NAŽIVO

V Taliansku sa dnes konali pohreby štyroch tínedžerov, ktorí počas silvestrovských osláv zahynuli pri požiari v bare vo švajčiarskom zimnom stredisku Crans-Montana. Informovala agentúra AFP.

Včera 20:17

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio uviedol, že sa na budúci týždeň stretne s predstaviteľmi Grónska a Dánska.

Záujem amerického prezidenta Donalda Trumpa o Grónsko nie je podľa Rubia ničím novým. Informuje stanica Sky News.

Včera 18:40

Nemecká vláda kritizovala zásah USA vo Venezuele, kde americké špeciálne jednotky pred štyrmi dňami zajali prezidenta Nicolása Madura a jeho manželku Ciliu Floresovú. Informuje agentúra DPA.

Včera 18:39

Český prezident Petr Pavel by považoval za správne, aby sa ČR pripojila k spoločnému vyhláseniu európskych štátov ku Grónsku.

Včera 18:37

Austrálska vláda vyzvala svojich občanov v Iráne, aby túto krajinu čo najskôr opustili. Ako dôvod uviedla násilné protesty, ktoré tam prebiehajú už niekoľko týždňov a eskalujú. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:36

Na konci roka 2025 sa v Poľsku výrazne zvýšil počet kybernetických útokov na elektroenergetickú infraštruktúru, najmä na distribučné spoločnosti. Uviedol to v stredu minister energetiky Milosz Motyka.

Podľa neho všetky pokusy boli úspešne odrazené a nedošlo k prerušeniu dodávok elektriny. Informuje agentúra PAP.

Včera 18:35

Spojené štáty budú vždy stáť pri NATO, aj keby Aliancia nestála pri USA. Uviedol americký prezident Donald Trump.

V príspevku na svojej sieti Truth Social zároveň spochybnil, že by spojenci v prípade potreby spravili to isté pre USA. Vyjadril tiež presvedčenie, že jedinou krajinou, ktorú Čína a Rusko rešpektujú a obávajú sa, sú Spojené štáty americké pod jeho vedením.

Včera 18:32

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že od európskych spojencov nedostal žiadnu „jednoznačnú odpoveď“ na otázku, ako by bránili Ukrajinu v prípade, že by ju Rusko po skončení teraz prebiehajúcej vojny opäť napadlo. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:31

Školy a verejné inštitúcie v meste Aleppo na severe Sýrie zostali v stredu zatvorené. Dôvodom sú ozbrojené strety medzi vládnymi jednotkami a kurdskými silami, ktoré pokračujú už druhý deň, informovali štátne médiá. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:29

Poľský prezident Karol Nawrocki sa v piatok stretne s predsedom poľskej vlády Donaldom Tuskom.

Rokovanie sa má týkať postojov oboch ústavných činiteľov v otázkach bezpečnostnej politiky a postavenia Poľska v rámci podpory Ukrajiny. Informuje portál Onet a agentúra PAP.

Včera 18:28

Ruská armáda urgentne evakuuje zamestnancov ruského veľvyslanectva spolu s ich rodinami v Izraeli a vracia ich do Ruska.

Ide o tretí let Ruska za posledných 24 hodín, ktorým evakuuje jeho veľvyslanectvo v Izraeli.

Včera 18:26

Premiér Spojeného kráľovstva Keir Starmer uviedol, že akékoľvek nasadenie britských vojakov podľa trojstrannej deklarácie s Francúzskom a Ukrajinou by musel schváliť parlament. Informujú agentúra Reuters a televízia Sky News.

Včera 18:25

Sýrska armáda dala vedieť, že kurdské štvrte v meste Aleppo považuje od stredy od 15.00 h (13.00 h SEČ) za „uzavreté vojenské zóny“. Následne v nich spustila bombardovanie. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:18

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj verí, že počas cyperského predsedníctva v Rade Európskej únie v prvej polovici roka 2026 dôjde k „mnohým krokom vpred“ vrátane ďalšieho pokroku v pristúpení Ukrajiny do Únie. Uviedol to počas stretnutia s cyperským prezidentom Nikosom Christodulidisom v Nikózii. Informuje agentúra CNA.

Zelenskyj Nikos Christodoulides
Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) a cyperský prezident Nikos Christodoulides / Foto: TASR/AP-Petros Karadjias, Pool
Včera 18:18
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Sergej Lavrov prezradil, o čom konkrétne rokoval s americkým kolegom Johnom Kerrym

Americký minister zahraničných vecí John Kerry náhle pricestoval do Moskvy, kde rokoval s ruským  prezidentom Vladimírom Putinom a ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom. Viaceré médiá priniesli protirečivé informácie o týchto stretnutiach

❚❚
.

„Začali sme podrobnú diskusiu o našich bilaterálnych vzťahoch. Veľmi konkrétne a predmetne sme posúdili kľúčové medzinárodné problémy. V bilaterálnych záležitostiach, myslím, sme preukázali rastúce uvedomovanie si kontraproduktívnosti politiky nacielenej na podlamovanie konštrukcie rusko-amerických vzťahov. Rétorika o izolácii Ruska, ako sme sa dnes opäť presvedčili, nemá nič spoločné s realitou.

Vážime si pozíciu amerického prezidenta Baracka Obamu, ktorý opakovane zdôrazňoval význam úctivého, pragmatického dialógu s Ruskou federáciou, rovnako ako úlohu amerického ministra zahraničia Johna Kerry, ktorý prakticky rozvíja tento dialóg, a to aj počas jeho osobných, už pravidelných, návštev Moskvy. Za menej ako desať mesiacov štátny tajomník USA John Kerry navštívil našu metropolu trikrát. Celkove sme v uplynulom roku mali so štátnym tajomníkom USA Johnom Kerrym 18 stretnutí. Jedná sa, pravdepodobne, o rekord v bilaterálnych vzťahoch Ruska na úrovni ministrov zahraničných vecí.

.

Z našej strany sme potvrdili, že nikdy sme sa neuzatvárali a nevyhýbali vzájomnému spolupôsobeniu, vždy sme pripravení spolupracovať na základe rovnosti, na základe vzájomného rešpektovania záujmov strán. V tejto súvislosti sme diskutovali o niektorých konkrétnych otázkach bilaterálneho programu. Dohodli sme sa rozbehnúť pravidelný prehľad týkajúci sa našich vzťahov s cieľom vyhľadávania vzájomne prijateľných riešení mnohých problémov.

Rovnaký prístup je nevyhnutný pre našu spoluprácu v medzinárodných záležitostiach. Atmosféra rusko-amerického dialógu veľmi vážne ovplyvňuje snahy medzinárodného spoločenstva zamerané na urovnávanie mnohých naliehavých problémov. Vďaka našej spolupráci na tomto princípe sa podarilo, ako viete, dosiahnuť vážny pokrok v prekonaní sýrskej krízy. Vďaka americko-ruskej iniciatíve, ktorú schválili prezident Ruskej federácie Vladimír Putin a prezident Spojených štátov Barack Obama, bol vytvorený mechanizmus medzinárodnej podpory sýrskeho urovnania, tzv. Medzinárodná skupina na podporu Sýrie (ISSG). Ako pokračovanie telefonického rozhovoru prezidentov zo dňa 14. marca sme sa dnes dohodli na koordinácii opatrení v záujme upevnenia prímeria, prerušenia bojov, zamedzenia porušovania dohodnutého režimu. Osobitnú pozornosť budeme venovať zabráneniu používania konvenčných zbraní s nerozlišujúcim účinkom.

Taktiež sme sa dohodli posilniť snahy o rozširovaní prísunu humanitárnej pomoci do zablokovaných oblastí v Sýrii. Vyzývame všetkých účastníkov sýrskeho konfliktu, aby prijali ďalšie opatrenia na prepustenie zajatcov a zadržiavaných osôb. Pravdepodobne, najdôležitejšie v tejto fáze je, že sme sa dohodli na zintenzívnení úsilia o vytvorenie nevyhnutných podmienok pre politický proces, ktorý by sa mal zavŕšiť dohodou samotných Sýrčanov o budúcnosti svojej krajiny.

Bezprostrednou úlohou, na ktorej sme sa dohodli, je dosiahnutie skorého začiatku priamych rokovaní medzi vládnou delegáciou a kompletným spektrom opozície v Ženeve s tým, aby sa zabezpečilo vykonávanie rezolúcie BR OSN 2254 o procesoch, ktoré sformujú prechodnú riadiacu štruktúru a podporia odsúhlasenie novej ústavy a na jej základe uskutočnenie slobodných volieb.

Zároveň sme potvrdili, že naše úsilia budú prebiehať súčasne s posilňovaním koordinácie v boji proti IS, „Dzhebhat en-Nusrat“ a ďalšími s nimi prepojenými extrémistickými organizáciami. Sme presvedčení, že to si vyžaduje splnenie požiadaviek Bezpečnostnej rady OSN o prerušení akejkoľvek podpory pre teroristov, či už finančnej, dodávok zbraní, uskutočňovania obchodných transakcií s teroristami alebo poskytovania útočiska.

.

Zmienili sme sa aj o ďalších konfliktoch v regióne Stredného východu a severnej Afriky, vrátane Líbye, Jemenu, hovorili sme o nutnosti posunu z „mŕtveho bodu“ urovnania na Blízkom východe, dosiahnutí dohody medzi Palestínčanmi a Izraelčanmi, v rámci medzinárodného práva a existujúcich rezolúcií OSN. Celkovo tento región naliehavo potrebuje nájdenie rovnováhy záujmov samotných konfliktných strán, ako aj kľúčových externých hráčov.

Veľa sme hovorili o Ukrajine. S výnimkou určitých nuáns nerozchádzame sa v názoroch, že existuje alternatíva uskutočneniu minských dohovorov,  a to prostredníctvom priameho dialógu Kyjeva s Doneckom a Luhanskom, vrátane takých otázok, ako je zaručenie bezpečnosti a presadzovanie politického procesu. To sa týka dohovorov, potvrdených minskými dokumentmi o miestnych voľbách, amnestii, zabezpečení osobitosti postavenia niektorých častí Donbasu a zodpovedajúcej reformy ústavy Ukrajiny.

Počas našich ranných rozhovorov sme tiež posúdili situácii na Kórejskom polostrove, s dôrazom na potrebu uvoľnenia situácie v súvislosti s testovaním odpaľovania jadrových rakiet, ktoré boli vykonané v KĽDR. Ruská pozícia sa nemení: nezodpovedné konania Pchjongjangu by sa nemali využívať ako výhovorka pre neadekvátnu a neúmernú reakciu v podobe zvyšovania vojenského potenciálu v severovýchodnej Ázii.

Tiež sme sa dotkli nášho dialógu o globálnej bezpečnosti. Zistili sme, že rozdielne názory tu pretrvávajú. To zahŕňa otázky týkajúce sa protiraketovej obrany, Zmluvy o raketách stredného a krátkeho doletu, rozširovania NATO. Dôležitou je dosiahnutá zhoda názorov na posilnenie tohto dialógu, aby nadobudol zásadnejšiu povahu, aby sa stal trvalým a stabilným pre to, aby sme sa pokúsili tieto problémy predsa len vyriešiť.

V mene ruskej strany chceme vyzdvihnúť užitočnosť kontaktov s ministrom USA J. Kerry. Považujeme tieto kontakty za prínos pri realizácii zásadných ašpirácií našich prezidentov riešiť problémy v bilaterálnych vzťahoch i na medzinárodnej scéne. Dohodli sme sa pokračovať v kontaktoch pri riešení všetkých  týchto a ďalších otázok nášho spoločného akčného programu, zdôraznil v závere ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.

Tanker, ktorému Rusi poslali naproti vojnové lode, Američania dnes zadržali

Ruské vojenské námorníctvo vyslalo najmenej jedno svoje plavidlo, aby sprevádzalo ropný tanker, ktorý prenasleduje americká pobrežná a tá ho však…

07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ruské ozbrojené sily zlikvidovali v Odese asi desať dôstojníkov NATO

Ruské ozbrojené sily zlikvidovali dôstojníkov NATO a elitných ukrajinských bojovníkov v Odese, informoval koordinátor nikolaevského podzemného hnutia Sergej Lebedev

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Starmer: Nasadenie vojakov na Ukrajine bude schvaľovať parlament

Britský premiér Keir Starmer v stredu oznámil, že plány na vyslanie britských vojakov na Ukrajinu po prípadnom uzavretí prímeria medzi…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Plány koalície ochotných nevedú k skorému ukončeniu vojny na Ukrajine. Preto dávam prednosť bilaterálnej vzájomne výhodnej spolupráci s Ukrajinou

Ostatné udalosti na medzinárodnej scéne čoraz viac odhaľujú, aká nebezpečná by pre Slovensko bola nová vláda zložená zo súčasnej opozície.…

07. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Merz: Zelenskyj by mal udržať svojich mužov doma. Ukrajina si má „urobiť domáce úlohy“

Nemecký kancelár adresoval tieto požiadavky priamo ukrajinskému prezidentovi Volodmymyrovi  Zelenskému – konkrétne kroky, ktoré Berlín plánuje podniknúť, však zostávajú otvorené.…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Šutaj Eštok: V minulom roku zachytilo Slovensko pod 50 nelegálnych migrantov

V minulom roku zachytilo Slovensko menej ako 50 nelegálnych migrantov. Krajina si chráni hranice efektívne. Počas brífingu v rámci cvičenia…

07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Únava nie je normálna

Prečo toľko ľudí žije na autopilote a považuje vyčerpanie za normu? Praktický lekár funkčnej medicíny Jan Vojáček odhaľuje, ako vzniká…

07. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý minister upozorňuje: Trumpov vyslanec hovorí o BlackRocku pri rekonštrukcii Ukrajiny

Trumpov vyslanec Witkoff vyhlásil, že rekonštrukciu Ukrajiny dostane na starosti BlackRock. Witkoff to oznámil priamo v Paríži po tom, ako…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prieskum: Slováci chcú najčastejšie za premiéra súčasného predsedu vlády a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica

Slováci chcú najčastejšie za premiéra súčasného predsedu vlády a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus…

07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polícia odporúča Slovákom nedvíhať podozrivé čísla zo Spojeného kráľovstva

Slovákom volajú podozrivé čísla zo zahraničia, najmä zo Spojeného kráľovstva. Po zodvihnutí sa im ozve nahratý slovenský hlas, ktorý oznámi,…

07. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tankery, ktoré sa nachádzali pri pobreží Venezuely, menia svoje vlajky na ruské

Rusko vyslalo ponorku a niekoľko lodí, aby sprevádzali tanker z tieňovej flotily, ktorý sa USA pokúsili zadržať pri pobreží Venezuely…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rajchl sa rozhodol pomôcť Pekovej: „Toto som nikdy nezažil…“

Jindřich Rajchl, člen českej poslaneckej snemovne, stojí za Soňou Pekovou, ktorej pred pár dňami české ministerstvo spravodlivosti začalo konanie o…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Štyri kroky Trumpa k prevzatiu kontroly nad strategickým Grónskom

Americký prezident Donald Trump minulú nedeľu oživil myšlienku, aby USA získali kontrolu nad Grónskom, ktoré je bohaté na nerastné suroviny…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Po nehode nafúkal. Občianski aktivisti vyzývajú KDH-áka Šmilňáka, aby sa vzdal aj mandátu mestského poslanca v Bardejove

Občianski aktivisti z Bardejova vyzývajú Martina Šmilňáka, aby sa vzdal aj mandátu mestského poslanca v Bardejove. Poslanec Kresťanskodemokratického hnutia už…

07. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Odkaz politikom? Maroš Žilinka: Vznikla špecializácia prokurátorov na trestné činy korupcie

Na krajských prokuratúrach a odbore závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR vznikla špecializácia prokurátorov na trestné činy korupcie. Na sociálnej sieti…

07. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koalícia ochotných úraduje. Čo tým chcú dokázať?

V Paríži zasadlo v utorok pod taktovkou tzv. Koalície ochotných vyše 25 krajín s úmyslom prerokovať ukrajinskú situáciu. Podľa serveru…

07. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Cestu R4 medzi Košicami a Maďarskom po požiari kamióna čiastočne sprejazdnili

Rýchlostná cesta R4 medzi Košicami a Maďarskom je pre požiar kamióna uzavretá. Na mieste zasahujú hasiči. Pre TASR to uviedol…

07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

V olympijskej nominácii Slovenska by sa mali objaviť aj hráči z KHL. Naznačil to tréner Lokomotivu Jaroslavľ

Hoci v hokejovom Rusku nebude počas februárovej olympiády v Miláne prestávka a hoci tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Országh nemal možnosť…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

Syn režiséra Roba Reinera čelí obvineniu z vraždy prvého stupňa za dobodanie svojich rodičov

Syn hollywoodskeho režiséra Roba Reinera sa v stredu postaví pred súd v Los Angeles, aby sa vyjadril k obvineniam zo…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nahnevaný Réway neuspel na skúške v slovenskej extralige: "Idioti vo vedení... Idem do USA!" Odkazuje problémový hráč

Slovenský hokejista Martin Réway si po konci v Liptovskom Mikuláši hľadá nový klub. Zatiaľ však neúspešne. Na skúške neuspel, bolo…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Premiér sa vo štvrtok stretne s predsedom vlády Česka Andrejom Babišom

Premiér Robert Fico sa vo štvrtok (8. 1.) stretne s predsedom vlády Českej republiky Andrejom Babišom. TASR o tom informoval…

07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bitka za Maljuka a „Strana veteránov“

Ukrajina, 7. januára 2026 - Samotná rezignácia šéfa SBU bola predvídateľná a nevyvolala žiadny zvláštny záujem - SBU a GUR…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

Od kolísky po hrob. Šialený plán britskej vlády

Britská vláda plánuje digitálne identifikačné doklady pre novorodencov: Podľa správ z neverejných ministerských rokovaní britská labouristická vláda zvažuje pridelenie digitálnych identít…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Video: Americkí "mariňáci" prepadli tanker plávajúci pod vlajkou Ruskej federácie

USA, 7. januára 2026 - Americké výsadkové jednotky prevzali kontrolu nad ruským tankerom „Marinera“ v Severnom Atlantiku, informuje agentúra Reuters.…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Provokácia alebo premyslený plán?

O vyhláseniach „koalície ochotných“ v Paríži ohľadom rozmiestnenia vojsk na Ukrajine

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najdivnejšie veci, ktoré ľudia videli na ulici

Najdivnejšie veci, na ktoré ľudia narazili pri obyčajnej prechádzke alebo jazde mestom, dokazujú, že realita vie byť niekedy zvláštnejšia než…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

Grónsko by sa mohlo ochrániť pred Trumpom, majú plán

Grónsko považuje rétoriku amerického prezidenta Donalda Trumpa o potrebe kontroly nad ostrovom za znepokojivú. V Litve však veria, že vstup…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Keď zdravý rozum zablúdil na banánovej šupke

Zdravý rozum by mal byť samozrejmou výbavou každého človeka, no realita často ukazuje pravý opak. Stačí jeden pohľad na niektoré…

07. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Taliansku sa dnes konali pohreby štyroch tínedžerov, ktorí počas silvestrovských osláv zahynuli pri požiari v bare vo švajčiarskom zimnom stredisku Crans-Montana. Informovala agentúra AFP.

Včera 20:17

.

Mariana Kočnera museli vo väzení zachraňovať, hrozilo mu udusenie

Mariana Kočnera museli vo väzení ratovať záchranári, hrozilo mu totiž udusenie. Informoval o tom portál Aktuality.sk. Kočnera museli zdravotníci zachraňovať…

07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pobúrenie vo Francúzsku: Islamistická kniha propagujúca násilie voči kresťanom a iným skupinám v predaji u veľkého predajcu

Úryvky, ktoré citoval aktivista Yohan Pawer, ukazujú, že kniha otvorene podporuje kameňovanie homosexuálov a propaguje násilie voči nemoslimom, informuje European…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vlastniť nehnuteľnosť je „nadvláda bielych“, tvrdí šéfka bytového fondu New Yorku

Novovymenovaná šéfka newyorského úradu na ochranu nájomcov domov a bytov Cea Weaverová v minulosti vyzvala na „konfiškáciu súkromného majetku“ a…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump tlačil na Venezuelu. Spomína sa aj Čína a Rusko

Trump požadoval, aby Venezuela prerušila vzťahy s Čínou, Ruskom, Iránom a Kubou a súhlasila s exkluzívnym partnerstvom s USA v…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Majerský si po ultra progresívcoch hľadá cestu aj k Matovičovi

Opozičné KDH volá po spolupráci pri zásadných veciach so všetkými opozičnými subjektami. Opozícia by podľa neho bola silnejšia, ak by…

07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov