Palko nedávno napísal, text s názvom “S fašistami sa nehlasuje, ale štátny prevrat sa s nimi robí,” kde argumentoval, že liberálne mainstreamové médiá odcudzujú hlasovanie za zákon o sprísnení potratovej legislatívy z dielne ĽSNS, no na druhej strane obhajujú prevrat na Ukrajine v roku 2014 za účasti fašistického politického hnutia.
“Spomeňme si na nedávne udalosti ukrajinskej politiky. Keď sa v roku 2012 dostala vo voľbách strana Svoboda s lídrom Olehom Tiahnybokom do ukrajinského parlamentu, Európsky parlament vydal varovnú rezolúciu, v ktorej označil stranu Svoboda za rasistickú, antisemitskú a xenofóbnu. Tiež vyzval demokratické ukrajinské politické strany, aby sa so Svobodou nespájali do vládnej koalície. Európsky parlament v roku 2012 označil ukrajinskú stranu Svoboda za rasistickú, antisemitskú a xenofóbnu a vyzval demokratické strany, aby sa s ňou nespájali do vládnej koalície. Po Majdane ju podporovali všetci. Neprešli ani dva roky a po udalostiach na Majdane po zvrhnutí Janukovyčovej vlády vo februári 2014 sa strana Svoboda stala riadnou vládnou koaličnou politickou stranou,” vysvetlil Vladmimír Palko.
Jeho komentár ale vyvolal rozčarovanie u súčasného poradca ukrajinského premiéra Ivana Mikloša, ktorý na sociálnej sieti reagoval, že Majdan nebol prevratom. “Na základe faktov, ako aj na základe svojich osobných skúseností som presvedčený o tom, že Majdan nebol žiadnym štátnym prevratom a už vôbec nie fašistickým štátnym prevratom,” uviedol.
“U Palka ma to však prekvapilo, pretože aj keď s jeho názormi nie vždy súhlasím, vážim si ho a považujem ho za uvážlivého a seriózneho kresťanského, konzervatívneho intelektuála, ktorý ctí fakty a rovnako aj základné princípy a hodnoty liberálnej demokracie,” dodal Mikloš.