Barón Trenck, bol jednou z najznámejších osobností habsburskej monarchie 18. storočia. Okrem toho, že bol vojak, boháč a rebel, tak bol aj obľúbencom cisárovnej Márie Terézie.
Na základe 3D zrekonštruovanej tváre sa dá zistiť v čom spočívalo jeho kúzlo a aká veľká bola jeho charizma. Ako hovorí Petra Urbanová z Laboratória morfológie a forenznej antropológie MU tak je vidno, že barón mal robostnú širokú tvár, mierne ustupujúce čelo, zalomený prechod čela a nosa, výrazné nadočnicové oblúky a dominantný orlí nos.
Barón však trpel počas svojho života aj ochoreniami. Mal chorobu závesného aparátu zubov, v pravej hornej čeľusti sú stopy po intenzívnom zápale a jeden zub chýba. Keďže jedlo prežúval len na ľavej strane, tak mal nesúmernosť celej tváre. Keramická fajka mu kvôli častému používaniu ohobľovala prvý horný ľavý rezák.
Trenck mal na tvári aj “tetovanie” kvôli čiernemu prachu zo streleckej výbušniny, ktorá explodovala priamo pred ním. Čierny prach sa však nepodarilo ani modernými technológiami vystopovať. No ako dodáva Petr Vachůt z Múzea mesta Brna, tak vďaka analógii poúrazových stavov dnešných členov klubov vojenskej histórie bola zrekonštruovaná možná podoba výrazných stôp jeho zčernalej tváre.
Na múmii boli objavené zbytky vlasov a fúzov. Cez rôzne historické rešerše sa podarilo vypátrať aj jeho možný strih vlasov a fúzov. Takisto sa vedci pokúsili o rekonštrukciu odevu v ktorom mohol barón prísť na miesto svojho posledného pobytu na brnenskom Špilbergu.
Zrekonštruovaná tvár a následný vytlačený 3D model hlavy bol prezentovaný na prednáške v refektári brnenského kapucínskeho kláštora.
Následná tretia etapa projektu by mala priniesť ďalšie poznatky o osobnosti Franza Trencka. Jej výsledky budú prezentované budúci rok, kedy sa výstavou v Múzeu mesta Brna na Špilbergu pripomenie 270. výročie úmrtia Franza Trencka. Vtedy by mala byť postava baróna aj rozpohybovaná.