Samonabíjacia karabína STRIBOG SR9 A1 U funguje na princípe dvojhmotového záveru a jej telo je skonštruované presným trieskovým obrábaním z duralu. Sklopná pažba, ktorou je tento model vybavený, je z osvedčeného materiálu FRN.
Rukoväť zbrane je typu AR a je teda zameniteľná s kompatibilnými výrobkami tretích strán, rovnako ako niektoré časti spúšťového mechanizmu. K dispozícii bude i adaptér na pažby typu AR. Hlaveň je vybavená úsťovou brzdou GRAND POWER, ktorá si získala v prevedení 7,62×39 veľkú obľubu.
Verzia U je konštruovaná na použitie lacných, dostupných a pritom spoľahlivých zásobníkov typu UZI, pričom je možná neskoršia úprava zbrane na zásobníky z produkcie Grand Power, špeciálne konštruované pre STRIBOG. Pomocou adaptéru je i u takto upravenej zbrane možné spätné použitie zásobníkov typu UZI.
Karabínu STRIBOG je možné rozobrať na čistenie bez akýchkoľvek nástrojov, má obojstranné hlavné ovládacie prvky, naťahovacia páka záveru je stranovo vymeniteľná.
Spoločnosť Grand Power sa dostala do povedomia aj kvôli tendru na prezbrojenie slovenskej polície, kde boli podmienky nastavené tak, aby slovenský výrobca nemohol vstúpiť do tendra a zvýhodnení tým boli zahraniční výrobcovia Glock a Česká Zbrojovka. Modely slovenského výrobcu nespĺňali podmienky na rozmery zbraní, ani požiadavky na počet už vyrobených kusov, ktoré mali dokazovať spoľahlivosť uchádzača. Jeho zbraň bola o 2mm dlhšia, ako stanovili podmienky tendra. Viac (TU)
Ako neskôr vysvitlo zo zverejnených rámcových zmlúv s firmami Glock a Česká Zbrojovka, ceny po pripočítaní púzdier a zásobníkov dosiahnu až dvojnásobok vysúťaženej ceny v tendre. (viac TU)
Spoločnosť vybudoval bez investičných stimulov konštruktér zbraní Jaroslav Kuracina. V súčasnosti zamestnáva cez 100 ľudí a svoje výrobky vyváža do viac ako 70 krajín sveta. O jeho výrobky ako aj o podporu domáceho výrobcu však v slovenskej vláde nebol záujem. O to väčším úspechom je, že fabrika dokáže financovať aj vlastný vývoj zbraní a to aj bez štátnych dotácií, ktoré smerujú hlavne k zahraničným spoločnostiam využívajúcim daňové prázdniny a pracovnú silu, na ktorú sa prostredníctvom investičných stimulov skladajú všetci obyvatelia Slovenska.