Banská Bystrica 13. októbra 2020 (HSP/Foto:Pixabay)
Prednosta Onkologickej kliniky Fakultnej nemocnice FD Roosvelta v Banskej Bystrici, MUDr. Vladimír Malec, PhD. ozrejmil ďalšie zaujímavé fakty, ktoré sú v rozpore s oficiálnou líniou. Poďla doktora celá táto „nezmyselná bublina okolo Covid-19 zrejme čoskoro praskne.“ Malec sa pýta, či sa naši “odborníci” neobávajú , že budú vyzerať „ako idioti“
Úmrtia na koronavírus v pomere k počtu infikovaných výrazne klesli
V úvode svojho komentára sa doktor Malec venuje zisteniam Hlavných správ, podľa ktorých existuje v západných krajinách obrovský rozdiel medzi úmrtiami v pomere k počtu pozitívne testovaných počas tzv. “prvej vlny” na jar tohto roku a úmrtiami v posledných mesiacoch.
Napríklad vo Veľkej Británii bolo na konci júna evidovaných 283 tisíc prípadov a 40 tisíc úmrtí, v súčasnosti tam evidujú 446 tisíc prípadov a 42 tisíc úmrtí, teda za posledné tri mesiace pribudlo 163 tisíc nových prípadov, ale iba dvetisíc úmrtí. Čiže pomer medzi evidovanými prípadmi a úmrtiami bol do júna 7:1, ale od júla sa zmenil na 80:1 (čísla sú pre lepšiu prehľadnosť veľmi hrubo zaokrúhlené).
Podobné čísla boli aj v iných krajinách západnej Európy a v Spojených štátoch Amerických. Viac sa dočítate tu.
Doktor Malec tvrdí, že príčinou je okrem postupného oslabovania sa koronavírusu aj v dlhovekosť ľudí v týchto západných krajinách. Najprv boli totiž samozrejme na rane ľudia zväčša vyššieho veku s podlomeným zdravím – preto tie vysoké čísla úmrtí na jar tohto roku. Ako príklad uviedol Taliansko, ktoré má vôbec najvyššiu úmrtnosť na chrípku v Európe, čo sa dá vysvetliť práve dlhovekosťou tamojšej populácie. A podobne je to podľa neho aj s koronavírusom.
Aj chrípka zabíja
Podľa oficiálnych štatistík publikovaných v International Journal of Infectious Diseases zomrelo v Taliansku v chrípkovej sezóne 2016/17 na chrípku takmer 25 tisíc ľudí (24 981) a v sezóne 2014/15 viac ako 20 tisíc (20 259). A šlo predovšetkým o starších ľudí. Na Covid-19 pritom do súčasnosti zomrelo približne 36 000 ľudí, čo je podľa doktora Maleca o niečo vyššie číslo než v prípade chrípkových sezón, no nie je to až taká katastrofa, ako sa to niekto snaží prezentovať.
“Nikto samozrejme nepopiera vyššiu úmrtnosť na COVID-19 u starších ľudí ako je úmrtnosť na chrípku. Ale nejde o desaťnásobne vyššie počty. Nie je pozoruhodné, že najvyššiu úmrtnosť na COVID-19 mali práve krajiny s najvyšším priemerným vekom na svete? Nie sme nesmrteľní a je vlastne dobré, že v Taliansku či Španielsku umierajú osemdesiatnici na chrípku a nie päťdesiatnici na infarkt alebo rakovinu. Strašenie „talianskym scenárom“ je nezmysel,” tvrdí Malec.
Malec sa preto neobáva, že by mal nastať nejaký “armagedon” a ľudí upokojuje:
“Vírus sa šíri v populácii, našťastie po tom, ako v začiatkoch zabil vnímavých a zraniteľných ľudí, v mladšej a zdravej populácii už k úmrtiam nedochádza. Takže tisíce bezpríznakových ľudí sa pohybujú v populácii, tak ako je to zrejme aj pri každoročnej epidémii chrípky. Ibaže chrípku netestujeme. “
Podľa Maleca naši slovenskí “odborníci” napomáhajú šíreniu strachu a tým, že navrhujú prísnejšie „opatrenia“, to podľa neho znamená, že nepochopili problém.
Svetoví odborníci odmietajú reštriktívne opatrenia
Odvoláva sa aj na deklaráciu z Great Barrington, ktorú 4. októbra 2020 publikovali svetovo uznávaní experti na virológiu a infektológiu z Harvardu, Stanfordu, Oxfordu, Cambridgu, Univerzity v Edinburgu a ďalších významných vedeckých inštitúcií.
Za 7 dní ju podpísalo už viac ako 7 600 vedeckých pracovníkov, vyše 17 800 lekárov a zdravotníckych pracovníkov a vyše 281 000 verejne činných osôb.
Signatári deklarácie vyjadrili vážne obavy z dopadu prevládajúcich protikovidových opatrení na fyzické a psychické zdravie.
Ako píšu – „Súčasné lockdowny majú devastačný dopad na krátkodobé aj dlhodobé verejné zdravie.“ Napísali tiež, že – „Udržovať terajšie opatrenia do doby, kým bude vakcína, znamená spôsobiť nenapraviteľné škody…“ A aj to, že – „Pre deti je COVID-19 menej nebezpečný než veľa iných ohrození, vrátane chrípky.“
Podľa signatárov deklarácie tým, že stúpa imunita populácie, riziko infekcie pre všetkých – vrátane tých zraniteľných – klesá. Že vieme, že každá populácia dosiahne kolektívnu imunitu. A žiadajú, aby bolo tým, ktorí nie sú ohrození, okamžite dovolené normálne žiť. Aby sa otvorili školy a univerzity, aj reštaurácie a ďalšie služby, a aby neboli obmedzované športové a kultúrne aktivity. Celú deklaráciu si môžete prečítať tu
Doktor Malec si preto kladie otázku :
“Nazvú naši „odborníci“ významných svetových expertov zo známych univerzít a tisíce lekárov „popieračmi“ a naši bojovníci proti hoaxom budú označovať ich deklaráciu za hoax? Budú ich naše médiá pranierovať, používajúc zavádzajúce a nelogické vyhlásenia našich odborníkov namiesto faktov a zdravého rozumu?”
Koronavírus nie je možné zastaviť. Opatrenia sú k ničomu
Reštriktívne opatrenia slovenských “odborníkov” nepovažuje za potrebné, pretože zastaviť vírus podľa neho nie je možné:
“Prečo klameme ľudí, že situácia je zlá a že nezmyselné „opatrenia“ môžu zastaviť šírenia vírusu, keď je niečo také absolútne nemožné?”
Malec tiež vysvetlil, prečo zastavenie koronavírusu považuje za nemožné:
“Kým sa u niekoho zistí PCR pozitivita, stretne sa tento človek s desiatkami ľudí, v hromadnej doprave je s nimi v relatívne blízkom kontakte, s infikovanými ľuďmi sa mohol stretnúť v obchode aj v práci, dohľadávanie kontaktov po potvrdení pozitivity PCR testu je doslova chytaním vetra v poli. Infikovaní ľudia sa medzitým určite stretli s desiatkami iných ľudí. Žiaden núdzový stav ani žiadne „opatrenia“ šírenie vírusu nemôžu zastaviť. To naši odborníci v krízovom štábe nevedia?”
.
Budú vyzerať slovenskí odborníci ako “idioti”?
Doktor Malec na záver adresoval slovenským odborníkom tvrdé slová:
“Internetom sa šíri deklarácia z Great Barrington a počet podpisov narastá takmer geometricky. Nezmyselná umelá bublina okolo COVID-19 zrejme čoskoro praskne. Neobávajú sa naši odborníci že budú vyzerať ako idioti?”
Samuel Gdovin