Slovensko však podľa Richarda Rašiho nemožno jednoducho rozdeliť len na dobré a zlé. “Slovensko nie je ani čierne a biele. Slovensko je krajina plná inteligentných ľudí s názorom. Niektorí ho prezentujú hlasnejšie, iní tichšie, v závislosti od povahy, a niektorí si svoj názor nechávajú pre seba. Je to mlčiaca väčšina, ľudia, čo vnímajú spoločenskú situáciu aj politiku a majú na ňu svoj názor. Sú to ľudia, ktorí každé ráno vstávajú do práce, potom sa ponáhľajú za rodinou, učia sa s deťmi a snažia sa, aby ich najbližší mali podľa možností všetko, čo potrebujú. A keď si večer zapnú televízne správy či internet, nechcú vidieť, ako sa politici hádajú, ale čo spravili pre to, aby sa oni mali aspoň o trochu lepšie, uvádza Raši a dopĺňa, že nepovažuje za férové, keď napríklad niektoré zástupkyne zdravotných sestier nedôverujú ministerke zdravotníctva, ktorá má jasnú víziu, ako posunúť rezort dopredu, či niektorí nedôverujú ministerke kultúry, ktorá je schopná a skúsená manažérka.
“Nová vláda Petra Pellegriniho, ktorej som podpredsedom, chce pokračovať v naštartovaných projektoch tej predchádzajúcej. Čo sa týka Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu SR, máme pred sebou jasné priority.” Raši plánuje predovšetkým akcelerovať čerpanie eurofondov, zjednodušovať ich a najmä vytvoriť transparentné prostredie, v ktorom sa budú rozdeľovať. “Oslovili sme širokú odbornú verejnosť, aby nám dala svoje podnety, a v priebehu niekoľkých mesiacov predstavíme ďalšie opatrenia, ktoré, verím, pomôžu k výraznému zjednodušeniu ich čerpania. Jedným z nich budú aj nové podmienky verejného obstarávania, ktoré musia byť v súlade so smernicami Európskej únie. Nedovolím však, aby sme obstarávanie komplikovali nad rámec toho, ako sa obstaráva v Nemecku či vo Francúzsku, a komplikovali tak život všetkým. A čím viac procesov sa nám podarí zelektronizovať, tým jednoduchšie budeme vedieť prijímateľov aj kontrolovať.”
Podpredseda vlády dodal, že Slovensko má v oblasti informatizácie jasnú prioritu – občana. “O pár mesiacov už nikto nebude musieť štátu predkladať štyri druhy výpisov – z obchodného a zo živnostenského registra, z katastra nehnuteľností a z registra trestov.” To je podľa neho len začiatok. “Musíme zautomatizovať čo najviac životných situácií tak, aby občan nemusel behať po úradoch a len dostal informáciu, že úrady všetko za neho vybavili. Ušetríme tým ľuďom nielen čas, ale aj peniaze a nervy.”