OTS: Podpor svoj región kúpou domácich produktov

Bratislava 10. mája (TASR-OTS) – Prvého mája 2013 odštartovala celoslovenská vzdelávacia kampaň k projektu Kvalita z našich regiónov už tretí ročník. V priebehu dvoch mesiacov /máj – jún/ sa budú môcť spotrebitelia zapojiť do SMS súťaže, nakupovať a vyhrávať.

Celoslovenská mediálna kampaň k projektu Kvalita z našich regiónov prináša pre spotrebiteľov lákavú SMS súťaž. SMS súťaž je pripravená v súlade s hlavnou myšlienkou projektu, ktorou je podpora kúpy domácich produktov a podpora makroekonomiky Slovenska. Súťažiaci sa môže súťaže zúčastniť tak, že kúpi najmenej jeden alebo akýkoľvek počet produktov spoločností zapojených do Projektu Kvalita z našich regiónov (SHP Harmanec, MILEX/Liptov, Novofruct, St. Nicolaus, Slovenské pramene a žriedla/Budiš alebo Zeleninárska) v ľubovoľnej z predajní COOP Jednota Slovensko, Kaufland alebo Tesco a pošle SMS na číslo 6663 v tvare: kvalita(medzera)dátum nákupu(medzera)názov predajne.

Prečo sa zapojiť do SMS súťaže? Kúpou kvalitných výrobkov z našich regiónov podporuje každý spotrebiteľ zamestnanosť i ďalšie oblasti hospodárstva na Slovensku. Spotrebiteľ sa i touto formou môže stať súčasťou projektu a svojim nákupným postojom a správaním podporiť jeho nosnú myšlienku. Jedným z hlavných headlinov tohtoročnej kampane je: Nakupujte slovenské výrobky s označením Kvalita z našich regiónov a denne vyhrávajte nákup v hodnote 300 €! Každý kto sa zapojí do SMS súťaže, hrá každý deň o rodinný nákup v hodnote 300 €. Žrebovanie prebieha denne od 6. 5. do 28. 6. 2013, vždy v rannom vysielaní rádia Jemné melódie. Súťaž končí 28. júna 2013.

Ako sa dá získať ochranná známka? Od 1. 12. 2012 môže každý pestovateľ alebo výrobca podnikajúci na Slovensku požiadať o udelenie oprávnenia používať ochrannú známku Kvalita z našich regiónov, ktoré slúži na označovanie potravinárskych i nepotravinárskych tovarov. Po splnení kritérií získava žiadateľ okrem práva označovať výrobky logom aj digitálny marketingový priestor. Posudzovanie a schvaľovanie žiadostí je v kompetencii Výkonného výboru, ktorý tvoria odborníci z oblasti výroby, obchodu či ochrany spotrebiteľa. Na podporu predaja a kontrolu na trhu bola vyvinutá aplikácia určená pre spotrebiteľov Slovenska. Pomocou aplikácie si môže každý spotrebiteľ overiť, či výrobok alebo produkt nesie ochrannú známku oprávnene. Aplikácia zároveň poskytuje výrobcovi digitálny priestor, ktorý môže využiť na propagáciu spoločnosti, svojich produktov a noviniek. Po stiahnutí aplikácie Kvalita z našich regiónov do mobilu, môže spotrebiteľ nasnímaním čiarového kódu výrobku získať všetky tieto marketingové informácie.

Nový partner projektu Do projektu Kvalita z našich regiónov sa v priebehu dvoch rokov jeho existencie podarilo zapojiť všetky zložky trhu. Začínajúc obchodnými sieťami, cez výrobcov, pestovateľov, médiá, samosprávu, združenia, či štátnu správu. Snahou je získať nových partnerov, ktorí prinesú projektu nové nápady a riešenia. Predstavenstvo Slovenskej živnostenskej komory na svojom zasadnutí konanom dňa 26. apríla 2013 v Trnave, prerokovalo a schválilo partnerstvo v rámci projektu Kvalita z našich regiónov. Novým partnerom projektu sa tak stala Slovenská živnostenská komora /SŽK/. "V Štatúte SŽK sa okrem iného hovorí o tom, že komora chráni a podporuje aktivity svojich členov a prispieva k riadnemu a odbornému prevádzkovaniu živnosti. Na tento účel poskytuje komora pre členov, živnostníkov, malých a stredných podnikateľov poradensko-konzultačné služby v oblasti živnostenského podnikania, kvality poskytovaných služieb a výrobkov jednotlivými živnosťami. Zároveň koordinuje záujmy svojich členov v oblasti podnikateľskej činnosti a ochraňuje ich pred nepoctivými obchodnými vzťahmi. V neposlednom rade nadväzuje a rozvíja styky s inými komorami, občianskymi združeniami a podnikateľskými zväzmi, asociáciami a obdobnými inštitúciami či inými právnickými osobami v tuzemsku a v zahraničí, v súlade so zákonom a týmto štatútom uzatvára s nimi dohody o spolupráci. Aj preto sa Predstavenstvo SŽK na svojom poslednom zasadnutí rozhodlo o partnerstve na projekte Kvalita z našich regiónov," hovorí Bohuslav Miko, predseda Krajskej zložky SŽK v Trenčianskom kraji. Ako svojho zástupcu v rámci projektu schválilo Predstavenstvo SŽK Bohumila Miku, predsedu Krajskej zložky SŽK v Trenčianskom kraji. "V Trenčianskom kraji, konkrétne v meste Bánovce nad Bebravou, bol za podpory a súčinnosti so SŽK otvorený prvý farmársky dom – predajne "Slovenských farmárskych produktov". Predajne ponúkajú výrobky vyrobené v našich regiónoch a napĺňajú myšlienku – Dobré, domáce, dostupné! Projekt Kvalita z našich regiónov nás i vzhľadom na nami podporované projekty s podobnou myšlienkou oslovil a veríme, že aktívnym spôsobom dokážeme prispieť k jeho rozvoju," uvádza B. Miko.

Viac informácií a štatút SMS súťaže: www.kvalitaznasichregionov.sk

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

14:40

Mark Zuckerberg predstavil “inteligentné okuliare” so zabudovanou umelou inteligenciou.

Okuliare boli vytvorené v spolupráci so známou značkou Ray Ban a na pohľad sa nelíšia od bežných okuliarov.

Zuckerberg uvádza, že majú zabudovanú kameru, ktorá dokáže nielen snímať fotografie a videá a živé vysielanie na sociálnych sieťach, ale vďaka umelej inteligencii aj rozpoznávať objekty pred vami.

Pomocou okuliarov sa môžete napríklad pozrieť na architektonický objekt a požiadať ho, aby vám povedal, čo je pred vami. Alebo ako opraviť žeriav. Alebo preložiť nápis na tabuli.

zuckerberg
Záber z predstavenia okuliarov

14:30

Väznený líder tuniskej opozície Rášid Ghannúší začal v piatok držať trojdňovú hladovku na protest proti svojmu zadržiavaniu. Týmto spôsobom chce tiež vyjadriť podporu ďalším “politickým väzňom”, uviedla Ghannúšího umiernená islamistická strana Hnutie obnovy (an-Nahda).

14:27

Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) zvýšila predpokladanú úroveň deficitu verejnej správy na tento rok na 5,7 % hrubého domáceho produktu (HDP). Jej augustový odhad bol na úrovni 5,5 % HDP. Oproti augustovej prognóze došlo k nárastu očakávaného schodku o 207 miliónov eur na 6,974 miliardy eur.

14:19

V Rusku sa hromadia prázdne kontajnery. V železničných skladoch uviazlo odhadom 150.000 nadbytočných prepravných kontajnerov, ktoré majú problém zvládnuť. To odzrkadľuje prudký nárast čínskeho tovaru, ktorý prúdi do krajiny, ale oveľa slabší tok tovarov opačným smerom.

14:09

Ruská centrálna banka nevylučuje, že do konca roka ešte kľúčovú úrokovú sadzbu zvýši, prípadne ju ponechá na súčasných 13 %. So znižovaním sadzieb sa však dá počítať až vtedy, keď inflácia dosiahne úroveň inflačného cieľa. Uviedla to v piatok na bankovom fóre v Soči guvernérka ruskej centrálnej banky Elvira Nabiullinová.

14:03

Kremeľ v piatok oznámil, že o budúcnosti ruského kontingentu, vyslaného v roku 2020 do Náhorného Karabachu, sa rozhodne v rámci diskusií medzi Ruskom a Azerbajdžanom.

14:02

Kosovská polícia vykonala v piatok ráno prehliadky najmenej na piatich miestach v troch srbských obciach na severe krajiny. “Operácia sa vykonáva v súvislosti s nedávnymi udalosťami v (kosovskej) obci Banjska,” uviedla polícia vo vyhlásení.

14:01

EÚ a Moldavsko podpísali v piatok dohodu, na základe sa Moldavsko stane účastníckym štátom mechanizmu EÚ v oblasti civilnej ochrany.

13:35

Európa musí investovať rýchlejšie a masívnejšie do svojej energetickej transformácie, ak chce zostať globálnou priemyselnou veľmocou. Uviedli to v piatok poprední európski lídri na konferencii o prechode na čistú energiu, ktorú zorganizovala Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA), Európska centrálna banka (ECB) a Európska investičná banka (EIB) v Paríži.

13:34

Ceny pohonných látok na Slovensku za 38. týždeň, od 18. do 25. septembra, pokračovali v raste. Najviac rástli opäť ceny nafty, a to o 0,17 centa za liter, čo predstavuje jednopercentný nárast za týždeň. Ceny benzínu rástli o čosi menej, o 0,5 % alebo 0,09 centa za liter. Toto zdražovanie sa podľa analytika finančných trhov spoločnosti XTB Mareka Nemkyho postupne prejaví aj v inflácii.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke muž sleduje západ slnka v parku v americkom Kansas City

Autor: TASR/AP-Charlie Riedel

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Táto polievka im zabezpečila dlhú životnosť. Najstaršia rodina na svete sa podelila o cenný recept

0 icon

29.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Talianska rodina zo Sardínie získala Guinnessov rekord. Do knihy boli zapísaní po tom, ako sa zistilo, že sú najstaršou žijúcou rodinou na svete. Po sčítaní veku deviatich súrodencov Melisy sa zistilo, že majú spolu 818 rokov a 205 dní. Za svoj dlhý život vďačia…

50-ničky, vyraďte toto oblečenie zo svojho šatníka. Pridáva roky a je nemoderné. Pozrite si štýlové alternatívy

0 icon

29.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - V súčasnosti už neexistujú žiadne prísne pravidlá o tom, čo sa má a čo sa nemá nosiť po dosiahnutí určitého veku. Na druhej strane však existujú niektoré odevy, ktoré opticky pridávajú roky. Často už jednoducho nie sú módne alebo sa nehodia k ostatnému oblečeniu.…

Hobití chlieb si určite obľúbi každý fanúšik série. Je aromatický, chutný a dlhotrvácny

0 icon

29.09.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Hobití chlieb je skvelá ponuka pre fanúšikov „Hobita“ a „Pána prsteňov“. To, aké je to naplnené, je neuveriteľne prekvapujúce. Je však aj šialene lahodný. Ako si túto pochúťku pripraviť doma? Dáme vám tip.

Raz za mesiac pridajte do vody a zalejte orchidey. Miniete pár drobných a rastlina bude kvitnúť po celý rok

0 icon

29.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Orchidey sú krásne dekoratívne črepníkové rastliny, ktoré zdobia nejednu parapetu. Bohužiaľ, spolu s ich úžasnou krásou sa spájajú aj špecifické požiadavky na starostlivosť, ktoré môžu byť trochu problematické. Čo možno urobiť, aby sa im darilo?

Vres stráca farbu? Bezplatné hnojivo je na dosah ruky. Vezmite si ho z kuchyne a nalejte do kvetináčov

0 icon

29.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Vres je nesporným symbolom jesene. Vo voľnej prírode ich môžeme obdivovať celé lány a mnohí ľudia sa rozhodnú nechať ich potešiť svoje oči aj v záhrade alebo na balkóne. Niekedy nás však namiesto potešenia rozosmutnia. A to kvôli blednutiu.

Armádny Magazín

Oneskorené "pokánie" Kanady za búrlivý potlesk nacistovi v parlamente by nemalo nikoho oklamať

0 icon

Kanada, 29. september 2023 - Čím silnejšia bude Ukrajina, tým bližšie budeme k ukončeniu ruskej agresie. Rusko môže zložiť zbrane a ukončiť vojenský konflikt hneď teraz. Ukrajina túto možnosť nemá. Kapitulácia Ukrajiny nebude znamenať mier, ale povedie k brutálnej ruskej okupácii. Mier za každú cenu nebude vôbec mierom. Ukrajina potrebuje…

Ruské letectvo zasahuje mosty cez rieku Oskol

0 icon

Ukrajina, 29. september 2023 - V noci 29. septembra a dnes ráno ruské jednotky zaútočili na ciele kyjevského režimu v zadných oblastiach. Jeden z ôtokov sa uskutočnil v zariadení na umiestnenie personálu a vojenského vybavenia v Nikolaeve. Podľa niektorých správ bolo zasiahnuté výcvikové stredisko pre námorných sabotérov a p

Irán nedovolí posilnenie vplyvu Západu na Arménsko

0 icon

Irán, 29. september 2023 - Irán môže čoskoro uzavrieť dohodu s Ruskou federáciou o transfere rakiet. Rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN č. 2231, ktorá zakazuje Iránu dodávať balistické rakety iným krajinám, vyprší 18. Októbra. Cieľom Ruska je získať iránske balistické rakety Fateh-110 a Zolfaghar, ktoré majú dolet 300 kilometrov alebo viac."…

Veľká hra na Kaukaze: Čína obsadila Anakliu a Západ - Gruzínsko

0 icon

USA, 28.september 2023 - Veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky v Gruzínsku Zhou Qian 6. septembra urobil dôležité vyhlásenie o záujme Pekingu o rozvoj hlbokovodného prístavu Anaklia v Čiernom mori pri hraniciach Abcházska. Diplomat jasne uviedol, že Čína ho považuje za "kritickú zložku" iniciatívy Jeden pás, jedna cesta (BRI), a poznamenal, že…

Utečenci: vlna, ktorá sa zmení na cunami

0 icon

Slovensko, 29.september 2023 - Riešenie nútenej migrácie v regióne si vyžaduje zmenu medzinárodnej agendy skôr, ako ju odplaví záplava vysídlených osôb. Viac ako 5,5 milióna utečencov na Blízkom východe hľadá útočisko mimo regiónu. Viac ako 12 miliónov ľudí, ktorí opustili svoje domovy, zostáva v zúfalstve

TopDesať

Sprcha iba párkrát týždenne je prospešná, tvrdí štúdia

0 icon

Niektorí si myslia, že ranná sprcha slúži na osvieženie a začiatok dňa, zatiaľ čo iní považujú večernú sprchu za spôsob relaxácie a uvoľnenia. Veda však s týmto postupom nesúhlasí. Dermatologička Sandy Skotnicki odporúča sprchovať sa menej pravidelne a umývať len 3 časti tela. Zozbierali sme informácie o tejto vedecky schválenej…

TOP10: Premeny, ktorým nebudeš veriť!

0 icon

Neuveriteľné premeny sa dostali aj na Slovensko. Na slovo vzatý odborník pomáha obéznym ľuďom zhodiť kilá, ktoré majú navyše. Výsledné premeny sú na neuverenie. Ak sa človek snaží, dokáže aj nemožné. Pokojne schudne váhovo aj dvoch ďalších ľudí. Stačí sa zaprieť a ísť do toho. A neuveriteľné sa stane skutočnosťou.…

Táto geniálna reklama oslovila zákazníkov na celom svete

0 icon

Myslíte si, že existuje geniálna a dokonalá reklama? Nasledujúce fotografie sú zbierkou toho najzaujímavejšieho z prostredia reklamy a marketingu. Kreativita v reklame môže byť stále podceňovaná mnohými značkami. Avšak tí, ktorí sa rozhodnú pre kreativitu, môžu niekedy žiť v našich hlavách bez nájomného dodnes. Takáto reklama sa nám vryje hlboko…

Ak uvidíte plot natretý na fialovo, znamená to toto

0 icon

Videli ste už niekedy natretý plot na fialovo? A viete čo to znamená? To sa dozviete v tomto článku. Znalosť zákonov o fialovej farbe vám môže pomôcť zostať na správnej ceste pri jazde autom alebo turistike na neznámom mieste. Za všetko môže natretý plot fialovou farbou. Počas leta veľa ľudí…

Toto sú tie najvyššie hory na svete. Všetky nájdeme v Ázii

0 icon

Najvyššie hory sveta patria k tomu najmajestátnejšiemu a najkrajšiemu, čo môže človek počas svojho života vidieť. Všetky sa nachádzajú v Ázii a každá z nich dosahuje nadmorskú výšku viac ako 8 000 metrov. Každý z nás pozná tú najvyššiu a zároveň aj tú druhú. Ale aké najvyššie hory sa nachádzajú…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali