Členovia SaS útočili a chceli umlčať blogerku. Médiá si všimli iba natáčanie Farskej, ktoré bolo vraj zastrašovaním. Článok Tódovej tak vyznieva ako reklama na blížiace sa protesty “slušných”

Bratislava 6. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

 

Minulý týžden rezonoval na sociálnych sieťach “obzvlášť nepríjemný incident” Karolíny Farskej – organizátorky z iniciatívy Za slušné Slovensko, ktorú vo štvrtok na ulici oslovil mladík s tým, že či nie je “náhodou pani Sorosová…” Konverzáciu s Farskou si mladík natáčal na mobilný telefón a neskôr zverejnil na internete (viac v článku). V mainstreamových médiách bol tento “útok” prezentovaný ako zastrašovanie, pričom v skutočnosti nešlo o žiadny ofenzívny čin. A to na rozdiel od niektorých podobných prípadov, ktorým sa médiá absolútne nevenovali. Čitateľ nás nedávno upozornil na blog aktivistky Andrey Súlovcovej, ktorá rozpráva o napadnutí zo strany členov SaS.

Na snímke aktivistky Andrea Súlovcová a Karolína Farská

Súlovcová, ktorá o sebe píše, že pôsobila v mimovládnom sektore, v oblasti regionálneho rozvoja má nedávnu negatívnu skúsenosť s liberálmi z SaS a údajne aj s jedným členom strany Sme rodina.

“Keď som si v novinách prečítala, ako Karolínu Farskú na ulici proti jej vôli natáčali na video a slovne ju atakovali, spomenula som si na moju nedávnu zlú osobnú skúsenosť s členmi strany SaS a ich kamarátom zo strany Sme rodina,” píše v úvode blogerka.

Písať pravdu o členoch politickej strany SaS sa podľa nej nevypláca: “V prvom rade chcem zdôrazniť, že som, dnes už bývalý, volič politickej strany Sloboda a solidarita. Volila som ich v čase, keď ma ako konzervatívne orientovaného voliča oslovil ich ekonomický program a nad ostatnými vecami z ich programu som vtedy prižmúrila obe oči.”

“Už viac ako dva roky blogujem a venujem sa hlavne lokálnym témam, ktoré súvisia s dianím v Banskej Bystrici, kde aj s rodinou žijem. Minulý rok som mala tú “drzosť” a vo svojom blogu som upozornila na jednanie člena strany SaS Juraja Droppu. Saskár Droppa následne podal na mňa trestné oznámenie za ohováranie. Podanie trestného oznámenia na moju osobu zo strany člena opozičnej politickej strany SaS Droppu dodnes považujem za do značnej miery politicky motivovaný čin s cieľom zastrašiť ma, aby som verejne viac nepoukazovala na prešľapy ľudí blízkych opozičnej politickej strane SaS.”

Podľa Súlovcovej je zarážajúce, že na ňu Droppa podal oznámenie práve v čase, kedy táto politická strana predložila do parlamentu návrh, aby trestný čin ohovárania bol vyňatý z Trestného zákona, pretože podľa SaS: “Trestný čin ohovárania nemá v demokracii čo robiť.“

“Samozrejme, že všetky  informácie, ktoré som v blogu uverejnila o členovi SaS boli pravdivé, čo som aj doložila policajnému vyšetrovateľovi počas výsluchu, na ktorý som bola v tejto veci predvolaná. Prokurátor nakoniec voči mojej osobe trestné stíhanie zastavil. Asi takto vyzerá praktická politika v praxi podľa strany Sloboda a solidarita, kde oficiálna rétorika SaS je v priamom rozpore s konaním členov tejto politickej strany,” dodala na vysvetlenie.

Ďalej uviedla, že v máji minulého roka predseda SaS Richard Sulík oznámil, že strany SaS a OĽaNO podporia v komunálnych voľbách na post primátora Banskej Bystrice kandidáta menom Igor Kašper. “Keďže podnikateľa Igora Kašpera dobre osobne poznám a dlhodobo sledujem jeho podnikateľskú a aj politickú kariéru v Banskej Bystrici, začala som vo svojich blogoch upozorňovať, a nielen ja, na to, že tento človek je absolútne nevhodným kandidátom na akúkoľvek verejnú funkciu.”

Blogerka dodáva, že šéf SaS Richard Sulík sa s ňou dokonca aj osobne stretol, práve kvôli Kašperovi. “Výsledok nášho stretnutia však bol: Igor Kašper je vhodný kandidát opozície na primátora. Postupne Igora Kašpera začali podporovať aj ostatné opozičné politické strany: KDH, Progresívne Slovensko a Sme Rodina – Boris Kollár.”

“Bola to však strana SaS, ktorá podnikateľa Igora Kašpera presadila ako spoločného opozičného kandidáta na primátora. Pôvodne mal totiž na post primátora Banskej Bystrice kandidovať Martin Klus, ale ten sa svojej kandidatúry vzdal v prospech svojho dobrého kamaráta, už spomínaného podnikateľa Igora Kašpera, dnes člena strany Sme rodina,” uviedla blogerka v svojom komentári na portáli SME, v ktorom podrobne vysvetlila aktivity Kašpera.

Priznáva, že počas predvolebnej komunálnej kampane vo svojich blogoch kriticky upozorňovala na aktivity podnikateľa a politika  Kašpera. “Taktiež som opozičné strany, ktoré ho podporovali, upozorňovala na to, že Kašper vo voľbách prehrá a svojich podporovateľov stiahne so sebou k politickému dnu.” Nakoniec mala pravdu a opozícia na čele s Kašperom komunálne voľby v Banskej Bystrici prehrala.

“Za totálnou porážkou opozície v komunálnych voľbách v Banskej Bystrici stojí práve Igor Kašper, ktorý pôsobil na jej čele ako opozičný volebný líder.  Voliči totiž veľmi kriticky vnímali nielen jeho politickú prelietavosť naprieč celým politickým straníckym spektrom, ale hlavne aj to, že po svojom 8-ročnom pôsobení v lokálnej politike sa nemal pred voličmi čím konkrétnym odprezentovať. Voliči svoje negatívne vnímanie osoby Igora Kašpera, ako lokálneho politika, preniesli aj na opozičné strany, ktoré ho podporovali.”

 

“Ako sa mi SaS-kári a ich kandidát na primátora zo Sme rodina podnikateľ Igor Kašper vyhrážali priamo na ulici”

“Týždeň pred komunálnymi voľbami som, ako obvykle, išla pre syna do škôlky. Keď som prechádzala po námestí v centre mesta, všimla som si viacero ľudí oblečených v zelených reflexných vestách. Najprv som si myslela, že sa na námestí deje niečo významné a títo ľudia len zabezpečujú plynulý prechod okoloidúcich.”

Potom údajne zbadala Igora Kašpera a zistila, že sa nič významné nedeje, “len kandidát na primátora Kašper, ako obvykle kampaňuje na námestí, t. j. rozdáva svoje letáky”. “Chcela som prejsť okolo, ako vždy bez povšimnutia, ale on zrazu vykríkol: “Aha, to je Súlovcová!” Ľudia v reflexných vestách spozorneli a mne v tej chvíli došlo, že to nie sú jeho obvyklí platení brigádnici, ale členovia jeho tímu, t.j. kandidáti opozičných politických strán na mestských poslancov.”

“Najprv ma oslovil poslanec Národnej rady za SaS pán Miroslav Ivan a upozornil ma, že na mňa kvôli môjmu blogu podá trestné oznámenie. Vec sme si ešte na mieste vydiskutovali. Po rozhovore s Ivanom sa mi Kašper začal na ulici vyhrážať, že na mňa po voľbách on a jemu blízki ľudia podajú sériu trestných oznámení a že sa kvôli mojim blogom uvidíme na súde.”

Následne ju na ulici pri rozhovore s Igorom Kašperom začal natáčať na mobil človek, ktorý o sebe tvrdil, že je okresný predseda opozičnej politickej strany SaS a skutočne ním aj bol. “Ja som mu povedala, že si neprajem, aby ma natáčal, ale on v robení video záznamu mojej osoby aj napriek môjmu opakovanému dôraznému nesúhlasu pokračoval.”

“Medzitým mi začala do duše prehovárať pani Mária Urbanová, členka SaS, neúspešná kandidátka na poslankyňu a teraz pracovníčka regionálnej kancelárie SaS v Banskej Bystrici, aby som si dávala pozor na svoje zdravie, veď mám štyri deti a že mi to písanie blogov nemusí robiť dobre. Hučali do mňa vtedy viacerí naraz, tak už si ani poriadne napamätám, čo vraveli tí ostatní.  No bol to taký doslova frontálny verbálny útok desiatich na jedného.”

“Kašper, nová vrcholová posila v strane Borisa Kollára, sa mi na záver vysmial, že keby som ja kandidovala do Mestského zastupiteľstva, tak nezískam ani sto voličských hlasov. Toto pouličné vyhrážanie sa mojej osobe nebolo zo strany člena Sme rodina Igora Kašpera vôbec ojedinelé, na moje blogy reagoval verejným šírením primitívnych klamstiev o mojej osobe, ako napr. že som najatá stranou Smer- SD a podobne. Mimochodom, keď sa mi v roku 2017 vyhrážal SaS-kár Martin Klus za blog, v ktorom som upozornila na jeho prepojenie s istou banskobystrickou podnikateľkou, tak mi svoju vyhrážku poslal aj na moju súkromnú mailovú adresu, ktorú mu mal poskytnúť práve jeho dobrý kamarát Kašper.”

 

“Hrdinovia” ulice

Súlovcová potom opäť prechádza k prirovnaniu z prípadom “slušnej” Farskej. “Samozrejme, že to, čo sa stalo Karolíne Farskej bolo oveľa nepríjemnejšie než to, čo sa stalo mne.”

Ale pointa je podľa nej tá istá. “Hovoríte slušne a verejne nahlas svoje názory, ktoré si aj vyargumentujete, na čo máte v demokratickej spoločnosti úplné právo a ľudia, ktorí s vami nesúhlasia, namiesto slušnej diskusie, si Vás odchytia, najlepšie, keď ste sami na ulici a slovne vás atakujú a ešte si vás pri tom proti vašej vôli natáčajú na mobil. Samozrejme, že oni sú  aspoň dvaja a vy sám.  Ich cieľ je pritom jasný: zastrašiť vás a prípadne vás  odradiť od vašich ďalších aktivít, ktoré im nie sú po vôli. “Hrdinovia.””

“A na záver by som ešte chcela pogratulovať Borisovi Kollárovi k akvizícii Igora Kašpera do jeho strany. Je totiž silne pravdepodobné, že tak, ako potopil Igor Kašper opozíciu v komunálnych voľbách v Banskej Bystrici, tak pripraví o cenné hlasy voličov aj Kollárovu stranu Sme rodina,” dodáva Súlovcová.

 

Incident nie je ako incident

Ako máme možnosť pozorovať na týchto dvoch podobných prípadoch. Pomerne nevinný stretnutie mladej Karolíny Farskej na ulici s neznámym recesistom bolo médiami využité na pripomenutie hnutia Za slušné Slovensko, ktoré niekoľko dní po tom zverejnilo dátum konania ďalšieho veľkého protestného zhromaždenia v Bratislave, pričom námestie SNP je podľa hovorcu Starého mesta Bratislava Mgr. Mateja Števove “slušnými” zabukované na ďalšie termíny až do marca, z čoho je jasné, že protesty sa plánujú dlhodobo a výsledok pre organizátorov nie je podstatný. Veď ak sa plnia jedni podmienky, vymyslia sa druhé. Hlavné je polarizovať spoločnosť.

Pretože prvé zhromaždenie “slušných” po sviatkoch sa má konať už onedlho, “náhodný incident” má pravdepodobne zvýšiť záujem o zapadnutú Farskú ako aj o celé protesty, ktoré medzitým vychladli. Ľudia si však už stále viac uvedomujú “náhodné incidenty” proti slušným, ktoré mainstreamové média najmä propagandistický Denník N hneď zneužijú na svoje ciele. Mainstreamové médiá dnes už totiž majú iba minimálny záujem informovať, ich prioritným záujmom je robiť politiku a pôsobiť mocensky.

Zaujímavé na prípade tiež je, že Karolíne Farskej, tvári to “slušných”, človek nemôže na ulici už položiť ani relevantné otázky, či pracuje za Sorošove peniaze (to sa samozrejme myslí obrazne), lebo jej kolega Šeliga sa priznal, že ho financujú mimovládky a môžete sa o tom dočítať napríklad aj TU.

Karolína Farská sa stala chránený druh, kde sa po položení relevantných otázok rozdávajú trestné oznámenia. Aj to signalizuje, ako si mimovládkari a mainstreamoví novinári predstavujú demokraciu, na presadenie ktorej šikovnou manipuláciou zneužívajú naivných.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Počet hospitalizovaných štvrtý deň po sebe klesol

0 icon

Bratislava 25. novembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   PCR testy za stredu odhalili na Slovensku 7 853 nakazených, laboratóriá pritom vykonali 22 945 vyšetrení. Počet hospitalizovaných klesol o 38, v nemocniciach tak leží celkovo 3 431 pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň Za uplynulý deň pribudlo aj 103 obetí koronavírusu.…

Poľská vládna strana zamietla návrh o zákaze interrupcií

0 icon

Varšava 2. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Fernando Llano)   Poľská vládna strana odmietla legislatívny návrh, ktorý by interrupcie postavil mimo zákona ako vraždu. Počas stredajšej parlamentnej debaty návrh označila za extrémny a „neprijateľný“, pričom by podľa nej mohol viesť k spoločenským nepokojom Negatívny postoj Práva a spravodlivosti (PiS) v počiatočnom štádiu naznačuje,…

Slovenskí parahokejisti sa premiérovo v histórii prebojovali na ZPH, do Pekingu sa dostali cez kvalifikačný turnaj v Berlíne

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Schiefelbein)   Slovenskí parahokejisti sa premiérovo v histórii prebojovali na zimné paralympijské hry. Slováci na kvalifikačnom turnaji v nemeckom Berlíne v rozhodujúcom zápase zdolali domácich Nemcov 4:2, spomedzi šiestich účastníkov podujatia obsadili druhú priečku a v marci sa môžu tešiť na konfrontáciu s najlepšími výbermi…

Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska nedisponuje informáciami o neordinovaní ambulancií všeobecných lekárov

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) nedisponuje žiadnou informáciou o neordinovaní ambulancií všeobecných lekárov. Výbor a Dozorná rada SVLS tým reagovali na medializované informácie, že viacero praktických lekárov počas pandémie nového koronavírusu neordinuje alebo posiela pacientov v akútnom stave do nemocníc "Na Slovensku je núdzový…

Omikron pravdepodobne vôbec nepochádza z južnej Afriky. Kto ho rozšíril po svete?

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Joan Mateu Parra)   Liberálni politici u nás, ale aj vo zvyšku sveta hlásajú, že nad pandémiou koronavírusu nám pomôže vyhrať jedine dôkladná vakcinácia. Prihliadajúc na neustále sprísňujúce sa opatrenia aj v najzaočkovanejších krajinách sveta tomu verí čoraz menej ľudí. A ďalšiu ranu tejto téze uštedril variant omikron Lekár…

Na Okresnom súde Bratislava I pokračuje proces s Marianom Kočnerom v kauze motákov

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Pred Okresným súdom (OS) Bratislava I pokračuje vo štvrtok hlavné pojednávanie v kauze motákov, kde figuruje ako obžalovaný podnikateľ Marian K. Súd by mal na pojednávaní ukončiť oboznamovanie sa s listinnými dôkazmi a očakáva sa aj verdikt Na pojednávaní je prítomný Marian…

Unikátna slovenská Biblia ako dar na výnimočné príležitosti

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (HSP/Foto:IKAR)   Toto je nové slovenské vydanie Biblie s unikátnymi fotografiami vzácnej slovenskej kultúrnej pamiatky! Biblia – Majster Pavol z Levoče Oltár nafotil svetoznámy český fotograf Jan William Drnek. Použitím špeciálnej techniky a najnovších technológií vyhotovil unikátne snímky, pri ktorých má divák pocit, že sa nepozerá…

Ruská FSB zadržala agentov ukrajinskej tajnej služby

0 icon

Moskva 2. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)   Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zadržala troch agentov ukrajinskej tajnej služby, z ktorých jeden údajne plánoval teroristický útok v Rusku. Informovali o tom vo štvrtok agentúry TASS a AFP s odvolaním sa na oznámenie tlačového odboru samotnej FSB Podľa FSB dvaja z údajných špiónov…

Branislav Gröhling: Posledné rozhodnutia regionálnych úradov verejného zdravotníctva idú proti pravidlám, ktoré sa nastavili

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Pavel Neubauer)   Posledné rozhodnutia regionálnych úradov verejného zdravotníctva (RÚVZ) v súvislosti so zatváraním škôl idú proti pravidlám, ktoré sa nastavili. Ignorujú stav v jednotlivých školách a v prípade Bratislavského kraja ešte aj úplne popierajú zaočkovanosť a stav epidémie v okrese. Na sociálnej sieti…

Prezidentka sa rozhodla reagovať na témy, ktoré sa jej týkajú na sociálnych sieťach. Čo hovorí na zmarené referendum či na to, že je ovládaná Sorosom a americkou ambasádou? A čo na to ľudia?

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Na facebookovej stránke hlavy štátu Zuzany Čaputovej sa objavila nová komunikačná stratégia. Prezidentka sa rozhodla vyjadriť sa ku "klamstvám, dezinformáciami a útokom", ktoré sa dočítala na sociálnych sieťach v spojitosti s jej osobou. Pozrite sa ako reagovali diskutéri a prezidentkini fanúšikovia. Podľa prezidentky…

NAJNOVŠIE

BLOG

Marek Danko

Sú Slováci prívrženci nacizmu?

0icon

Migračná kríza, ktorá sa už niekoľko mesiacov odohráva na hraniciach Európskej únie a Bieloruska, a napätie medzi Ruskom a Ukrajinou naďalej prispievajú k eskalácii konfliktu v regióne. Po vykonaní auditu rozmiestnenia svojich ozbrojených s&

Jozef Slávik

Moje názory na stav v zdravotníctve a ako sa ho mohlo zmeniť k lepšiemu ...

0icon

Úvod. Nie je podstatné aký je môj názor na revitalizáciu nášho zdravotníctva a či je dobrý alebo zlý, najpodstatnejšie je iba to, či moje názory niekoho z kompetentných alebo zodpovedných priaznivo oslovia. Na predošlú aj túto vládu som podal niekoľko projektov, ktoré by mohli posunúť našu krajinu trochu dopredu, doteraz…

Boris Mesár

1. P.C.Roberts: Čerstvé údaje z Británie a Nemecka dokazujú, že ide o pandédiu očkovaných 2. Valentin Katasonov: Ako je dnes na tom Gibraltár so 100 % zaočkovanosťou ?

0icon

1.Spojené kráľovstvo: Z čiernych údajov Agentúry pre zdravotnú bezpečnosť Spojeného kráľovstva vyplýva, že v októbri tvorili neočkovaní občania Spojeného kráľovstva 39 % všetkých prípadov ochorenia Covid v Spojenom kráľovstve, 34 % všetkých hospitalizácií a 19 % všetkých úmrtí na ochorenie Covid, zatiaľ čo očkovaní

Dalimír Solčanský

Kam bude patriť Slovensko? alebo rozdelenie sveta na nové sféry vplyvu

0icon

Po 2. svetovej vojne bol svet rozdelený na sféry vplyvu podľa dohôd spojencov – veľmocí z Jaltskej konferencie 1945, kde rokovala tzv. Veľká trojka zástupcov USA,  ZSSR a Veľkej Británie. Tomu predchádzala ešte Moskovská konferencia na jeseň roku 1944, ktorej symbolom sa st

Erik Majercak

Ako budú žiť vzdelaní, vyššie príjmoví vaxeri, keď precitnú? Prečo robia čo robia?

0icon

Prečo sme na fórach „opice“, či „dezoláti“? Skúste sa vžiť do ich myslenia a pochopíte. Si predstavte ten pocit nejakého managera, ktorý si myslí, že očkovanie je záchrana. Na očkovanie nabaláchal, pretože bol zodpovedný, svojich rodičov, svoje deti, známych, kolegov a podriadených nútil

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Zamestnanci inštalujú model prehistorického žraloka veľkozubého (Megalodon) v Americkom prírodovednom múzeu v New Yorku

Autor: TASR/AP-Richard Drew

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Počet hospitalizovaných štvrtý deň po sebe klesol

0 icon

Bratislava 25. novembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   PCR testy za stredu odhalili na Slovensku 7 853 nakazených, laboratóriá pritom vykonali 22 945 vyšetrení. Počet hospitalizovaných klesol o 38, v nemocniciach tak leží celkovo 3 431 pacientov s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň Za uplynulý deň pribudlo aj 103 obetí koronavírusu.…

Poľská vládna strana zamietla návrh o zákaze interrupcií

0 icon

Varšava 2. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Fernando Llano)   Poľská vládna strana odmietla legislatívny návrh, ktorý by interrupcie postavil mimo zákona ako vraždu. Počas stredajšej parlamentnej debaty návrh označila za extrémny a „neprijateľný“, pričom by podľa nej mohol viesť k spoločenským nepokojom Negatívny postoj Práva a spravodlivosti (PiS) v počiatočnom štádiu naznačuje,…

Slovenskí parahokejisti sa premiérovo v histórii prebojovali na ZPH, do Pekingu sa dostali cez kvalifikačný turnaj v Berlíne

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Schiefelbein)   Slovenskí parahokejisti sa premiérovo v histórii prebojovali na zimné paralympijské hry. Slováci na kvalifikačnom turnaji v nemeckom Berlíne v rozhodujúcom zápase zdolali domácich Nemcov 4:2, spomedzi šiestich účastníkov podujatia obsadili druhú priečku a v marci sa môžu tešiť na konfrontáciu s najlepšími výbermi…

Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska nedisponuje informáciami o neordinovaní ambulancií všeobecných lekárov

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) nedisponuje žiadnou informáciou o neordinovaní ambulancií všeobecných lekárov. Výbor a Dozorná rada SVLS tým reagovali na medializované informácie, že viacero praktických lekárov počas pandémie nového koronavírusu neordinuje alebo posiela pacientov v akútnom stave do nemocníc "Na Slovensku je núdzový…

Omikron pravdepodobne vôbec nepochádza z južnej Afriky. Kto ho rozšíril po svete?

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Joan Mateu Parra)   Liberálni politici u nás, ale aj vo zvyšku sveta hlásajú, že nad pandémiou koronavírusu nám pomôže vyhrať jedine dôkladná vakcinácia. Prihliadajúc na neustále sprísňujúce sa opatrenia aj v najzaočkovanejších krajinách sveta tomu verí čoraz menej ľudí. A ďalšiu ranu tejto téze uštedril variant omikron Lekár…

Na Okresnom súde Bratislava I pokračuje proces s Marianom Kočnerom v kauze motákov

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Pred Okresným súdom (OS) Bratislava I pokračuje vo štvrtok hlavné pojednávanie v kauze motákov, kde figuruje ako obžalovaný podnikateľ Marian K. Súd by mal na pojednávaní ukončiť oboznamovanie sa s listinnými dôkazmi a očakáva sa aj verdikt Na pojednávaní je prítomný Marian…

Unikátna slovenská Biblia ako dar na výnimočné príležitosti

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (HSP/Foto:IKAR)   Toto je nové slovenské vydanie Biblie s unikátnymi fotografiami vzácnej slovenskej kultúrnej pamiatky! Biblia – Majster Pavol z Levoče Oltár nafotil svetoznámy český fotograf Jan William Drnek. Použitím špeciálnej techniky a najnovších technológií vyhotovil unikátne snímky, pri ktorých má divák pocit, že sa nepozerá…

Ruská FSB zadržala agentov ukrajinskej tajnej služby

0 icon

Moskva 2. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)   Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zadržala troch agentov ukrajinskej tajnej služby, z ktorých jeden údajne plánoval teroristický útok v Rusku. Informovali o tom vo štvrtok agentúry TASS a AFP s odvolaním sa na oznámenie tlačového odboru samotnej FSB Podľa FSB dvaja z údajných špiónov…

Branislav Gröhling: Posledné rozhodnutia regionálnych úradov verejného zdravotníctva idú proti pravidlám, ktoré sa nastavili

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Pavel Neubauer)   Posledné rozhodnutia regionálnych úradov verejného zdravotníctva (RÚVZ) v súvislosti so zatváraním škôl idú proti pravidlám, ktoré sa nastavili. Ignorujú stav v jednotlivých školách a v prípade Bratislavského kraja ešte aj úplne popierajú zaočkovanosť a stav epidémie v okrese. Na sociálnej sieti…

Prezidentka sa rozhodla reagovať na témy, ktoré sa jej týkajú na sociálnych sieťach. Čo hovorí na zmarené referendum či na to, že je ovládaná Sorosom a americkou ambasádou? A čo na to ľudia?

0 icon

Bratislava 2. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Na facebookovej stránke hlavy štátu Zuzany Čaputovej sa objavila nová komunikačná stratégia. Prezidentka sa rozhodla vyjadriť sa ku "klamstvám, dezinformáciami a útokom", ktoré sa dočítala na sociálnych sieťach v spojitosti s jej osobou. Pozrite sa ako reagovali diskutéri a prezidentkini fanúšikovia. Podľa prezidentky…

Podkasty

Výzva na generálny štrajk apeluje na všetkýh Rakúšanov, Nemcov, Čechov aj Slovákov

icon

Bratislava 1. decembra (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian) Už od leta sa najmä na sociálnych sieťach objavujú výzvy na generálny štrajk. A tak si povedzme, čo to ten generálny štrajk vlastne je. Je to štrajk zasahujúci všetky odvetvia alebo ich rozhodujúcu väčšinu. Jeho motívy sú politické, úsilie o odstúpenie vlády alebo o stiahnutie návrhu zákona, o ktorom sa...

Vydieranie v priamom prenose: veľká skúška charakteru našich seniorov

icon

Bratislava 30. novembra 2021 (HSP/Foto:SITA/Ľudovít Vaniher) Keď Remišová povedala, že očkovanie za každú cenu treba stimulovať, nečakali sme, že jej minister financií Igor Matovič vyhovie takmer v priamom prenose. Napriek vetu kolegov zo SaS-ky štát ústami Matoviča chce poskytnúť 500 miliónov eur prevádzkam, ktoré utrpeli škody počas pandémie, ale nie priamo. Peniaze sa k nim majú...

Výzva ministerstvu zdravotníctva: Vydajte pokyn na liečbu covidu ambulantnými lekármi

icon

Bratislava 29. novembra 2021 (HSP/Foto:Pixabay) Na Slovensku počas tretej vlny Covidu 19 denne pribúdajú stovky nových infikovaných, nemocnice sú plné, zvyšok lekárov, ktorý ešte nezutekal do zahraničia, vyčerpaný a zúfalý. Pritom aj na Slovensku existujú ambulantní lekári, ktorí sa stále držia Hippokratovej prísahy a napriek všetkým prekážkam sa pacientom s Covidom 19 osobne venujú. Je ich však...

V zahraničí sú športoviská plné divákov. Prečo u nás nie?

icon

Bratislava 28. novembra 2021 (HSP/Foto: Potom, čo lockdown a núdzový stav likviduje reštaurácie a služby, ide zlikvidovať aj cirkev, ktorú však ani brány pekelné nepremôžu. Kto však pomôže nášmu športu?To tí tam hore sa už úplne zbláznili?V zahraničí, na futbale v Glasgowe, v New Yorku aj inde plné hľadiská ľudí bez náhubkov. Koľkože to ľudí pustili na Slovan s PAOK Solún? Dvesto? Neuveriteľné....

Milanová a Remišová chcú umlčať alternatívne médiá!

icon

Bratislava 27. novembra 2021 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková) Že sa k nám vracia socializmus päťdesiatych rokov, o tom už zrejme málokto pochybuje. Našim vládnym činiteľom sa však zdá, že tej slobody máme ešte stále priveľa. Parlament ide rokovať o zákone o mediálnych službách z dielne rezortu Natálie Milanovej. A do toho zapadá aj cesta vicepremiérky Veroniky Remišovej...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Danko

Sú Slováci prívrženci nacizmu?

0icon

Migračná kríza, ktorá sa už niekoľko mesiacov odohráva na hraniciach Európskej únie a Bieloruska, a napätie medzi Ruskom a Ukrajinou naďalej prispievajú k eskalácii konfliktu v regióne. Po vykonaní auditu rozmiestnenia svojich ozbrojených s&

Jozef Slávik

Moje názory na stav v zdravotníctve a ako sa ho mohlo zmeniť k lepšiemu ...

0icon

Úvod. Nie je podstatné aký je môj názor na revitalizáciu nášho zdravotníctva a či je dobrý alebo zlý, najpodstatnejšie je iba to, či moje názory niekoho z kompetentných alebo zodpovedných priaznivo oslovia. Na predošlú aj túto vládu som podal niekoľko projektov, ktoré by mohli posunúť našu krajinu trochu dopredu, doteraz…

Boris Mesár

1. P.C.Roberts: Čerstvé údaje z Británie a Nemecka dokazujú, že ide o pandédiu očkovaných 2. Valentin Katasonov: Ako je dnes na tom Gibraltár so 100 % zaočkovanosťou ?

0icon

1.Spojené kráľovstvo: Z čiernych údajov Agentúry pre zdravotnú bezpečnosť Spojeného kráľovstva vyplýva, že v októbri tvorili neočkovaní občania Spojeného kráľovstva 39 % všetkých prípadov ochorenia Covid v Spojenom kráľovstve, 34 % všetkých hospitalizácií a 19 % všetkých úmrtí na ochorenie Covid, zatiaľ čo očkovaní

Dalimír Solčanský

Kam bude patriť Slovensko? alebo rozdelenie sveta na nové sféry vplyvu

0icon

Po 2. svetovej vojne bol svet rozdelený na sféry vplyvu podľa dohôd spojencov – veľmocí z Jaltskej konferencie 1945, kde rokovala tzv. Veľká trojka zástupcov USA,  ZSSR a Veľkej Británie. Tomu predchádzala ešte Moskovská konferencia na jeseň roku 1944, ktorej symbolom sa st

Erik Majercak

Ako budú žiť vzdelaní, vyššie príjmoví vaxeri, keď precitnú? Prečo robia čo robia?

0icon

Prečo sme na fórach „opice“, či „dezoláti“? Skúste sa vžiť do ich myslenia a pochopíte. Si predstavte ten pocit nejakého managera, ktorý si myslí, že očkovanie je záchrana. Na očkovanie nabaláchal, pretože bol zodpovedný, svojich rodičov, svoje deti, známych, kolegov a podriadených nútil

TopDesať

Čo sa stane s tvojím telom, ak vyhodíš vankúš?

0 icon

Prvý vankúš, ktorý poznáme, pochádza zo starovekej Mezopotámie. Bol vyrobený z kameňa a mohli si ho dovoliť iba bohatí ľudia. Na rozdiel od starodávnych kamenných vankúšov sú dnes tie, ktoré používame, mäkké a nadýchané a veľa ľudí nemôže spať bez objatia veľkého útulného vankúša. Ale v skutočnosti nemusí byť spánok s vankúšom najlepším spôsobom odpočinku,…

Zábavné fotografie ti dokážu, že rodičia to majú občas ťažké

0 icon

Rodičia to majú občas poriadne ťažké. Tieto zábavné fotografie ti dokážu, že byť rodičom je naozaj veľká zodpovednosť. A prečo je to tak? Pretože rodičom si nonstop - 24 hodín, 7 dní v týždni. Nedá sa to zastaviť ani ukončiť. Keď sa raz rozhodneš pre dieťa, musíš počítač so všetkým,…

TOP10: Toto sú tie najhoršie bolesti, aké môžeš zažiť

0 icon

Aká je podľa teba najhoršia bolesť, akú môže človek zažiť? Existujú rôzne stupne bolesti a dokonca je bolesť aj merateľná. Máme lekársku tabuľku bolesti, ktorá nám pomôže zostaviť tento rebríček. Samozrejme, je potrebné brať do úvahy, že tolerancia bolesti nie je u každého rovnaká.  10. Trieska

Vzbura anjelov: Svet sa menil, ale nie k lepšiemu. 4. časť

0 icon

Pokračujeme štvrtou časťou článku s názvom Vzbura anjelov. Ako poznamenal Enoch „Svet sa menil,“. Ako však uvidíme ďalej, nebolo to k lepšiemu. Vychutnajte si poslednú časť našej série. „Michael, Gabriel, Suriel a Uriel sa pozreli dolu z nebies a uvideli tú záplavu krvi...“ Takže v tomto momente už poznáme aj…

Dych berúci Grand Canyon: 3. časť

0 icon

Prinášame pokračovanie tretej časti článku s názvom Dych berúci Grand Canyon. Pozrite sa s nami do tohto impozantného kútu sveta kaňonu, ktorý pôsobí na neškolené oko zdanlivo mŕtvym dojmom, ale poskytuje domov množstvu rastlín aj živočíchom. Veríme, že vám tretia a zároveň záverečná časť článku prinesie opäť nové informácie. Suchý…

Armádny Magazín

Jedinečný pohľad: Na video bolo natočené testovanie lietajúceho granátometu

0 icon

Nórsko, 2.december 2021 (AM, Sputnik) – Nórska spoločnosť Nammo aktuálne testuje dron s nainštalovaným protitankovým granátometom M72. Výrobca uvádza, že tieto nové zbrane môžu pôsobiť v húfo

Abcházski vojnoví veteráni odmietajú integráciu s Ruskou federáciou

0 icon

Abcházsko, 2. december 2021 (AM) – Zjednotená rada abcházskych veteránov kritizovala prezidenta samozvanej Abcházskej republiky Aslana Bžaniu. Veteráni tvrdia, že sú proti integrácii s Ruskou federáciou.   „Občania Abcházska! Prezident našej krajiny Aslan Bžania na stretnutí s vedeckou a tvorivou inteligenciou 22. nove

Elon Musk varoval pred hrozbou bankrotu SpaceX

0 icon

USA, 2. december 2021 (AM) – Súkromná vesmírna spoločnosť SpaceX čelí reálnemu riziku bankrotu v dôsledku výrobnej krízy s novou raketou Starship. Jej zakladateľ a generálny riaditeľ Elon Musk o tom napísal v liste zamestnancom víkend po Dni vďakyvzdania (26. novembra)

Posledný žijúci český pilot RAF - generál Emil Boček ocenil morálne autority Česka aj Slovenska

0 icon

Česko, 2. december 2021 (AM, MOČR) – Posledný žijúci český stíhací pilot RAF, armádny generál Emil Boček, dnes ôsmim osobnostiam a dvom inštitúciám odovzdal v Arcibiskupskom paláci cenu „Morálna autorita“. Udeľuje ju od roku 2019. Počas slávnostného večera vyznamenal dve osobnosti aj minister obrany Lubomír Metnar

Ruské sieťovo centralizované zväzky. Nie je to nový druh vojsk, ale novinka je to určite

0 icon

Rusko, 1. december 2021 (AM) – Dnes v noci sa na stránke RIA Novosti objavila správa, že v ruských ozbrojených silách sa objavili zväzky, ktoré sú spôsobilé viesť mohutné sieťovo-centrálne operácie.   Sieťovo-centrálny princíp predpokladá, že všetci účastníci bojovej operácie sa stanú súčasťou jednej siete výmeny údajov, čo im umožní dosiahnuť i

Svetlo sveta

Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

0 icon

V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

0 icon

Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

0 icon

Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

0 icon

Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

FOTO DŇA

Zamestnanci inštalujú model prehistorického žraloka veľkozubého (Megalodon) v Americkom prírodovednom múzeu v New Yorku

Autor: TASR/AP-Richard Drew

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali