V Bratislavskom samosprávnom kraji je momentálne na prvom mieste Pavol Frešo za SDKÚ-DS. Na druhom mieste je nateraz nominantka Smeru-SD Monika Flašíková Beňová.
V Trnavskom kraji vedie Tibor Mikuš, ktorý kandidoval ako nezávislý poslanec. Druhé miesto patrí Ivanovi Uhliarikovi, kandidátovi za KDH a SDKÚ-DS.
Jaroslav Baška ako kandidát Smeru-SD je na prvom mieste v Trenčianskom kraji. Na druhom sa nachádza Jozef Lohyňa, spoločný kandidát pravicových strán SDKÚ-DS, KDH, SaS, Most-Híd, OKS, NOVA.
V Nitrianskom kraji obsadil prvé miesto Milan Belica za koalíciu Smer-SD, SNS a Agrárnej strany vidieka. Na druhom mieste je nateraz Tomáš Galbavý za koalíciu SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd, SMK, OKS, NOVA.
Banskobystrický kraj má na čele momentálne Vladimíra Maňka – za koalíciu Smer-SD, KDH, SMK, Strana moderného Slovenska, HZDS, HZD a Strana zelených, na druhom je zatiaľ Marian Kotleba, za stranu Naše Slovensko.
Žilinský kraj má na prvom mieste Juraja Blanára – Smer-SD, SNS, Strana zelených, druhý je Miroslav Mikolášik za KDH, Most-Híd, SaS a SDKÚ-DS.
V Prešovskom kraji je na čele nominat Smeru-SD Peter Chudík, na druhom mieste je zatiaľ Ján Hudacký z KDH.
Priebežné výsledky ukazujú, že v Košickom kraji je na čele Zdenko Trebuľa, za koalíciu Smer-SD, SMK, Most-Híd. Za ním sa nachádza Rudolf Bauer, nominant Konzervatívnych demokratov Slovenska
Za predsedu kraja bude zvolený kandidát, ktorý získa nadpolovičnú väčšinu platných hlasov
Volebné miestnosti sa zatvorili, komisie začínajú počítať voličské hlasy. Prvé priebežné neoficiálne výsledky volieb predsedov a poslancov samosprávnych krajov boli známe po pol jedenástej. Zverejňuje ich Štatistický úrad SR na webstránkach www.volbysr.sk a www.statistics.sk. Oficiálne výsledky za samosprávny kraj by mala zverejniť príslušná krajská volebná komisia a za Slovenskú republiku Ústredná volebná komisia (ÚVK). Tá by tak mala urobiť dnes 10. novembra.
Voliči mohli hlasovať od siedmej hodiny rána, v obci Lazany o hodinu skôr. Priebeh volieb bol podľa ÚVK pokojný. Podozrenia z kupovania hlasov sa nepotvrdili, ÚVK riešila aj iné podnety. Väčšina z nich smerovala voči neférovo vedenej volebnej kampani. Riešilo sa tiež porušenie volebného moratória, ale aj skomolené meno kandidáta na poslanca krajského zastupiteľstva na hlasovacom lístku. Na poriadok a pokojný priebeh volieb dozerala aj polícia.
Hlasovať dnes mohli všetci občania vo veku 18 a viac rokov. Oprávnených voličov je viac ako štyri milióny vrátane tisícov prvovoličov. O post predsedu samosprávneho kraja malo záujem 65 kandidátov, o kreslo v krajských zastupiteľstvách sa uchádzalo vyše 2500 kandidátov. Zriadených bolo celkom 90 volebných obvodov a 5932 okrskov.
Za predsedu kraja bude zvolený kandidát, ktorý získa nadpolovičnú väčšinu platných hlasov. Ak sa to nepodarí žiadnemu kandidátovi v kraji, 23. novembra sa uskutoční druhé kolo s dvoma najúspešnejšími kandidátmi z dnešného kola. Pokiaľ ide o voľbu poslancov, mandát získa kandidát, ktorý v danom volebnom obvode dostane od voličov najviac platných hlasov.
Predsedov a poslancov ôsmich vyšších územných celkov si občania volili štvrtýkrát v histórii Slovenska. Náklady na tohtoročné hlasovanie by mali dosiahnuť takmer 10 miliónov eur. Prvýkrát sa tieto voľby uskutočnili na Slovensku v roku 2001. Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa konajú každé štyri roky.
zf