“, keď iba „vedenie podniku“ malo pravdu a všetci ostatní nemohli otvoriť ústa? Treba ich umlčať? Všetci „liberáli“ tu kričia o slobode, demokracii a pod. A chcete porušovať ústavu, kde sú sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené, kde je zákonom stanovené, že každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, každý má právo slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie. Chcete nastoliť stredovekú cenzúru? Ale tá je Ústavou zakázaná. Začína sa hon na bosorky, aby umlčali tých, čo sa snažia povedať ľuďom pravdu. Ale kto tu mieni umlčať mainstream, ktorý stále klame, straší, šíri dezinformácie a stále nás tlačí do slepej uličky? Zakročí ministerstvo aj proti nemu?

Ale čo stále máš proti mainstreamu? Informuje o ruskej hrozbe? A nie je to pravda, že Rusi posilňujú svoje vojenské jednotky na západných hraniciach? Načo to robia?

Tak podľa mainstreamu je to jasné: sústreďujú na západných hraniciach vojsko, aby nás napadli! Ale tí lotri Rusi furt trčia na svojom území a nevláčia svoje vojská po cudzích krajinách a nepribližujú sa ku „konkurentom“. Rozpustili Varšavskú zmluvu, nie sú konkurentom NATO, ale NATO naopak prijalo viac štátov a teraz vojská a techniku sťahuje k ruským hraniciam. Tak kto koho ohrozuje? Čo robia americkí a kanadskí vojaci v Poľsku a v pobaltských štátoch vzdialení tisíce kilometrov od svojej vlasti? Ale Rusi sú furt doma.

Doma? A čo Sýria? Nemajú tam vojakov, nebojujú tam? Tak nie sú iba doma.

Tak to je ozaj ohromujúce! Tí lotri Rusi sa odvážili zakročiť v Sýrii! Hádam tam už roky nebojuje takmer celá garnitúra NATO, hlavne Američania? A kde sa ešte bojuje? Irak, Líbya, Afganistan a pod. Bojujú tam Rusi? Nie. A to podstatné: pripravili, rozpútali vojny a  zničili tieto krajiny Rusi alebo niekto iný? Rusi majú zopár základní mimo svojho územia. Koľko ich má NATO? Tisíce. Iba Američania majú pomaly 200 základní po celom svete – nepreháňajú to trochu? Kto šarapatí so zbraňami po svete – Rusi? A možno niekto iný? Keď si tieto fakty spomenie nejaké nezávislé médium – hneď je to konšpirátor a ruský špión. Mainstream podporuje americkú a natovskú agresiu – je to v poriadku. Tak kto je konšpirátor?

Aha, a Rusko je taká ovečka. A čo Krym, a čo Ukrajina? Nebojuje sa na Donbase?

A samozrejme, na Donbase bojuje regulárna ruská armáda! Celý mainstream je pokakaný z toho, že domáce ozbrojené sily a dobrovoľníci z celého sveta držia v šachu celú ukrajinskú armádu a nacistické batalióny – a kvôli tomu vylievajú denne tony jedu a falošných správ. Ale pravdu nepovedia: keby nebol Majdan, nebol by ani Donbas a ani ten Krym. To je fakt! Veď 23 rokov Rusi ani „ň“ nepovedali na margo Krymu, aj keď sa do zostavy Ukrajiny dostal nezákonne. Tým treba začínať, ale nie referendom v r. 2014 a „anexiou“. Krym nikdy nebol v zostave Ukrajiny, okrem toho, že Chruščov ho zasa nezákonne „daroval“ Ukrajinskej ZSSR, ktorá s rozpadom ZSSR prestala existovať. Na Kryme sa ešte v r. 1991 konalo referendum o nezávislosti, ktoré Kyjev neuznal – porušil zákon a všetky medzinárodné normy.

Ako porušil? Všetko má byť podľa medzinárodných noriem. Napríklad, ako vo Veľkej Británii: ak Londýn povolí Škótsku referendum – tak sa bude konať. Kým centrála nepovolí referendum „vidieku“, referendum sa nemôže uskutočniť. Takže referendum na Kryme v r. 2014 bolo nezákonné. Preto bola to agresia a anexia – nezákonná.

Ak povieš „a“, tak povedz aj „b“. Fajn, chceš zákonnosť a poriadok. Mali na Ukrajine uskutočniť referendá, ako vo Veľkej Británii? Lenže situácia bola úplne iná. Vláda v Londýne je legitímna a „vidiek“ musí požiadať o právo usporiadania referenda. Vláda v Kyjeve je tiež  legitímna? Ani náhodou! Chopila sa moci v následku protizákonného krvavého štátneho prevratu. Koho mal Krym žiadať o referendum – zločincov v Kyjeve, ktorí porušili všetky zákony a postavili sa na čelo štátu? Preto je kyjevská vláda nezákonná a krymské referendum bolo legitímne. A presne tak to bolo aj v r. 1991 počas prvého krymského referenda. Rozpustenie ZSSR bolo nezákonné: traja opilci podpísali v lese Belovežskú dohodu a zrušili ZSSR. Podľa zákona malo sa konať celoštátne referendum. Nebolo. Takže vtedajšie vlády v Moskve, Kyjeve a Minsku boli nezákonné. Koho v r. 1991 mal žiadať Krym o povolenie?

To sú všetko konšpiračné rečičky! Vládu v Kyjeve uznáva celý civilizovaný svet, takže je legitímna a zákonná. A tie tvoje právnicko-konšpiračné teórie strč si… vieš kde.

Nepáči sa? Keď úplne zákonite, mierovou cestou, na základe referenda sa uskutočnia zmeny – je to zle, kriminál, konšpirácia. Ale keď do stredu Európy priletia cudzie lietadlá zo vzdialenosti desiatok tisíc kilometrov, zbombardujú suverénnu krajinu, nezákonne odtrhnú od nej kúsok a tiež nezákonne vytvoria nový „štát“ – je to úplne v pohode, všetci tomu tlieskajú a nie je to žiadna konšpirácia. Takže krvavé Kosovo je v pohode, ale mierový Krym je kriminál. Nemala by byť aspoň nejaká rovnováha? Chcel by som vidieť, ako by škriekal mainstream, keby niečo podobné urobili Rusi. Ale keď to robia USA, NATO je to v pohode.

Vieš čo, ty si celý presiaknutý týmito konšpiráciami! Ešte začneš obhajovať Kotlebu!  

Prečo by som mal niekoho obhajovať? Aby som robil to, čo robí mainstream a politici, keď bránia, podporujú a obhajujú nezákonnú vládu v Kyjeve? Hovoríš o konšpiráciách? Nikoho nemusím obhajovať, stačí iba niečo porovnať. Mainstream a politici dennodenne strašia Kotlebovcami: obhajujú slovenský štát, Tisa, používajú pozdrav „na stráž“ a pod. Po prvé, mali by sme sa už konečne vysporiadať s vlastnou históriou a odborníci by mali presne definovať, aký bol ten slovenský štát, čo zle a čo dobre urobil Tiso a rozložiť všetko na svoje miesta. Zatiaľ je v tom úplný chaos a každý si hovorí, čo chce. Takže kotlebovci majú svoju mienku, iní majú opačnú mienku – ale, kde je úplná pravda, nie je vyriešené. Po druhé, kotlebovci sa legitímne zúčastnili na voľbách a tiež legitímne pracujú v parlamente. Nepálili pneumatiky pred Prezidentským palácom, nestrieľali na policajtov, nezorganizovali nezákonný štátny prevrat, neprelievali krv, nezabíjali, neurobili kopu iných vecí, ktoré urobil krvavý „majdanutý“ režim v Kyjeve. Lenže kotlebovcov mainstream a politici kritizujú, ale zločineckú protizákonnú krvavú vládu v Kyjeve obhajujú a podporujú a tvária sa, že prišla k moci „čisto“ a na základe zákonných volieb. Ale uskutočnila krvavý nezákonný štátny prevrat! Keď hovoríš o kotlebovcoch, tak tí neurobili ani jedno percento toho zla, čo súčasná kyjevská moc. A tie ich pozdravy „na stráž“… A na Ukrajine ako sa zdravia? Nepoužívajú  pozdrav nacistických fašistických banderovcov? U nás „na stráž“ používajú iba Kotlebovci, ale na Ukrajine banderovským fašistickým pozdravom všetkých zdraví prezident, predseda vlády, parlamentu, poslanci, politici a iní. Nacisti a banderovci sú tam národnými hrdinami, po nich pomenúvajú ulice. A celá EÚ, USA, „experti“, mainstream a spol. na to zatvárajú oči. Podľa nich je to v poriadku – ale Rusko je agresor. Tak, kurník, kto je tu konšpirátor?

Vidím, že sa s tebou nedohodnem. Ty máš svoju pravdu, ja mám svoju. Bohužiaľ.

Brate, pravda je len jedna. Hovoríš, bohužiaľ. Tak, bohužiaľ, nie všetci tú pravdu chcú priznať. Ale horšie je to, že mnohí tú pravdu chcú ututlať, umlčať, nasadiť klamstvá a lož. A dnes je to úplne na hlavu postavené: konšpirátori a klamári obviňujú iných z konšpirácie. Ako hovorím: zlodej kričí „Chyťte zlodeja“. Taká je realita. Našťastie ľuďom sa otvárajú oči, mnohí vedia rozoznať pravdu a lož, vedia vyhľadávať pravdivé a objektívne informácie. A to znervózňuje „dobrých“ politikov a mainstream, preto vyvolávajú hystériu a začínajú hon na bosoriek. Škoda, že aj u nás sa nájde „zopár jedincov“, ktorí na to naletia. Pravda však vyjde najavo a ukáže sa, že súčasný hon na bosorky je presne taký istý zločin, ako aj stredoveký hon na bosorky: má tú istú podstatu a tie isté ciele – oklamať, zastrašiť a zlikvidovať pravdu. Všetci však vieme, že pravda vždy po rokoch vyjde najavo. A naši potomkovia odsúdia dnešnú „inkvizíciu“. Takže, brate, dnes nepanuje v EÚ konšpirácia, ale inkvizícia. Amen…

Eugen Rusnák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

V Česku opäť pribudlo viac ako 15-tisíc prípadov

0 icon

Bratislava 28. októbra 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   České laboratóriá v utorok odhalili 15 663 nových prípadov nákazy koronavírusom. To je dosiaľ najvyšší denný prírastok od začiatku epidémie. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz V súvislosti s ochorením COVID-19 v utorok zomrelo 98 ľudí. V pondelok pritom v krajine padol ďalší smutný…

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská vypovedala deväť hodín

0 icon

Bratislava 28. októbra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR - Ján Krošlák)   Bývalá štátna tajomníčka Monika J., ktorá je v súčasnosti obvinená z korupcie a marenia spravodlivosti, vypovedala 27. októbra na Úrade špeciálnej prokuratúry v Pezinku deväť hodín. Informoval o tom spravodajský portál televízie Markíza Tvnoviny.sk Výsluchu s Monikou J. sa zúčastnil prokurátor…

Vyplní sa aj tretie, najdesivejšie proroctvo profesora Flégra?

0 icon

Bratislava 28. októbra 2020 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Český biológ Jaroslav Flégr vcelku dobre odhadol prvú aj druhú vlnu koronovej pandémie a vďaka tomu sa stal akousi superstar koronovej mediálnej šou. Teraz hovorí o tretej vlne – má byť ešte omnoho horšia ako táto. O koľko horšia? To nešťastné hnusobstvo už…

Lukašenko sa snaží potrestať študentov a štrajkujúcich pracovníkov

0 icon

Kyjev 28. októbra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/BelTA-Maxim Guchek)   Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa snaží zahnať protesty proti jeho augustovému znovuzvoleniu. V utorok vyzval úrady, aby zakročili proti všetkým robotníkom a študentom, ktorí sa zúčastňujú na demonštráciách organizovaných opozíciou Tamojší univerzitní študenti opustili prednáškové miestnosti, aby pochodovali na zhromaždeniach. Podobný krok urobili…

Primátor Partizánskeho a primátorka Prievidze mali pozitívny test na koronavírus

0 icon

Partizánske 28. októbra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa, Dano Veselský)   Primátor mesta Partizánske Jozef Božik bol pozitívne testovaný na koronavírus. Informoval o tom na sociálnej sieti "Choroba môže navštíviť každého z nás, pred chvíľou som dostal výsledky pondelkového testovania na COVID-19. Nastupujem do karantény, rovnako ako i ostatní občania s obavami…

Dnes v noci zomrel spišský diecézny biskup Štefan Sečka

0 icon

Spišské Podhradie 28. októbra 2020 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS-Martin Magda st.)   Dnes v noci v nemocnici v Levoči zomrel spišský diecézny biskup Štefan Sečka. TK KBS o tom informoval hovorca Spišskej diecézy Peter Majcher Štefan Sečka sa narodil 6. júla 1953 v Spišskom Štvrtku. Základnú školu absolvoval v rodnej obci…

Matovič: „Niekto má nutkavú potrebu od testovania pokútne odrádzať, lebo s ideou neprišiel/-a on/-a. Trošku trápnučké“

0 icon

Bratislava 28. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   V posledných dňoch odborníci ale aj niektorí politici upozorňujú na problémy a riziká, ktoré so sebou prináša celoplošné testovanie. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) si za svojím nápadom naďalej stojí  V svojom poslednom príspevku na sociálnej sieti Matovič uviedol, že aj šéf…

Kotleba popísal svoj boj s koronou: Vodka, bromhexin a horúci kúpeľ so soľou, to mi pomohlo! Panika okolo korony je podľa neho zámienkou na zavedenie nového svetového poriadku

0 icon

Bratislava 28. októbra 2020 (HSP/Foto:Screenshot video)   Predseda ĽSNS, Marian Kotleba sa prednedávnom zrejme od svojho právnika nakazil koronavírusom. Kotleba po pár dňoch prehovoril ako bojuje s ochorením Covid-19. Tvrdí, že to nie je až tak zlé ako sa to prezentuje. Prezradil tiež čo mu podľa neho najviac pomohlo. Medzi…

Etiópia, Egypt a Sudán obnovia rokovania o priehrade na Modrom Níle

0 icon

Kapské Mesto 28. októbra 2020 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)   Etiópia, Egypt a Sudán obnovia rokovania o naplnení a prevádzke priehrady na rieke Modrý Níl. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na úrady. Tieto krajiny by podľa etiópskeho ministerstva zahraničných vecí mali v priebehu najbližších siedmich dní prerokovať a…

Zlé správy pred testovaním: Najnovšia štúdia z českej nemocnice ukázala, že antigénové testy sú nespoľahlivé. Dokonca nezachytia ani množstvo ľudí s príznakmi ochorenia Covid-19

0 icon

Bratislava 28. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Slovensko sa pripravuje na celoplošné testovanie pomocou kontroverzných antigénových testov. Najnovšia porovnávacia štúdia, ktorá sa uskutočnila v českej nemocnici Motol je však pre premiéra Matoviča studenou sprchou. Ukázalo sa totiž, že antigénové testy sú v porovnaní so štandardnými PCR testami nespoľahlivé Premiér Igor…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Bilský

Tak kto má pravdu – expert virológ alebo expert premiér?

0icon

Pred chvíľou som dopozeral tlačovú besedu našej pani prezidentky Z. Čaputovej po rokovaní s expertmi v súvislosti  s celoplošným testovaním (jej záznam tu). Jedna z otázok prítomných novinárov znela, či boli vládou správne resp. nezavádzajúco interpretované výsledky pilotného testovania. Prosím, pozorne počúvajte odpoveď experta (od 26:40). V stručnosti

Roman Bača

Švédsky covid-19 zázrak alebo cesta do pekla?

0icon

Média i na Slovensku sa počas tohoto roku viac ráz venovali špeciálnej stratégii Švédska v boji s corona vírusom. Ich taktika minimálnych zásahov štátu do života občanov vyvolala a stále vyvoláva sympatie u mnohých ľudí po celom svete, často i kresťanov a tento obdiv k ich ceste okomentovalo pochvalne aj…

Peter Švec

Strategické správanie? Nerobme to, čo chce nepriateľ aby sme robili. Pôsobenie proti prevahe. 8. časť.

0icon

Nie každý, kto sa tvári ako priateľ, nám chce dobre. Ale každý chce zaručene dobre sebe. Táto časť ukazuje aplikácie z teórie komplexnosti pri premiérovej vojne s COVIDom, u nás so strachom z neho. Reálna vojna je vojna ľudu so zákerný, pomstychtivým, panovačným, nemúdrym vládcom, posadnutým víziou víťazstva nad vírusom. Najprv fakty na…

Slavěna Vorobelová

Matovič likviduje ekonomiku a životy ľudí

0icon

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dňa 14.10.2020 publikovala štúdiu, v ktorej sa na základe dát z cca 70 krajín z celého sveta uvádza, že nebezpečnosť resp. smrtnosť vírusu COVID-19 je násobne nižšia než sa pôvodne uvádzalo. Pôvodné čísla boli 3,4%, potom sa hovorilo o 1 % alebo 0,9%. V poslednej štúdii…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Čo všetko boli ženy v minulosti schopné urobiť pre krásu?

0 icon

Ľudia urobia takmer všetko, aby vyzerali a cítili sa mladí a atraktívni, a preto sa kozmetickému priemyslu tak darí. A nezáleží na tom, či sú tieto trendy neuveriteľne čudné, pokiaľ ich ostatní nasledujú - je pravdepodobné, že jednoducho naskočíš do rozbehnutého vlaku. Keď sa však pozriete späť do histórie, v minulosti došlo…

Títo ľudia k nám prišli zrejme z ďalekej budúcnosti

0 icon

Určite si už zažil situáciu, keď si si myslel, že ľudia ktorých si stretol jednoducho nepatria do nášho sveta a museli k nám prísť z budúcnosti. Presne podobné prípady ti dnes ukážeme v tomto článku. Budúcnosť nás vždy fascinovala. Určite si pamätáš mnohé staršie filmy, kde sa bežne využívali lietajúce…

Študentka omylom vytvorila nabíjateľnú batériu, ktorá vydrží 400 rokov

0 icon

Veľké mozgy menia svet a každá éra ich má niekoľko. Vedci každý deň využívajú svoj čas na experimentovanie a skúmanie, aby robili objavy, ktoré by mohli uľahčiť náš každodenný život a prispieť k lepšej spoločnosti. Vedci z Kalifornskej univerzity navrhli batériu, ktorá vydrží stovky rokov používania. Brilantná a zvedavá myseľ dokáže v…

Lietajúce taniere a mimozemšťania (3. časť)

0 icon

Pokračujeme treťou časťou článku s názvom Lietajúce taniere a mimozemšťania. Podobne ako v druhej časti, aj v tretej sa pozrieme bližšie na Roswellský incident. Friedman a Moore uskutočnili rozhovor s operátorkou teletypu (zariadenia fungujúceho na báze telegrafu a písacieho stroja, ktoré umožňovalo dorozumievanie na väčšie vzdiealenosti) Lindou Sleppyovou. V roku…

TOP10+: Veci, ktorými nás filmy a seriály klamú, pričom v skutočnosti neexistujú 1. časť

0 icon

Seriály a filmy majú niekedy jednoduchý dej, často sprevádzaný istými scénami, ktoré sa veľa krát opakujú. Čo z toho sú ale úplné hlúposti, ktoré sa v reálnom živote nikdy nestanú? Do výroby jedného filmu a seriálov sa často zapájajú stovky technikov, hercov a kameramanov, ale režisér  rozhoduje, čo bude vidieť na plátne. On určí ako bude všetko nakrútené.…

Vo svete IT

Xiaomi Deerma DX700 – najdostupnejší vysávač od Xiaomi s rekordne nízkou cenou

0 icon

Portfólio vysávačov spoločnosti Xiaomi sa v posledných rokoch rozrástlo najmä o super výkonné ručné vysávače s množstvom moderných funkcií a neuveriteľne vysokým sacím výkonom. Cenovka najlepších modelov sa však vyšplhala nad niekoľko sto eurovú hranicu, čím sa vysávače značky Xiaomi oddialili od bežných spotrebiteľov. Najnovším prírastkom do rodiny vysávačov Xiaomi…

Čo sa deje v srdci čiernej diery? Tieto teórie popierajú existenciu singularity

0 icon

Čierne diery sú pravdepodobne najextrémnejšie objekty vo vesmíre. Neunikne im ani svetlo a v ich jadre sa nachádza singularita, nekonečne malý bod  s  nekonečne veľkou hustotou. V singularite zároveň prestávajú platiť pravidlá priestoru a času. Doteraz neexistuje nič, čo by dokázalo popísať túto singularitu, dokonca existujú teórie, ktoré tvrdia, že…

NASA oznámila jeden z významnejších objavov v spojitosti s Mesiacom

0 icon

Americká vesmírna agentúra, NASA, sa už viac ako týždeň pripravovala na veľké oznámenie. To bolo odhalené v pondelok a rozhodne stojí za to, píše portál futurism. Na Mesiaci bola po prvýkrát potvrdená voda, a to nie len vo forme ľadu, ktorý sa nachádzal vo väčších kráteroch. Inými slovami, voda dokáže…

Microsoft spomaľuje distribúciu novej aktualizácie Windows 10 20H2. Chce sa vyhnúť zbytočným problémom

0 icon

Operačný systém Windows 10 obdržiava každoročne dve veľké softvérové aktualizácie, ktoré prinášajú nové funkcionality a čiastočné dizajnové zmeny. Nie je tomu inak ani v tomto roku, pričom na jar bola väčšine používateľov sprístupnená nová aktualizácia nesúca označenie Windows 10 20H1. Medzi používateľmi je aktualizácia známa aj ako aktualizácia z mája…

Google pracuje na funkcii, pomocou ktorej si budete môcť v prehliadači Chrome odložiť nedočítané články na neskôr

0 icon

Vývojárska verzia prehliadača Chrome obsahuje vcelku zaujímavú funkciu, prostredníctvom ktorej si môžete jednoduchšie ukladať články, či stránky za účelom, aby ste si ich neskôr prečítali. Zatiaľ čo v súčasnosti si musíte článok, ktorý vás zaujal, uložiť  do záložiek, kde medzi „kopiacimi sa“ stránkami dochádza k chaosu, prípadne si ju môžete…

Armádny Magazín

Vojenský expert Igor Korotčenko: Náhorný Karabach - vojna moderných technológií

0 icon

Rusko, 28.október 2020 (AM) - Vojna je vždy krutá, je to ľudská smrť. Vojna v Náhornom Karabachu to opäť ukázala. Dala tiež novú lekciu pre armády po celom svete v používaní špičkových zbraní. UAV sa tam používajú veľmi aktívne a vykazujú efektívne výsledky. Aké závery by sme mali vyvodiť z tejto novej situácie? Má ruská armáda

Premiér Pašinjan je pripravený zomrieť pre Arménsko a ísť do prvej línie, ale „niekto musí byť predsedom vlády“.

0 icon

Arménsko, 28.október 2020 (AM)  - Arménsky premiér Nikol Pašinjan vyhlásil, že je pripravený zomrieť pre Arménsko a ísť do prvej línie, ale „niekto musí pôsobiť ako predseda vlády“. Vo svojom prejave počas priameho prenosu na Facebooku Nikol Pašinjan vyzval arménskych mužov, aby plnili jeho prí

Spálené srdcia je nový rusko-český film, o zverstvách fašistov, ktorý mainstream ignoruje

0 icon

Rusko, 28. októbra (AM, Sputnik) - Na internete prebehla premiéra dokumentárneho filmu Spálené srdcia, ktorý je druhým zo série venovanej 75. výročiu víťazstva nad nacistickým Nemeckom. Projekt iniciovalo občianske hnutie Nesmrteľný pluk v Česku a pracoval na ňom česko-ruský kolektív. Prvá séria získala cez 20 tisíc zhliadn

Peklo z neba: Ruský nálet na výcvikovú základňu v Sýrii zabil takmer 80 pro-tureckých teroristov

0 icon

Sýria, 27.október 2020 (AM) - V marci, po niekoľkých týždňoch bojov medzi sýrskymi vojakmi a rebelmi podporovanými Ankarou v provincii Idlib (po začatí operácie Jarný štít), Ruský prezident Vladimir Putin a jeho Turecký náprotivok Recep Tayyip Erdogan sa dohodli na zásade prímeria, ako aj na zriadení spoločných rusko-tureckých hliadok pozdĺž diaľnice…

Americký Bell dodal polícii Poľskej republiky tri vrtuľníky Bell 407 GXis

0 icon

Fort Worth, USA, 27. októbra 2020 (AM) – Bell Textron Inc., dcérska spoločnosť Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že dodala Polícii Poľskej republiky tri stroje Bell 407 GXis. Poľská polícia je viac než 20 rokov tradičným zákazníkom Bellu. Úlohou týchto vrtuľníkov je pomáhať a chrániť obyvateľov, udržiavať verejný poriadok a bezpečnosť…

Svetlo sveta

Cirkev v Holandsku protestuje proti rozšíreniu eutanázie na deti do 12 rokov

0 icon

Cirkev v Holandsku protestuje proti rozšíreniu eutanázie aj na deti do 12 rokov. V Holandsku totiž vláda oznámila, že povolí vykonávanie eutanázie aj u terminálne chorých detí do 12 rokov. Krajina, ktorá umožnila eutanáziu ako prvá na svete, najskôr len v obmedzenej forme, postupne rozšírila jej vykonávanie na všetky vekové…

S modlitbou ruženca premenil prázdny kostol v moslimskej štvrti na živú farnosť s 1000 veriacimi na omši.

0 icon

Michel Marie Zanotti je katolíkom z prinútenia, keď starý otec, žid, pred strachom z II. svetovej vojny, dal svoje deti pokrstiť. Otec Michel, ako ho dnes pozná celé Francúzsko, patrí dnes k veľkým pokladom francúzskeho katolíckeho duchovenstva. Veľa moderných kňazov pri vlastnej interpretácii II. Vatikánskeho koncilu nadobudlo dojem, že k…

Slovenskí biskupi odporúčajú ľuďom zúčastniť sa na celoplošnom testovaní

0 icon

Keďže v spoločnosti rezonujú otázky, týkajúce sa celoplošného testovania, ktoré sa chystá v nasledujúcich dňoch, o stanovisko sme požiadali predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského. Jeho odpoveď prinášame v plnom znení. “Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi,…

Život s ovdoveným otcom sa pre Jána Pavla II. stal “prvým seminárom.”

0 icon

Ján Pavol II vo svojich spomienkach častokrát hovoril, že obdobie po smrti jeho matky a život s otcom bol “prvým jeho seminárom”, ktorý ho nasmeroval na neskoršiu kňazskú dráhu. Práve konfrontovaný so smrťou a bolesťou spôsobenou smrťou matky a jeho súrodencov sa stalo tým, čo dopomohlo vzniku silného citového puta…

Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

0 icon

Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

icon FOTO DŇA