Britský biznisman Arron Banks, ktorý bol jedným z hlavných sponzorov kampane pre výstup Veľkej Británie z EÚ, opakovane kontaktoval ruských oficiálnych predstaviteľov. Podľa The Sunday Times to potvrdzuje obsah jeho elektronickej korešpondencie.
Podľa zverejnených informácií sa Banks zúčastnil obchodných schém spojených s Ruskom. Svoj biznis vraj prejednával s ruskými predstaviteľmi. Banks sa trikrát stretol s ruským veľvyslancom Alexandrom Jakovenkom. O jednom z týchto stretnutí sa vedelo i skôr — hovoril o ňom vo svojej knihe The Bad Boys of Brexit, v ktorej je popisovaná kampaň na výstup krajiny z EÚ. O ďalších dvoch stretnutiach verejnosť nevedela. Prostredníkom pri organizácii stretnutí bol diplomatický pracovník Alexandr Udod, ktorý opustil Veľkú Britániu následkom hromadného vyhostenia ruských diplomatov kvôli „prídadu Skripaľových”.
Jakovenko ponúkol britskému biznismanovi účasť v transakcii týkajúcu sa „šiestich zlatých baní na Sibíri”, patriacich ruskému dobyvateľovi zlata Sergejovi Povarenkinovi, uvádzajú noviny.
Začiatkom novembra 2017 vo Veľkej Británii volebná komisia študujúca možnosť zásahu do referenda ohľadom výstupu Veľkej Británie z EÚ, zahájila zvláštne vyšetrovanie vo veci Arrona Bankse. Cieľom vyšetrovania bolo zistenie pôvodu prostriedkov, ktoré biznisman a jeho firma vložili formou daru do fondu, ktorý financoval kampaň pre Brexit. Ide o čiastku £2,36 mil., ktorú vniesla milionárova spoločnosť (ďalších £6 mil. Banks daroval svojim menom). Okrem toho vyšetrovateľov zaujala i tá skutočnosť, že Arron Banks má za manželku Rusku Jekaterinu Paderinovú.
V apríli The Times tiež obvinili Rusko zo zásahu do vnútorných záležitostí Británie správou o účasti „ruských internetových botov” vo volebnej kampani. Podľa vyšetrovacej verzie novín sa tvrdilo, že okolo 6500 účtov na Twitteri bolo založených v Rusku s cieľom podpory Labouristickej strany a jej predsedu Corbyna pred voľbami. Ruské veľvyslanectvo reagovalo na uverejnený materiál a nazvalo ho informačným podvrhom.