NAŽIVO

Otvorením diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové sa podľa ministra dopravy Jozefa Ráža (nominant Smeru-SD) môže definitívne vyriešiť jeden z najväčších dopravných problémov Slovenska. „Časová úspora pri prejazde tunelom Višňové bude rádovo v desiatkach minút oproti súčasnej trase popod Strečno,“

14:29

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odletel do Spojených štátov na rokovanie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Po ceste má naplánovanú aj zastávku v Kanade, kde sa stretne s premiérom Markom Carneym a absolvuje videohovor so spojencami z Európskej únie.

14:28

Európska únia v sobotu privítala dohodu o prímerí medzi Kambodžou a Thajskom, ktorá ukončí týždne trvajúce pohraničné potýčky medzi týmito susednými krajinami. Hovorca EÚ pre zahraničnú politiku Anouar El Anouni vyzval obe strany, aby dohodu „implementovali v dobrej viere“. Vysoký komisár Organizácie Spojených národov pre ľudské práva Volker Türk vyjadril nádej, že prímerie povedie k budovaniu mieru.

14:28

Talianska polícia zadržala sedem ľudí, ktorí vyzbierali milióny eur pre palestínske militantné hnutie Hamas. Polícia taktiež vydala zatýkacie rozkazy na dve osoby nachádzajúce sa mimo Talianska.

14:27

Stovky smútiacich sa zhromaždili pred mešitou v sýrskom meste Homs deň po bombovom útoku, ktorý si vyžiadal osem obetí a 18 zranených. 

14:24

Trump si myslí, že počas nedeľnej návštevy Zelenského je šanca na konečné vyriešenie vojny na Ukrajine, ale pripustil, že sa to nemusí stať.

„No, myslím si, že máme celkom dobré šance. Myslím si, že to chcú urobiť teraz, a myslím si, že Rusko to tiež chce urobiť. Ale vždy, keď to chce jedna strana, druhá to nechce,“ vyhlásil Trump v komentári pre denník New York Post.

12:32

Donald Trump prijme na Floride Vladimíra Zelenského bez účasti lídrov z EÚ, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje.

Pripomíname, že viaceré médiá skôr písali, že Európania sa stretnutia zúčastnia. Ako však vidíme, táto informácia sa nepotvrdila.

12:20

Dôchodca so 40 rokmi dôchodkového poistenia a priemerným zárobkom, ktorému bol dôchodok priznaný v roku 2023, má o približne 13 % (takmer 100 eur mesačne) vyšší dôchodok než rovnaký dôchodca, ktorý do dôchodku odišiel v roku 2025. Dôvodom je vysoká inflácia, ktorá sa premietla do prvej valorizácie dôchodku. To sa prejavilo v rekordnom počte 72.000 žiadostí o predčasný dôchodok v rokoch 2023 a 2024.

12:09

Tento rok sa podarilo prijať v rámci Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR veľa kľúčových zmien a opatrení. Od reformy financovania sociálnych služieb cez podporné opatrenia na trhu práce až po odstránenie 20-ročnej diskriminácie matiek, ktoré mali z dôvodu starostlivosti o deti na materskej a rodičovskej dovolenke nižšie dôchodky.

12:08

Rok 2025 bol pre chovateľov veľmi náročný, najmä z pohľadu zdravotných rizík v chovoch hydiny. 

12:08

Hasiči zasahovali pri požiari v hosteli v pražskej štvrti Bubenč. Horieť začal matrac v jednej z izieb, záchranári ošetrovali jednu zranenú osobu.

12:07

Pri rozsiahlom ruskom útoku na Kyjev a jeho okolie zahynul najmenej jeden človek a viac ako 25 osôb utrpelo zranenia. Podľa ukrajinských predstaviteľov ostala približne tretina hlavného mesta bez vykurovania.

12:06

Drevená výletná loď sa potopila pri pobreží indonézskeho ostrova Padar. Štyria španielski turisti sú stále nezvestní.

12:05

Deväť ľudí zahynulo a ďalších deväť utrpelo zranenia pri nehode autobusu na severe Vietnamu. Vozidlo sa prevrátilo na horskej ceste v provincii Lao Cai.

12:05

Jemenskí separatisti vyhlásili, že útoky, ktoré zasiahli ich pozície a za ktoré podľa nich nesie zodpovednosť Saudská Arábia, ich neodradia od ďalších snáh. 

12:04

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pred stretnutím s americkým prezidentom Donaldom Trumpom hovoril s nemeckým kancelárom Friedrichom Merzom a ďalšími lídrami o krokoch v mierových rokovaniach vo vojne na Ukrajine. Trump a Zelenskyj by mali absolvovať aj spoločný telefonát so šéfkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a ďalšími európskymi predstaviteľmi.

12:03

Streľba v centre Tripolisu. Povstalci požadujú odstúpenie vlády národného porozumenia.

11:36

Trump vyhlásil pre The New York Post, že nebude nasledovať príklad izraelského premiéra Binjamina Netanjahua a neuzná nezávislosť Somalilandu.

11:36

Mimoriadna situácia nastala na železnici vo Veľkom Slavkove. Dva vlaky sa takmer stretli na jednej koľaji.

„ŽSR potvrdzujú, že vo štvrtok 25. decembra bola od 15.43 do 17.10 h prerušená doprava v úseku Veľký Slavkov – Pod lesom z dôvodu vzniku mimoriadnej udalosti, ktorá sa momentálne vyšetruje.

Podľa informácií TASR išlo o nedovolený pohyb jedného z vlakov v stanici. Vlaky sa však nestretli na jednej koľaji. TV Markíza spresnila, že jeden z vlakov mal vyštartovať skôr zo stanice, pričom tam mal o chvíľu vchádzať ďalší. Vďaka včasnému zásahu výpravcu sa vlaky nestretli na jednej koľaji.

11:09

Poľsko vyslalo do vzduchu bojové lietadlá a uzavrelo letiská v reakcii na ruské útoky na Ukrajinu.

Poľská agentúra pre riadenie letovej prevádzky oznámila dočasné uzavretie letísk v Žešove a Lubline na juhovýchode krajiny v dôsledku masívnych ruských leteckých útokov.

Ozbrojené sily krajiny vyslali do vzduchu stíhačky, informovalo velenie.

10:46

Dvaja vojaci z Čadu zahynuli pri útoku sudánskych polovojenských Síl rýchlej podpory na mesto, ktoré leží na spoločnej hranici oboch krajín

08:28

Africká únia vyhlásila, že „odmieta akékoľvek uznanie Somalilandu“ po tom, ako Izrael oznámil, že považuje odštiepené somálske územie za suverénny štát. Prezident USA Donald Trump pre americké médiá tiež uviedol, že je proti tomuto rozhodnutiu.

08:22

Podľa ukrajinských predstaviteľov bola počas nočných ruských útokov na juhu Ukrajiny poškodená loď plávajúca pod slovenskou vlajkou. Na informáciu reagovala opozičná politička Veronika Remišová, ktorá vyzvala ministra zahraničných vecí Juraja Blanára, aby si okamžite predvolal ruského veľvyslanca a tlmočil protest Slovenskej republiky.

08:21

V sýrskom Aleppe sa obnovili zrážky, pri ktorých sa ozýva streľba medzi jednotkami sýrskeho režimu a miestnymi silami.

V sýrskom Aleppe sa obnovili strety, pričom sa objavili správy o prestrelkách medzi jednotkami sýrskeho režimu a miestnymi silami.

Strety sa sústreďujú najmä na predmestiach mesta a sú dôsledkom rastúceho bezpečnostného napätia a zvýšeného pohybu vojsk.

07:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Danko upozornil prezidenta SR, že nemôže naraz vymenovať Laššákovú a Mamojku

Prezident SR Andrej Kiska nemôže vymenovať súčasne za ústavných sudcov Mojmíra Mamojku a Janu Laššákovú. V liste ho na to upozornil predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). Obaja kandidáti boli totiž nominovaní na jedno sudcovské miesto.

❚❚
.

O obsahu listu TASR informoval hovorca predsedu parlamentu Tomáš Kostelník. Danko v liste ocenil rozhodnutie prezidenta vymenovať troch sudcov Ústavného súdu. Zároveň ho však upozornil na nesúlad, ktorý nastal. Kiska v utorok (12.12.) vyhlásil, že sa rozhodol ukončiť tri roky trvajúci spor s Národnou radou SR a vo štvrtok (14.12.) vymenuje za ústavných sudcov Mojmíra Mamojku, Janu Laššákovú a Miroslava Duriša.

„Vo včerajšom (utorkovom, pozn. TASR) oznámení pána prezidenta nastal nesúlad, pretože vyhlásil, že za sudcov Ústavného súdu SR vymenuje okrem pána Duriša aj oboch kandidátov, ktorí boli nominovaní na jedno uvoľnené miesto,“ upozorňuje Danko Kisku. Vysvetľuje mu, že ohľadom celkom štyroch uvoľnených miest na Ústavnom súde sa uskutočnili v parlamente až dve voľby.

Národná rada SR navrhla na tri neobsadené miesta sudcov Ústavného súdu uznesením z 3. apríla 2014 Imricha Volkaia, Evu Fulcovú, Janu Baricovú, Jána Bernáta a Miroslava Duriša. Uznesením z 15. mája 2014 do tohto zoznamu pribudol aj Juraj Sopoliga. Z tohto dvojnásobného počtu kandidátov navrhnutých Národnou radou prezident vymenoval len jednu sudkyňu Janu Baricovú. Ostáva mu teda vymenovať z týchto kandidátov ešte dvoch ďalších sudcov Ústavného súdu.

.

V priebehu roka 2015 sa uvoľnilo ďalšie miesto sudcu Ústavného súdu, na ktoré parlament uznesením z 2. decembra 2015 navrhol Mojmíra Mamojku a Janu Laššákovú. Z týchto dvoch kandidátov má prezident vybrať jedného, pripomína šéf parlamentu.

„S ohľadom na rozhodnutia Národnej rady SR, ktoré boli prijaté v určitom čase a mieste, predseda Národnej rady SR žiada prezidenta o zváženie týchto skutočností pri výbere a vymenovaní sudcov Ústavného súdu SR na konkrétne uvoľnené miesta sudcov Ústavného súdu SR,“ uviedol Kostelník. Predseda parlamentu podľa neho vyjadril presvedčenie, že pri vymenovaní ústavných sudcov prezident zváži všetky okolnosti, a tak prispeje k plnej funkčnosti Ústavného súdu.

Kiska v utorok reagoval na rozhodnutie senátu Ústavného súdu zo 6. decembra, ktorý mu prikázal vymenovať troch ústavných sudcov z celkom siedmich zvolených kandidátov. Vyhlásil, že nález odmieta vykonať, pretože má podľa neho rad formálnych aj vecných chýb. Spor s Národnou radou SR sa napriek tomu rozhodol ukončiť, a to uplatnením svojej výlučnej právomoci.

 

Prezident: Pri Ústavnom súde je na rade vláda a parlament

.

Prezident SR Andrej Kiska ukončil spor ohľadom obsadenia uvoľnených miest sudcov Ústavného súdu SR. Tak reagovala hlava štátu na upozornenie predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS), že prezident nemôže vymenovať súčasne za ústavných sudcov Mojmíra Mamojku a Janu Laššákovú, pretože obaja kandidáti boli nominovaní na jedno sudcovské miesto

 

Lucia Žitňanská: Prezident mal vybrať z celého balíka zvolených kandidátov

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) sa nestotožňuje s obavami predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS), podľa ktorého funkčnosť Ústavného súdu môže byť ohrozená, ak budú súčasne vymenovaní za ústavných sudcov Mojmír Mamojka a Jana Laššáková.

„Tak, ako čítam rozhodnutie Ústavného súdu, prezident mal vybrať z celého balíka zvolených kandidátov,“ uviedla v reakcii ministerka. „Rozhodnutie nerozlišuje medzi jednotlivými kolami voľby,“ zdôvodnila.

.

 

Danko: Prezidenta som potreboval upozorniť, že nemá miešať jablká a hrušky

Prezident SR Andrej Kiska by nemal miešať hrušky s jablkami. Takto zdôvodňuje predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) rozhodnutie poslať prezidentovi list, v ktorom ho upozorňuje, že nemôže súčasne za ústavných sudcov vymenovať Mojmíra Mamojku a Janu Laššákovú.

“Pretože obaja boli vymenovaní na jedno sudcovské miesto a potreboval som ho nahlas upozorniť na nesúlad, ktorý nastal,” povedal v stredu Danko na tlačovej konferencii v parlamente. Kiskovi odporučil, aby “možno prestal počúvať jeho poradcu Jána Mazáka”, ten je bývalým predsedom Ústavného súdu (ÚS). Danko však ocenil Kiskovo rozhodnutie vymenovať troch sudcov ÚS.

Danko sa nebráni odbornému dialógu o zlepšení podmienok výberu ústavných sudcov. Nemá problém, aby sa v parlamentných výboroch v rámci vypočutia kandidátov zúčastnili aj predstavitelia Kancelárie prezidenta SR. Predsedovi parlamentu sa však nepáči, že Kiska komentoval odborné kvality navrhnutých kandidátov na ústavných sudcov. “Pretože nikto nebude spochybňovať rozhodnutie Národnej rady, lebo má kompetenciu navrhnúť kandidátov na sudcov ÚS. Každý, kto odíde z NR SR ako kandidát, už má honor a česť a nikto ich nemôže skúšať z toho, či ovládajú jazyk a či sú dostatočne vzdelaní,” povedal Danko.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.

Čo očakávať od stretnutia Trumpa a Zelenského a prečo NABU zaútočil práve dnes

Včerajšie vyhlásenie Trumpa, v ktorom dal najavo, že neschvaľuje 20-bodový plán, ktorý predložil Zelenskyj, v podstate zmarilo celú informačnú stratégiu…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Novela Trestného zákona vyšla v Zbierke zákonov a zmeny sú tak už platné

Za drobnú krádež sa do Trestného zákona opätovne zavádza pravidlo „trikrát a dosť“. Platiť má teda trestnosť priestupkovej recidívy páchateľov.…

27. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Výstup na Kriváň patrí medzi najnáročnejšie, Štúr ho zvládol aj bez moderného vybavenia

Túra na Kriváň patrí medzi najnáročnejšie túry vo Vysokých Tatrách. Určená je pre ľudí s dobrou fyzickou kondíciou a vhodným…

27. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Polícia zadržala muža podozrivého z pobodania troch žien v parížskom metre

Polícia v piatok zadržala muža podozrivého z pobodania troch žien v parížskom metre. Uviedla to prokuratúra pre agentúru AFP. Útočník…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Raši: Hlas ešte nenašiel podporu na vypustenie jedného volebného obvodu z ústavy

Koaličná strana Hlas-SD sa chce ešte vrátiť k téme vypustenia jedného volebného obvodu z Ústavy SR. Považuje to za správne…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Národno-štátne záujmy? O tých nemajú ani poňatia

Je spojenie „liberálni vlastenci” oxymoron alebo predstavuje táto skupina reálnu alternatívu k našim národným stranám a hnutiam?

27. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na Priemyselnej ulici v Michalovciach niekto úmyselne podpálil štyri kamióny

V areáli na Priemyselnej ulici v Michalovciach niekto v piatok večer úmyselne podpálil štyri kamióny. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského…

27. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok: Personálna situácia v polícii sa v roku 2025 zlepšila

Personálna situácia v Policajnom zbore sa v roku 2025 zlepšila. Do zboru nastúpilo viac ako 1200 nových policajtov. Odišlo ich…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump k Zelenského plánu: Nemá nič, pokiaľ to neschválim

Trump dal najavo, že Washington neschválil 20-bodový plán, ktorý predložil Zelenskyj

27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nechceme jedovatú politiku Bruselu

„V uplynulých rokoch sa zmenilo všetko, čo sme v Európe predtým považovali za samozrejmé” - upozorňuje vo svojom najnovšom príspevku…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Ako vidia reálne prímerie na Ukrajine Slováci odhaľuje prieskum

Dosiahnutie prímeria na Ukrajine očakáva v roku 2026 43,2 percenta respondentov, 47,3 percenta opýtaných, naopak, predpokladá, že k ukončeniu bojov…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri požiari rodinného domu v obci Nový Salaš vyhasol ľudský život

Pri požiari rodinného domu v obci Nový Salaš v okrese Košice – okolie vyhasol jeden ľudský život. Krajské riaditeľstvo Hasičského…

27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moskva sa snaží hypersonické Orešniky umiestniť čo najbližšie k Európe

Moskva pravdepodobne umiestňuje nové hypersonické balistické rakety schopné niesť jadrové hlavice na bývalú leteckú základňu na východe Bieloruska, informuje agentúra…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Čína oznámila sankcie voči 10 Američanom a 20 americkým obranným spoločnostiam

Čína oznámila sankcie voči 10 Američanom a 20 americkým obranným spoločnostiam, vrátane pobočky Boeing, v súvislosti s predajom zbraní Taiwanu,…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo si myslí Attila Végh o obvineniach Vémolu? Jeho rodine praje veľa síl

Slovenský zápasník MMA Attila Végh, ktorý s Karlosom Vémolom absolvoval tri ostro sledované zápasy, sa s odstupom niekoľkých dní vyjadril…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny -NABU zasadzuje Zelenskému druhý úder. Ten je práve v lietadle na ceste za Trumpom

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Úver Ukrajine vo výške 90 miliárd eur – časovaná bomba pod Európou

Brusel, 27. decembra 2025 - Obrovský dlh nezaťažuje v prvom rade Ukrajinu, ale Európu.   Hneď po skončení samitu EÚ,…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Kamil Šaško: Rok 2025 bol v zdravotníctve prelomový, v zmenách chceme pokračovať

Minister zdravotníctva Kamil Šaško označil uplynulý rok v zdravotníctve za prelomový a zdôraznil, že rezort chce v nastolených systémových zmenách…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hokejová dvadsiatka len tesne prehrala s favorizovaným Švédskom v úvode juniorských MS

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala v otváracom zápase MS juniorov v americkej Minnesote so švédskym výberom 2:3. Mladých…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Zlomená a porazená, Európska komisia Ursuly von der Leyenovej je potápajúca sa loď

Zasadnutie Európskej rady tento týždeň malo byť pre Ursulu von der Leyenovú najväčšou hodinou. Po sérii trpkých verejných ponížení –…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Ján, apoštol, evanjelista

Svätý Ján, apoštol a evanjelista, oslavovaný 27. decembra, je uctievaný ako milovaný učeník Krista a jeden z popredných svedkov evanjelia.…

27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nevďační Poliaci chcú dnes okradnúť Rusko za to že ich zachránilo pred nacizmom

Poľsko, 26. decembra 2025 - Poľský „Inštitút vojnových škôd“ sa zaoberal výpočtom škôd spôsobených „napadnutím Poľska Sovietskym zväzom“ a „sovietskou…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Chlapci povraždení Herodesom sú prvými mučeníkmi

Posledné dni roka patria v cirkevnom kalendári významným mučeníkom. Už od najstarších čias majú 28. decembra dôstojné miesto sväté Neviniatka.…

27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrozné tetovania, ktoré boli naozaj veľmi zlé rozhodnutia

Hrozné tetovania sú dôkazom, že niektoré rozhodnutia by mali zostať len v hlave a nikdy sa nedostať pod ihlu. Zatiaľ…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

“Ak Putin odmietne mierový plán, budeme musieť radikálne zmeniť pravidlá hry,” vyhlásil Graham

„Zmocniť sa lodí prepravujúce ruskú ropu.“ Vyzval americký senátor Lindsey Graham, keď sa obrátil na Trumpa

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Rímska ríša: 5 najslávnejších rímskych cisárov

Rímska ríša bola jednou z najmocnejších civilizácií, aké kedy existovali, a jej cisári stáli v centre politickej aj vojenskej moci.…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Európa má v úmysle dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu v januári

Európa má v úmysle dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu v januári, informuje Euractiv

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinu čaká rozpad, alebo Proroctvá seriálu „Sluha národa“ sa stávajú skutočnosťou

Ukrajina, 27. decembra 2025 - Kyjevský režim vedie krajinu k rozpadu na pološtátne útvary.   Udalosti na Ukrajine sa odohrávajú…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Američania v Nigérii tvrdo udreli na militanov z teroristickej organizácie Islamský štát

Prezident USA Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že americké sily uskutočnili na severozápade Nigérie smrtiace útoky proti „spodine“ z Islamského…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Otvorením diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové sa podľa ministra dopravy Jozefa Ráža (nominant Smeru-SD) môže definitívne vyriešiť jeden z najväčších dopravných problémov Slovenska. „Časová úspora pri prejazde tunelom Višňové bude rádovo v desiatkach minút oproti súčasnej trase popod Strečno,“

14:29

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odletel do Spojených štátov na rokovanie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Po ceste má naplánovanú aj zastávku v Kanade, kde sa stretne s premiérom Markom Carneym a absolvuje videohovor so spojencami z Európskej únie.

14:28

Európska únia v sobotu privítala dohodu o prímerí medzi Kambodžou a Thajskom, ktorá ukončí týždne trvajúce pohraničné potýčky medzi týmito susednými krajinami. Hovorca EÚ pre zahraničnú politiku Anouar El Anouni vyzval obe strany, aby dohodu „implementovali v dobrej viere“. Vysoký komisár Organizácie Spojených národov pre ľudské práva Volker Türk vyjadril nádej, že prímerie povedie k budovaniu mieru.

14:28

Talianska polícia zadržala sedem ľudí, ktorí vyzbierali milióny eur pre palestínske militantné hnutie Hamas. Polícia taktiež vydala zatýkacie rozkazy na dve osoby nachádzajúce sa mimo Talianska.

14:27

Stovky smútiacich sa zhromaždili pred mešitou v sýrskom meste Homs deň po bombovom útoku, ktorý si vyžiadal osem obetí a 18 zranených. 

14:24

.

Ukrajina sa pokúša zničiť ekonomiku Ruska

Ukrajina použila riadené strely Storm Shadow na útok na ropnú rafinériu Novošachtinsk v ruskej oblasti Rostov, ktorá je kľúčovým dodávateľom…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Plánované stretnutie Zelenského a Trumpa svedčí o výraznom pokroku v rokovaniach

Plánované stretnutie Volodymyra Zelenského a Donalda Trumpa v nedeľu svedčí o výraznom pokroku v rokovaniach, píše Axios

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mindič vyhlásil, že ho “urobili obetným baránkom”

Timur Mindič vyhlásil, že ho „urobili obetným baránkom“ v korupčnom prípade

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Peskov: Kremeľ analyzoval informácie od Dmitrijeva po návrate z USA

Kremeľ už analyzoval informácie, ktoré získal od Dmitrijeva po návrate z cesty do Spojených štátov, informoval hovorca Kremľa Dmitrij Peskov

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Putin znovu zdôraznil požiadavku na celý Donbas

Ruský prezident Vladimir Putin na včerajšom stretnutí s ruskými podnikateľmi vyhlásil, že Rusko neustúpi od svojej podmienky, aby celý Donbas…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov