Nemecko podľa menovaného webu teda prevzalo rolu akejsi stabilizačnej sily. Najväčšia európska ekonomika, ktorá vždy v únii hrala dôležitú rolu, by pritom podľa pozorovateľov mohla v budúcnosti svoju kľúčovú pozíciu ešte posilniť. Presvedčený je o tom aj predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker, ktorý vyhlásil, že Nemecko bude v EÚ naďalej hrať centrálnu, pokiaľ nie ešte dôležitejšiu rolu.
Rola Nemecka by sa mohla posilniť aj v zahraničnej politike, a to najmä vo vzťahu k Spojeným štátom. Pre USA bola totiž Veľká Británia akýmsi hlavným partnerom a spojencom s Európou.
Portál tiež uvádza, že Nemecko by z brexitu mohlo profitovať aj na vnútropolitickej scéne. Sesterské kresťanskodemokratické strany CDU a CSU, ktoré sú už mesiace v rozpore kvôli postojom k utečeneckej kríze, by sa teraz mohli opäť priblížiť. Podpresedníčka CDU Júlia Klöcknerová ohľadom brexitu uviedla, že je to šanca ako opäť vyzdvihnúť spoločné korene a prejaviť jednotu.
Na strane druhej Nemecko odchodom Veľkej Británie stratí v Európskej únií spojenca v mnohých dôležitých otázkach, napríklad v subvenciách či kartelovom práve. Z ekonomického hľadiska je brexit pre Berlín značnou ranou. Veľká Británia totiž pre Nemecko predstavuje tretí najväčší odbytový trh.