Uhrík pre HS: S touto „chobotnicou“ sa stretávame a pociťujeme jej pôsobenie na vlastnej koži

Bratislava 5. septembra 2023 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

 

Predseda hnutia Republika Milan Uhrík odpovedá na otázky Hlavných správ na volebné, ale aj iné témy, napríklad o progresívnom prevrate

Kandidátka strany Republika Milan Uhrík
Na snímke líder hnutia Republika Milan Uhrík

Hlavné správy: Globalisti o vás roky hovoria, že ste predtým boli v strane, ktorú považujú za fašistickú. Oni, najväčší kamaráti tzv. banderovcov. Dnes sa pohrobkom SDKÚ (lebo koalícia 2020 a mainstream sú ideovými dedičmi SDKÚ, Dzurindu a Mikloša) nepáči, že ste v mladosti boli v SDKÚ. Je to nejaký spôsob absurdného, mainstreamového humoru?

Uhrík: Každý človek má svoj životný príbeh. Ja som sa k mojim dnešným názorom dopracoval v študentskej mladosti vlastnou skúsenosťou a kritickým myslením. Chaotickej koalícii Matoviča a Hegera, progresívcom a mainstreamovým médiám vôbec neprekáža moja minulosť. Im prekáža, že Republika je najsilnejšia vlastenecká strana, ktorá ohrozuje ich mocenský monopol. Že ľudia idú za nami, a že im už neveria. Že sme konzistentní v našich slovách a hlasovaniach ako v národnom, tak aj Európskom parlamente, čo nemôže povedať žiadna iná strana. Boja sa Republiky. Preto budú útočiť, písať, osočovať nás a vulgárne urážať ľudí, ktorí stoja pri nás. My sa však progresívcami znechutiť nenecháme. Ideme si svoje a 30. septembra dosiahneme čo najlepší výsledok.

 

Hlavné správy: Pridali ste sa k bojkotu TV Markíza, čo mnoho občanov ocenilo potleskom. Nebolo by vhodné podobne bojkotovať tých globalistických médií viac? Nie je napríklad aj to, čo predvádzajú moderátori Iliev či Dírer v TA3, už za hranou normálnej žurnalistiky?

Uhrík: Markíza sa svojím vysielaním a (ne)kvalitou zaujatých moderátorov sama „vyšachovala“ z nášho nabitého programu. Preto sme to takto vyhodnotili a budeme pozorovať správanie ďalších médií. Reflektujeme mienku občanov, ako vnímajú mediálny priestor a čo by sa v tejto oblasti malo zmeniť. Treba zamedziť stavu, v ktorom progresívci a globalisti majú monopol na informácie. Tento priestor musí byť vyvážený.

 

Hlavné správy: Ako sa Republika stavia k tomu, čo mainstream eufemisticky nazýva „vojna policajtov“, ale mnohí ľudia to považujú skôr za prevrat a pokus mocensky ovládnuť Slovensko?

Uhrík: Sme svedkami toho ako tu pár dní pred voľbami NAKA besní, zatýka všetkých naokolo a súdy rozhodujú proti Republike. Vraj máme zaplatiť 15-tisíc eur ukrivdenému doktorovi na základe žaloby zafinancovanej aktivistami a politikmi, ktorí nás chcú zničiť. O čo iné ide, ak nie o snahu zlikvidovať opozíciu v kampani? Ale to sa im nepodarí! Už len pár týždňov a upraceme tento bordel. Nielen v silových zložkách, ale aj vo verejných financiách a inštitúciách, ktoré dotujú „sorosovských“ lenivcov a bojovníkov za klávesnicou ako je admin facebookovej stránky PZ SR. Nebude tu nejaký niktoš urážať Slovákov len preto, že majú na veci iný názor.

 

Hlavné správy: Ako vnímate kauzu sudkyne Pamely Záleskej? Myslíte si, že vzťah s novinárkou, ktorá prinášala na verejnosť informácie zo súdnych konaní, mohol ovplyvňovať rozhodovanie?

Uhrík: Pre každého na Slovensku je už zrejme očividné prepojenie novinárov, sudcov a politikov podobného razenia. Táto kolaborácia dostáva na povrch informácie, ktoré slúžia ich spoločnému „ideologickému ťaženiu“, v ktorom zvýrazňujú kauzy ľudí s iným názorom, a naopak, zametajú pod koberec všetko, čo by mohlo poškodiť ich favoritom. Kauza „Tódová – Záleská“ preto vôbec neprekvapuje. S touto „chobotnicou“ sa stretávame a pociťujeme jej pôsobenie na vlastnej koži už mnoho rokov. Zaujatí aktivisti nemajú na takýchto postoch čo robiť. Musia na nich byť ľudia čestní a nezávislí.

 

Hlavné správy: Vo vašom volebnom programe píšete, že sa nestotožňujete so súčasným politickým smerovaním EÚ a presadzujete zásadnú reformu EÚ k výlučne hospodárskemu združeniu suverénnych národných štátov. Stačil by návrat pred Lisabon 2007 alebo treba ešte väčšiu voľnosť, povedzme na úroveň bývalého EHS, teda pred Maastricht 1992?

Uhrík: Chceme raziť aktívnu zahraničnú politiku, ktorá bude odrážať realitu, že Slovensko nielen leží v srdci Európy a patrí do Európy, ale tento priestor a geopolitické pomery spoluvytvára. Preto využijeme všetky nástroje, ktoré medzinárodné právo poskytuje na presadzovanie štátnych záujmov a s pomocou európskych partnerov budeme presadzovať reformu EÚ tak, aby bola organizáciou ekonomickej spolupráce a obchodnou úniou, nie organizáciou politického a ideologického nátlaku. Hovoríme o reforme, ktorá rešpektuje zakladajúce zmluvy a odmieta nástroje, ktoré by chceli odoberať kompetencie štátom a právo veta. Na reformu máme ako Republika najväčší potenciál. Máme najširšiu spoluprácu s konzervatívnymi a vlasteneckými stranami v Európe, či už v rámci Európskeho parlamentu alebo aj mimo neho. A to je skvelý základ, na ktorom dokážeme budovať náš program.

 

Hlavné správy: Budete zohľadňovať v zahraničnej politike aj rast organizácie BRICS a mocností smerom na východ? Chcete sa od nich dištancovať alebo plánujete s nimi komunikovať?

Uhrík: Eurázia je oblasť najdynamickejšieho rozvoja, zásob surovín a energií, ako aj zóna reálnej perspektívy obchodnej spolupráce pre 21. storočie. Vyvážime partnerstvá medzi západnú a východnú hemisféru, prinesieme zvýšený obchodný potenciál a diverzifikáciu obchodných tokov. Zahraničná politika štyroch svetových strán chce dobré vzťahy s krajinami ako India, Rusko, Čína alebo štátmi strednej Ázie. Budeme sa snažiť o pragmatický rozvoj vzájomne výhodných vzťahov a zabezpečenia našej energetickej suverenity. Čína v 21. storočí predstavuje jedného z hlavných globálnych hráčov s rastúcim vplyvom na svetový politický a ekonomický vývoj. Budeme sa snažiť sa o koherentný, aktívny a konkrétny prístup, ktorý má potenciál dosiahnuť maximum výhod. Budeme klásť dôraz na efektívnu koordináciu a dosahovanie ekonomických cieľov, najmä na prilákanie kvalitných investícií, podporu slovenských iniciatív a podnikateľov exportujúcich a/alebo investujúcich v Číne, a prilákanie možností pre cestovný ruch. BRICS a Eurázia majú veľký potenciál a my ho chceme pre Slovensko využiť.

 

Hlavné správy: V programe tiež uvádzate, že preveríte vplyv mimovládnych organizácií financovaných zo zahraničia. Čo tým máte na mysli?

Uhrík: Zavedieme pre mimovládky povinnosť každoročne zverejňovať informácie o ich skutočných a pôvodných sponzoroch a záujmových skupinách, ktoré ovplyvňujú ich činnosť. Táto povinnosť nie je ničím novým. V súvislosti s predchádzaním praniu špinavých peňazí je už niekoľko rokov podobná povinnosť definovaná pre podnikateľské subjekty, ktoré chcú obchodovať so štátom v rámci verejných výberových konaní. Legislatívnou úpravou docielime, aby tí, ktorí cez mimovládne organizácie na Slovensku zastupujú cudzie záujmy, museli deklarovať vzťah s cudzou vládou alebo záujmovou skupinou. Budeme vyžadovať pravidelné zverejňovanie činností, ako i financovanie zo strany ľudí a organizácií, ktoré sú pod kontrolou cudzích vlád, organizácií, alebo osôb mimo Slovenskej republiky. Politické a sorosovské mimovládky s financovaním zo zahraničia budú musieť povinne používať v názve označenie „zahraničný agent“ a odstrihneme ich od financovania zo štátneho rozpočtu. Infiltrácia týchto agentov na úradoch, v školách a v kultúre musí skončiť.

 

Hlavné správy: Ľudia vyslovujú obavy z toho, že by voľby mohli byť zmanipulované. Urobilo vaše hnutie v rámci možností kroky, aby toto riziko minimalizovalo?

Uhrík: Pripravujeme systém paralelného sčítavania hlasov a taktiež sme do parlamentu predložili návrh zákona, aby boli zápisnice z volieb verejné, a nie skrývané ako doteraz. Náš zákon úspešne prešiel a je platný. Navyše, v každej komisii budeme mať zástupcu s presnými inštrukciami, bude dohliadať na férovosť priebehu volieb a sčítavania hlasov. Dosť už bolo podvodov a klamstiev na voličoch. Poďme do volieb! Ale poďme do nich slušne, férovo a transparentne.

 

Hlavné správy: Myslíte si, že sa niekedy podarí zložiť koalíciu, ktorá sfunkční referendum? Aké vysoké by malo byť podľa vás kvórum pre platnosť referenda?

Uhrík: Keď bude mať Republika silný mandát od voličov, tak sa nám to podarí. Pretože, ako dnes počúvame, myšlienka referenda a demokratickej vôle občanov mnohým stranám nevonia. Preto presadíme, aby na petíciu o referende bol počet podpisov znížený, a aby pri referende platili obdobné podmienky ako pri voľbách do NR SR, čiže žiadne minimálne kvórum pre platnosť referenda. Keď kvórum neplatí pri voľbách, nemusí ani tu. Občania majú právo rozhodnúť o otázkach domácej a zahraničnej politiky, ale aj odvolať neschopnú vládu, či dokonca parlament. A budeme sa snažiť presadiť do Ústavy SR, aby referendom bolo možné rovnako odvolávať aj hlavu štátu. Zákonom stanovíme priamu záväznosť výsledku referenda, aby mal silu ústavného zákona. Toto je náš plán!

 

Prečítajte si tiež:

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:25

Spojené štáty v stredu oznámili, že umožnia občanom Izraela bezvízový styk a splnia tak dlhoročné želanie svojho spojenca. Washington dospel k záveru, že Izrael zmiernil diskrimináciu amerických Arabov. Toto hodnotenie však odmietajú niektorí zákonodarcovia a aktivisti.

Včera 20:21

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v dohrávke 5. kola na ihrisku Ružomberka 2:1. V 58. minúte ho poslal do vedenia Aleksandar Čavrič, o šesť minút neskôr vyrovnal Martin Chrien. Triumf hostí zabezpečil v 74. minúte striedajúci David Strelec.

Včera 20:05

Ekonomiky Strednej Ázie od Mongolska po Kazachstan a Uzbekistan by mali tento aj budúci rok zaznamenať výrazný hospodársky rast. Predpokladá to Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR), ktorá poukázala na rastúci objem obchodu a remitencií z Ruska.

Včera 20:00

Iránske samovražedné drony použité pri viac ako 600 útokoch Ruska proti Ukrajine obsahujú súčiastky vyrobené v Európe. Vyplýva to z tajného dokumentu, ktorý Kyjev poslal svojim spojencom so žiadosťou o útok ďalekonosnými raketami, ktoré by zničili zariadenia na ich výrobu v Rusku, Iráne a Sýrii.

Včera 20:00

Česká vláda schválila návrh zákona o štátnom rozpočte na rok 2024. Počíta v ňom so schodkom 252 miliárd českých korún (viac ako 10 miliárd eur). Medziročne tak dôjde k poklesu deficitu o 43 miliárd korún. Po rokovaní vlády to v stredu oznámil český minister financií Zbyněk Stanjura.

Včera 19:51

V Spojenom kráľovstve zadržali v stredu 21-ročného muža v súvislosti s utorkovým nálezom mŕtvej migrantky na francúzskom pobreží. Národná kriminálna agentúra Spojeného kráľovstva uviedla, že štátny príslušník Sudánu je podozrivý z nelegálneho vstupu a napomáhania nelegálnej imigrácii v prístavnom meste Dover na juhu Anglicka. Zadržaný mal riadiť loď, ktorá v utorok preplávala do vôd Spojeného kráľovstva.

Včera 19:45

Päť ľudí prišlo v stredu o život pri streľbe na severe Izraela, oznámila miestna polícia. Troch mužov a dve ženy zastrelili v beduínskom meste Basmat Tabun severozápadne od prevažne arabmi obývaného mesta Nazaret. Polícia po útočníkoch pátra a bližšie podrobnosti o streľbe neposkytla.

Včera 19:29

Christian Thielemann nahradí vo funkcii generálneho hudobného riaditeľa Berlínskej štátnej opery svetoznámeho dirigenta a klaviristu Daniela Barenboima.

Včera 19:21

V národnom parku České Švajčiarsko vypukol v stredu popoludní požiar. V ťažko dostupnom teréne na vrchole skaly horí lesný porast na ploche asi 50 krát 50 metrov. Na mieste zasahuje aj vrtuľník s bambi vakom. Na sociálnej sieti X to uviedli hasiči Úsťanského kraj.

Včera 19:01

Ceny ropy vzrástli v stredu o viac než 3 %, pričom cena Brentu nakrátko prekonala hranicu 97 USD za barel (159 litrov). Trhy tak zareagovali na omnoho výraznejší pokles ropných zásob v Spojených štátoch, než sa čakalo. To ešte zvýšilo obavy z vývoja situácie na trhu s ropou po tom, ako Rusko a Saudská Arábia predĺžili dobrovoľné produkčné škrty do konca roka.

Včera 18:27

Maďarská polícia naháňala v stredu nadránom prevádzača s migrantami od obce Kiskunmajsa v Báčsko-malokumánskej stolici až do mesta Szentendre v Peštianskej župe. Po 176 km vodiča zastavili až tri presne cielené výstrely.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Polárna žiara osvetľuje rannú oblohu nad mestom Anchorage na Aljaške

Autor: AP/Mark Thiessen

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Matematická hádanka, ktorú správne vyriešili iba 2 % používateľov. Najväčším problémom je tretia rovnica

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Chcete si zlepšiť logické myslenie? Matematické hádanky sú na to ideálnym spôsobom. Dokážete vyriešiť, koľko je mačka, pes a slon? Ide o náročnú hádanku, ktorú vyriešili len 2 % používateľov. Prijmete našu výzvu? Veľa šťastia!

Čo robiť, keď sú zemiaky zelené? Predtým, ako ich uvaríte, nezabudnite urobiť jednu vec

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zemiaky môžu mať rôzne farby: žltú, béžovú, hnedú. Ich farba závisí od odrody, takže sa nemusíte obávať, ak ste tentoraz kúpili tmavšiu zeleninu ako naposledy. Znepokojovať by vás však malo niečo iné. Keď si na nich všimnete zelené škvrny.

Ako pripraviť hroznovú šťavu na zimu? Nepotrebujete odšťavovač - pripravte si ju metódou našich babičiek

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo pripraviť z hrozna na zimu? Najlepšie lahodnú, zdravú, domácu šťavu, ktorá by mala byť v každej špajze. Ako ju pripraviť? Odšťavovač ani nevyťahujte zo skrine, hľadajte však husté sito - najlepšie sa vám bude hodiť starý spôsob, ktorý používali naše babičky.

Jednoduchý trik, ktorý zaručuje veľkolepé výsledky. Nemusíte liezť na strechu, aby bol váš komín žiarivo čistý

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Účinný a zriedkavo poruchový vykurovací systém závisí do veľkej miery od úrovne čistoty komína. Odstránenie nahromadených zvyškov spaľovania z komína umožňuje majiteľom domov pokojný spánok bez toho, aby museli žiť s neustálym pocitom ohrozenia života a zdravia. Je na odstránenie nežiaducich látok potrebný kominár?…

Manželka Hugha Jackmana prelomila mlčanie. Prijala telefonát od novinárov

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Hugh Jackman a Deborra-Lee Furness sa po 27 rokoch manželstva rozvádzajú. Austrálsku herečku kontaktovali dvaja rozhlasoví moderátori. Na ich prekvapenie zdvihla telefón.

Armádny Magazín

Nemeckí vyšetrovatelia už takmer všetko vysvetlili

0 icon

USA, 27.september 2023 - Máme výročie teroristických útokov na Nord Stream: verzie médií sa líšia, páchatelia sa stále nenašli. V noci 26. septembra 2022 došlo k teroristickým útokom na dva plynovody na vývoz plynu - Nord Stream a Nord Stream 2. Rusko nebolo prizvané k účasti na vyšetrovaní. Médiá sa vo…

Horúca správa z Pentagonu: protiútok Ukrajiny nedokáže vrátiť stratené územia

0 icon

USA, 27.september 2023 - Konkrétne to pre televíziu CNN uviedol generál Mark Milley: "Útok, aj keď značný, má obmedzené operačné a taktické ciele. (...) Dokonca aj v prípade, že by boli dosiahnuté, neumožní to úplne vyradiť Rusov, čo je omnoho širš

Prečo sa NATO opäť chystá bombardovať Belehrad

0 icon

USA, 27.september 2023 - Prečo predstavitelia NATO hrozia Belehradu novým bombardovaním a prečo ho severoatlantický blok môže zopakovať.   Čo sa deje v Srbsku Predseda Európskeho výboru pre rozšírenie NATO Günther Fehlinger vystúpil s rezonujúcim vyhlásením, v ktorom na pozadí útoku neznámych ozbrojencov na kosovských policajtov vyzval alianc

Koľko ukrajinských vojakov od leta už využilo otvorenú ruskú frekvenciu a vzdalo sa

0 icon

Ukrajina, 27. september 2023 - Počet vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí sa dobrovoľne vzdali, neustále rastie, čo sa stalo obzvlášť viditeľným po spustení otvorenej frekvencie 149, 200 "Volga". Okrem toho mnohí Ukrajinci, ktorí sa chystajú vzdať, si so sebou berú zbrane a strelivo. Naposledy v smere Svatove-Kreminna skupina bojovníkov Ozbrojených…

Poľsko - 1981: skúška odolnosti socialistického tábora

0 icon

Rusko, 27.september 2023 - Pred niečo vyše 41 rokmi, v decembri 1981, na pozadí hospodárskych otrasov a ideologickej expanzie zo strany Západu a Vatikánu viedla akútna vnútropolitická kríza v Poľskej ľudovej republike k zavedeniu stanného práva v tejto krajine. V historickej literatúre je rozšírený názor, že rozhodujúci krok predsedu vl

TopDesať

10 skrytých dôvodov, prečo je váš internet pomalý

0 icon

Stalo sa vám niekedy, že ste sa ocitli uprostred schôdzky v službe Zoom a zúfalo sa snažíte zachovať pokoj, zatiaľ čo sa váš internet plazí rýchlosťou, pri ktorej by sa aj slimák zdal byť rýchly? Verte nám, vieme, akú daň si to môže vybrať na vašej trpezlivosti a produktivite. Už…

Porovnávanie týchto rôznych vecí vám zmení pohľad na svet

0 icon

Porovnávanie môže byť zábava. Nasledujúce fotografie vám ukážu zaujímavé porovnávanie rôznych vecí. Tieto fotografie s veľkou pravdepodobnosťou zmenia váš pohľad na svet. Fotografia je mocná forma umenia, ktorá nám umožňuje zachytiť momenty, miesta a predmety z rôznych perspektív. Niektorí fotografi to posúvajú o krok ďalej a vytvárajú podmanivé porovnávacie fotografie,…

Demencia bola malému dievčatku diagnostikovaná po bežnom vyšetrení očí

0 icon

Demencia je stav, ktorý sa často spája s pokročilejším vekom. Jedna šokovaná žena však prezradila, ako vzala svoju 7-ročnú dcéru na obvyklé očné vyšetrenie. V ten deň dievčatku diagnostikovali zriedkavú formu demencie. Teraz mama šíri povedomie o stave svojej dcéry a chce, aby každý rodič dával pozor na stav svojich…

Ľudia, ktorí si neumývajú nohy v sprche, robia veľkú chybu!

0 icon

Naše nohy produkujú až neuveriteľné 2 litre potu za deň, pretože majú asi 250 000 potných žliaz! V kombinácii s baktériami, ktoré na nich žijú to vytvára zápach. Umývanie a namáčanie nôh pomáha nielen odstraňovať zápach, ale prospieva aj krvi, nechtom na nohách a dokonca aj kĺbom. Umývanie nôh pomáha odstrániť zápach

Parkovanie nie je pre každého. Títo ľudia to pohnojili

0 icon

Parkovanie nie je pre každého! Títo ľudia to naozaj pohnojili a svojim úžasným parkovaním dokázali rozčúliť svoje okolie. Určite však dokázali aj mnohých pobaviť a preto sa s vami podelíme o tieto fotografie. Hovorí sa, že veľa ľudí by nemalo mať dovolené šoférovať a tieto zlé parkovacie fotografie ilustrujú toto…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali