Korčok tiež považuje za dôležité zaradenie tém ochrany klímy a podpory digitalizácie medzi priority nemeckého predsedníctva. Za hlavnú prioritu v ekonomickej oblasti považuje šéf slovenskej diplomacie dosiahnutie skorej dohody o viacročnom finančnom rámci EÚ na roky 2021 až 2027.
„Z nášho pohľadu je vhodnou príležitosťou hľadať odpovede na otázky, ako môže EÚ fungovať efektívnejšie a demokratickejšie. Potrebná je otvorená a kritická diskusia s občanmi, ktorá posilní dôveru verejnosti v európsky projekt,“ uviedol minister s tým, že Slovensko chce byť pre Nemecko konštruktívnym partnerom. Podľa Korčoka sa však nemecké predsedníctvo začína v neľahkej dobe, kedy EÚ stojí pred veľkou výzvou v podobe potreby vysporiadania sa s dopadmi krízy spôsobenej pandémiou ochorenia Covid-19 a hospodárskej obnovy Únie.
Podľa Korčoka bude nemecké predsedníctvo mediátorom, ale zároveň aj efektívnym „hnacím motorom“ pri dosahovaní dôležitých rozhodnutí v kľúčových agendách. Za hlavnú prioritu v ekonomickej oblasti považuje šéf slovenskej diplomacie dosiahnutie skorej dohody o viacročnom finančnom rámci EÚ na roky 2021 až 2027 a o dočasnom nástroji na obnovu EÚ. „Z pohľadu Slovenska chceme rovnovážnu dohodu zabezpečujúcu dostatok prostriedkov na opätovné naštartovanie ekonomického rastu EÚ, zvýšenie odolnosti voči krízam v budúcnosti, ale aj na ekonomické približovanie sa menej rozvinutých krajín k tým viac rozvinutým,“ spresnil minister.
Zaradenie tém ochrany klímy a podpory digitalizácie medzi priority nemeckého predsedníctva považuje Korčok za dôležité, nakoľko sa majú stať silným nástrojom zvyšovania konkurencieschopnosti, transformácie európskej hospodárskej základne a modernizácie EÚ. „Podporujeme ambície nadchádzajúceho predsedníctva pri rokovaniach o usporiadaní budúcich vzťahov so Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska a zámer posilniť postavenie EÚ vo svete,“ uzavrel.