PAHREBA. Po dobe ľadovej je tu doba konšpiračná. Politici, „experti“ a mainstream stupňujú hon na bosorky

Bratislava 26. marca 2017 (HSP/Foto: Facebook)

 

Dámy a páni, blahoželám! Z doby ľadovej (studenej vojny) sme sa vyspevujúc prehupli do doby konšpiračnej. Politici a mainstream každého, kto zmýšľa aspoň trochu inak, ako oni, vyhlasujú za konšpirátorov. Ale kto sú v skutočnosti konšpirátori?

Ilustračné foto

Nazdar, Jožo, počul si? Šíri sa u nás ruská propaganda. Hovoria o tom politici, experti a médiá. Dokonca to priznali na ministerstve vnútra a mnohí naši experti a médiá.

Jaj, keď to priznali naši „experti“ a médiá, tak ozaj sa blíži katastrofa. Máme tu viac takých „odborníkov“ – politikov, analytikov a novinárov. Žiadne pochybnosti: keď títo pani tvrdia, že nebezpečenstvo je veľké, tak ozaj onedlho nás napadnú Rusi. A keďže o ruskej hrozbe každý deň – presne ako pripomínania holokaustu – čítame v novinách, počúvame v rozhlase a v televíznych správach, je to jasné – Rusi nás napadnú už zajtra… či pozajtra?..

Ironizuješ? Ale situácia je vážna! Neviem, čo máš proti našim odborníkom, ale tí hovoria, že  Ruskom platené médiá, rôzne portály a webstránky, politické zoskupenia či občianske združenia šíria nepravdu, alebo dezinformácie. Všade sú samé konšpirácie.

Jasné-é-é-é… Všetci kričia o ruských špiónoch a akýchsi peniazoch, ktorými Rusi platia svojich agentov a médiá. Lamentujú už dlhé roky, ale ešte ani raz nepredložili ani jeden dôkaz, že Rusi niekomu zaplatili aspoň cent. Opakujem – ani raz! Rusi majú svoju stanicu  Russia Today a Sputnik a im to stačí. A čo sa týka konšpirátorov, tak si myslím, že pes je zakopaný úplne inde… Všetci vieme a stokrát bolo dokumentárne dokázané, že mnohé západné a zaoceánske tajné služby „sponzorujú“ médiá a mimovládky po celom svete, vynakladajú na to ťažké milióny. Sú desiatky „sponzorov“ a mecenášov, ktorí štedro platia mnohé mainstreamové médiá. Jasné, že neplatia len tak, ale za určitú prácu. Postačí samotný Soros s jeho nadáciami a spolkami. Ten si už kúpil takmer všetkých. Takže všetko je na hlavu postavené: Ako obyčajné – zlodej kričí: „Chyťte zlodeja!“ Ale koho platia „sponzori“?

Nepreháňaj. Čo máš proti mainstreamu? Iba poukazuje na to, že niektorí konšpirátori tu obhajujú Rusko, vytvárajú jeho pozitívny obraz a naopak, negatívne ovplyvňujú náš názor na Európsku úniu, NATO, spojencov Slovenska, aj ten hodnotový systém, na  ktorom je postavená Európska únia a západná civilizácia vôbec. Útočia na naše hodnoty.

Prosím ťa, naše hodnoty! Alebo hodnoty, podľa mainstreamu? Máme naše, slovanské hodnoty, ale to, čo nám nanucujú, to je „cudzorodý element“. Celý mainstream kašle na našu históriu, tradície, kultúru a nanucuje „nový poriadok“. Kedy si videl, aby mainstream sa aspoň trochu zmienil o slovanstve? Každý deň čítame o počúvame o LGBT, holokauste a ruskej hrozbe. Ale čo naše korene, naše zvyky, naša spoločná slovanská história a viera? Veľa si o tom čítal alebo počul v mainstreamových médiách? Tak kto je potom konšpirátor?

Nie, práve to, čo hovoríš, je všetko konšpirácia a práve preto aj ministerstvo vnútra sa rozhodlo bojovať proti konšpirátorom. Už bolo na čase. Máš niečo proti tomu?

Vôbec nie. Máš pravdu: už bolo na čase a treba bojovať proti konšpirátorom, ale na ministerstve, ako obyčajne, si zasa pomýlili smer. Ako vždy, v tmavej izbe hľadajú čiernu mačku, ktorá tam nie je. Nech si prevetrajú mainstreamových konšpirátorov – to by bola tá správna práca. Nemusia nás brániť pred ruskými konšpirátormi, ale pred západnými a zaoceánskymi – potom by práca celého kolektívu ministerstva vnútra mala zmysel.

Nesúhlasím. Všade sa šíri ruská propaganda a preto ministerstvo sa rozhodlo zakročiť. Je to nehoráznosť, že sa tu šíria klamstvá a treba to zastaviť, umlčať klamárov.

Aha, takže sa vraciame do stredoveku alebo do čias „svetlej budúcnosti“, keď iba „vedenie podniku“ malo pravdu a všetci ostatní nemohli otvoriť ústa? Treba ich umlčať? Všetci „liberáli“ tu kričia o slobode, demokracii a pod. A chcete porušovať ústavu, kde sú sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené, kde je zákonom stanovené, že každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, každý má právo slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie. Chcete nastoliť stredovekú cenzúru? Ale tá je Ústavou zakázaná. Začína sa hon na bosorky, aby umlčali tých, čo sa snažia povedať ľuďom pravdu. Ale kto tu mieni umlčať mainstream, ktorý stále klame, straší, šíri dezinformácie a stále nás tlačí do slepej uličky? Zakročí ministerstvo aj proti nemu?

Ale čo stále máš proti mainstreamu? Informuje o ruskej hrozbe? A nie je to pravda, že Rusi posilňujú svoje vojenské jednotky na západných hraniciach? Načo to robia?

Tak podľa mainstreamu je to jasné: sústreďujú na západných hraniciach vojsko, aby nás napadli! Ale tí lotri Rusi furt trčia na svojom území a nevláčia svoje vojská po cudzích krajinách a nepribližujú sa ku „konkurentom“. Rozpustili Varšavskú zmluvu, nie sú konkurentom NATO, ale NATO naopak prijalo viac štátov a teraz vojská a techniku sťahuje k ruským hraniciam. Tak kto koho ohrozuje? Čo robia americkí a kanadskí vojaci v Poľsku a v pobaltských štátoch vzdialení tisíce kilometrov od svojej vlasti? Ale Rusi sú furt doma.

Doma? A čo Sýria? Nemajú tam vojakov, nebojujú tam? Tak nie sú iba doma.

Tak to je ozaj ohromujúce! Tí lotri Rusi sa odvážili zakročiť v Sýrii! Hádam tam už roky nebojuje takmer celá garnitúra NATO, hlavne Američania? A kde sa ešte bojuje? Irak, Líbya, Afganistan a pod. Bojujú tam Rusi? Nie. A to podstatné: pripravili, rozpútali vojny a  zničili tieto krajiny Rusi alebo niekto iný? Rusi majú zopár základní mimo svojho územia. Koľko ich má NATO? Tisíce. Iba Američania majú pomaly 200 základní po celom svete – nepreháňajú to trochu? Kto šarapatí so zbraňami po svete – Rusi? A možno niekto iný? Keď si tieto fakty spomenie nejaké nezávislé médium – hneď je to konšpirátor a ruský špión. Mainstream podporuje americkú a natovskú agresiu – je to v poriadku. Tak kto je konšpirátor?

Aha, a Rusko je taká ovečka. A čo Krym, a čo Ukrajina? Nebojuje sa na Donbase?

A samozrejme, na Donbase bojuje regulárna ruská armáda! Celý mainstream je pokakaný z toho, že domáce ozbrojené sily a dobrovoľníci z celého sveta držia v šachu celú ukrajinskú armádu a nacistické batalióny – a kvôli tomu vylievajú denne tony jedu a falošných správ. Ale pravdu nepovedia: keby nebol Majdan, nebol by ani Donbas a ani ten Krym. To je fakt! Veď 23 rokov Rusi ani „ň“ nepovedali na margo Krymu, aj keď sa do zostavy Ukrajiny dostal nezákonne. Tým treba začínať, ale nie referendom v r. 2014 a „anexiou“. Krym nikdy nebol v zostave Ukrajiny, okrem toho, že Chruščov ho zasa nezákonne „daroval“ Ukrajinskej ZSSR, ktorá s rozpadom ZSSR prestala existovať. Na Kryme sa ešte v r. 1991 konalo referendum o nezávislosti, ktoré Kyjev neuznal – porušil zákon a všetky medzinárodné normy.

Ako porušil? Všetko má byť podľa medzinárodných noriem. Napríklad, ako vo Veľkej Británii: ak Londýn povolí Škótsku referendum – tak sa bude konať. Kým centrála nepovolí referendum „vidieku“, referendum sa nemôže uskutočniť. Takže referendum na Kryme v r. 2014 bolo nezákonné. Preto bola to agresia a anexia – nezákonná.

Ak povieš „a“, tak povedz aj „b“. Fajn, chceš zákonnosť a poriadok. Mali na Ukrajine uskutočniť referendá, ako vo Veľkej Británii? Lenže situácia bola úplne iná. Vláda v Londýne je legitímna a „vidiek“ musí požiadať o právo usporiadania referenda. Vláda v Kyjeve je tiež  legitímna? Ani náhodou! Chopila sa moci v následku protizákonného krvavého štátneho prevratu. Koho mal Krym žiadať o referendum – zločincov v Kyjeve, ktorí porušili všetky zákony a postavili sa na čelo štátu? Preto je kyjevská vláda nezákonná a krymské referendum bolo legitímne. A presne tak to bolo aj v r. 1991 počas prvého krymského referenda. Rozpustenie ZSSR bolo nezákonné: traja opilci podpísali v lese Belovežskú dohodu a zrušili ZSSR. Podľa zákona malo sa konať celoštátne referendum. Nebolo. Takže vtedajšie vlády v Moskve, Kyjeve a Minsku boli nezákonné. Koho v r. 1991 mal žiadať Krym o povolenie?

To sú všetko konšpiračné rečičky! Vládu v Kyjeve uznáva celý civilizovaný svet, takže je legitímna a zákonná. A tie tvoje právnicko-konšpiračné teórie strč si… vieš kde.

Nepáči sa? Keď úplne zákonite, mierovou cestou, na základe referenda sa uskutočnia zmeny – je to zle, kriminál, konšpirácia. Ale keď do stredu Európy priletia cudzie lietadlá zo vzdialenosti desiatok tisíc kilometrov, zbombardujú suverénnu krajinu, nezákonne odtrhnú od nej kúsok a tiež nezákonne vytvoria nový „štát“ – je to úplne v pohode, všetci tomu tlieskajú a nie je to žiadna konšpirácia. Takže krvavé Kosovo je v pohode, ale mierový Krym je kriminál. Nemala by byť aspoň nejaká rovnováha? Chcel by som vidieť, ako by škriekal mainstream, keby niečo podobné urobili Rusi. Ale keď to robia USA, NATO je to v pohode.

Vieš čo, ty si celý presiaknutý týmito konšpiráciami! Ešte začneš obhajovať Kotlebu!  

Prečo by som mal niekoho obhajovať? Aby som robil to, čo robí mainstream a politici, keď bránia, podporujú a obhajujú nezákonnú vládu v Kyjeve? Hovoríš o konšpiráciách? Nikoho nemusím obhajovať, stačí iba niečo porovnať. Mainstream a politici dennodenne strašia Kotlebovcami: obhajujú slovenský štát, Tisa, používajú pozdrav „na stráž“ a pod. Po prvé, mali by sme sa už konečne vysporiadať s vlastnou históriou a odborníci by mali presne definovať, aký bol ten slovenský štát, čo zle a čo dobre urobil Tiso a rozložiť všetko na svoje miesta. Zatiaľ je v tom úplný chaos a každý si hovorí, čo chce. Takže kotlebovci majú svoju mienku, iní majú opačnú mienku – ale, kde je úplná pravda, nie je vyriešené. Po druhé, kotlebovci sa legitímne zúčastnili na voľbách a tiež legitímne pracujú v parlamente. Nepálili pneumatiky pred Prezidentským palácom, nestrieľali na policajtov, nezorganizovali nezákonný štátny prevrat, neprelievali krv, nezabíjali, neurobili kopu iných vecí, ktoré urobil krvavý „majdanutý“ režim v Kyjeve. Lenže kotlebovcov mainstream a politici kritizujú, ale zločineckú protizákonnú krvavú vládu v Kyjeve obhajujú a podporujú a tvária sa, že prišla k moci „čisto“ a na základe zákonných volieb. Ale uskutočnila krvavý nezákonný štátny prevrat! Keď hovoríš o kotlebovcoch, tak tí neurobili ani jedno percento toho zla, čo súčasná kyjevská moc. A tie ich pozdravy „na stráž“… A na Ukrajine ako sa zdravia? Nepoužívajú  pozdrav nacistických fašistických banderovcov? U nás „na stráž“ používajú iba Kotlebovci, ale na Ukrajine banderovským fašistickým pozdravom všetkých zdraví prezident, predseda vlády, parlamentu, poslanci, politici a iní. Nacisti a banderovci sú tam národnými hrdinami, po nich pomenúvajú ulice. A celá EÚ, USA, „experti“, mainstream a spol. na to zatvárajú oči. Podľa nich je to v poriadku – ale Rusko je agresor. Tak, kurník, kto je tu konšpirátor?

Vidím, že sa s tebou nedohodnem. Ty máš svoju pravdu, ja mám svoju. Bohužiaľ.

Brate, pravda je len jedna. Hovoríš, bohužiaľ. Tak, bohužiaľ, nie všetci tú pravdu chcú priznať. Ale horšie je to, že mnohí tú pravdu chcú ututlať, umlčať, nasadiť klamstvá a lož. A dnes je to úplne na hlavu postavené: konšpirátori a klamári obviňujú iných z konšpirácie. Ako hovorím: zlodej kričí „Chyťte zlodeja“. Taká je realita. Našťastie ľuďom sa otvárajú oči, mnohí vedia rozoznať pravdu a lož, vedia vyhľadávať pravdivé a objektívne informácie. A to znervózňuje „dobrých“ politikov a mainstream, preto vyvolávajú hystériu a začínajú hon na bosoriek. Škoda, že aj u nás sa nájde „zopár jedincov“, ktorí na to naletia. Pravda však vyjde najavo a ukáže sa, že súčasný hon na bosorky je presne taký istý zločin, ako aj stredoveký hon na bosorky: má tú istú podstatu a tie isté ciele – oklamať, zastrašiť a zlikvidovať pravdu. Všetci však vieme, že pravda vždy po rokoch vyjde najavo. A naši potomkovia odsúdia dnešnú „inkvizíciu“. Takže, brate, dnes nepanuje v EÚ konšpirácia, ale inkvizícia. Amen…

Eugen Rusnák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Švajčiarski voliči odmietli obmedziť imigráciu, podporili otcovskú dovolenku

0 icon

Ženeva 27. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, SITA/AP-Aris Oikonomou, Pixabay)   Švajčiarski voliči odmietli v nedeľňajšom referende návrh na odstúpenie od dohody s Európskou úniou, ktorá upravuje voľný pohyb osôb, informovala agentúra AFP po zverejnení konečných výsledkov hlasovania Z výsledkov vyplýva, že 61,7 percenta voličov hlasovalo proti návrhu z dielne pravicovo-populistickej…

Slovensku hrozí vysoká pokuta od Európske komisie, pre 5G sieť

0 icon

Bratislava 27. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Slovensku hrozí od Európskej komisie pre omeškanie spustenia 5G siete pokuta tri milióny eur. Ako informoval portál TV JOJ noviny.sk, za každý deň omeškanie sa pokuta navyšuje o 40-tisíc eur „Slovensku hrozí medzinárodná hanba. Európska komisia nás totiž zaviazala, aby sme spustili nové siete…

Počet obetí bojov v Náhornom Karabachu stúpol na 16, viac ako 100 je zranených

0 icon

Jerevan 27. septembra (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP/Armenian Foreign Ministry-Edgar Kamalyan)   Šestnásť ľudí zomrelo a viac ako 100 utrpelo zranenia pri bojoch, ktoré v nedeľu vypukli medzi Arménskom a Azerbajdžanom o sporný región Náhorný Karabach. Uviedol to Artur Sarkisian, zástupca šéfa ozbrojených síl Náhorného Karabachu. Nevyjadril sa však, či tento údaj zahŕňa vojakov…

Bukovský reaguje na Matoviča: „Nepripúšťa diskusiu, namiesto toho očierňuje, dehonestuje a zastrašuje. Voči hrubému zásahu do mojich osobnostných práv podniknem všetky právne kroky“

0 icon

Bratislava 27. septembra 2020 (HSP/Foto:Screenshot YouTube/TASR-Jakub Kotian)   Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v piatok počas tlačovej konferencie slovne zaútočil na doktora Igora Bukovského, ktorý je kritikom vládnych opatrení proti koronavírusu. Bukovský je pripravený za hrubý zásah do jeho osobnostných práv zo strany premiéra podniknúť  právne kroky Matovič nazval Bukovského bláznom…

Lavrov vedie intenzívne rokovania s cieľom zastaviť streľbu v Karabachu. Svet volá po ukončení bojov

0 icon

Moskva 27. septembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko, Flickr, TASR/AP/Sputnik/ Kremlin Pool-Alexei Druzhinin, TASR-Martin Baumann)   Minister zahraničných vecí Ruskej federácie (RF) Sergej Lavrov vedie intenzívne rokovania v súvislosti s vyhrotením konfliktu v Náhornom Karabachu, aby strany zastavili streľbu a začali rokovania, oznámila novinárom hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí RF Maria Zacharovová…

„Fenomén donedávna nepredstaviteľný.“ Ivan David poukázal na brutalitu migrantov. Bude to aj u nás?

0 icon

Praha 27. septembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Petros Giannakouris)   Europoslanec Ivan David varoval pred zvyšujúcim sa počtom útokov na ženy v európskych štátoch. Český politik venoval konkrétne svoju pozornosť prípadom vo Francúzsku, kde sa v poslednej dobe niekoľko žien stalo terčom agresie, a to kvôli svojmu údajne vyzývavému oblečeniu. Dávid nepochybuje, že…

V domove seniorov v Dúbravke je ďalších 15 pozitívnych

0 icon

Bratislava 27. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-UNLP Košice)   Testy v zariadení pre seniorov Domov jesene života v bratislavskej Dúbravke odhalili pozitívne výsledky na ochorenie COVID-19 u 14 klientov a jednej ďalšej zamestnankyne. TASR o tom informovala hovorkyňa hlavného mesta SR Bratislavy Katarína Rajčanová. K testovaniu prišlo po potvrdení výskytu ochorenia COVID-19…

Blaha sa ospravedlnil Pavlíne Matovičovej za to, že ju označil pojmom „biela kobyla“

0 icon

Bratislava 27. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Opozičný poslanec parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa ospravedlnil manželke premiéra Igora Matoviča Pavlíne za to, že ju v rozprave v parlamente označil pojmom „biela kobyla". Povedal to v dnešnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 „Nemyslel som tým, samozrejme, živočícha, ale pojem, ktorý…

V Španielsku protestovali proti lokálnym karanténam zavedeným v častiach Madridu

0 icon

Madrid 27. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Manu Fernandez)   Stovky ľudí protestovali v nedeľu v Madride proti čiastočným obmedzeniam pohybu zavedeným v niektorých oblastiach regiónu hlavného mesta Španielska, a to najmä v husto zaľudnených štvrtiach s nízkymi príjmami. Informovala o tom agentúra AFP Zavedenie lokálnych karantén (lockdownov) s cieľom zabrániť ďalšiemu šíreniu…

Prezidentka v súvislosti s epidemiologickou situáciou mimoriadne vystúpi v RTVS

0 icon

Bratislava 27. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová bude mať v pondelok večer príhovor v RTVS. "O mimoriadne vystúpenie vo verejnoprávnej televízii požiadala pani prezidentka v súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou," informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec "Príhovor pani prezidentky odvysielame po skončení večerných správ na Jednotke,"…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Lehotský st.

Kolonializmus a migrácia

0icon

  Treba sa vrátiť, a vlastne permanentne sa vracať, k historickému prejavu Muammara Kaddáfího na Valnom zhromaždení OSN zo dňa 23. 9. 2009. Jeho prejav bol aktuálny vtedy a aktuálny je dodnes. Kaddáfí tam vtedy, okrem iného, povedal približne toto: na líbyjskej hranici som zastavil tisíce afrických migrantov na ceste…

Štefan Harabin

Kradne, alebo nekradne Ficov ESET?

0icon

Od 59 minúty relácie zistíte, akým korupčno-podvodným spôsobom získava ESET majetky. https://www.youtube.com/watch?v=ztqBAIhX_Tk Ten ESET, ktorý financoval aj prezidentskú kampaň Čaputovej, podvodne zapísanej do komory advokátov. Ten ESET, ktorý nesporne spolupracuje so CIA. Kedy dostal ESET zákazku na sčítavanie hlasov v

Peter Švec

Čo členstvo v NATO neznamená a čo má znamenať?

0icon

Zoznam toho, čo NATO neznamená je dlhý, nevymenujem všetko. Neznamená súhlas s cudzími základňami na našom území, vôbec nie povinnosť akceptovať dlhodobú prítomnosť cudzích okupačných vojsk. Neznamená budovanie cudzích základní na území suverénnych členských štátov. Neznamená vystavenie vlastného obyvateľstva pôsobeniu agresívnej nenávistnej cudzej propagandy a premývaniu mozgov v psychologických operáciách. Neznamená povinnosť nakupova

Roman Mancel

Je premiér našej republiky psychopat? Psychologický test Igora Matoviča.

0icon

Myslíte si, že premiér našej krajiny Igor Matovič je psychopat? Chceli by ste otestovať jeho vlastnosti a schopnosti? Otestuje ho sami prostredníctvom modifikovaného testu francúzskej psychologičky Isabelle Nazare-Aga, autorky knihy „Nenechajte sebou manipulovať alebo Ako rozpoznať manipuláciu a ako sa jej brániť“. Za každú zhodu Igora Matoviča s nasledujúcimi 20…

Marián Tkáč

Prichádza, ba už je tu súmrak slovenskej štátnosti?

0icon

Pred 30 rokmi, koncom októbra 1990 vzniklo vyhlásenie 61 krokov k slovenskej identite, ktoré sa začína slovami: „Anonymita Slovenska v Európe a vo svete je až zarážajúca. Niet zrejme v Európe druhého národa, o ktorom by tak málo vedeli čo i len jeho vlastní susedia...“ Podarilo sa, máme štát a susedia o nás…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Keď si zaobstaráš domáce zviera, tvoj život sa navždy zmení!

0 icon

Keď si zaobstaráš domáce zviera, tvoj život sa otočí o 180 stupňov. Nielenže sa tvoji noví chlpatí priatelia stanú členmi rodiny, ale tiež mnohými spôsobmi transformujú tvoj doterajší pokojný život. Všade ťa sledujú, chránia pred plošticami a môžu dokonca znížiť riziko srdcových chorôb! Tento umelec dokonale ilustruje zmeny, ktoré sa dejú v našich životoch,…

Deti inšpirujú LEGO, aby spravili kocky ekologickými

0 icon

Tie LEGO kocky, s ktorými si sa hrával ako dieťa (a možno to stále robíš), by mohli plávať v oceáne viac ako 1 000 rokov. Dánska firma sa snaží vďaka deťom o dramatickú a ekologickú zmenu. V rámci svojho najnovšieho prísľubu začne spoločnosť LEGO od roku 2021 vymieňať plastové tašky za papierové. Deti…

Záhadné zmiznutie letu MH370: 1. časť

0 icon

Pokračujeme sériou článkov o udalostiach, ktoré otriasli svetom. Ako to už v informačnej dobe býva, s mnohými sa spájajú rôzne konšpirácie. Tentokrát sa spoločne pozrieme na let MH370, ktorý zmizol. V sobotu 08. 03. 2017 z letiska Kuala Lumpur vzlietlo lietadlo malajzijských aerolínií s označením MH370. Namierené malo do Pekingu a na palube sa nachádzalo 239 ľudí.…

Blond ľudia to majú v živote jednoduchšie. Prečo?

0 icon

Možno si videl veľa ľudí s týmito slnkom pobozkanými odtieňmi vlasov, ale v skutočnosti sú prirodzení blond ľudia oveľa menej bežní. Slávne blondínky, ako napríklad  Marilyn Monroe , Gwen Stefani a Reese Witherspoon, sa v skutočnosti s tými honosnými zlatými vlasmi nenarodili. Ale na blond farbe je niečo, vďaka čomu sa mocné ženy rozhodnú odfarbiť si vlasy na svetlejší odtieň. Prečo to…

TOP10 jednoduchých tipov, ako zhodiť prebytočné kilá

0 icon

Niekedy sa ani hodiny v posilňovni plné potu a bolesti neodrazia na váhe alebo výzore a požadovaná kondícia sa môže javiť ako nedosiahnuteľná. Tu je pár trikov, vďaka ktorým pôjdu kilá dole. Práca na tele si vyžaduje nielen intenzívny tréning, ale aj zmenu stravovania a denného režimu. Kilá dokážu ísť dole aj bez titanského…

Vo svete IT

Cestovanie v čase bez paradoxov: Takto znie teória mladého fyzika

0 icon

Cestovanie v čase je populárnym námetom sci-fi filmov, či kníh, no s touto myšlienkou pracuje aj množstvo teoretických vedcov. Ak sa na to pozrieme hlbšie, všimneme si, že pri cestovaní v čase do minulosti vznikne množstvo problémov, ktoré porušujú základné pravidlá vesmíru. Jedným z týchto problémov je aj paradox starého otca.…

Ani po viac ako 50 rokoch, sme nedokázali rozuzliť jednu z väčších záhad Venuše spojenú s jej rotáciou

0 icon

Keď astronómovia začali s detailnejšími pozorovaniami Venuše, v 50. a 60. rokoch, očakávali, že pôjde o nezaujímavú planétu. Namiesto toho našli pekelný svet s kyselinovými dažďami. Oveľa zaujímavejším je ale fakt, že Venuša, na rozdiel od všetkých planét Slnečnej sústavy, rotuje opačným smerom. Túto informáciu poznáme už viac ako 50…

Huawei má v pláne ponúknuť HMS vrátane HarmonyOS aj konkurenčným výrobcom smartfónov

0 icon

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei aktuálne vyvíja vlastné mobilné služby, ktorými nahrádza Mobilné služby Google. Hlavným akcelerátorom vývoja vlastného riešenia sú sankcie zo strany USA. V súčasnosti Mobilné služby Huawei (HMS) spoločnosť aktívne využíva v novo predstavovaných zariadeniach už viac ako 1-rok. V praxi to znamená, že nové Huawei…

Xiaomi pracuje na nezvyčajnom skladateľnom smartfóne, aký sme doposiaľ ešte nevideli

0 icon

Xiaomi, čínsky výrobca smartfónov je spoločnosťou, ktorá v posledných rokoch bezpochyby udáva trendy. Dokazujú to desiatky patentov, ktoré vyplávali v minulosti na povrch a neskôr boli premenené aj v realitu. Jedným z ďalších patentov, ktorý sa dostal na verejnosť, odhaľuje ďalšie zaujímavé zariadenie, ktoré by sme mohli v budúcnosti nosiť…

Majitelia notebookov od Apple sú vraj najspokojnejšími zákazníkmi. V tesnom závese sú zákazníci Samsungu

0 icon

Spoločnosť Apple už dlhé roky patrí medzi popredných hráčov v oblasti elektroniky obzvlášť v prípade smartfónov, tabletov a notebookov. Dôvodov prečo sa spoločnosti tak darí, hoci cena ich zariadení je mnohými označovanou za „šialenú“, je hneď niekoľko. Ide však hlavne o to, že produkty spoločnosti sú kvalitne spracovaným kusom hardwaru…

Armádny Magazín

Ruský vrtuľník Mi-171 ako argument v čínsko-indickom spore

0 icon

Čína, 27.september 2020 (AM) - Rusko dodalo Číne zásielku overených vrtuľníkov, ktoré nemajú konkurenciu pri práci v ťažko dostupných oblastiach. Načo ich Čína potrebuje? Vari nemá vlastné vrtuľníky?   Medzi pamätihodnosťami ruského mesta Ulan-Ude (metropoly

Vojna pokračuje: Arménsko zostrelilo dva vrtuľníky a tri bezpilotné lietadlá Azerbajdžanu v Náhornom Karabachu

0 icon

Arménsko, 27.september 2020 (AM) - V Karabachu sa opäť priostruje: Arménsko oznámilo dva zostrelené azerbajdžanské vrtuľníky a tri zničené tanky. "Arménskej sily zostrelili dva vrtuľníky a tri bezpilotné vzdušné prostriedky azerbajdžanských ozbrojených síl v Náhornom Karabachu," uviedla tlačová hovorkyňa arménskeho ministerstva obrany Susane Stepananová.

Ruský pilot povedal, prečo sa v USA chytajú za srdce, keď sa k ich hraniciam priblíži Tu-160

0 icon

Rusko 27. septembra (AM) - Uznávaný vojenský pilot Ruskej federácie Vladimir Popov povedal, prečo sa USA bojí Tu-160. Americká armáda spozorovala v identifikačnej zóne protivzdušnej obrany Aljašky dva ruské strategické bombardéry Tu-160. Objavili ich stíhačky F-22 Raptor a lietadlá včasného varovan

Filipínske námorníctvo vyzbrojilo protiponorkové vrtuľníky izraelskými strelami Spike a torpédami Blue Shark

0 icon

Filipíny 27. septembra (AM) - Filipínske námorníctvo vyzbrojilo protiponorkové vrtuľníky zbraňami Spike NLOS a Blue Shark. Námorníctvo sa rozhodlo pre raketu Spike vyvinutú a vyrábanú izraelskou zbrojovku Rafael Advanced Defense Systems. Verzia NLOS je s ultra dlhým dosahom (maximálny dosah je 25 kilometrov) pre nepriamu streľbu. Kódový názov je T

Základný kameň Európskej armády? Francúzsko s Nemeckom založili spoločnú leteckú jednotku

0 icon

Francúzsko 27. septembra (AM) - Vo štvrtok 17. septembra 2020 sa ministerka ozbrojených síl Florence Parly a ministerka obrany Nemeckej spolkovej republiky Annegret Kramp-Karrenbauer vybrali na leteckú základňu 105 za účelom položenia základného ka

Svetlo sveta

Šíriaci sa koronavírus vytvára podľa Cyrila Vasiľa hranice komunikácie

0 icon

Šíriaci sa koronavírus vytvára podľa arcibiskupa Cyrila Vasiľa hranice komunikácie. Ako povedal vo videorozhovore, ktorý bude v utorok zverejnený na webe žilinského Týždňa kresťanskej kultúry, dnes si zakrývame svoju tvár, ale tým, že človek si zakryje tvár, stráca schopnosť komunikovať. „V Taliansku existuje zákon, ktorý zakazuje chodiť zahalený na verejnosti…

Pozvánka na slávnostnú sv. omšu v Katedrále sv. Šebastiána pri príležitosti 131. výročia kňazskej vysviacky a 156. výročia narodenia Andreja Hlinku

0 icon

Andrej Hlinka, jedna z najvýznamnejších a najmilovanejších osobností slovenského národa, sa svojou charizmou, genialitou, pracovitosťou a vytrvalosťou natrvalo zapísal do histórie a sŕdc nášho národa. V nedeľu 27. septembra 2020 si pripomenieme 156. výročie narodenia Andreja Hlinku. Don Peter Hasidlo, rektor Katedrály sv. Šebastiána bude pri príležitosti 131. výročia kňazskej…

Spoločenstvo Fatima začalo zbierať svedectvá o Juklovi a Krčmérym

0 icon

Spoločenstvo Fatima začalo zbierať svedectvá “svätosti života” Vladimíra Jukla a Silvestra Krčméryho. Informovalo o tom Rádio LUMEN. Ide o popredné osobností „tajnej“ cirkvi na Slovensku. Stáli pri zrode tohto sekulárneho inštitútu a organizovaní stoviek evanjelizačných spoločenstiev tzv. krúžkov.   “Ich cieľom bolo organizovať malé spoločenstvá, povzbudzovať mladých k nádeji, aby…

Na sviatok Sedembolestnej sa u nás začína 40-dňová pôstna reťaz za kňazov

0 icon

Na Slovensku sa v utorok – od sviatku Sedembolestnej Panny Márie – začína opäť 40-dňová pôstna reťaz za kňazov. “Bude to výnimočný ročník, lebo súčasne sme sa podujali zorganizovať aj putovanie relikvie neporušeného srdca veľkého svätca Jána Vianneya. Vyprosovať milosti pre kňazov s ich najväčším patrónom, arským farárom, bude iste mimoriadna…

14.9. Sviatok Povýšenia sv. Kríža

0 icon

Sviatok povýšenia sv. Kríža je sviatkom úcty ku krížu, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. Bol zavedený po tom, ako sv. Helena, manželka cisára Konštantína, začala hľadať a aj našla ostatky sv. Kríža na Kalvárii v Jeruzaleme. Pod kalváriou, ktorá bola miestom ukrižovávania sa nachádzalo veľa driev, ktoré rímski vojaci…

icon FOTO DŇA