OTS: Podpor svoj región kúpou domácich produktov

OTS: Podpor svoj región kúpou domácich produktov

Bratislava 10. mája (TASR-OTS) – Prvého mája 2013 odštartovala celoslovenská vzdelávacia kampaň k projektu Kvalita z našich regiónov už tretí ročník. V priebehu dvoch mesiacov /máj – jún/ sa budú môcť spotrebitelia zapojiť do SMS súťaže, nakupovať a vyhrávať.

Celoslovenská mediálna kampaň k projektu Kvalita z našich regiónov prináša pre spotrebiteľov lákavú SMS súťaž. SMS súťaž je pripravená v súlade s hlavnou myšlienkou projektu, ktorou je podpora kúpy domácich produktov a podpora makroekonomiky Slovenska. Súťažiaci sa môže súťaže zúčastniť tak, že kúpi najmenej jeden alebo akýkoľvek počet produktov spoločností zapojených do Projektu Kvalita z našich regiónov (SHP Harmanec, MILEX/Liptov, Novofruct, St. Nicolaus, Slovenské pramene a žriedla/Budiš alebo Zeleninárska) v ľubovoľnej z predajní COOP Jednota Slovensko, Kaufland alebo Tesco a pošle SMS na číslo 6663 v tvare: kvalita(medzera)dátum nákupu(medzera)názov predajne.

Reklama

Prečo sa zapojiť do SMS súťaže? Kúpou kvalitných výrobkov z našich regiónov podporuje každý spotrebiteľ zamestnanosť i ďalšie oblasti hospodárstva na Slovensku. Spotrebiteľ sa i touto formou môže stať súčasťou projektu a svojim nákupným postojom a správaním podporiť jeho nosnú myšlienku. Jedným z hlavných headlinov tohtoročnej kampane je: Nakupujte slovenské výrobky s označením Kvalita z našich regiónov a denne vyhrávajte nákup v hodnote 300 €! Každý kto sa zapojí do SMS súťaže, hrá každý deň o rodinný nákup v hodnote 300 €. Žrebovanie prebieha denne od 6. 5. do 28. 6. 2013, vždy v rannom vysielaní rádia Jemné melódie. Súťaž končí 28. júna 2013.

Reklama

Ako sa dá získať ochranná známka? Od 1. 12. 2012 môže každý pestovateľ alebo výrobca podnikajúci na Slovensku požiadať o udelenie oprávnenia používať ochrannú známku Kvalita z našich regiónov, ktoré slúži na označovanie potravinárskych i nepotravinárskych tovarov. Po splnení kritérií získava žiadateľ okrem práva označovať výrobky logom aj digitálny marketingový priestor. Posudzovanie a schvaľovanie žiadostí je v kompetencii Výkonného výboru, ktorý tvoria odborníci z oblasti výroby, obchodu či ochrany spotrebiteľa. Na podporu predaja a kontrolu na trhu bola vyvinutá aplikácia určená pre spotrebiteľov Slovenska. Pomocou aplikácie si môže každý spotrebiteľ overiť, či výrobok alebo produkt nesie ochrannú známku oprávnene. Aplikácia zároveň poskytuje výrobcovi digitálny priestor, ktorý môže využiť na propagáciu spoločnosti, svojich produktov a noviniek. Po stiahnutí aplikácie Kvalita z našich regiónov do mobilu, môže spotrebiteľ nasnímaním čiarového kódu výrobku získať všetky tieto marketingové informácie.

Nový partner projektu Do projektu Kvalita z našich regiónov sa v priebehu dvoch rokov jeho existencie podarilo zapojiť všetky zložky trhu. Začínajúc obchodnými sieťami, cez výrobcov, pestovateľov, médiá, samosprávu, združenia, či štátnu správu. Snahou je získať nových partnerov, ktorí prinesú projektu nové nápady a riešenia. Predstavenstvo Slovenskej živnostenskej komory na svojom zasadnutí konanom dňa 26. apríla 2013 v Trnave, prerokovalo a schválilo partnerstvo v rámci projektu Kvalita z našich regiónov. Novým partnerom projektu sa tak stala Slovenská živnostenská komora /SŽK/. "V Štatúte SŽK sa okrem iného hovorí o tom, že komora chráni a podporuje aktivity svojich členov a prispieva k riadnemu a odbornému prevádzkovaniu živnosti. Na tento účel poskytuje komora pre členov, živnostníkov, malých a stredných podnikateľov poradensko-konzultačné služby v oblasti živnostenského podnikania, kvality poskytovaných služieb a výrobkov jednotlivými živnosťami. Zároveň koordinuje záujmy svojich členov v oblasti podnikateľskej činnosti a ochraňuje ich pred nepoctivými obchodnými vzťahmi. V neposlednom rade nadväzuje a rozvíja styky s inými komorami, občianskymi združeniami a podnikateľskými zväzmi, asociáciami a obdobnými inštitúciami či inými právnickými osobami v tuzemsku a v zahraničí, v súlade so zákonom a týmto štatútom uzatvára s nimi dohody o spolupráci. Aj preto sa Predstavenstvo SŽK na svojom poslednom zasadnutí rozhodlo o partnerstve na projekte Kvalita z našich regiónov," hovorí Bohuslav Miko, predseda Krajskej zložky SŽK v Trenčianskom kraji. Ako svojho zástupcu v rámci projektu schválilo Predstavenstvo SŽK Bohumila Miku, predsedu Krajskej zložky SŽK v Trenčianskom kraji. "V Trenčianskom kraji, konkrétne v meste Bánovce nad Bebravou, bol za podpory a súčinnosti so SŽK otvorený prvý farmársky dom – predajne "Slovenských farmárskych produktov". Predajne ponúkajú výrobky vyrobené v našich regiónoch a napĺňajú myšlienku – Dobré, domáce, dostupné! Projekt Kvalita z našich regiónov nás i vzhľadom na nami podporované projekty s podobnou myšlienkou oslovil a veríme, že aktívnym spôsobom dokážeme prispieť k jeho rozvoju," uvádza B. Miko.

Viac informácií a štatút SMS súťaže: www.kvalitaznasichregionov.sk

Reklama

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

14:23

Dôvera v českú ekonomiku tento mesiac klesla. Prispelo k tomu zníženie dôvery tak medzi spotrebiteľmi, ako aj medzi podnikateľmi. Ukázali to v stredu údaje Českého štatistického úradu (ČSÚ).

14:22

Rast priemernej hrubej mzdy v Maďarsku sa v máji 2024 zrýchlil. Dosiahol pritom najväčšie tempo od decembra 2023. Ukázali to v stredu údaje maďarského štatistického úradu KSH.

14:21

V priebehu nastávajúceho víkendu sa začne rekonštrukcia diaľničného mosta na rýchlostnej ceste R1 v úseku Váhovce, ponad Vodné dielo Kráľová. Ako uviedla Národná diaľničná spoločnosť (NDS), investícia dosiahne sumu viac ako 6,2 milióna eur.

14:06

Americké stredisko Salt Lake City bude druhýkrát v histórii hostiť zimné olympijské hry. Delegáti 142. zasadnutia MOV v Paríži ho v stredu potvrdili ako dejisko hier v roku 2034. V metropole Utahu sa tak ZOH uskutočnia opäť po 32 rokoch, predtým ich hostila v roku 2002.

Salt Lake City
Na snímke členovia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) sledujú video, ktoré propaguje kandidatúru mesta Salt Lake City na zimné olympijské hry v roku 2034 na zasadnutí MOV v Paríži 24. júla 2024
14:02

Nemecký zbrojársky koncern Rheinmetall vykázal za 2. štvrťrok 2024 výrazný nárast tržieb aj prevádzkového zisku a prekonal očakávania trhu. Spoločnosť potvrdila svoje finančné výhľady na celý rok 2024.

14:01

Svetová produkcia uhlia by sa v tomto a budúcom roku mala udržať na stabilnej úrovni. Na jednej strane sa síce zvyšuje produkcia elektriny z obnoviteľných zdrojov, najmä zo slnka a vetra, na druhej strane zvýšený dopyt po elektrine v niektorých veľkých ekonomikách udržuje ťažbu uhlia na vysokej úrovni.

14:00

Alžírsko by malo splatiť Slovensku viac ako 3,4 milióna amerických dolárov (3,2 milióna eur) z úverovej dohody uzatvorenej s bývalou ČSSR v roku 1984. Československá spoločnosť Pragoinvest mala v tom čase realizovať dodávku závodov do Alžírska, pričom zákazku nedokončila. To sa stalo predmetom dlhoročného sporu medzi zainteresovanými krajinami. Vyplýva to z návrhu dohody, ktorú predložilo Ministerstvo financií SR do medzirezortného pripomienkového konania.

14:00

Koaličná Slovenská národná strana (SNS) v súvislosti s tvorbou štátneho rozpočtu na rok 2025, ako aj správaním sa obchodných reťazcov, vyzýva ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča (Smer-SD), aby predložil zákon na zdanenie obchodných reťazcov. Informovala o tom Zuzana Škopcová, riaditeľka kancelárie predsedu SNS.

13:59

Talianska banka UniCredit v stredu zverejnila výsledky za 2. štvrťrok, ktoré prekonali odhady trhu. Zároveň uviedla, že kupuje belgickú digitálnu banku Aion Bank, ktorá má vlastnú cloudovú IT platformu, za 370 miliónov eur.

13:58

Po prvých troch mesiacoch roka zaznamenala nemecká automobilka Porsche výrazný pokles prevádzkového zisku za celý 1. polrok. Dôvodom sú viaceré problémy, od komplikácií v dodávateľskom reťazci až po pokles predaja v Číne.

13:57

Poľnohospodárom na Slovensku vznikajú miliónové škody spôsobené vysokou zverou. Súčasný minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer-SD) na tieto problémy nereaguje a nepodniká potrebné kroky. Uviedla to v stredu na tlačovej konferencii opozičná strana SaS.

13:57

Zisk francúzskej banky BNP Paribas v 2. štvrťroku 2024 prekonal očakávania trhu. Prispeli k tomu najmä tržby z obchodovania s akciami a z hlavných maklérskych služieb, ktoré vykompenzovali pokles príjmov z úrokov.

13:55

Prírodné požiare v Severnom Macedónsku pokračujú aj dva týždne po ich vypuknutí. Minister vnútra Panče Toskovski v stredu označil situáciu za “národnú katastrofu”.

13:54

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v stredu uviedol, že vyhlásenie ukrajinského ministra zahraničných vecí o podmienkach začatia mierových rokovaní je v zhode s ruským postojom k tejto otázke.

13:53

Odbory verejného sektora v Česku vyhlásili v stredu štrajkovú pohotovosť. Dôvodom je zmrazenie miezd väčšiny štátnych zamestnancov, odbory však požadujú zvýšenie platov vo verejnej sfére minimálne o desať percent. V stredu to oznámil predseda Odborového zväzu štátnych orgánov a organizácií Pavel Bednář, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE


Reklama

NAJNOVŠIE


Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke mláďatá morských korytnačiek sú vypustené do oceánu z pláže Kuta na Bali v Indonézii

Autor: TASR/AP-Firdia Lisnawati

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Gustáv Murín

Milan Šupa

Ivan Štubňa

René Pavlík

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali