Aj Hongkong a aj Singapur sú dôležité finančné centrá v ázijsko-tichomorskom regióne. Oba štáty považuje Čína za nedeliteľnú súčasť svojho územia. Briti a Američania Hongkong a Singapur používajú ako nástroj svojej globálnej politiky voči Číne.
Nepokoje v Hongkongu vníma preto Singapur veľmi pozorne. Nemusí sa síce obávať, že by v krajine vypukla farebná revolúcia, Singapur totiž nie je pod kontrolou Číny a Američania majú so Singapurom svoje plány v boji proti Číne. Samotný Singapur vníma nepokoje v Hongkongu negatívne, pre Singapur by bolo oveľa lepšie, keby Hongkong aj naďalej prosperoval a bol stabilný. Čo však Singapur vníma pozitívne, je skutočnosť, že nepokoje v Hongkongu zapríčinili odliv zahraničného kapitálu z mesta a jeho postupné prelievanie do Singapuru.
Singapurský premiér Lee Hsien Loong takisto uviedol, že požiadavky demonštrantov v Hongkongu nie sú požiadavkami, ktorých cieľom by bolo dospieť k zmysluplnému konsenzu. Všetky požiadavky demonštrantov sú smerované len k tomu, aby oslabili vplyv hongkongskej vlády.
Ekonomiky Hongkongu a Singapuru sú orientované na export. To čo sa deje v Hongkongu poškodzuje hospodársky rozvoj mesta a jeho problémy sa určite dotknú aj Singapuru. Lawrence Lau Juen, jeden z najznámejších hongkonských ekonómov už otvorene hovorí o tom, že sa kapitál začal prelievať do Singapuru a Singapur sa stane najdôležitejším finančným centrom v regióne. Takisto však uviedol, že problémy, ktoré Hongkong postihli, čiastočne negatívnym spôsobom postihli aj dôveru zahraničných investorov a to je pre Singapur nevýhodné.