Jedna z organizátoriek protestov študentka Karolína Farská vo videorozhovore pre denník SME podotkla, že dôvodom toho, že “slušní” aktivisti pripravili ďalšie tri veľké protesty, je to, že ešte nedošlo k úplnému vyšetreniu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a doplnila, že od tejto vraždy sa ešte protestujúci nedočkali predčasných volieb. Problémom podľa nej nie je ani to, že riadne voľby budú už o menej ako pol roka. “Aj keby sa voľby konali zajtra, aj tak by sa oplatilo prísť na tie námestia,” povedala.
Farská dodala, že podľa nej nedôjde k poklesu účasti verejnosti na protestoch Za slušné Slovensko napríklad v porovnaní s rokom 2018. Podľa nej ľudia vyjdu do ulíc kvôli medializovaným informáciám o štátnej tajomníčke rezortu spravodlivosti Monike Jankovskej či o šéfovi špeciálnej prokuratúry Dušanovi Kováčikovi. “Je toho tak strašne veľa a dokážem pochopiť, keď v tom ľudia majú zmätok, ale dnes je zrejmé, že to o čo sa snaží napríklad súčasný premiér, podporovať folklór, dávať fotky všelijakých úsmevov, to už nestačí… Pellegriniho vláda je ako taká Potemkinova dedia, keď nasadili peknú fasádu, ale tá vláda nie je absolútne dôveryhodná ani dobrá a ľudia toho majú dosť.”
Na to, že podľa najnovšieho (štvrtkového) prieskumu agentúry Focus je stále s takmer 22 percentami najsilnejšou stranou Smer-SD, Farská reagovala s tým, že “Smer má stabilnú platformu určitých ľudí, ktorí pravdepodobne nikdy do nejakej miery nezmenia svoj postoj. Kľúčové bude potom samozrejme, ako sa k tomu postavia iné strany a či budú schopné osloviť voličov, ktorí nevolia, alebo ktorí odišli,” analyzovala situáciu Karolína Farská, ktorá strávila leto na stáži v Spojených štátoch amerických.
Povedala tiež, že iniciatíva ZSS nemá žiadne relevantné dáta či prieskumy, koľko percent populácie reprezentuje svojimi aktivitami. “Nie je to len nejaká bratislavská iniciatíva. Je to celoslovenská vec. Zhromaždenia sa konajú v niekoľkých desiatkach miest.”
Jaroslav Zajac