Mimoriadná správa: Ruské lietadlo s Alexandrovcami sa zrútilo do Čierneho mora. Na palube bolo 93 ľudí. Lietadlo smerovalo do Sýrie. Ide o atentát?

Moskva 25. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:RT)

 

Ruské dopravné lietadlo typu Tu-154 s 92 ľuďmi na palube vrátane členov armádneho súboru piesní a tancov Alexandrovovci sa dnes niekoľko minút po štarte z prímorského letoviska Soči zrútilo do vôd Čierneho mora. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany

Stroj, ktorý patril priamo rezortu obrany, viezol Alexandrovovcov na koncert na ruskej vojenskej základni v Sýrii, spresnilo ministerstvo. Na palube lietadla, ktoré zmizlo z obrazoviek radarov chvíľu po vzlete, bolo dovedna 85 cestujúcich a osem členov posádky.

Záchranné a pátracie tímy našli jeho úlomky približne 1,5 kilometra od pobrežia v hĺbke 50-70 metrov pod hladinou. O prípadných preživších sa zatiaľ nikto nezmienil, píše agentúra AP.

Medzi cestujúcimi bolo aj deväť ruských novinárov vrátane televízneho štábu stanice Prvý kanál.

Záchranné práce koordinuje osobne ruský minister obrany Sergej Šojgu a prezident Vladimir Putin je o udalosti priebežne oficiálne informovaný.

Tupolev Tu-154 je trojmotorové prúdové lietadlo vyvinuté začiatkom 70. rokov 20. storočia, ešte v sovietskom období.

Za riadením sedeli veľmi skúsení piloti. Nie je tým však vylúčená ani chyba pilotáže či technická porucha. To, že posádka nestihla ani vyslať núdzový signál, však vyvoláva špekulácie a neistotu.

Predpokladaný let a pád Tu - 154 nad Čiernym morom
Predpokladaný let a pád Tu – 154 nad Čiernym morom

 

Sled udalostí:

20:20 Vyšetrovatelia zatiaľ verziu o teroristickom útoku nepokladajú za hlavnú, pretože sa dosiaľ nenašiel ani jeden dôkaz, ktorý by vyšetrovanie nasmeroval tým smerom, informuje Ria Novosti odvolávajúc sa na svoj zdroj v tajných službách.

18:21 Ruský minister dopravy Maxim Sokolov si myslí, že veľké rozšírenie trosiek havarovaného Tu-154 v mori má na svedomí silný prúd.

17:50 Google umiestnil na svoju hlavnú stránku čiernu stužku ako znak solidarity so zosnulými letu zrúteného Tu – 154

Google umiestnil na svoju hlavnú stránku čiernu stužku
Google umiestnil na svoju hlavnú stránku čiernu stužku

17:39 Zatiaľ ešte stále nie je nájdený trup Tu-154, povedal zdroj Tass. “Našli sme početné fragmenty, ale zatiaľ stále nie je detekovaný trup. Súradnice miesta jeho polohy ešte len musíme stanoviť,” dodal.

16:58 Vládna komisia požiadala príbuzných obetí, aby prišli do Moskvy na identifikáciu mŕtvych a genetické vyšetrenia, ktoré pomôžu identifikácii.

16:48 V súčasnej dobe záchranné prace prevádza na mieste havárie Tu-154 32 lodí a 80 potápačov, informuje ruské ministerstvo obrany.

16:30 Starosta Jekaterinburgu Jevgenij Roizman povedal pre Tass, že pri tragédii zahynuvšia Doktorka Lisa pravdepodobne niesla do Sýrie deťom invalidné vozíky, ktoré jej predtým darovali orgány mesta.

15:19 Identifikácia mŕtvych tiel pri leteckom nešťastí neďaleko Soči bude prebiehať v Moskve informovalo ministerstvo dopravy.

15:17 Stovky obyvateľov Doneckej ľudovej republiky sa zúčastnilo zádušnej omše na pamiatku zabitých pri havárii ruského Tu-154 nad Čiernym morom, informoval TASS.

Už skôr, hlava Doneckej ľudovej republiky Alexander Zacharčenko tiež uviedol, že Donbass nikdy zabudne, čo doktorka Lisa urobila pre deti v tomto regióne.

15:11 Ruský minister dopravy Maxim Sokolov odletel do Soči osobne riadiť vyšetrovaciu komisiu po páde Tu-154 a na pomoc príbuzným obetí.

14:58 Poradca Poroshenka, Juri Birjukov na svojom Facebooku napísal, že na Ukrajine sú potešení smrťou desiatok Rusov pri leteckom nešťastí nad Čiernym morom.

14:32 Podľa vyhlásenia ruského rezortu obrany, ktoré priniesla tlačová agentúra TASS, bolo lietadlo typu Tupolev Tu-154 vyrobené v roku 1983 a malo nalietaných celkovo 6689 hodín. Posledná oprava tohto lietadla bola vykonaná 29. decembra 2014. Plánovanou údržbou prešlo naposledy v septembri 2016. Počas dnešného letu z ruského Soči do sýrskej provincie Lázikíja ho riadil skúsený pilot Roman Volkov, ktorý bol zaradený do tzv. prvej triedy spôsobilosti a nalietaných mal vyše 3000 hodín.

13:51 Oficiálne úrady Ukrajiny dosiaľ nereagovali na tragédiu ruského lietadla.

13:49 Tlačový atašé ruského veľvyslanectva v Kyjeve, Oleg Grishin informoval, že Kyjevčania nosia k budove veľvyslanectva RF sviečky a kvety.

13:47 Patriarcha Moskvy a celého Ruska Kirill vyjadruje sústrasť rodinám a priateľom mŕtvych pri havárii lietadla neďaleko Soči.

13:30 Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadril Bašar Asad ale i nemecká kancelárka Angela Merkelová.

13:13 Čoskoro bude do oblasti katastrofy vyslaných z iných flotíl ďalších viac ako 100 hlbinných potápačov so špeciálnym vybavením.

Len dosiaľ sa do pátracej a záchrannej akcie zapojilo viac ako 3 tisíc mužov.

13:06 Oddelenie informácií a masovej komunikácie ruského ministerstva obrany potvrdilo, že je v súčasnej dobe na palube záchrannej lode vyzdvihnútých 10 tiel obetí.

Ako už bolo uvedené, dohľadávanie prebieha na ploche 10,5 kilometrov štvorcových. Do hľadania je zapojených 27 lodí, 37 potápačov, 4 vrtuľníky, BPLA a diaľkovo ovládané podmorské aparáty.

  12:52 NTV odmietlo komentovať slová Boženy Rynskej, ktorá sa radovala z úmrtia novinárov ruského televízneho kanála pri leteckom nešťastí neďaleko Soči.

Nekomentujeme diagnózy. Patrí to do pôsobnosti iných špecialistov, “- cituje RIA Novosti odpoveď NTV.

12:39 Vladimír Putin zrušil účasť na svetelnej šou 26. decembra v Petrohrade v súvislosti so smútkom za pozostalých tragéie. Oznámil to tlačový hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

12:28 Meteorológovia očakávajú zhoršujúce sa poveternostné podmienky v Soči, kde sa vykonávajú dohľadávacie a záchranné operácie na mieste havárie.

12:26 Zdroj Tass uviedol, že ministerstvo obrany na mieste havárie lietadla našlo zatiaľ telá 10 mŕtvych.

12:18 Podľa riaditeľa centra Serbskoho Zuraba Kekelidze, identifikácia ostatkov zabitých pri leteckej havárii, si pravdepodobne bude vyžadovať genetické testy.

12:12 Vladimir Putin uistil, že dôvod zrútenia sa lietadla smerujúceho do Sýrie Tu-154 bude dôkladne preskúmaný.

“Príčin havárie budú dôkladne vyšetrené a bude urobené všetko pre podporu rodín obetí,povedal.

11:53 Za účelom dohľadávania pozostalých a trosiek lietadla v oblasti havárie Tu-154 odletelo do Soči lietadlo ministerstva pre mimoriadne situácie, na palube ktorého sú záchranári a potápači skupiny “Centrospas” a centra “Lider”. Podľa Tass, na palube je viac ako 40 záchranárov a špeciálne vybavenie.

11:44 Sústrasť s mŕtvymi  lietadla Tu-154 vyjadril americký veľvyslanec v Rusku John Tefft a minister obrany Turecka Fikri Ysik.

“Naše myšlienky a modlitby sú s rodinami a priateľmi všetckých, ktorí boli na palube Tu-154, a s ruským ľudom” – citovala Teffta hovorkyňa amerického veľvyslanectva Maria Olsen.

Na druhej strane, minister obrany Turecka povedal, že bol “hlboko zarmútený správou o zrútení lietadla Tu-154 Ministerstva obrany Ruska do Čierneho mora”. “Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám obetí a všetkým ľuďom v Rusku”, – povedal Ysik.

11:35 Minister obrany Sergej Šojgu je každú hodinu informovaný o pokroku pátracích a záchranných operácií a je pripravený okamžite prijať potrebné opatrenia.

11:30 Ria Novosti informuje, že letisko v Soči, z ktorého vzlietlo lietadlo, ktoré sa následne zrútilo do Čierneho mora pracuje v riadnej prevádzke.

11:21 Rodiny vojakov zomrelých pri havárií Tu-154 v Soči, dostanú poistné plnenie vo výške viac ako 5,8 milióna rubľov. Uviedla to spoločnosť “SOGAZ”, u ktorej bolo poistené ministerstvo obrany Ruskej federácie čo sa týka zodpovednosti za škody spôsobené na živote, zdraví a majetku tretích strán pri prevádzke lietadiel.

11:15 Dmitrij Medvedev povedal, že okolnosti katastrofy budú dôkladne preskúmané.

“Táto strašná tragédia si vyžiadala životy ľudí, plných sily a plánov. Medzi mŕtvymi sú novinári, vojaci a hudobníci slávneho súboru Alexandrovci. Leteli do Sýrie s veľmi dobrou a mierovou misiou … Okolnosti incidentu budú dôkladne prešetrené, a všetci, ktorých sa dotkla táto tragédia, dostanú potrebnú pomoc,”  povedal Medvedev.

11:09 Zdroje zo záchrannej služby hlásia, že bolo objavených sedem tiel pasažierov.

10:59 Tu-154 sa vyrábal od roku 1970 do roku 2013, bolo vyrobených 1026kusov tohto lietadla, a až do nedávnej doby, boli tieto lietadla jedným z hlavných prepravných lietadiel na stredné vzdialenosti v Rusku.

11:03 Dnešné nehoda nebola prvá v histórii, čo sa týka strojov Tu-154: od 1973 roku havarovalo 73 lietadiel tohto typu. Zahynuli v nich viac ako tri tisícky ľudí

10:56 Vládnu komisiu zriadenú Dmitrijom Medvedevom za účelom objasnenia príčin havárie Tu-154 povedie vedúci ministerstva dopravy Maxim Sokolov.

10:53 Popredný sólista Vadim Alexandrov Ananiev okomentoval v rozhovore pre RT tragédiu, ktorá stála životy jeho kolegov.

“Stále neverím”

 

10:47 Ministerstvo obrany uviedlo, že preživších haváriu v oblasti niet.

10:43 Navigátor lietadla ministerstva obrany Tu 154, ktoré sa zrútilo neďaleko Soči podplukovník Alexander Petukhov bol členom posádky v roku 2011, ktorej sa podarilo pristáť s pokazeným lietadlom. Informáciu zverejnili členovia “Forumavia.

 

10:43 Elizaveta Glinková 8. decembra na odovzdávaní cien v Kremli.

 

10:40 Vojenská prokuratúra v spolupráci s komisiou Ministerstva obrany Ruskej federácie začala kontrolovať prípravu letu Tu-154.

10:25 Ministerstvo obrany spresnilo, že na palube lietadla bolo 93 ľudí.

10:17 MAK sa nebude podieľať na vyšetrovaní príčin katastrofy.

Vyšetrovanie príčin dopravných nehôd lietadiel určených na vojenské účely, vrátane prepravy cestujúcich a tovaru, ale patriacich pod ministerstvo obrany, pôsobiacich v stave ministerstva obrany, bude aj vyšetrovať ministerstvo obrany,” – informovali na ruskom ministerstve obrany.

10:10 Zdroj zo záchrannej služby hlási objav prvých piatich tiel obetí.

10:08 Podľa ministerstva obrany, lietadlo zmizlo z obrazoviek radarov 2 minúty po štarte.

10:04 Fond “Spravedlivaja pomošč” potvrdil, že Elizaveta Glinková (Doktorka Lisa) bola na palube lietadla.

Predseda prezidentskej Rady pre ľudské práva Michail Fedotov povedal, že rozum a srdce odmietajú uznať fakt smrti hlavy fondu Spravodlivá pomoc Elizavety Glinkovej, ktorá bola v lietadle a viezla lieky pre univerzitnú šnemocnicu v sýrskej Lázikiji.

Elizaveta Glinkova, známa ako doktorka Liza, bola na palube havarovaného Tu-154, informuje portál ministerstva obrany RF.

“Rozum odmieta pochopiť, že už nie je s nami. Srdce odmieta tomu uveriť … Vedeli sme, že mala letieť do Sýrie na leteckú základňu Hmeimim, aby dopravila lieky pre univerzitnú nemocnicu v Lázikiji,” povedal Fedotov, ktorého cituje web Rady pre ľudské práva.” Do poslednej chvíle sme verili v zázrak. Sama bola zázrak, nebeské posolstvo o dobre,” napísal Fedotov.

10:00 Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril sústrasť rodinám a priateľom zabitých pri havárii Ministerstva obrany Tu-154 lietadlo v Soči.

9:53 Ministerstvo obrany objasnilo, že posledná oprava lietadiel, ktoré bolo vyrobené v roku 1983,prebehla v decembri 2014.

9:48 Putin nariadil Medvedevovi vytvoriť zvláštnu komisiu na vyšetrenie pádu lietadla TU – 154

9:45 Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že lietadlo riadil skúsený pilot prvej triedy.

“Lietadlo Tu-154 ruského ministerstva obrany – vojenské transportné lietadlo pilotoval skúsený pilot Roman Alexandrovič Volkov. Roman Volkovpilot prvej triedy. Celkové mal nalietané – viac ako tri tisícky hodín, informovala agentúra.

Video z miesta pádu lietadla:

 

9:30 Na vyhľadávacej operácie pri čiernomorskom pobreží Soči sa podieľajú štyri lode a päť vrtuľníkov.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Analýza: Východoeurópania počítajú peniaze na Vianoce, keďže náklady na potraviny stúpajú

0 icon

Budapešť 8. decembra 2022 (HSP/euractiv/Foto:Pixabay)   Spotrebitelia vo východnej Európe šetria, aby si na Vianoce mohli dať na stôl obľúbené jedlá z kapra a bravčového mäsa, keďže inflácia cien potravín, najmä v Maďarsku a Pobaltí, prevyšuje infláciu v celej Európskej únii, informuje EURACTIV Z údajov Eurostatu vyplýva, že ceny potravín…

Vyjadril sa starosta obce Drietoma. Tabák zjavne zachránila situáciu

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (HSP/Facebook/Plus Jeden Deň/Startitup/Foto: TASR - Jaroslav Novák)   Len pred pár dňami médiami prebehla uniknutá komunikácia medzi Romanou Tabák (Sme rodina) a ministrom vnútra Romanom Mikulcom. Tabák sa na ministra obrátila s prosbou o pomoc v súvislosti s migrantmi v obci Drietoma. Odpoveď Mikulca bola pritom…

Poslanci odštartovali rokovací deň návrhmi z dielne Holého

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: TASR - Pavel Neubauer)   Návrhmi z dielne podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina) začalo plénum Národnej rady (NR) SR ôsmy rokovací deň 78. schôdze. Popoludní o 14.00 h čaká poslancov mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde, ktorú iniciovala SaS a poslanci okolo…

Fico upozorňuje na chyby Bruselu: Európska únia sa vydala na samovražednú misiu

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (HSP/Foto: Screnshot)   Robert Fico (Smer SD) už dlho upozorňuje na fakt, že sankcie voči Rusku nijako nemenia jeho postoj k Ukrajine. Najhoršie dôsledky sankcií však za sebou nemáme, tie ešte len prídu "Európska únia je teda dobre trafená!" Týmto odsudkom začína Fico svoj videokomentár, ktorý…

Prvý európsky štát zvažuje zimný zákaz prevádzky automobilov. Asi vás šokuje ktorý

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (HSP/Electrive/T-online/TopSpeed/Daily Mail/Foto: SITA-Branislav Bibel)   V Európe sa aktuálne hovorí o zákaze predaja spaľovacích áut, no prvá krajina už uvažuje na zákaze používania elektromobilov. Švajčiarska vláda vypracovala návrh opatrení, vďaka ktorým by mali predísť výpadkom elektrickej siete. Jedným z nich je aj obmedzenie používania elektrických áut,…

Krajská prokuratúra v Trenčíne na pokyn Žilinku preveruje Mikulca a Hamrana

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: TASR - Martin Baumann)   Krajská prokuratúra (KP) v Trenčíne preveruje ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) a policajného prezidenta Štefana Hamrana v súvislosti s nelegálnou migráciou. Prokuratúra koná na pokyn generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku. Upozornil na to Denník N, TASR to potvrdil aj hovorca…

Volodymyr Zelenskyj, podvodník roka?

0 icon

Kyjev 8. decembra 2022 (HSP/sonar21/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)   Klobúk dolu pred The Asylum za to, že sa mu podarilo tento mém vystihnúť. Musel som skontrolovať kalendár, či nie je 1. apríl, keď som sa dozvedel, že časopis Time vyhlásil ukrajinského Volodymyra Zelenského za muža roka. Tiež mi napadlo, že Babylon Bee…

Bývalý slovenský premiér sa zaslúžil o bezpečnosť regiónu, tvrdí maďarský minister zahraničných vecí

0 icon

Budapešť 8. decembra 2022 (HSP/hungarytoday/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Zabránenie povinným kvótam EÚ na presídľovanie bolo najväčším úspechom Vyšehradskej skupiny počas pôsobenia bývalého slovenského premiéra Roberta Fica a stále je rozhodujúcim faktorom pre bezpečnosť regiónu, povedal v utorok v Bratislave maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó Minister v utorok navštívil…

Europoslanec zverejnil nové informácie týkajúce sa prípadu Hambálka: Nechutná bruselská totalita

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (HSP/Foto: Facebook/TASR - Jaroslav Novák)   Európska únia zaradila v júli tohto roka na sankčný zoznam európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka, dôvodom mala byť jeho podpora ruskej invázie na Ukrajine. Aktuálne situáciu ozrejmil poslanec Milan Uhrík (Republika). Oznámil, že ak slovenské orgány Bruselu neposkytli o…

Putin varuje pred predĺžením ruskej vojenskej operácie proti Ukrajine

0 icon

Moskva 8. decembra 2022 (HSP/trtworld/Foto:TASR/AP-Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin)   Ruský líder tvrdí, že nevidí dôvod na nasadenie ďalších vojakov do bojov s Ukrajinou, a zároveň zdôrazňuje, že jadrový arzenál jeho krajiny je prostriedkom na odvetu, nie na prvý úder Ruský prezident Vladimir Putin varoval, že armáda jeho krajiny by mohla…

NAJNOVŠIE

BLOG

Ivan Štubňa

Vláda o neonacistoch v USA a na Ukrajine mlčí. Podporuje ich? ÁNO!!!

0icon

Politicky dezorientovaní vládni maniaci o zločinoch neonacistov mlčia. Predstavíme si dnes amerického skinheadského žoldniera, účastníka bojov na Ukrajine:

Boris Mesár

Veľký reset : Británia padla: S Rishi Sunakom je „prevrat“ WEF dokončený. Výraz „globalista“ je antisemitský a mal by byť zakázaný. 

0icon

SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO:Ak ste nestihli všimnúť, Spojené kráľovstvo má za posledných 11 týždňov už tretieho premiéra. Najprv bol odvolaný Boris Johnson, potom bola Liz Trussová 45 dní premiérkou, kým nebola tiež odvolaná. Najkratšie slúžiacu premiérku v britskej histórii nahradil Rishi Sunak, člen WEF, miliardár a majiteľ tieňovej

Slavěna Vorobelová

Divná logika progresívca Šimečku

0icon

Hlavným účelom západných sankcií proti Rusku po vstupe jeho vojska na Ukrajinu bola snaha o zastavenie ruského predaja energonosičov, najmä ruského plynu prostredníctvom plynovodov do Európy. Ruskí producenti boli dovtedy hlavnými dod&aacu

Marek Brna

Vláda SR

0icon

Je tomu naozaj tak. Máme najlepšiu vládu v dejinách. Sľub dodržali. Tak rád sledujem hlavné večerné správy. Som nadšený z každej tlačovky, každého jedného člena vlády veľmi obdivujem. Každý deň si ráno kupujem všetky mienkotvorné denníky, články venované opozícii  ignorujem. Po celý deň mám noviny na stole rozložené a aby

Pavel Jacz

Moderátor Iliev z TA3 – krivič faktov.

0icon

Pre každý režim je príznačné, že veľká časť mainstreamu vďaka „demokratickému“ vedeniu krajiny zamlčuje nepríjemnú pravdu, zavádza v inform&aacu

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Ľudia sledujú spln Mesiaca, ktorý sa označuje aj ako Studený Mesiac, z veže Galata v Istanbule

Autor: TASR/AP-Emrah Gurel

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Analýza: Východoeurópania počítajú peniaze na Vianoce, keďže náklady na potraviny stúpajú

0 icon

Budapešť 8. decembra 2022 (HSP/euractiv/Foto:Pixabay)   Spotrebitelia vo východnej Európe šetria, aby si na Vianoce mohli dať na stôl obľúbené jedlá z kapra a bravčového mäsa, keďže inflácia cien potravín, najmä v Maďarsku a Pobaltí, prevyšuje infláciu v celej Európskej únii, informuje EURACTIV Z údajov Eurostatu vyplýva, že ceny potravín…

Vyjadril sa starosta obce Drietoma. Tabák zjavne zachránila situáciu

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (HSP/Facebook/Plus Jeden Deň/Startitup/Foto: TASR - Jaroslav Novák)   Len pred pár dňami médiami prebehla uniknutá komunikácia medzi Romanou Tabák (Sme rodina) a ministrom vnútra Romanom Mikulcom. Tabák sa na ministra obrátila s prosbou o pomoc v súvislosti s migrantmi v obci Drietoma. Odpoveď Mikulca bola pritom…

Poslanci odštartovali rokovací deň návrhmi z dielne Holého

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: TASR - Pavel Neubauer)   Návrhmi z dielne podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina) začalo plénum Národnej rady (NR) SR ôsmy rokovací deň 78. schôdze. Popoludní o 14.00 h čaká poslancov mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde, ktorú iniciovala SaS a poslanci okolo…

Fico upozorňuje na chyby Bruselu: Európska únia sa vydala na samovražednú misiu

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (HSP/Foto: Screnshot)   Robert Fico (Smer SD) už dlho upozorňuje na fakt, že sankcie voči Rusku nijako nemenia jeho postoj k Ukrajine. Najhoršie dôsledky sankcií však za sebou nemáme, tie ešte len prídu "Európska únia je teda dobre trafená!" Týmto odsudkom začína Fico svoj videokomentár, ktorý…

Prvý európsky štát zvažuje zimný zákaz prevádzky automobilov. Asi vás šokuje ktorý

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (HSP/Electrive/T-online/TopSpeed/Daily Mail/Foto: SITA-Branislav Bibel)   V Európe sa aktuálne hovorí o zákaze predaja spaľovacích áut, no prvá krajina už uvažuje na zákaze používania elektromobilov. Švajčiarska vláda vypracovala návrh opatrení, vďaka ktorým by mali predísť výpadkom elektrickej siete. Jedným z nich je aj obmedzenie používania elektrických áut,…

Krajská prokuratúra v Trenčíne na pokyn Žilinku preveruje Mikulca a Hamrana

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: TASR - Martin Baumann)   Krajská prokuratúra (KP) v Trenčíne preveruje ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) a policajného prezidenta Štefana Hamrana v súvislosti s nelegálnou migráciou. Prokuratúra koná na pokyn generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku. Upozornil na to Denník N, TASR to potvrdil aj hovorca…

Volodymyr Zelenskyj, podvodník roka?

0 icon

Kyjev 8. decembra 2022 (HSP/sonar21/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)   Klobúk dolu pred The Asylum za to, že sa mu podarilo tento mém vystihnúť. Musel som skontrolovať kalendár, či nie je 1. apríl, keď som sa dozvedel, že časopis Time vyhlásil ukrajinského Volodymyra Zelenského za muža roka. Tiež mi napadlo, že Babylon Bee…

Bývalý slovenský premiér sa zaslúžil o bezpečnosť regiónu, tvrdí maďarský minister zahraničných vecí

0 icon

Budapešť 8. decembra 2022 (HSP/hungarytoday/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Zabránenie povinným kvótam EÚ na presídľovanie bolo najväčším úspechom Vyšehradskej skupiny počas pôsobenia bývalého slovenského premiéra Roberta Fica a stále je rozhodujúcim faktorom pre bezpečnosť regiónu, povedal v utorok v Bratislave maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó Minister v utorok navštívil…

Europoslanec zverejnil nové informácie týkajúce sa prípadu Hambálka: Nechutná bruselská totalita

0 icon

Bratislava 8. decembra 2022 (HSP/Foto: Facebook/TASR - Jaroslav Novák)   Európska únia zaradila v júli tohto roka na sankčný zoznam európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka, dôvodom mala byť jeho podpora ruskej invázie na Ukrajine. Aktuálne situáciu ozrejmil poslanec Milan Uhrík (Republika). Oznámil, že ak slovenské orgány Bruselu neposkytli o…

Putin varuje pred predĺžením ruskej vojenskej operácie proti Ukrajine

0 icon

Moskva 8. decembra 2022 (HSP/trtworld/Foto:TASR/AP-Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin)   Ruský líder tvrdí, že nevidí dôvod na nasadenie ďalších vojakov do bojov s Ukrajinou, a zároveň zdôrazňuje, že jadrový arzenál jeho krajiny je prostriedkom na odvetu, nie na prvý úder Ruský prezident Vladimir Putin varoval, že armáda jeho krajiny by mohla…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Štubňa

Vláda o neonacistoch v USA a na Ukrajine mlčí. Podporuje ich? ÁNO!!!

0icon

Politicky dezorientovaní vládni maniaci o zločinoch neonacistov mlčia. Predstavíme si dnes amerického skinheadského žoldniera, účastníka bojov na Ukrajine:

Boris Mesár

Veľký reset : Británia padla: S Rishi Sunakom je „prevrat“ WEF dokončený. Výraz „globalista“ je antisemitský a mal by byť zakázaný. 

0icon

SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO:Ak ste nestihli všimnúť, Spojené kráľovstvo má za posledných 11 týždňov už tretieho premiéra. Najprv bol odvolaný Boris Johnson, potom bola Liz Trussová 45 dní premiérkou, kým nebola tiež odvolaná. Najkratšie slúžiacu premiérku v britskej histórii nahradil Rishi Sunak, člen WEF, miliardár a majiteľ tieňovej

Slavěna Vorobelová

Divná logika progresívca Šimečku

0icon

Hlavným účelom západných sankcií proti Rusku po vstupe jeho vojska na Ukrajinu bola snaha o zastavenie ruského predaja energonosičov, najmä ruského plynu prostredníctvom plynovodov do Európy. Ruskí producenti boli dovtedy hlavnými dod&aacu

Marek Brna

Vláda SR

0icon

Je tomu naozaj tak. Máme najlepšiu vládu v dejinách. Sľub dodržali. Tak rád sledujem hlavné večerné správy. Som nadšený z každej tlačovky, každého jedného člena vlády veľmi obdivujem. Každý deň si ráno kupujem všetky mienkotvorné denníky, články venované opozícii  ignorujem. Po celý deň mám noviny na stole rozložené a aby

Pavel Jacz

Moderátor Iliev z TA3 – krivič faktov.

0icon

Pre každý režim je príznačné, že veľká časť mainstreamu vďaka „demokratickému“ vedeniu krajiny zamlčuje nepríjemnú pravdu, zavádza v inform&aacu

Vášeň v Tebe

Indonézia prijala nové zákony. Hrozí turistom na Bali za nemanželský sex väzenie?

0 icon

Indonézsky parlament schválil nový trestný zákonník, ktorý zakazuje v krajine mimomanželský sex. Za sex mimo manželstva bude podľa nových zákonov, ktoré nadobudnú účinnosť o tri roky, trest odňatia slobody až na jeden rok, informuje BBC. Kritici považujú zákony za „katastrofu“ pre ľudské práva a potenciálnu ranu

Chcete vaše oblečenie udržať dlhšie snehovo biele? Vyskúšajte TOP domácu metódu

0 icon

Ak si kúpite bielu blúzku či iný druh bieleho oblečenia, určite chcete, aby zostalo čo najdlhšie anjelsky biele. Žiaľ, biele veci časom žltnú alebo sivejú. Ak ich chcete udržať čo najdlhšie biele, vyskúšajte pridať do prania jednu ingredienciu z vašej kuchynskej linky. Zvlášť pri bielom oblečení sa odporúča dodržiavať odporúčania výrobcu…

Dara Rolins dnes oslavuje krásnych 50 rokov. Jej život nebol len úspech. „Zomlelo ma to,“ priznala

0 icon

Dnes, o 8.00 h ráno, kedy sa deťom začína škola, priviedla Zlatka z Bratislavy na svet malú ManDarinku. Takto začala dnešný status k svojim 50. narodeninám speváčka Dara Rolins, ktorú mnohí poznajú najmä ako Darinku Rolincovú. „50 je mocné číslo a ja som šťastná, že som šťastná, zdravá, milovaná. Každý deň sa dívam…

Herečka seriálu Wednesday spí so svojim 8-ročným synom v posteli. Pomáha mu či ubližuje?

0 icon

Christina Ricci, jedna z postáv aktuálne značne obľúbeného seriálu medzi mladými ľuďmi, Wednesday, prezradila, že jej 8-ročný syn spí ešte pri nej v posteli. Avšak, 9-mesačná dcéra už spí sama v postieľke. Christina Ricci je herečka, ktorá v 90. rokoch hrala v pôvodnom filme o rodine Adamsovcov malú Wednesday. Prešli desiatky rokov a ona opäť hrá v modernej…

Syndróm vianočného stromčeka. Jedným z príznakov sú vyrážky

0 icon

Pomaly sa blíži 24. december a čoskoro príde čas vybrať si ten správny stromček. Živý či umelý? Ak sa rozhodnete tento rok vyskúšať živý, mali by ste si všímať, či sa u vás nezačnú prejavovať niektoré nepríjemnosti. Každoročne sa totiž u niektorých objaví kašeľ, škrabanie v hrdle, dýchavičnosť či slzenie. Počuli ste už o syndróme…

Armádny Magazín

Andrej Fursov: Potrebujeme pochopiť nacistický plán Nepriateľa ľudstva - konečného riešenia „nadmernej triedy“

0 icon

Rusko, 8.december 2022 (AM) – Zmena biologickej podstaty vo svete „nového normálu“ sa plánuje ruka v ruke so znižovaním populácie a sprísňovaním kontroly nad ňou. Prostriedky: technické (čipy), chemicko-biologické (preto prudko vzrástla úloha Big Pharma), vojensko-politické (zničenie vášnivej časti spoločnosti vojnami), informačno-psychologi

Ktorý ukrajinský veliteľ vydáva rozkazy ostreľovať Doneck? Po vymenovaní Surovikina sa ruskí generáli stali rozumnejšími. Prehľad bojov na Ukrajine

0 icon

Rusko, 1.december 2022 (AM) – Vojenský korešpondent Andrej Rudenko odhalil vo svojom Telegram-kanáli veliteľa Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý vydáva rozkazy ostreľovať Doneck. Identitu tohto ukrajinského veliteľa, ktorý vydáva zločinné rozkazy na ostreľovanie Donecka, v dôsledku čoho sú zabíjaní a zranení civilisti, odhalil vo svojom Telegram-kanáli d

V Nemecku sa uskutočnila rozsiahla operácia proti pučistom. Čo to znamená pre nemeckú politiku?

0 icon

Nemecko, 8.december 2022 (AM) – V Nemecku sa včera uskutočnila rozsiahla operácia proti takzvaným „Reichsburgerom“ – členom pravicového radikálneho hnutia, ktorí sú pripravení na násilie a neuznávajú existenciu NSR. Podľa DW bolo počas špeciálnej operácie zadržaných najmenej 25 osôb pre podozrenie z príslušnosti k pravicovo-extrémistickému pros

Provokácie na iránskych hraniciach v réžii USA

0 icon

Irán, 8.december 2022 (AM) – 3. decembra sa v Teheráne uskutočnilo stretnutie náčelníka generálneho štábu iránskych ozbrojených síl Mohammeda Bagheriho a námestníka ministra obrany Ruskej federácie Alexandra Fomina, ktorý pricestoval do Iránu s vojenskou delegáciou. Mohammed Bagheri zdôraznil potrebu zintenzívnenia spolupráce medzi Teheránom a Moskvou v bilaterálny

Strašnejšie ako HIMARS: Diabolsky presná „letecká čarodejnica“ GBU-39 / B na raketovej „metle“

0 icon

Rusko, 8.december 2022 (AM) – Hovorca Pentagonu, nadporučík Tim Gorman , povedal, že Spojené štáty a ich spojenci "identifikujú a zvažujú najvhodnejšie systémy", ktoré pomôžu Kyjevu výmenou za raketomety HIMARS končiace v zámorských skladoch. A zdá sa, že Spojené štáty sú blízko k vyriešeniu tohto problému. Podľa tlačovej agentúry Reuters je v…

TopDesať

Internet: Aká je jeho uhlíková stopa a je možné ho vypnúť?

0 icon

V týchto zložitých dňoch, kedy je veľká časť zemskej populácie doma, je tlak na internet od poskytovateľov omnoho vyšší ako počas bežného dňa. Netflix napríklad zníži kvalitu videí, aby tieto čísla aspoň trochou ovplyvnil. Rozvoj za posledných 36 rokov priniesol nové technológie, ktoré umožňujú navzájom prepájať heterogénne počítačové siete a…

Historické fotografie ti odhalia, aký bol život v 19. a 20. storočí

0 icon

Keď premýšľaš o minulosti, máš pocit, že je to neskutočná realita, ktorú si niekedy môžeme predstaviť ťažšie ako budúcnosť. Vidieť však historické fotografie z 19. a 20. storočia je ešte divnejšie. A prečo je to divnejšie? Pretože tieto historické fotografie sú skutočným dôkazom, že sa tieto udalosti naozaj udiali. Životy…

Trápi ťa bolesť a stres? Týchto 8 tipov stojí za vyskúšanie

0 icon

Trápi ťa bolesť a stres? Týchto 8 tipov stojí za vyskúšanie. Hoci moderná medicína prešla už dlhú cestu, niekedy každý z nás potrebuje okamžitú úľavu od bolesti a stresu. Riešenie našich každodenných problémov máme často priamo pod nosom. A to bez toho, aby sme o tom vedeli. Niekedy stačí naozaj iba…

TOP 10: Predpovede z minulosti, ktoré boli totálne mimo

0 icon

Už od začiatku histórie ľudstva nás zaujímali predpovede budúcnosti. A bolo ich naozaj veľa, a dokonca boli niektoré z nich až neuveriteľne presné. Jedným z najznámejších "prorokov" bol Nostradamus, francúzsky lekár a astrológ, ktorý predvídal udalosti ako francúzska revolúcia, obe svetové vojny a dokonca smrť princeznej Diany. Hoci sa jeho príbeh môže zdať neuveriteľný, veľa…

Aj majster tesár sa niekedy utne… Tieto fotografie ťa pobavia!

0 icon

Slovenské príslovie "Aj majster tesár sa niekedy utne." nadobúda pri týchto fotografiách úplne nový rozmer. Alebo žeby to vôbec nebol majster, kto sa uťal? Je totiž len ťažké uveriť, že toto robili profesionáli vo svojom odbore... Internetom sa často šíria fotografie, na ktorých sa baví celý svet. Táto zbierka obrázkov…

FOTO DŇA

Ľudia sledujú spln Mesiaca, ktorý sa označuje aj ako Studený Mesiac, z veže Galata v Istanbule

Autor: TASR/AP-Emrah Gurel

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali