Starosta Chren poukazuje aj na fakt, že okrem nových nájomných bytov bude potrebné riešiť aj situáciu s parkovaním. „Je treba brať do úvahy, že dnes je táto plocha využívaná pre parkovanie, a preto nevyhnutnou súčasťou projektu musí byť dostatočný počet parkovacích plôch s veľkou rezervou, aby stačili nielen obyvateľom prípadných nových nájomných bytov, ale aj návštevníkom sídliska 500 bytov,” dodal starosta.
Bratislava plánuje vytvoriť nájomné byty zatiaľ v štyroch mestských častiach – v Rači, Petržalke, Dúbravke a Ružinove. Tvorba takýchto bytov má pomôcť vyriešiť problém s nedostatkom nájomných bytov v hlavnom meste. Urbanistická štúdia ich umiestnenia na území Bratislavy, ktorú magistrát zverejnil na internetovej stránke hlavného mesta, má za cieľ zmapovať súčasný stav a overiť urbanistickú koncepciu vybraných lokalít. Verejnosť ju môže pripomienkovať do 31. januára 2020.
Bratislava má najmenší počet nájomných bytov zo všetkých hlavných miest Visegrádskej štvorky (V4). Podľa európskej štatistiky chýba Bratislave 40-tisíc bytov. Plánujú tiež vytvoriť koncepciu s developermi aj finančnými skupinami, aby sa počet nájomných bytov v hlavnom meste zvýšil. „Mesto bude stavať vlastné nájomné byty, môžeme sa stať developermi, máme na to ľudí aj know how,” uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo s tým, že do roku 2022 chcú mať rozpracovaných 722 ďalších bytov. Mesto chce výstavbu financovať aj z dotácií zo Štátneho fondu rozvoja bývania, z ktorej by hradili 70 percent nákladov.