Útok na nemocnicu v ukrajinskom meste Sumy

NAŽIVO

Z dôvodu technickej poruchy na nákladnom vozidle je diaľnica D2 smerom na Českú republiku v úseku desiateho kilometra neďaleko odpočívadla Sekule neprejazdná. Policajti vykonávajú odklon na obchádzkovú trasu po ceste I/2 smer Moravský Svätý Ján. Vodičov polícia žiada, aby sa riadili jej pokynmi.

Včera 20:06

Macron uviedol, že treba obnoviť konsenzus“ o podpore Ukrajiny. Dodal, že Zelenskyj sa na budúci týždeň zúčastní na samite G7.

Včera 19:56

Vo veku 92 rokov zomrela Zdena Mašínová. Pre činnosť jej otca, českého generála Josefa Mašína jej bratov, bola počas komunizmu perzekvovaná.

Včera 19:53

Trump informoval, že nariadil kandidátovi na post riaditeľa národných spravodajských služieb, aby po nástupe do funkcie znížil počet zamestnancov.

Včera 19:51

Veľvyslanec USA v Izraeli Mike Huckabee naznačil, že sa chystajú útoky na Irán, ktoré ohlásil Trump, a obnovenie bojových operácií.

„Vyzerá to tak, že v našom regióne sa čoskoro situácia trochu vyhrotí,“ napísal na X.

Včera 19:20

Pražská Fakultná nemocnica Bulovka v Prahe po 21 dňoch v karanténe prepustila lekára, ktorého hospitalizovala pre podozrenie na nákazu ebolou.

Včera 19:15

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu vyzýva Irán, aby okamžite poskytol informácie o svojich zásobách obohateného uránu a o jadrových zariadeniach.

Včera 18:30

Spotová cena zlata v porovnaní so záverom predchádzajúceho obchodovania zaznamenala pokles o 2,6 % a dosiahla do 15.10 h SELČ 4151,86 dolárov za troyskú uncu.

Včera 18:29

Arménsky úrad pre boj proti korupcii vyšetril v súvislosti s parlamentnými voľbami vyše 100 podozrení na porušenie zákona. Vedie približne 115 trestných konaní.

Včera 18:25

Obrnená brigáda Nemecka sa zúčastňuje na prvom bojovom cvičení v Litve. 

Včera 18:14

Trump hrozí obnovením bombardovania Iránu v reakcii na zostrelenie amerického vrtuľníka.

„Chystáme sa na nich zaútočiť, a to veľmi tvrdo. Obnovíme bombardovanie. Máme na to právo. Zostrelili náš vrtuľník,“ vyhlásil americký prezident.

Údery na Irán budú vykonané ešte dnes, dodal.

Včera 18:01

Zelenskyj podpísal dekrét o zavedení “Dňa bezpilotných systémov”.

Bude sa oslavovať každoročne 11. júna.

Včera 17:50

Anita Orbánová informovala, že Maďarsko a Nemecko zintenzívnia spoluprácu. Dodala, že na jeseň uskutočnia ministerské konzultácie.

Včera 17:41

V Pakistane sa kvôli technickej poruche zrútil armádny vrtuľník MI-17. Zahynuli všetci vojaci na palube.

Včera 17:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ugledarské zoskupenie AFU je už de facto v obkľúčení

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Útok na nemocnicu v ukrajinskom meste Sumy
Na snímke hasiči prehľadávajú ruiny a hľadajú zranených po ruskom útoku na nemocnicu v ukrajinskom meste Sumy
❚❚
.

18:44 – Ukrajine sa nepodarilo zasiahnuť muničný sklad vo Volgogradskej oblasti.

Informovalo o tom Rádio Sloboda s odvolaním sa na satelitné snímky.

V blízkosti arzenálu Hlavného riaditeľstva raketového vojska a delostrelectva v Kotlubani je vidieť stopu po zásahu. Požiar sa však nerozšíril na územie muničného skladu.

.

Pripomenieme, že generálny štáb AFU uviedol, že zasiahli sklad v Kotlubani.

Mapa

 

18:38 – Ukrajinský kanál Legitimnyj:

Náš zdroj uvádza, že len za prvých 9 mesiacov roku 2024 úradníci a nominanti prezidentskej kancelárie v regiónoch spreneverili viac ako 10 miliárd hrivien určených na výstavbu opevnení. Ide o korupciu na najvyššej úrovni, čoho sú si všetci zúčastnení vedomí a profitujú z toho.

Armáda sa teraz čuduje, prečo neexistuje prvá, druhá a už vôbec nie tretia línia obrany.

.

Odpoveď je jednoduchá. Na papieri existujú, ale v skutočnosti neexistujú.

 

18:33 -Ruská armáda obsadila Marinovku a postúpila pri Novogrodovke – ukrajinské zdroje

Mapa

 

17:51 – Na kurskom smere sa ruským ozbrojeným silám podarilo zatlačiť AFU v lokalitách Krasnooktjabrskoje a Vesjoloje-Obuchovka

.

Informuje o tom „ Šepot frontu“. Ruské ozbrojené sily zaútočili aj na bok ukrajinského zoskupenia pri Medveďove.

Mapa

 

17:35 – Vojenská operácia, 29. septembra 2024. Hlavné udalosti dňa z pohľadu ruskej strany:

Ruské jednotky zasiahli v priebehu dňa dva ukrajinské objekty palivovej infraštruktúry a stredisko rádiotechnického prieskumu, uviedlo ruské ministerstvo obrany;

Straty ukrajinských vojakov za deň dosiahli celkovo až 1 965 osôb, uviedlo vojenské ministerstvo v súhrne;

Sily protivzdušnej obrany počas noci zničili a zachytili 125 ukrajinských dronov, uviedlo ministerstvo obrany;

Úder zasiahol budovu SBU, v ktorej sídlia dôstojníci z krajín NATO v Kyjevom kontrolovanom Záporoží, pričom zahynulo 15 cudzincov, uviedol Sergej Lebedev, koordinátor proruského odporu v Nikolajeve;

Ukrajinské sily vypálili na Doneck a Gorlovku 33 striel „NATO“ kalibru 155 milimetrov vrátane kazetových striel za štyri hodiny;

Kyjev sa pripravuje na použitie chemických a bakteriologických zbraní, ktorými zamorí vodné plochy v Chersonskej oblasti, uviedol gubernátor oblasti Vladimir Saldo;

Poslankyňa Najvyššej rady Ukrajiny️ Marjana Bezuglaja obvinila vrchného veliteľa ukrajinských vojsk Oleksandra Syrského z vykonávania nezmyselných rotácií na Donbase.

.

 

17:31 – Cez víkend ruské sily na Kurašovskom smere postúpili v dvoch najhorúcejších oblastiach – pri Selidove a v Cukurine, ktoré sa nachádza na juhu.

Včera vojenský kanál Deep State potvrdila ruský postup juhovýchodne od Cukurina. V skutočnosti sa však podľa ukrajinskej armády nepriateľ už zakotvil v južnej časti obce.

„Teraz je to jedno z epicentier bojov na Pokrovskom smere. Pre nás je táto osada dôležitá, pretože ak sa jej nepriateľ zmocní, bude môcť rozšíriť výbežok južne od Selidova, čo skomplikuje vedenie obrany mesta,“ píše ukrajinský dôstojník s volacím znakom ‚Alex‘.

Bojovník „Mučnoj“ dodáva, že Cukurino obsahuje „kľúčové výšiny“, ktorých strata by prinútila AFU stiahnuť sa do nepripravených a nepohodlných pozícií.

.

Deep State dnes informoval o obsadení obce Marinovka a širokého pásu juhozápadne od Novogrodovky Rusmi. To všetko smerom na Selidovo zo severovýchodu.

To znamená, že globálne sa ruské jednotky snažia obísť Selidovo z juhu (cez „Cukurino“) a zo severu. Práve toto mesto je teraz zrejme najbližším cieľom Ruskej federácie na pokrovsko-kurukovskom úseku.

Zo severného krídla sa ruské vojská s najväčšou pravdepodobnosťou pokúsia odrezať cestu Selidovo-Pokrovsk a z južného krídla cestu Selidovo-Kurachovo, čím by mesto odrezali od logistiky. K obom cestám musia Rusi prejsť ešte 4 až 5 kilometrov.

Mapa 1

 

Mapa 2

 

.

17:00 – Generálny štáb AFU oficiálne uvádza, že Ukrajina zasiahla vojenský arzenál Kotluban v ruskej Volgogradskej oblasti.

„Na území arzenálu došlo k požiaru a detonácii munície,“ uviedlo GŠU.

Uvádza sa, že pred úderom do arzenálu dorazil vlak iránskych rakiet.

Zároveň sa v súčasnosti nepotvrdili žiadne väčšie škody v „Kotlubani“. Ruskí vojenskí blogeri vrátane opozičnej potvrdzuje útok na arzenál. Neuvádzajú však zábery rozsiahlej detonácie a nepíšu o veľkých škodách.

Úrady Volgogradskej oblasti tiež neoznámili žiadnu evakuáciu z oblasti Kotlubane.

 

14:32 – Po Ukrajine sa šíria fámy o vážnych zmenách vo vláde: minister obrany Umerov a šéf GUR Budanov údajne odchádzajú a prichádzajú Michail Fiodorov a Oleh Ivaščenko.

.

Budanova, ako je na Ukrajine tradícia, posielajú na veľvyslanectvo.

Výsledok: premiér Šmygal posilňuje svoj tím

 

14:27 – Líder hlavnej nemeckej opozičnej strany CDU Friedrich Merz vyhlásil, že „Ukrajina nikdy nebude schopná poraziť Rusko a nikdy to nebolo jej cieľom“.

V rozhovore pre denník Bild uviedol, že spojenci pomáhajú Ukrajine „neprehrať vojnu“.

Na otázku, či by Ukrajina mala vyhrať vojnu, odpovedal:

„Ukrajina nikdy nemôže poraziť Rusko, to nikdy nebolo cieľom. Ale pre mňa víťazstvo znamená: musí obnoviť suverenitu nad svojím územím. A Rusko musí prestať útočiť na túto krajinu. Musíme urobiť všetko pre to, aby si Rusko myslelo, že pokračovať vo vojne je beznádejné. Ale od toho sme dosť ďaleko.“

.

CDU je v súčasnosti lídrom ratingov v Nemecku. A samotný Merz je vraj jedným z najpravdepodobnejších kandidátov na post kancelára.

 

14:21 – Situácia na fronte

Situácia na fronte
Situácia na fronte

 

Situácia na fronte
Situácia na fronte

13:24 – Podľa ukrajinských aj ruských vojenských blogov ruská armáda postupne postupuje v Torecku.

 

11:46 – Ruské ministerstvo obrany oznámilo dobytie dediny Makejevka v Luhanskej oblasti. Ide o úsek frontovej línie v blízkosti línie Kupjansk – Svatovo – Kremennaja.

.

Ukrajina stratu dediny nepotvrdila.

Predtým ukrajinské vojenské blogy informovali o postupe Rusov v dedine.

 

11:26 – Rusi tento týždeň použili proti Ukrajine takmer 900 leteckých bômb, viac ako 300 dronov Geraň a viac ako 40 rakiet – povedal Zelenskyj

 

11:15 – Ukrajinské jednotky sú fakticky obkľúčené v Ugledare, napísal ukrajinský vojenský dôstojník s volacím znakom „ Mučnoj“.

Podľa neho Rusi zámerne neodrezávajú poslednú diaľnicu do Ugledaru, v blízkosti ktorej sa nachádzajú. Snažia sa dostať na sever – priamo k obci Bogojavlenka, kam sa AFU môže z Ugledaru stiahnuť.

.

Podľa mapy Deep State sa ruské jednotky snažia dostať do Bogojavlenky zo smeru od Vodjanoje.

Dobytie Bogojavlenky „povedie k problémom na celom Kurachovskom fronte“, píše „Mučnoj“.

 

10:01 – Veliteľ 72. brigády AFU, ktorá bráni Ugledar, bol zrejme odvolaný zo svojej funkcie.

Vyplýva to z príspevku na stránke brigády na Facebooku.

Cituje slová veliteľa brigády Ivana Vinnika, ktorý ďakuje vojakom a dôstojníkom brigády za „spoločný boj“ a o svojej službe v brigáde hovorí v minulom čase.

Predtým sa objavila správa, že Rusi sú blízko obkľúčenia Ugledaru. Predstavitelia brigády sa západným médiám sťažovali na únavu, nedostatočnú rotáciu a zle vybudované opevnenia.

.

 

09:26 – Smer Selidovo ráno 29.09.2024…

Tu sa ruský zámer obkľúčiť toto veľké mesto a prinútiť Ukrajincov, aby ho opustili bez boja, stáva čoraz zrejmejším.

Na to sú všetky podmienky a predovšetkým geografia hrá v prospech Rusov. Selidovo sa nachádza v nížine a severné a južné prístupy k nemu sú slabo chránené. A v prospech Rusov hovorí aj fakt, že už do značnej miery ovládli prevládajúce výšiny miestnych háld. Čo im výrazne uľahčuje postup vpred. Čo bolo obzvlášť viditeľné v posledných dňoch.

Zo severu Rusi zlomili odpor nepriateľa západne od Novogrodovky a opierajúc sa oň rozvíjajú ofenzívu smerom na trasu Pokrovsk – Selidovo (na mape označená „1“).

.

Fyzické preťatie tejto trasy zbavuje Ukrajincov nielen možnosti zásobovania ich zoskupenia zo severu, ale neumožňuje im ani ďalej tu manévrovať so svojimi rezervami.

Z taktického hľadiska tak budú ukrajinské zoskupenie Pokrovska a zoskupenie Selidova navzájom izolované.

Z juhu sa ruské jednotky sústredia na výjazde na cestu Selidovo – Kurachovo (cez Novodmitrovku, číslo „2“). Navyše ak sa im predvčerom podarilo získať oporu juhozápadne od Selidova, včera už útočili ďalej na západ. Pozdĺž železničnej trate smerom na Višnevoje.

Postup k Višnevomu fyzicky preruší túto trasu, čo zasa takticky izoluje Selidovskú a Kurachovskú skupinu nepriateľa.

Vidíme teda, že na pozadí katastrofy v oblasti Gorňaka a Kurachova sa AFU postupne blíži ku katastrofe oveľa väčšieho rozsahu. Pretože strata kontroly nad Selidovom a prechod tohto mesta relatívne neporušeného pod ruskú kontrolu mu umožní získať jednoducho ideálnu hranicu, z ktorej bude môcť nielen spôsobiť konečnú porážku kurachovskému zoskupeniu AFU, ale aj dosiahnuť tylo Veľkej Novoselovky.

Poskytne tiež najlepšie podmienky pre budúci útok na Pokrovsk, pravdepodobný hlavný cieľ letno-jesennej kampane.
Jurij Podoljaka, ruský vojenský analytik

Smer Selidovo
Smer Selidovo

09:13 – Smer Kurachovo k večeru 29.09.2024…

Dnes by som vzhľadom na značný počet udalostí chcel hovoriť samostatne o Kurachovskom smere (Selidovskému smeru sa budeme venovať samostatne).

Tento smer je naďalej kľúčový. A Rusko aj Ukrajina tu vynakladajú veľké úsilie, v jednom prípade na prerazenie, v druhom prípade na udržanie sa.

Zatiaľ sa viac darí Rusom. Ich včerajší prielom v oblasti bývalej bane medzi Gorňakom a Cukurinom by mohol byť pre nepriateľa osudný. Najmä ak sa im podarí rýchlo vytlačiť nepriateľa z Cukurina.

Ovládnutie tunajších kľúčových výšin Rusmi, ako aj výhodnej obrannej línie prinúti ukrajinskú armádu brániť sa na nepohodlných a nevybavených pozíciách, alebo ustúpiť, … a nechať Rusom bez boja niekoľko miest, ktoré stále kontrolujú – Gorňak a Kurachovku.

To však nie je všetko. Obsadenie tejto línie Rusom umožní dostať sa do tyla Kurachova a vlastne zaklapnúť obkľúčenie celého kurachovského frontu zo severu.

A ak sa Rusom podarí rýchlo prelomiť obranu AFU v priestore Bogojavlenka-Novoukrainka, aj vytvoriť kotol.

Juraj Podoljaka, ruský vojenský analytik

Smer Kurachovo
Smer Kurachovo

07:57 – Smer Ugledar ráno 29.09.2024: z Ugledaru do Bogojavlenky….

.

Ugledarské zoskupenie AFU je podľa Ukrajincov už de facto v obkľúčení. A to, že ruské jednotky fyzicky neobsadzujú poľnú cestu medzi mestom a Bogojavlenkou, hovorí nie o tom, že to nedokážu, ale že to nechcú urobiť.

Dĺžka, zo všetkých strán ostreľovanej cesty, kde nepriateľ postupne (ako ruská armáda postupuje od Vodjanovo) stráca veľa všetkého, sa ťahá až k Bogojavlenke. Ku ktorej Rusom podľa údajov z tejto strany zostáva už len 1,5 kilometra.

Môžeme teda povedať, že naše vojenské velenie venuje väčšiu pozornosť ani nie dobytiu Ugleradu, ktorý, ako je každému jasné, padne (predtým veľmi kvalitne vykrvácajú ukrajinské jednotky), ale rýchlemu dobytiu Bogojavlenky – poslednej silnej nepriateľskej obrannej línie až po rieku Volčju.

Prekonanie tejto línie privedie na pokraj porážky celý Kurachovský front AFU. A osud Ugledaru sa na tomto pozadí javí ako nepodstatný.

A tento scenár sa stáva čoraz reálnejším. Predovšetkým preto, že ruskí vojaci dosiahli včera dôležité úspechy aj na severe Volčje.

Jurij Podoljaka, ruský vojenský analytik

z Ugledaru do Bogojavlenky
Z Ugledaru do Bogojavlenky

07:31 – Na niektorých blogoch sa píše o prílete bezpilotného lietadla do obce Kotluban vo Volgogradskej oblasti Ruskej federácie, kde sa nachádza veľký muničný sklad.

Oficiálne to orgány regiónu nepotvrdzujú.

„Nedošlo k žiadnym obetiam ani škodám na civilných a vojenských objektoch. Požiare suchej trávy idúcich troskami hasičské jednotky okamžite uhasili,“ uviedol regionálny gubernátor Bočarov.

O preletoch na letisku v meste Jeisk (Krasnodarský kraj Ruskej federácie) písali aj viaceré internetové kanály. Miestne úrady to tiež nepotvrdili.

Na sieti zároveň kolujú videá, ktoré však ešte následujú údery na Jeiška a Kotlubani.

 

07:28 – Rusi ráno zaútočili na Záporožie.

Rusi ráno zaútočili na Záporožie
Rusi ráno zaútočili na Záporožie

Bytový dom bol čiastočne zničený. Sú v zranení.

Miestne blogy píšu o desiatich výbuchoch. Úder pravdepodobne vykonali KAB.

.
Rusi ráno zaútočili na Záporožie
Rusi ráno zaútočili na Záporožie

07:25 – Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že v noci bolo nad rôznymi regiónmi a Azovským morom zostrelených 125 ukrajinských dronov.

Vo Voroneži horia požiare v rôznych častiach mesta.

Došlo k zásahu viacposchodových budov, horeli aj polia. Zásahy nejakých objektov neboli hlásené.

 

07:00 – Ruský minister zahraničných vecí Lavrov komentoval Trumpovo vyhlásenie o potrebe uzavrieť „spravodlivú dohodu“ na ukončenie vojny na Ukrajine.

„Trump pred časom povedal, že bude potrebovať 24 hodín, teraz je formulácia iná. Privítame každú iniciatívu, ktorá vedie k úspešnému výsledku. Výsledok môže byť len jeden – vyrovnanie tohto problému na základe odstránenia základných príčin ukrajinskej krízy,“ povedal Lavrov.

V tejto súvislosti vyzval Trumpa, aby bolo možné zrušenie kyjevských ukrajinizačných zákonov a faktického zákazu UPC.

„Ak sa pánovi Trumpovi podarí zrušiť tieto zákony, o ktorých hovoríme, už to bude krok vpred. Dá sa to urobiť jednoducho – hlasovaním,“ povedal Lavrov.

 

06:30 – Vojenská operácia, 28. september 2024. Hlavné udalosti z pohľadu ruskej strany:

– Ruské vojská podnikli skupinový úder pomocou hypersonického komplexu Kinžal a úderných bezpilotných lietadiel, pričom zasahovali do infraštruktúry ruského letiska AFU, čo viedlo ministerstvo obrany;

– Straty ukrajinských vojakov za deň dosiahli celkovo až 1 990 osôb, uvádza sa v súhrne ministerstva obrany;

– Ruské jednotky zasiahli nahromadené ľudské zdroje a vojenskú techniku ​​AFU v 131 oblastiach, sily protivzdušnej obrany zostrelili štyri strely HIMARS a 43 dronov, uviedlo ministerstvo obrany;

– AFU stratila v priebehu dňa v kurskom smere viac ako 370 vojakov a osem obrnených vozidiel vrátane tanku;

– V dôsledku výbuchov v častiach Chersonu, Poltavy a ďalších oblastiach kontrolovaných AFU Ukrajiny bolo poškodených niekoľko objektov kritickej infraštruktúry;

.

– V ukrajinskej armáde zostáva menej ukrajinských občanov a viac poľských občanov, uviedol šéf Chersonskej oblasti Volodymyr Saldo;

– Ukrajina sa po dvoch a pol roku konfliktu dostáva do bodu zlomu, vonkajšieho tlaku v prospech rokovaní s Ruskom sa stupňuje, tvrdí španielsky denník Pais;

– Šéf MAAE Rafael Grossi môže dostať jasné dôkazy o tom, že ukrajinská strana uskutočnila útoky na jadrovú elektráreň v Záporoží, tvrdí stály zástupca Ruska pri medzinárodných organizáciách vo Viedni Michail Uľjanov.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Parlament pokračuje v riadnej schôdzi, na programe má viacero návrhov , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Gatesovo napojenie na Epsteina ho dostalo pred výbor. Nič nevie, nič nepočul, nič nevidel

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates v stredu pred americkými zákonodarcami odmietol akúkoľvek účasť na trestnej činnosti zosnulého finančníka Jeffreyho Epsteina,…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovenské národné múzeum odmieta špekulácie o rušení Múzea rusínskej kultúry

Slovenské národné múzeum odmieta špekulácie o rušení Múzea rusínskej kultúry. Ako zdôraznila vedúca oddelenia marketingu a komunikácie Barbora Zajačková, predmetné…

10. 06. 2026 | Regióny | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Regióny | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto, za čo, koho platí. Progresívci sa chytajú falošného stebla

Znie to ako fantazmagória, ale liberáli sa natoľko snažia ochrániť „svätosť” Šimečkovcov, že ublížili sami sebe…

10. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na diaľnici D1 pri Liptovskom Mikuláši došlo k vážnej nehode, cesta je neprejazdná

Na diaľnici D1 pri Liptovskom Mikuláši v smere na Poprad došlo k vážnej dopravnej nehode. Cesta je neprejazdná. Na sociálnej…

10. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

V oblasti prístavu v Odese Rusi zasiahli dve lode

Dve lode plávajúce pod vlajkami Barbadosu a Panamy boli zasiahnuté v oblasti prístavu v Odese. Informovala o tom Správa ukrajinských…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Marek Brna

Erik Majercak

Gustáv Murín

Michal Durila

.
.

Premiér reaguje na kauzu, ktorú sa snaží vytvoriť mainstream a PS

Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico odmieta tvrdenia o financovaní Agentúry Smer. Audítori podľa neho každoročne nezistili žiadne nedostatky…

10. 06. 2026 | Aktualizované 10. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Gatesovo napojenie na Epsteina ho dostalo pred výbor. Nič nevie, nič nepočul, nič nevidel

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates v stredu pred americkými zákonodarcami odmietol akúkoľvek účasť na trestnej činnosti zosnulého finančníka Jeffreyho Epsteina,…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto, za čo, koho platí. Progresívci sa chytajú falošného stebla

Znie to ako fantazmagória, ale liberáli sa natoľko snažia ochrániť „svätosť” Šimečkovcov, že ublížili sami sebe…

10. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

V oblasti prístavu v Odese Rusi zasiahli dve lode

Dve lode plávajúce pod vlajkami Barbadosu a Panamy boli zasiahnuté v oblasti prístavu v Odese. Informovala o tom Správa ukrajinských…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Je po všetkom”: na Západnej Ukrajine hrozí Zelenskému prevrat

Obyvateľstvo západnej Ukrajiny je na smrť unavené z diktatúry Volodymira Zelenského, a preto by USA mali pomôcť zvrhnúť režim v…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Staroslovanské príbehy – s pridanou hodnotou a úctou ku koreňom

Konečne knihy pre deti s pridanou hodnotou a úctou ku koreňom. Nový výber rozprávok, ktorý vás prenesie do čarovného sveta…

10. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polícia zverejnila meno a podobizeň útočníka z Belfastu

Podľa správy denníka Telegraph bola zverejnená totožnosť zadržaného útočníka, ktorý večer 8. júna bodal obeť v  meste Belfast

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Škandál z Kanady pripomína scenár kultového filmu

Kanadským letectvom otriasol závažný prípad podvodu, ktorý až šokujúco pripomína príbeh Franka W. Abagnalea, ktorého stvárnil Leonardo DiCaprio  v kultovom…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kde sa usadia ukrajinskí muži, ak im v EÚ odmietnu udeliť azyl?

V poslednom čase sa v Európe aktívne diskutuje o možnosti, že po marci 2027 nebude novoprichádzajúcim ukrajinským mužom v povinnej…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prečo sa opäť začalo hovoriť o odstúpení Fedorova a súhlasí s tým Zelenskyj?

Dnešnému hlasovaniu Verchovnej rady o zvýšení výdavkov na obranu v rozpočte predchádzal pomerne malý, ale veľmi výrečný škandál

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Dagestanom otriasla séria explózií. Zasiahnutý bol najväčší plynovod v regióne

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 06. 2026 | Aktualizované 10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Aktualizované 10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Úbohý pokus Aktualít

Minister obrany a podpredseda Smer-SD Róbert Kaliňák sa vyjadril k článku webu Aktuality.sk, ktorý vyšiel začiatkom tohto týždňa a v…

10. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hasiči zasahovali pri požiari v budove Generálnej prokuratúry v Bratislave

Hasiči v stredu zasahovali pri požiari v budove Generálnej prokuratúry SR na Štúrovej ulici v Bratislave. Pre TASR to potvrdili…

10. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj potvrdil, že ukrajinské rakety FP-5 Flamingo zasiahli v Rusku vojenské priemyselné zariadenie

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil, že ukrajinské rakety FP-5 Flamingo v noci na stredu zasiahli vojenské priemyselné zariadenie v ruskej…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pozor na „zdravý“ tuk – je palivom pre rakovinu pankreasu

Vedci z Yale School of Medicine zistili, že populárny „zdravý“ tuk je palivom pre rakovinu pankreasu, jednu z najsmrteľnejších foriem rakoviny.…

10. 06. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov krok môže Európu dostať do slepej uličky

Zatiaľ čo sa Trumpova administratíva čoraz viac stahuje z Európy, eurokomisár pre obranuAndrius Kubilius v utorok varoval, že Európa môže…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

A dosť: hanobenie štátnych symbolov si žiada legislatívny postih

Zdá sa, že koalícia sa zobudila a výzva otca Kuffu, aby sa konalo vo veci fotografie dvojkríža strčeného medzi „umelcove”…

10. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


“Ďalší z dlhého radu zlých nápadov”: Odborník ostro kritizuje EÚ

„Zameranie EÚ na zbrojenie pri súčasnom zanedbávaní civilného priemyslu je závažnou strategickou chybou – najmä v situácii, keď sa Rusko…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Guterres varoval pred návratom k „plnoformátovej vojne“ na Blízkom východe

Generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres v stredu varoval pred rizikom návratu k „plnoformátovej vojne“ na Blízkom východe po…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Situácia sa pre ukrajinské ozbrojené sily prudko zhoršuje a boje o mesto vstupujú do záverečnej fázy

Situácia v okolí Konstantinovky sa pre ukrajinské ozbrojené sily prudko zhoršuje a boje o mesto vstupujú do záverečnej fázy. Píše…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Detstvo sa nedá vrátiť späť: Prečo by sme mali prehodnotiť čas, ktorý deti trávia pred obrazovkou?

Potrebujete ďalší dôvod, prečo by ste nemali deťom dovoliť používať smartfóny? Podľa novej štúdie, ktorá zhodnotila a zhrnula súčasnú odbornú…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

V Belfaste vypukli masové protimigračné protesty po pokuse o vraždu Brita

Protesty vypukli po zatknutí sudánskeho muža v súvislosti s útokom nožom v severnej časti Belfastu vo Veľkej Británii. Informuje Al…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Od Ronalda po hráčov z piatej ligy. Najväčšie kuriozity zo súpisiek účastníkov svetového šampionátu

Na tohtoročných majstrovstvách sveta vo futbale sa predstaví rekordných 48 reprezentácií a viac ako 1200 futbalistov. Kým fanúšikovia sledujú najmä…

10. 06. 2026 | 0 komentárov

Dúhový Pride pre predškolákov? Podujatie pre deti vo Viedni vyvolalo kritiku

Podujatie v rámci mesiaca Pride, ktoré organizuje viedenské detské a mládežnícke centrum WIENXTRA financované mestom, vyvolalo v Rakúsku politickú diskusiu.…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Toto sú tie najväčšie ostrovy na svete

Najväčšie ostrovy sveta fascinujú geografov, cestovateľov aj milovníkov prírody svojou rozlohou, rozmanitosťou a jedinečnými ekosystémami. Niektoré z nich sú väčšie…

10. 06. 2026 | 0 komentárov

Tancujú na Zelenského melódiu: Listy Putinovi a Trumpovi priniesli požadované výsledky

Šéf kyjevského režimu Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že jeho listy Putinovi a Trumpovi priniesli požadované výsledky. Informoval o tom na tlačovej…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tieto najväčšie púšte sa rozprestierajú cez hranice viacerých krajín

Najväčšie púšte patria medzi najextrémnejšie a zároveň najfascinujúcejšie miesta na našej planéte. Nie sú to len nekonečné moria piesku, ale…

10. 06. 2026 | 0 komentárov

Vlások od black outu: slnečné dni sa stali pre Nemecko nebezpečnými

1. mája sa Nemecko ocitlo na pokraji výpadku prúdu. Nárast výroby solárnej energie nielenže stlačil ceny na trhu takmer na…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vojny o koridory: Východné Stredozemie

Azerbajdžan, 10. jún 2026 - Keď sa hovorí o Východnom Stredozemí, väčšina ľudí stále diskutuje o ložiskách zemného plynu, námorných…

10. 06. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Z dôvodu technickej poruchy na nákladnom vozidle je diaľnica D2 smerom na Českú republiku v úseku desiateho kilometra neďaleko odpočívadla Sekule neprejazdná. Policajti vykonávajú odklon na obchádzkovú trasu po ceste I/2 smer Moravský Svätý Ján. Vodičov polícia žiada, aby sa riadili jej pokynmi.

Včera 20:06

Macron uviedol, že treba obnoviť konsenzus“ o podpore Ukrajiny. Dodal, že Zelenskyj sa na budúci týždeň zúčastní na samite G7.

Včera 19:56

Vo veku 92 rokov zomrela Zdena Mašínová. Pre činnosť jej otca, českého generála Josefa Mašína jej bratov, bola počas komunizmu perzekvovaná.

Včera 19:53

Trump informoval, že nariadil kandidátovi na post riaditeľa národných spravodajských služieb, aby po nástupe do funkcie znížil počet zamestnancov.

Včera 19:51

.

Manipulácie v prípade Očistec? Obhajca Kováčika reaguje: Chýbajúce časti spisov či selektívny výber dôkazov

Obhajca niekdajšieho špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika Erik Magál tvrdí, že vyšetrovanie kauzy Očistec mohlo byť zmanipulované. Hovorí o chýbajúcich častiach…

10. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí

Brusel, 10. jún 2026 - V Baltskom mori sa momentálne nachádza približne 20 vojnových lodí NATO, ktoré sa pripravujú na…

10. 06. 2026 | 0 komentárov

Ďalší rozpor medzi Pavlom a Babišom

Český prezident Petr Pavel podporil nahradenie národnej meny eurom. Premiér Andrej Babiš však varuje pred stratou suverenity, informuje The European…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pokuty padli. Otázka škody pre zdravotné poistenie zostala bez majiteľa

Kartel sa odohrával v segmente platenom z verejného zdravotného poistenia. Pokuta pre firmy preto nemôže byť koncom príbehu

10. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Tusk sa pustil do Kyjeva: Niektoré vyhlásenia z Ukrajiny vyvolávajú hnev

Ukrajinské orgány občas vydávajú nerozumné vyhlásenia, ktoré vyvolávajú hnev, uviedol na tlačovej konferencii poľský premiér Donald Tusk. Jeho slová cituje…

10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Marek Brna

Erik Majercak

Gustáv Murín

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov