Výsledkom projektu sú inovované učebné texty, databáza otázok, interaktívne cvičenia, vzdelávacia hra, videosekvencie a špecializovaný slovník tekutinových mechanizmov. Dlhodobou ambíciou školy je postupne inovovať texty a výučbu vo všetkých vyučovacích predmetoch na škole.
„Stredná priemyselná škola v Dubnici nad Váhom patrí medzi špičkové školy v Trenčianskom kraji. Svedčia o tom nielen výsledky a technické vybavenie školy, ale aj obrovský záujem žiakov o štúdium na tejto škole a realizácia projektov, ktorých úspešnú implementáciu máme možnosť vidieť už dnes,“ skonštatovala vedúca odboru školstva a kultúry Ttrenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Daniela Hilčíková.
Tvorba a modifikácia študijných materiálov sa dotkla odborov strojníctvo, priemyselná informatika, diagnostika, mechatronika, grafické spracovanie a tlač publikácie. Škola v rámci projektu vzdelávala tiež pedagogických zamestnancov. Deviati pedagogógovia absolvovali počas roka deväť školení. Dôraz sa kládol najmä na rozvoj odbornej angličtiny a prispôsobenie výučby potrebám zamestnávateľov v regióne.
„Strategický cieľ tohto projektu korešponduje so strategickým zámerom TSK – vychovávať absolventov stredných škôl pre potreby trhu práce a nie pre úrady práce. Táto škola vychováva špičkových odborníkov, ktorí sa uplatňujú či už po skončení vysokej školy, alebo aj s maturitným vysvedčením na významných postoch v rámci nášho hospodárstva. Práve náš priemyselný trenčiansky región potrebuje takýchto absolventov,“ uzavrela Hilčíková.
Zriaďovateľom SPŠ v Dubnici nad Váhom je Trenčiansky samosprávny kraj. Tieto dve inštitúcie spolu s profesijnými komorami a 17 regionálnymi zamestnancami podpísali v decembri minulého roka memorandum o spolupráci.