Nový manuál 14 vecí, ktorými môžete zastaviť Putina!

Praha 7. januára 2018 (HSP/Foto:Facebook)

 

Česká internetová stránka politiq zverejnila manuál ako môže každý Čech zastaviť Putina. V návode sa píše: Ruský prezident Vladimír Putin napadol Ukrajinu, vo svojej vlastnej krajine zrovnal mesto Groznyj so zemou, rovnako ako Aleppo v Sýrii. Jeho armáda je podľa holandských vyšetrovateľov zodpovedná za zostrelenie civilného lietadla nad východnou Ukrajinou s viac ako 300 obeťami. Britský sudca ho označuje za vinníka vraždy polóniom Alexandra Litvinenka.

Ilustračné foto

Ďalej sa uvádza, že Vladimír Putin vedie proti Západu hybridnú vojnu, to úplne otvorene priznáva aj veliteľ jeho generálneho štábu. Mieša sa do volieb v USA, vo Francúzsku a v Nemecku (aj v Čechách,  napr. voľba prezidenta), Chce zničiť západné zriadenie, jeho demokraciu a právny štát.

V americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi našiel náprotivok, ktorý sa rovnako ako on netají svojím pohŕdaním médiami, deľbou moci a demokratickými inštitúciami. Vzniká nová “Internacionála” nepriateľov demokracie za predmodernú ultrapravicovú (kontra) revolúciu – ktorá je smrteľným ohrozením nášho slobodomyseľného spoločenského systému.

Dobrou správou je, že proti tomu môže každý niečo urobiť. Tu je 14 vecí, ktoré môžu pomôcť zastaviť Putinovu agresiu, tvrdí portál politiq. Aby ste si mohli pozrieť a uvedomiť, ako takáto propaganda funguje prinášame vám týchto 14 bodov tak ako boli publikované:

 

1.Neprenechajte internet trollom

So svojimi trollmi, ktorí pre neho za peniaze získavajú priaznivcov, ovplyvňuje Putin verejnú mienku v tých krajinách, v ktorých práve sleduje strategické ciele. Mnoho novinárov až po šéfredaktorov si medzitým vypestovalo zábrany o Putinových dezinformáciach písať – vedia, že by sa na nich potom zosypali nenávistné reakcie a sťažnosti. Kto nechce Putinovým trollom prenechať pole pôsobnosti, musí sám siahnuť po klávesnici.

 

2.Odhaľte propagandisticke lži …

Moskovské propagandistické lži sa pevne usídlili v hlavách mnohých Čechov. Pritom sa každý a s minimálnou námahou môže informovať a byť voči nim odolný. Tri príklady:

-Nikdy napríklad nedošlo k sľubu NATO, že sa nebude rozširovať ďalej na východ. Tieto krajiny práve kvôli Rusku úpenlivo prosia o prijatie.
-Keď v r. 2014 viac ako 90% obyvateľov Krymu v referende uviedlo, že chcú patriť k Rusku, boli už na mieste ruské okupačné jednotky s nabitými samopalmi. Toľko k téme slobodné voľby.
-Rusko začalo vo veľkom štýle posielať svoje jednotky k hraniciam krajín NATO. Severoatlantická aliancia ako odpoveď vyslala na svoje hranice zlomok tohto počtu. Nič viac.

 

3. … a podivné postavy, ktoré ich šíria

Je prijateľné, aby v diskusných reláciách vystupovali obhajcovia Putina – ale nie, aby sa pravidelne nepriznávali, za koho naozaj hovoria a aby bolo zahmlievané, že títo ľudia patria k propagandistickej mašinérii.

Televízna stanica Phoenix predstavila riaditeľa RT, teda Russia Today Ivana Radionova ako bežného novinára, tiež u generála Haralda Kujata nezmienila jeho spoluúčasť v Putinovi blízkom “výskumnom” ústave.

Zamlčania takýchto zásadných súvislostí posúva ich výpovede do celkom iného svetla.

 

4. Čítajte kritické médiá a knihy

Na internete nájdete tieto zdroje:

Relatívne kriticky z Moskvy funguje anglickojazyčná “The Moscow Times”.

Pravidelné odhalenia falošných správ a propagandy prináša aj v češtine ukrajinská stránka “Stop Fake”.

Vybrané ruské správy prekladá stránka “Dekodér” (nem.) – sústredí sa na malý počet kritických médií, ktoré nie sú Rusmi takmer vnímané.

Na Twitteri sú veľmi aktívni obaja korešpondenti nemeckej verejnoprávnej televízie ARD Golineh Atay a Udo Lielischkies.

Pravidelné kritické pohľady nájdete aj na webovej stránke Borisa Reitschustra a tiež na jeho facebookovom a twitterovom účte.

Vyšla celá rada kritických kníh o pomeroch v Rusku, o Kremľom šíriacom extrémne pravicovom zmýšľaní a o Putinovej hybridnej vojne. V diskusii s obdivovateľmi Putina sú dôležitou argumentačnou podporou.

“Putinov ruský svet: Ako Kremeľ rozdeľuje Európu”  Od Manfreda Quiringa

“V Putinovej hlave – Filozofia čistého demokrata”  Od Michella Eltchaninoffa

“Systém Putin: Kam mieri nová ruská ríša?”  Od Igora Eidmana

“Putinova skrytá vojna – ako Moskva destabilizuje Západ”  Od Borisa Reitschuster; česky zatiaľ vyšla len jediná autorovho kniha, “Vladimír Putin: Kam kráčaš, Rusko?”

“Nič nie je pravda a všetko je možné” (angl., Kniha vyšla aj po česky u nakl. Dokořán) od Petera Pomeranceva

“Technológia duše”  Od Ulricha Schmida

“Winter ist coming” (angl., Kniha vyšla aj po česky pod názvom Zima prichádza u nakl. Jota) od Garry Kasparova

 

5. Poukážte na nezmyselnosť porovnávania Ruska s USA

Inak než za čias Sovietskeho zväzu, už nechce dnešná ruská propaganda – navyše špičkovo vyladená americkými profesionálnymi agentúrami – ľudí presviedčať o moskovskom spoločenskom modeli, ale má za cieľ zničiť dôveru ľudí v ľudské práva, demokraciu a v hodnoty všeobecne.

Kritika ruských pomerov sa pravidelne odbíja poukazom: “A čo robia Američania?” Toto porovnanie je úplne nezmyselné. Garry Kasparov to presne popísal: “Porovnávať Rusko a USA je, ako by ste porovnávali masového vraha Jacka Rozparovača s chirurgom, pretože obaja majú skalpel a režú do ľudí.”

 

6. Nazývajte veci pravými menami

Označenie “Ukrajinská kríza” je zavádzajúce: jedná sa o vojnu, v ktorej už prišlo o život 10.000 ľudí. Rovnako tak zavádzajúci je pojem “proruskí separatisti”: tí sa na východnej Ukrajine síce naozaj nachádzajú, sú ale využívaní ako ochranný štít Moskvy k maskovaniu vlastnej vojenskej intervencie na Ukrajine.

Rusko oblasť integruje do svojho hospodárskeho územia a to až k zavedeniu rubľa. Jedná sa teda o skrytý vojenský vpád a v dôsledku toho aj o okupované územia.

 

7. Vzbudzujte sebavedomie

Máme fungujúci sociálny, zdravotný, vzdelávací systém a žijeme vo fungujúcom právnom štáte a vo fungujúcej demokracii.

Môžeme sa spoľahnúť na to, že keď zavoláme tiesňovú linku, tak nám polícia pomôže aj bez úplatkov. Že príde záchranka, aj keď nám je cez 70.

V autoritatívnych krajinách ako v Rusku tomu tak nie je. Preto tiež ich vládcovia a ich modely vládnutia, nepredstavujú žiadnu alternatívu. To je potrebné jasne povedať.

 

8. Staňte sa členmi Memorial …

Jedna z najrenomovanejších ruských ľudskoprávnych organizácií Memorial, má svoju pobočku aj v Nemecku.

Memorial vznikol ako občianske hnutie za čias perestrojky. Jeho najdôležitejším poslaním je spracovávanie stalinistickej hrôzovlády a pripomienka jej obetí. Prvým predsedom Memorialu bol atómový fyzik, disident a nositeľ Nobelovej ceny mieru Andrej Sacharov.

Organizácia je zo strany ruského štátu pravidelne šikanovaná a prenasledovaná. Naposledy bola umiestnená na listinu “zahraničných agentov” – pojem, ktorý bol razený za éry diktátora Stalina a v Rusku plní úlohu „nálepky“.

 

9. … alebo sa angažujte v Českej republike

70 rokov po skončení 2. svetovej vojny a štvrť storočia po páde Berlínskeho múru považuje mnoho ľudí demokraciu, právny štát aj slobodu za prírodný zákon. Lenže demokracia umiera, ak sa o ňu nestaráme.

Angažovať sa možno v demokratických a západne orientovaných stranách alebo v mimovládnych organizáciách ako Amnesty International. Aj tá najmenšia aktivita je lepšia ako nerobiť nič.

Amnesty International sa napokon za komunistickej totality silno zasadzovala za dodržiavanie ľudských práv v Českej republike.

10. Vyjdite do ulíc

Státisíce ľudí demonštrovali v Nemecku proti vojne USA v Iraku, v Českej republike protestovali tisíce proti americkému radaru v Brdoch. Keď ruské bombardéry cielene zrovnávali so zemou sýrske Aleppo, vyšlo do ulíc pár stoviek ľudí. Chýbajúce protesty na Západe sú Moskvou vykladané ako povzbudenie k ďalším akciám.

Ukrajinci v Nemecku pravidelne usporadúvajú demonštrácie proti ruskej agresii voči ich vlasti, naposledy napr. pri príležitosti Mníchovskej bezpečnostnej konferencie. Informácie o demonštráciách nájdete na sociálnych médiách.

 

11. Požadujte od vašich politikov zodpovednosť

Každý môže svojho poslanca či senátora vyzvať, aby sa danej témy ujal.

Zmysluplné sú i listy politikom, ktorí sa voči Putinovi správajú obzvlášť priateľsky a napríklad broja za zrušenie sankcií. V Nemecku medzi nich patrí aj bavorský ministerský predseda Horst Seehofer (CSU) alebo jeho dolnosaský kolega Stephan Weil (SPD) až po Sigmara Gabriela (SPD), ktorý sa zasadzuje za Putinov obľúbený projekt – druhú vetvu kontroverzného plynovodu Baltským morom.

U nás v Českej republike je situácia ďaleko jasnejšia a veľmi dobre vieme, o koho sa jedná. Na rozdiel od Nemecka sa dotyční svoje snahy už ani nesnažia skrývať. Od hradnej štafáže až po najrôznejších vítačov Nočných vlkov, a podobných rádobypolitikov. Dobre vedia, že by sa v demokracii neuživili, preto aby zabetónovali svoje pozície, smerujú našu krajinu k plutokracii

 

12. Choďte na dovolenku na Ukrajinu

Ukrajina je nádhernou krajinou s pôsobivými pamiatkami a pamätihodnosťami: Ľvov, bývalý Lemberg, je jedným z najkrajších európskych miest so stredomorskou atmosférou, Karpaty ponúkajú krásnu prírodu a v zime lyžovanie. Odesa je fascinujúca svojimi plážami.

Vďaka výmennému kurzu ukrajinskej národnej meny hrivny je pre západoeurópanov dovolenka na Ukrajine vyslovene lacná, aspoň ak sa budete držať od nóbl hotelov.

Dovolenkou na Ukrajine vysielate Ukrajincom jasný signál solidarity. Nemajte strach: mimo vojnových území na východe Ukrajiny je krajina bezpečnejšia než Chicago.

 

13. Rozvíjajte priateľstvo

Pre kriticky zmýšľajúcich občanov v Rusku je podpora zo Západu obzvlášť dôležitá – a pre nekritických predstavuje stretnutie s inými názormi rozšíreniu ich horizontov.

Mnoho Rusov a Ukrajincov hovorí anglicky a nemecky. Čeština je zase veľmi podobná reč, Rusi žijúci v Českej republike nášmu jazyku väčšinou bez problémov rozumejú. Jednoducho sa pomocou sociálnych sietí skontaktujte s ľuďmi z Ruska aj Ukrajiny, budujte a udržujte kontakty.

 

14. Prispejte svojimi nápadmi

Máte ďalšie návrhy, ako sa dá Vladimír Putin a jeho autoritárska (kontra) revolúcia zastaviť? Napíšte mi najlepšie do komentárov pod článkom na webe alebo na Facebooku!

 

 

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Lavrov: Spojené štáty zriaďujú v Sýrii alternatívne vládne orgány

New York 20. januára 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ivan Sekretarev)   Spojené štáty zriaďujú vo veľkých častiach Sýrie alternatívne vládne orgány, čo je v rozpore s ich vlastnými záväzkami, uviedol v piatok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov Šéf ruskej diplomacie na tlačovej konferencii v sídle OSN v New Yorku povedal, že…

Progresívne Slovensko si zvolí vedenie

Bratislava 20. januára 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Pavel Neubauer)   Progresívne Slovensko si na dnešnom zakladajúcom sneme v Žiline zvolí vedenie. O kreslo predsedu sa uchádza jeden zo zakladateľov Ivan Štefunko. Delegáti snemu budú hovoriť aj o vízii pre Slovensko. TASR to potvrdil Ľubomír Ondrejkovič z Progresívneho Slovenska Na snem by malo prísť približne 600…

Experiment ukázal pokrytectvo “slniečkárov”: Najprv tvrdili, že by k sebe zobrali imigrantov, keď však prišlo k činom, rýchlo “zdupkali”

Paríž 20. januára 2018 (HSP/Foto:screenshot You Tube)   Francúzski novinári uskutočnili zaujímavý sociálny experiment. V Paríži sa pýtali ľudí či podporujú prijímanie imigrantov, a či by k sebe domov nejakých zobrali. Väčšina ľudí odpovedala kladne. Keď však prišlo k činom, imigranta odmietli prijať. Väčšina "slniečkárov" a rôznych "vítačov" majú len…

Samospráva parížskeho predmestia uznala Palestínu ako štát

Gennevilliers 20. januára 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Yuri Kochetkov)   Samospráva parížskeho predmestia Gennevilliers uznala Palestínu ako štát. Toto symbolické rozhodnutie oznámil v piatok starosta Gennevilliers Patrice Leclerc. Odvolal sa pritom na hlasovanie francúzskeho parlamentu z roku 2014 "Francúzsko prostredníctvom hlasu bývalého ministra zahraničných vecí Laurenta Fabiusa vyhlásilo možnosť uznania Palestíny do…

Trump sa stretne s Mayovou na ekonomickom fóre v Davose

Washington 20. januára 2018 (TASR/HSP/Foto: AP- Pablo Martinez Monsivais)   Americký prezident Donald Trump sa na budúci týždeň stretne s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Schôdzka sa uskutoční na okraj Svetového ekonomického fóra v Davose vo Švajčiarsku, informovala v piatok agentúra AP Trump sa podľa hovorkyne Bieleho domu Sarah Sandersovej teší, že na…

Nemecká polícia má podozrenie, že nebohý záhradník bol sériovým vrahom

Lüneburg 19. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Bernd Thissen)   Zosnulý záhradník, ktorého polícia v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko spájala s násilnou smrťou najmenej piatich ľudí, mohol byť sériovým vrahom. Naznačil to v piatok šéf polície v Lüneburgu Robert Kruse. Odvolal sa pritom na doterajšie poznatky vyšetrovateľov, podľa ktorých treba rátať s…

Podľa Hrabka a Chmelára Zeman využil Drahošovu chybu, chce ho poraziť debatami

Bratislava 19. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:Eduard Chmelár Facebook)   Hoci Miloš Zeman so ziskom 38,56 percenta vyhral prvé kolo prezidentských volieb pred Jiřím Drahošom (26,6 percenta), bolo to víťazstvo s otáznikom, keďže Drahoš má opticky oveľa väčší potenciál získavať pred druhým kolom nových voličov. Ale Drahoš urobil hneď na prvej tlačovej…

Desiatky migrantov zaútočili neďaleko Bruselu na šesticu policajtov

Brusel 19. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Geert Vanden Wijngaert)   Asi 40 migrantov, niektorí ozbrojení palicami, zaútočilo v noci na piatok na parkovisku čerpacej stanice pri obci Grand-Bigard ležiacej neďaleko Bruselu na šesticu belgických policajtov v civile. Informovala o tom televízia RTBF s odvolaním sa na policajné zdroje. Podľa nej policajti zasahovali…

Stopka Ficovi a Dankovi? Prezident Kiska poslal zákon o štátnej cene na posúdenie Ústavnému súdu SR

Bratislava 19. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Prezident Andrej Kiska chce, aby zákon o štátnych cenách posúdil Ústavný súd SR. Hlava štátu súdu navrhla, aby začal konanie o súlade tejto právnej normy s ústavou. Kiska pripomína, že podľa Ústavy SR prezident ako jediný ústavný orgán udeľuje vyznamenania, ak na to…

Čína zakázala dovoz plastového odpadu na spracovanie, Európa panikári

Peking 19. januára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Britský denník The Guardian píše, že Európa schválila tento týždeň novú ekologickú super stratégiu. EÚ má rýchlejšie, než sa to plánovalo doteraz, vyriešiť problém spracovania plastového odpadu. Bol schválený plán, ako ho urobiť "znovu použiteľným alebo spracovateľným" do roku 2030. Čo urýchlilo túto…

VideoPutin sa vykúpal na sviatok Krstu Pána

Moskva 19. januára 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Sputnik/Alexei Druzhinin)   Ruský prezident Vladimir Putin ukončil vo štvrtok svoj pracovný program v Petrohrade a v Leningradskej oblasti, navštívil mužský kláštor Nilo-Stolobenská pustyna a zúčastnil sa tradičného kúpania na sviatok Krstu Pána v jazere Seliger. "Pri príležitosti sviatku Krstu Pána bol Putin na liturgii,…

Piati slovenskí europoslanci sa pridali ku skupine, ktorá vyjadrila obavy z ruskej propagandy v Európe

Bratislava/Brusel 19. januára 2018 (HSP/Foto:TASR-AP/Hektor Pustina)   Skupina piatich slovenských zástupcov v Európskom parlamente sa pridala ku skupine, ktorá vyjadrila obavy z ruskej propagandy šírenej v Európe. Pál Csáky (SMK), Eduard Kukan (nezávislý), Miroslav Mikolášik (KDH), József Nagy (Most-Híd), Ivan Štefanec (KDH) vydali vyhlásenie, v ktorom tvrdia, že ruská propaganda a dezinformácie…

Vybrali sme z blogu

Marketing a PR - slabé stránky kotlebovcov

Už roky sa vie, že politické subjekty, ktoré by mohli reálne ohroziť súčasný systém (či už svojím programom alebo tým, že nie sú nikomu zaviazané a teda sa nedajú kontrolovať) dostanú v mainstreamových médiách minimálny priestor a ak sú spomínané predsa len častejšie, tak iba v negatívnom slova zmysle aby…

16.9 DVTR – Povolebná situácia v Čechách

V Čechách boli parlamentne voľby a situácia po nich je veľmi zaujímavá. Víťaz volieb ANO reprezentovaný slovenským podnikateľom – Andrejom Babišom má nepísanú ponuku od SPD a KSČM na vytvorenie vlády, avšak po predstieranom záujme o koalíciu rokoval a rokoval a nevyrokoval nič. Vláda sa zmenila a nedostala dôveru parlamentu, napriek tomu vládne bez dôvery. Čo…

Hľadajme zdravé jadro intelektuálov Slovenska.Príležitosťou k tomu je Parížska výzva "Európa, v ktorú je možné veriť."

Rozhodol som sa upozorniť na jeden veľmi významný dokument, ktorého signatármi je skupina intelektuálov z Francúzska, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nórska, Španielska, Veľkej Británie, Nemecka, Holandska a Belgická. Tento dokument dostal označenie ako Parížska výzva „Európa, v ktorú je možné veriť“. Nezisťoval som, či dokument bol prezentovaný aj našej verejnosti…

Čerešnička na Kiskovej torte

Andrej Kiska je prezidentom, aký tu ešte nebol. Každý týždeň nás prekvapí niečím novým. Na náhodu nič nenechal ani tentokrát, keď si dovolil v maďarskom denníku Vášárnap obviniť ministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zneužívania politickej polície NAKA. Na tom by sme ešte nič zlé nevideli, pretože niekedy to tak naozaj vyzerá.…

Dúhový aktivizmus verejnej ochrankyne práv a slovenská ústava

Je Slovensko reálne demokratický právny štát a dodržiava vo veciach rodovej ideológie a dúhy vlastnú ústavu? Z povahy veci osobného dúhového aktivizmu verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej mimo a nad rámec zákona o verejnom ochrancovi práv, ponúkam nasledovný text vo veci klasifikácie konania ombudsmanky a možnosti riešení, určený pre dobrovoľných občianskych aktivistov... Vopred upozorňujem –…

Únik informácií! Kaliňákov odkaz Slovákom: „OVCE PLAŤTE! Naše jachty a vily potrebujú údržbu! „

Unikli ďalšie závažné informácie z prostredia Kaliňákovho rezortu! Ich obsah v podaní v žargónovom slovníku znie: „Ovce plaťte, naše vily a jachty potrebujú novú údržbu!“ Pre znalých je toto mimoriadna správa, pretože unikli informácie z policajných kruhov o masovom odchode policajtov, ktorí sa už ďalej nemohli pozerať na systém, ktorí…

TopSpeed

Pozrite si minúty hrôzy a nehody na diaľnici D1 pri Brne

10

Tento týždeň počasie v strednej Európe vyčíňalo a ešte stále vyčíňa o stošesť. Kalamity, reťazové dopravné nehody, poľadovica... to všetko sa na ceste môže stať. Prinášame vám zábery z čiernej skrinky, ktoré vznikli priamo v aute jedného z účastníkov tohto týždňovej hromadnej dopravnej nehody na diaľnici D1 pri Brne. 

Ktoré sú najlepšie autonaháňačky 70. rokov?

0

Zlatá éra autonaháňačiek, aj takto by sme mohli charakterizovať filmové obdobie 70. rokov. Keďže víkend je predo dvermi, prinášam ďalší prehľad pre najlepšie autonaháňačky. Tentokrát sa oproti minulému videu Donut Media presunieme do obdobia, kedy vznikli také klasiky ako pôvodný Gone in Sixty Seconds od režiséra H.B. Halicki, ktorý v snímku aj…

Pocta klasike je aj Range Rover Chieftain. Poznáte ho?

0

Originál alebo súčasná generácia? Bez váhania by mnohí z vás odpovedali "určite novinku". Čo však poviete na tento Range Rover Chieftain? Ctí tvary zakladateľa rodu z roku 1970, ktorý Land Rover vyrábal 27 rokov. Toto však nie je úplný originál. Jensen International Automotive postavil "náčelníka" a dodal mu neuveriteľnú charizmu. …

Príde zmena zákona o cestnej premávke? Chodci budú mať väčšiu silu

45

Pravidlá cestnej premávky podľa všetkého čoskoro upravia. A s tým súvisí aj zmena zákona o cestnej premávke. Chcú sa priblížiť ďalším krajinám EÚ. Hlavným bodom diskusie je chystaná absolútna prednosť pre chodcov. "Chceme ísť po vzore tých krajín, kde chodec má vlastne absolútnu prednosť, už len z úmyslu, že sa blíži…

Ako je na Slovensku rozšírené zjednávanie ceny pri oprave auta?

6

Iste sa vám to stalo. Predávate ojazdený automobil, príde kupec a jedna z prvých (ak nie hneď prvá) otázok do telefónu je aká je najnižšia cena? Na internetovej stránke picodi sa objavili výsledky prieskumu, ktorý prebehol na vzorke 3 100 ľudí z takmer celého sveta. Z týchto výsledkov vyšla jednoznačná…

Budú tento rok farebné trendy v automobilizme pestrejšie?

5

Farba karosérie je azda tým najdôležitejším atribútom, vďaka ktorému si automobil všimneme. Zákazníci si však farebný odtieň veľakrát nevyberajú podľa svojej chuti ale aj podľa vlastnej peňaženky. Za posledné 2 roky dominovala „tuctová“ biela farba, podľa analytikov sa však tento rok majú farebné trendy otočiť a priniesť viac kombinácii a…

KAMzaKRÁSOU

Vyskúšaj brušný tanec! Prospieva nielen zdraviu, ale aj psychike

0

Kurzy orientálneho (brušného) tanca dnes nájdete takmer v každom slovenskom meste. V posledných rokoch sa stal tento druh pohybu mimoriadne obľúbený, a to nielen pre jeho ženskú príťažlivosť, ale najmä pre skvelé účinky na zdravie a psychiku. V spočíva brušný tanec?

Video Dokonalý budík pre milovníkov kávy! Určite si ho zamiluješ!

1

Patríte medzi ľudí, ktorí si ráno nevedia predstaviť bez šálky aromatickej kávy? Tak toto bude určite niečo pre vás. Joshua Renouf totižto prišiel s dokonalým nápadom ako si hneď po prebudení dopriať šálku čerstvo pripravenej kávy. Predstavujeme vám budík pre milovníkov kávy, kedy si šálku dobrej kávy vychutnáte rovno, keď sa prebudíte.

Najlepšie nadčasové kúsky: Ktoré rozhodne mať v šatníku?

0

Každá žena aspoň raz (alebo niekoľkokrát) v živote zažije ten pocit, kedy ráno stojí pre skriňou a údajne si nemá čo obliecť. Našťastie svoje sily spojili zahraničné celebritné stylistky a vytvorili pre vás zoznam, na ktorom nájdete tie najlepšie nadčasové kúsky. Nepodliehajú módnym výstrelkom, nikdy nezaostávajú a sú dokonale kombinovateľné takmer so všetkým!

Na čo použiť vazelínu? O tomto využití si určite nevedela!

1

Na čo použiť vazelínu? Využitie vazelíny je naozaj pestré a doma ju využijete skoro na všetko - v kúpeľni aj do kuchyne. Najžiadanejšia je v kozmetickom priemysle a je zložkou skoro každého krému. Napriek tomu, fakt, že je vyrobená z ropy mnohých odrádza a vyhýbajú sa jej použitiu. My vás ale…

Ako sa zbaviť zápchy? Vyskúšaj tieto anti-zápchové cviky!

2

Nepravidelné stravovanie, málo pohybu ale aj stres môžu vyústiť do nepríjemnej zápchy. Naše črevá dokážu okamžite reagovať na problém, na ktorý narazili. Ako sa zbaviť zápchy? Väčšina ľudí si tých pár dni odtrpí a nerieši príčinu, prečo k zápche prišlo. Tráviace ťažkosti však môžu pretrvávať dlhodobe a viesť k vážnejším problémom.…

Trápi ťa upchatý nos? Vďaka týmto pomocníkom budeš voľne dýchať!

3

Zobudiť sa do nového rána s plným nosom nie je nič príjemné. Dýchať sa nám darí iba ústami, necítime žiadnu vôňu a ani jesť nám nechutí. Upchaté dutiny sú problémom, ktorý postihne počas chladného zimného počasia nejedného z nás. Čo teda robiť v prípade, keď nám obyčajná vreckovka jednoducho nepomáha? Riešením by mohlo byť…

TopDesat

10+ zvláštne uspokojujúcich fotografií s jedlom v hlavnej úlohe. Raj pre perfekcionistov

0

Hoci vizuálna prezentácia jedla je už dlho dôležitým aspektom stravovania v mnohých kultúrach, s rastom popularity Instagramu sa zdalo, že sa dostala na ďalšiu úroveň. Týchto pár fotografií s dokonalým jedlom v hlavnej úlohe je skutočný raj pre perfekcionistov.  V dnešnej dobe sa môže stolovanie zdať ako výlet do virtuálnej galérie. Jedlá sú starostlivo zdokumentované a naaranžované pre…

Tak tomu sa povie skutočne extrémna zima

0

Zime je jedno krásne a úžasné obdobie. Mnoho ľudí si ju spája so sviatkami, darčekmi a samozrejme aj s radovánkami na zasnežených svahoch. Zima má však aj druhú stranu, ktorú množstvo ľudí neznáša. Bavíme sa o extrémnom chlade. Bohužiaľ, patrí to k zime a nám neostáva nič iné, iba si…

Kennedy, Trump, Clinton: 10 najbohatších amerických prezidentov všetkých čias

0

Najbohatší americkí prezidenti zriedka zbohatli kvôli politike. Je pravdou, že niektorí prezidenti po skončení predsedníctva skončili na mizine, ostatní sa stali bohatšími než kedykoľvek predtým. No kto je absolútne najbohatším americkým prezidentom? Kennedy? Trump? Alebo Clinton? Samozrejme, každý vie, že prezidentovi je vyplácaná doživotná renta aj po odchode z Bieleho domu, no to však neznamená bohatstvo. Pred…

Najvtipnejšie fotografie na identifikačných dokladoch

0

Nikto nie je spokojný so svojou fotografiou na občianskom preukaze. Určite si tento problém zažil aj ty. Jednoducho je také nepísané pravidlo, že všetci vyzeráme na občianskom preukaze divne. Napriek tomu sa nájde zopár jedincov, ktorí sa aj z takejto veci snažia vyťažiť maximum a jednoducho sa predbiehajú v tom,…

10 zaujímavých faktov o zimnej krajine - Aljaške

0

Aljaška, severná krajina, ktorá mala v roku 1867 cenu presne 7,2 milióna vtedajších amerických dolárov, je krajinou lososov, nefritov, zlata a losov. Zároveň je táto krajina rozlohou najväčším štátom patriacim pod vlajku USA. Je jedným z dvoch štátov, ktoré nesusedia s ďalším americkým štátom (druhý štát je Havaj). Štát, ktorý…

30 dokonalých fotografií, ktorým len ťažko uveríš

0

Pravdepodobne si už počul o perfekcionizme. Tento výraz väčšinou používame na popísanie niečoho, čo je mimoriadne symetrické, neobvyklé a dokonca aj nereálne. Mnohokrát je to zapríčinené náhodou. Často sa stáva, že práve takýto úkaz ma na svedomí príroda a nie človek. Dnes ti ukážeme 30 dokonalých fotografií, ktorým len ťažko…