Ako uvádza v liste, používanie WhatsApp, ktorý vlastní Facebookom, je “vylúčené“ pre federálne orgány.
“V dôsledku zasielania správ dostáva WhatsApp zakaždým metadáta, ktoré prenáša Facebooku,“ varuje Kelber. V dôsledku toho môže spoločnosť získať IP adresu, údaje o polohe, informácie o smartphone a jeho operačnom systéme alebo dátum a čas odoslania správy. Na základe týchto informácií môžu odborníci vytvoriť profil používateľa vrátane jeho práce, finančnej situácie, koníčkov a chorôb, píšu noviny.
Na druhej strane zástupca spoločnosti WhatsApp uviedol vydaniu, že aplikácia neprenáša užívateľské dáta na Facebook. “WhatsApp nemôže čítať správy, pretože sú v predvolenom nastavení šifrované,“ povedal hovorca. Iba ľudia, ktorí si správy navzájom posielajú, ich môžu čítať, ale nie WhatsApp, Facebook alebo iní ľudia, dodal.
Nová funkcia WhatsApp
WhatsApp navrhuje novú funkciu, ktorá umožní automatické odstránenie správ.
Užívateľ bude môcť samostatne rozhodovať o čase uchovania správ (od jednej hodiny do roka), alebo vypnúť funkciu v nastaveniach. Automatické vymazanie bude prístupné ako pre skupinové, tak obyčajné chaty.
Pri aktivácii funkcie bude vedľa indikátora času odoslania správy umiestnená malá ikonka v podobe hodín.
Najpopulárnejšia mobilná aplikácia (a nie je to WhatsApp)
WhatsApp prestal byť v januári najpopulárnejšou mobilnou aplikáciou na svete, prvé miesto obsadil TikTok. Píše o tom GizChina s odkazom na prieskum analytickej spoločnosti SensorTower.
Celkový počet stiahnutí aplikácie TikTok a jej čínskej verzie Douyin predstavoval v januári 2020 104 miliónov. Za celú dobu existencie stiahlo aplikáciu 1,82 miliardy užívateľov.
Najväčší dopyt má TikTok u obyvateľov Indie, Číny, Brazílie a USA.
TikTok je aplikácia pre publikáciu krátkych videí vyvinutá čínskou spoločnosťou ByteDance. V Rusku bolo na TikToku podľa výsledkov roku 2019 zverejnených cez 20 miliónov videí.