Bogota 27. apríla (TASR) – Kolumbijské bezpečnostné zložky v piatok odhalili a prekazili plán plán prepadu vrtuľníka, ktorý mal prepraviť dva miliardy pesos (840.000 eur) do mesta Santander de Quilichao na juhozápade krajiny. Vyplýva to z informácií kolumbijských novín El Tiempo.
Polícia zadržala v súvislosti s prípadom 17 osôb, pravdepodobne povstalcov z Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC), u ktorých sa našli zbrane i vojenské uniformy.
Páchatelia pravdepodobne plánovali vrtuľník s peniazmi prepadnúť bezprostredne po pristátí, pričom sa chceli vydávať za príslušníkov bezpečnostných zložiek.
Iba pred niekoľkými dňami prišla z kubánskej Havany správa o obnovení mierových rokovaní predstaviteľov kolumbijskej vlády a povstalcov z FARC. Rozhovory sa začali v októbri v nórskom Osle, a potom pokračovali v Havane. Kuba a Nórsko sú garantmi najnovšieho úsilia o skončenie pol storočia trvajúceho kolumbijského konfliktu.
3 20 le rsc