NAŽIVO

Apoštolský nuncius oznámil, že pápež plánuje čoskoro navštíviť Afriku, vrátane Angoly.

Včera 19:39

Nemecká prokuratúra obvinila dvoch Ukrajincov z napomáhania Rusku pri sabotážach. Podľa nej plánovali zaslať výbušné balíky z Nemecka na Ukrajinu podľa pokynov ruskej spravodajskej služby.

Včera 19:38

Orbán aj Péter Magyar reagovali na to, že prezident Tamás Sulyok vypísal termín parlamentných volieb. „12. apríla. Isté voľby!“ napísal Orbán. „Je to oficiálne: Maďarsko bude voliť o 89 dní, 12. apríla.“ uviedol Magyar, ktorý dodal: „Zdvihnite vlajky! Hor sa, k víťazstvu!“

Včera 19:38

Kim Jo-čong odmietla šancu na zlepšenie vzťahov so Soulom a od južného suseda požadovala ospravedlnenie za údajné narušenie vzdušného priestoru dronom.

Včera 19:37

Bill Clinton a jeho manželka Hillary odmietli vypovedať pred výborom amerického Kongresu v súvislosti s Epsteinovou kauzou. Tvrdia, že ich predvolanie je účelové a republikáni sa ich snažia dostať do väzenia. Vedenie výboru preto začne voči exprezidentovi konanie pre pohŕdanie Kongresom.

Včera 18:57

V Nemocnici Bory v Bratislave platí od utorka až do odvolania zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Dôvodom je nepriaznivá epidemiologická situácia. Nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti. Výnimky zo zákazu návštev platia pri pacientoch v terminálnych štádiách ochorenia. Tiež pri iných závažných zdravotných stavoch, avšak iba so súhlasom primára príslušného oddelenia. „Na úseku pôrodnice a šestonedelia prosíme o maximálne obmedzenie návštev,“ dodalo zdravotnícke zariadenie.

Včera 18:27

Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval, že rozhodnutie Trumpovej administratívy vystúpiť z WHO je nebezpečné pre USA aj pre zvyšok sveta.

Včera 18:26

Tajomník Rady národnej bezpečnosti Iránu Alí Larídžání nazval prezidenta USA a izraelského premiéra „hlavnými vrahmi iránskeho národa“.

„Vyhlasujeme mená hlavných vrahov iránskeho národa: 1. – Trump, 2. – Netanjahu,“ napísal Laridžání na Twitteri v komentári k vyhláseniu Trumpa , že americká pomoc protestujúcim „je už na ceste“.

Včera 18:24

Predstaviteľ dánskej vlády pre agentúru AP potvrdil, že Dánsko poskytlo minulý týždeň americkým silám podporu na východe Atlantiku, kde zadržali ropný tanker pre porušenie sankcií.

Včera 18:15

Litva si spomienkovými podujatiami pripomenula obete „Krvavej nedele“ vo Vilniuse spred 35 rokov.

Včera 18:14

Právny zástupca niektorých poškodených z požiaru baru vo švajčiarskom stredisku Crans-Montana navrhuje, aby sa postupom miestnych úradov zaoberali aj orgány činné v trestnom konaní.

Včera 18:13

Posledné dni si kritika opozície našla terč v pláne na výstavbu nového jadrového reaktora. Europoslanec Erik Kaliňák sa k projektu vyjadril.

Včera 17:37

Srbská verejnoprávna rádiotelevízia informovala, že dodávky ropy do rafinérie NIS v Pančeve sa cez JANAF obnovili.

Včera 17:36

Spojené kráľovstvo a Francúzsko si predvolali iránskych veľvyslancov v súvislosti so správami o rozsiahlych zásahoch proti demonštrantom v ich krajine.

Včera 17:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

MR. Kokakola, Goriliačik – ďalší politik kritizuje Štefanca za jeho protislovenský postoj

Premiér Pellegrini po poslednom rokovaní vlády kritizoval poslanca Európskeho parlamentu Ivana Štefanca, ktorý podľa jeho slov “kydá na Slovensko”. K Pellegrinimu sa následne pridal aj poslanec NR SR Ľuboš Blaha, ktorý o Štefancovi hovorí ako o “protislovenskom živle”

❚❚
.

Predseda vlády nie je jediný, kto sa hanbí za europoslanca Ivana Štefanca z KDH. Podľa Blahu sa za neho hanbí celé Slovensko. “Štefanec sem najnovšie privliekol delegáciu z Európskeho parlamentu, aby zahraničných politikov hecoval proti Slovensku,” uvádza šéf parlamentného výboru pre európske záležitosti.

Štefanec podľa Blahu “klame, zavádza, manipuluje, aby ubližoval našej krajine. A nie je to prvýkrát. Takto sa správa celý svoj život. Vždy kopal do Slovenska.”

Pripomína, že bol to práve slovenský europoslanec Štefanec, kto stál na jar tohto roku za rezolúciou europarlamentu proti Slovensku, “ktorá z nášho štátu robila „čiernu dieru“, kde sa prenasledujú novinári. Napriek tomu, že Slovensko sa vždy nachádzalo na popredných miestach vo všetkých svetových tabuľkách o slobode tlače!

.

“Ale Sulíkov mafiánsky kamoš dal zrejme popraviť novinára a slovenská pravica to okamžite využila, aby sa odbavila na celom Slovensku – a Štefanec bol jeden z prvých, čo viedol proti Slovensku “džihád“ z Bruselu. Doma šíril nenávisť Kiska, vonku ju šíril Štefanec. Deľba práce. To viete, agenti si musia pomáhať.”

Blaha tvrdí, že “Štefanec tancoval na hrobe mŕtveho novinára a zneužíval vraždu na to, aby očierňoval svoj štát. Hlúpo a zbabelo. Namiesto toho, aby sa v najťažších chvíľach postavil za Slovensko, on len šíril zlobu a nenávisť.”

“Pamätám si to, ako by to bolo včera: kým “judáš“ Štefanec kopal do Slovenska, za náš štát bojovala česká komunistická europoslankyňa Katka Konečná. Nikdy v živote som tak nepohŕdal niekým zo Slovenska, ako práve vtedy, keď som videl, čo páchal Štefanec v Štrasburgu. Hejtoval vlastný štát, šíril nenávisť a klamstvá. Nerobil to náhodou. On nenávidí Slovensko a dokazuje to celý svoj život.”

Podľa poslanca Smeru-SD to Štefancovi nestačilo a pokračoval ďalej. “Zase zobral zopár kumpánov z europarlamentu, aby si mohli dôjsť kopnúť do Slovenska. Ale čo čakať človeka, ktorý celú svoju kariéru vybudoval na tom, že zrádzal svoj vlastný štát, svoj vlastný národ. Toto je jeho operačný kód – on vždy zrádzal, vždy sa priživoval, vždy myslel iba na seba. Prázdny bezcharakterný oportunista. Alebo po slovensky – príštipkár.”

 

.

…žačalo sa to v mladosti

Blaha ďalej vysvetľuje, ako sa Štefanec dostal do tejto pozície: “Začalo to už v mladosti. Študoval ekonomiku počas bývalého režimu. Na škole, kam by sa nedostal, ak by nebol dobrý komunista. Skončil ako typický leninský ekonóm na začiatku 80. rokov. Súdruh Štefanec svoje vysokoškolské štúdium ukončil s láskou k Marxovi, Leninovi a k Sovietskemu zväzu, odhodlaný budovať socialistické zajtrajšky.”

“Zakotvil v Považských strojárňach a ani vo sne ho vtedy nenapadlo vzoprieť sa režimu. Žiadne výčiny, žiaden disent. Kdeže. Ivko poslúchal. A robil si kariéru. Bez škrupúľ. Tak ako vždy. Hnevom proti komunizmu čistou náhodičkou vzbĺkol až po 17. novembri 1989, dovtedy bol poslušný súdruh. Tak ako mnohí dnešní veľkí antikomunisti na čele s Kiskom. To viete – hrdinovia modernej doby,” podotýka Blaha.

Dodáva, že potom po Novembri okamžite prevrátil kabát. “Za pár sekúnd sa z veľkého komunistu stal veľký kapitalista, milovník Ameriky. Na tom nie je nič prekvapivé – urobili tak státisíce. Čo bolo na Ivkovi výnimočné, bola tá svetelná rýchlosť, s akou konal. Okamžite – ako jeden z prvých – sa odpratal z Československa študovať do New Yorku, kde si ho podchytili a pripravili mocní chlapci z USA. Toto je Ivko a dokáže to neskôr ešte veľakrát: kabáty prevracajú aj iní, ale on to robí najrýchlejšie. V tom je jeho kúzlo. Že nemá ani štipku vnútornej integrity.”

“Sladká Amerika sa o konvertovaného súdruha postarala. Prešiel viacerými školeniami a z komunistu Ivka vznikol kapitalista Ivko. O pár rokov už chalanisko šéfoval Coca-Cole na Slovensku a pomáhal kolonizovať náš trh americkým svinstvom. V službách júesej. V službách korporátu. Bez škrupúľ – ako vždy. Poslušne plnil pokyny, tak ako za bývalého režimu. Predtým táral o marxizme, teraz o liberalizme. Neveril ani jednému, ani druhému. Neveril nikdy ničomu. Typický príštipkár. Bez hodnôt a bez morálky. Lóve, lóve, lóve. A kokakola.”

.

 

Mr. Kokakola ide k Dzurindovi

Štefanec slúžil svojim chlebodarcom – nadnárodným korporáciám a Amerike. “A zrádzal Slovensko. Dennodenne. Pretože to bolo užitočné pre jeho kariéru. Peniažky sa hrnuli a pribúdali ocenenia z USA. A zrazu bol Ivko lovatý čávo. A veľkí chlapci z Ameriky ho odporučili Mikimu z SDKÚ. Však poctivý a lojálny „euroatlantista“. Manažérisko ako delo – len ho nepustiť niečo riadiť. Pokyny plní na slovo. A nič iné netreba. New York, doláre, Coca-Cola. Káder ako vyšitý. A tak začala jeho politická kariéra.”

V 2004 začal Štefanec pracovať pre Dzurindovu vládu. “To bolo v čase, kedy tu Dzurinda s Miklošom vypredávali do zahraničia všetok náš strategický majetok, ktorý tu desaťročia poctivo budovali naši starí otcovia a staré mamy. To bol ten čas, keď Kaník bral palice invalidom – čas, keď tu neoliberáli decimovali tých najslabších,” pripomína Blaha.

“Slávna SDKÚ! Milionárom znížili dane takmer o polovicu a chudobným ľuďom naparili zvýšenie spotrebných daní. Dôchodky odovzdali DSS-skám, zlikvidovali tripartiu, odovzdali Pente zdravotníctvo… Páchali tu ekonomickú vlastizradu a Štefanec im asistoval. Cynicky a kruto.”

“Áno, to boli časy Gorily, kedy sa tu páchala najväčšia korupčná kauza v dejinách Slovenska. Na jednej strane Dzurindova vláda, na druhej strane aktuálny vlastník denník SME, finančná skupina Penta. To sú tí hrdinovia kapitalizmu. Zo Slovenska urobili banánovú republiku, v ktorej ľudia hrdlačili, kým milionárske prasce rozkrádali Slovensko. A do tohto hnoja sa dobrovoľne vrhol Štefanec, aby z toho niečo vytĺkol pre seba. Však tak to robil celý život…”

Blaha potom pripomína podstatnú skutočnosť: “Nezabúdajte, priatelia: dnes už z SDKÚ fungujú v politike len dvaja výraznejší politici – Štefanec a Beblavý. Nikto iný nemá ku Gorile bližšie ako oni dvaja. Ivko a Mirko. Chlapci s hodnotami. U know.”

Dodáva, že Štefancova kariéra v SDKÚ nebola závratná. “Nikto ho nebral vážne. Sršala z neho priemernosť a vychcanosť. Bol nudný, nezaujímavý, tuctový. A nedalo sa mu veriť. Kdekoľvek sa objavil, na pery sa drala otázka: ako, preboha, toto nemehlo mohlo manažovať Coca-Colu?”

Nakoniec to dotiahol na podpredsedu strany, ale to už bola SDKÚ v ťažkej kríze a už im bol dobrý aj tento tragéd. “Strávil v SDKÚ jedno desaťročie a výdatne prispel k tomu, že táto strana skončila na smetisku dejín. Za to mu – vlastne – patrí vrelá vďaka. Keď sa loď potápa, čo robia krysy? Trikrát hádajte, čo urobil Štefanec, keď sa SDKÚ dostala do krízy? Jednoducho zmenil stranu. Tak ako vymenil komunizmus za kapitalizmus. Tak ako vymenil Slovensko za Ameriku. Teraz vymenil stranícke tričká. Bez mihnutia oka. Proste – charakter.”

“Odrazu sa Štefanec stal jedným z lídrov KDH. Do europarlamentu sa pretlačil na krídlach SDKÚ, ale keď bolo treba, okamžite zradil. A šup do KDH. To viete, Ivko sa o seba vie postarať. A opäť sa hrnuli peniažky. 10 až 15 litrov mesačne za to, že si priebežne kopnete do Slovenska, aby ste sa zavďačili opozičnej KDH – pre Štefanca hotový raj.”

.

 

Protislovenský žoldnier

“Samozrejme, ďalej verne slúžil euro-atlantickým donorom. A keď bolo treba, kydal na Slovensko. Popri tom biznis s Taiwanom. Vrúcny vzťah ku Kosovu (!). Presadzovanie TTIP, ktorou chceli Spojené štáty kolonizovať Európu. Nemčúrovi Weberovi z EPP písal podklady, aby ten mohol hejtovať Slovensko. A tak ďalej. Toto je Štefanec v Európskom parlamente. Zlo. Banálne zlo.”

Blaha tvrdí, Štefanec stál pri každom “svinstve,” ktoré sa upieklo v Bruseli či Washingtone. “Už nie súdruh. Už verný dzurindovský neoliberál. Pardon, už nie dzurindovec. Už veľký kresťanský demokrat. A najnovšie – hlinovec.”

Keď sa KDH zmocnil Hlina, Štefanec sa na rozdiel od mnohých iných autentických kresťanských demokratov nepostavil proti. “Okamžite zabudol na to, že Hlina bol pre neho vždy len parlamentný šašo. Tak ako pre každého. Ivko opäť raz vycítil, čo je prednejšie – kariéra. A tak s Lojzíkom vytvorili spojenectvo. Však nové eurovoľby sa blížia a Ivko potrebuje byť na kandidátke. Je jedno na akej. A tak Lojzík už neni šašo. Lojzík je vlastne nový Adenauer.”

.

“A keď bude treba, Ivko zasa zradí. A nájde si inú stranu. Tak fungujú parazity v celej prírode. A Ivko je typický parazit. Všimnite si, že veľmi podobne funguje aj druhá pijavica z SDKÚ – naša milovaná Palmička utáraná. Mirko Beblavý. Matička strana ich dobre vychovala. Vycucať, zahodiť, zmeniť hostiteľa. SDKÚ je stále medzi nami – v mentálnej výbave všetkých pravicových oportunistov.”

Život Ivana Štefanca je podľa Blahu z morálneho hľadiska mimoriadne odpudivým príbehom kariérizmu, podlosti a zrady. “Keby žil v 19. storočí, mohol by predlohou pre Dostojevského Zápisky z podzemia. To, že dnes nehanebne útočí na Slovensko, nie je pre tohto pána nič výnimočné – on toto robí celý život.”

“Ivko sa nikdy nestratí. Veselo prevracia kabáty a slúži tým, ktorí ubližujú Slovensku. Lebo nemá problém zradiť a neštíti sa ničoho. Zradil socializmus, zradil Slovensko, zradil SDKÚ, zradil KDH a raz zradí aj Hlinu. Lebo na tom stojí jeho kariéra. Na zrade. A on je nezničiteľný. Ako taký šváb. Ivko sa od koryta nenechá vyhnať. On prežije všetko.”

 

KDH, Spamätaj sa!

.

“A takíto ľudia dnes reprezentujú KDH. Nie Čarnogurský, ktorý si v živote za svoj názor čo-to vytrpel. Nie Mikloško, ktorý počas bývalého režimu išiel s kožou na trh. Ale Štefanec, poslušný súdruh, ktorý celý život iba prevracal kabáty.”

Blaha na záver dodáva, že toto je europoslanec Ivan Štefanec. “Už viete, prečo sa za neho všetci hanbíme? Už viete, prečo je taký nebezpečný pre Slovensko? Už viete, čo je to za zradcu? Ak toto ľudia opäť zvolia do Európskeho parlamentu, bude ďalej ubližovať Slovensku. A to by si mali uvedomiť aj v KDH. Ak tam ešte majú nejakých vlastencov. Skrátim to dvoch viet: Štefanec je zlý človek. Nebuď ako Štefanec.”

 

 

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.

Harabin je oslobodený. Najvyšší súd zamietol odvolanie prokurátora v kauze schvaľovania ruskej agresie

Najvyšší súd SR dnes potvrdil nevinu bývalého sudcu, exministra spravodlivosti a bývalého šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina vo veci…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Tento týždeň čaká von der Leyenovú ďalšie hlasovanie o nedôvere

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu predloží tento týždeň nové hlasovanie o nedôvere voči von der Leyenovej

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Američania nadhodnocujú počty obetí v Iráne

Americké médiá na pozadí povestí o zámere Trumpa vyhlásiť začiatok vojenskej operácie proti Iránu zvyšujú odhady počtu mŕtvych účastníkov protestov…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Naď by najradšej bojoval cudzími životmi

Exminister obrany Jaroslav Naď na plné hrdlo vyhlásil, že nerozumie tomu, prečo premiér Robert Fico nechce poslať našich vojakov umierať…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Merz je v slepej uličke

Nemecká politická bariéra sa rúca: kancelár Friedrich Merz sa nachádza v bezvýchodiskovej situácii. Polovica členov jeho vlastnej strany by sa…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump do Iránu posiela „americkú pomoc“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že americká pomoc iránskym protestujúcim je „už na ceste“, a povedal, že prerušil všetky rokovania…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: „NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Život sa v roku 2026 skomplikuje. Začne vláda konečne reagovať na každodenné problémy ľudí?

Trestný zákon upravený, kultúra opravená, hodnotové otázky v Ústave vyjasnené. Je najvyšší čas na riešenie existenčných otázok obyčajných ľudí –…

13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Elon Musk vyhlásil, že sníva o stretnutí s mimozemšťanmi

Na tento účel SpaceX plánuje vybudovať veľké kozmické lode, ktoré budú schopné dopravovať ľudí na Mesiac, Mars a iné planéty

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

USA operujú tajnými zbraňami

Pentagón tajne kúpil tajnú zbraň, ktorá môže byť príčinou záhadného „havanského syndrómu“, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje. Nie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko sa bojí nemeckej sily

Francúzsko sa obáva prudkého vojenského posilnenia Nemecka na pozadí možného nástupu pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko k moci, píše Bloomberg

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Sýrii sa vyostruje konflikt

V Sýrii sa výrazne vyostruje konflikt medzi vládou v Damasku a Kurdmi, ktorí kontrolujú rozsiahle územia na severe krajiny

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ

Európska obrana je ako bezzubý tiger. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov, predovšetkým Európskej komisie, domnieva sa generál Jozef…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Armáda, „čínske mozgy“ a ruský „Murmansk BN“: Irán potlačil vlnu nepokojov a neutralizoval Starlink

Teherán našiel odpoveď proti podnecovateľom nepokojov. V článku ruských novín Svobodnaja Pressa o tom informujú novinári Aleksander Uralskij a Konstantin…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Magyar Pellegrinimu odkázal, že pojem Felvidék bude používať aj naďalej

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar v utorok na sociálnej sieti odkázal prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, že pojem…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší rozpor v koalícii. Hlas nepodporí návrh SNS, odmieta znižovanie trestov za extrémizmus

Koaličná strana Hlas-SD nepodporí novelu Trestného zákona z dielne poslancov Národnej rady SR za koaličnú SNS. Návrh je podľa nej…

13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hladná furt 4 – Rýchle a jednoduché recepty

WAU! Štvrtá kniha tejto milovanej série. Opäť je to poriadna zbierka receptov pre všetkých hladošov, ktorí ľúbia fajné jedlo, no…

13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine, informuje…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie. Diskutovalo sa o raketovom útoku Orešnik

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie venované Ukrajine, na ktorom sa diskutovalo o raketovom útoku „Orešnik“ na Ľvovskú oblasť

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Trump sa môžu stretnúť už čoskoro

Americký prezident Donald Trump a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa môžu stretnúť už čoskoro, píše portál Finnancial TImes

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla zámienku

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla právne opodstatnenie, informuje BBC

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Dana Čahojová sa bude uchádzať o post primátorky Bratislavy

Dlhoročná starostka bratislavskej Karlovej Vsi Dana Čahojová sa bude v tohtoročných komunálnych voľbách uchádzať o post primátorky Bratislavy. Kandidovať bude…

13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka označil novelu Trestného zákona od SNS za nezodpovednú a krátkozrakú

Novela Trestného zákona z dielne poslancov SNS je nezodpovedná a krátkozraká. Vyhlásil to generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Pre navrhované…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vesmírna hanba? Rusko súťaží v štartoch rakiet s Novým Zélandom

Do USA a Číny má už tak ďaleko ako na Mesiac. A predtým na Čínu hľadelo zhovievavo zvrchu. Pritom predáva…

13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vláda hľadá cestu k reštartu Slovalca, Fico tlačí na lacnejšiu energiu

Utorková návšteva predsedu vlády Roberta Fica v hlinikárni Slovalco v Žiari nad Hronom znovu otvorila otázku návratu energeticky náročného priemyslu…

13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

STVR pod Flašíkovou: audit šetrí na ľuďoch, zmluvy bežia ďalej

Nové vedenie je pri produkcii odkázané na úzky trh, otázniky však vyvolávajú bežné dodávky, služby a symbolické „paradoxy“ spoluprác

13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

S iránskym režimom je koniec, podľa Merza sa pri moci drží len násilím

Nemecký kancelár Friedrich Merz v utorok vyhlásil, že iránsky režim dožíva svoje posledné dni, keďže tlak na islamskú republiku rastie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

BBC žiada súd o zamietnutie Trumpovej žaloby o 10 miliárd dolárov

Britská verejnoprávna televízia BBC plánuje požiadať federálny súd na Floride o zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 10…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa Trumpovi blesková vojna v Iráne alebo tam uviazne?

USA, 13. januára 2026 - Čo je to „Trumpov svet“? Možno ho považovať za výkyv v americkej politike, alebo Trumpove kroky odrážajú…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Apoštolský nuncius oznámil, že pápež plánuje čoskoro navštíviť Afriku, vrátane Angoly.

Včera 19:39

Nemecká prokuratúra obvinila dvoch Ukrajincov z napomáhania Rusku pri sabotážach. Podľa nej plánovali zaslať výbušné balíky z Nemecka na Ukrajinu podľa pokynov ruskej spravodajskej služby.

Včera 19:38

Orbán aj Péter Magyar reagovali na to, že prezident Tamás Sulyok vypísal termín parlamentných volieb. „12. apríla. Isté voľby!“ napísal Orbán. „Je to oficiálne: Maďarsko bude voliť o 89 dní, 12. apríla.“ uviedol Magyar, ktorý dodal: „Zdvihnite vlajky! Hor sa, k víťazstvu!“

Včera 19:38

.

Ústavný súd odmietol sťažnosť Matúša Šutaja Eštoka proti kontumačnému rozsudku

Ústavný súd SR odmietol ústavnú sťažnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) proti vlaňajšiemu „kontumačnému“ rozsudku Mestského súdu Bratislava IV…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drahá chémia. Podarí sa Trumpovi zraziť svetové ceny ropy s pomocou Venezuely?

Jedným z oficiálne oznámených dôvodov útoku USA na Venezuelu a únosu Madura bolo to, že vlády tejto krajiny „ukradli Američanom…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Víťazstvo Fideszu je čoraz istejšie

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského inštitútu Nézőpont, ak by sa voľby konali túto nedeľu, získal by vládnuci Fidesz 47 percent hlasov,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Grónska vláda za žiadnych okolností neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi

Grónska vláda vyhlásila, že neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, po tom, čo americký prezident Donald Trump uviedol,…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Farmári v Paríži protestujú proti obchodnej dohode EÚ s Mercosurom

Desiatky traktorov v pondelok ráno dorazili do Paríža, kde francúzski farmári protestujú proti obchodnej dohode, ktorú Európska únia uzavrela so…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov