Nielen Wall Street, ale aj finančné centrá v Londýne, Frankfurte či Zurichu zamestnávajú stovky synov a dcér najvyšších predstaviteľov čínskej komunistickej strany

Bratislava 22. septembra 2020 (HSP/Daily Mail/Foto:archív HSP)

 

Spojenie komunistov a finančníkov z Wall Street nie je v histórii nič nové. Pred 100 rokmi Wall Street financovala bolševickú revolúciu v Rusku, dnes vytvorila pokrvné väzby s čínskou komunistickou stranou. Viac o prepojení špičiek čínskych komunistov a najväčších finančníkov z Wall Street hovoril profesor Clive Hamilton v článku Ako Wall Street predal Ameriku Číne

bankovka
Ilustračné foto

Situácia nie je iná ani v ďalších finančných centrách, v Londýne a Frankfurte, ako uvádza britský Daily Mail. Toto zameranie sa na finančné elity sa odohráva aj v ostatných krajinách. V Čechách je hlavným trójskym koňom čínskych záujmov najbohatší Čech Petr Kellner, ktorý za odmenu mohol rozbehnúť svoj biznis so splátkovými spoločnosťami v Číne. Na Slovensku sme mohli vidieť mediálnu etudu o záchrane Slovenska čínskymi rúškami v podaní finančnej skupiny J&T.

V článku Ako sa čínska „červená aristokracia“ vkradla do britských finančných domov, Daily Mail píše, že najvýznamnejší vodcovia komunistickej strany v Číne známi ako „červená aristokracia“ síce vyznávajú vieru v rovnosť, no svojim deťom zabezpečujú pozlátenú budúcnosť. Ich deti, Britmi nazývané „princelings“, sú umiestňované vo vysoko prosperujúcich finančných inštitúciách na Západe.

Pre západné hedžové fondy, poisťovacie spoločnosti, dôchodkové fondy a banky je nevyhnutnou podmienkou podnikania na prísne reštriktívnych čínskych kapitálových trhoch, sieť spojení s rodinami, ktoré dominujú v hierarchii čínskej komunistickej strany.

Dať prácu synom, dcéram, synovcom a neteriam týchto rodín prináša okamžité „guanxi“ – čínske slovo, ktoré znamená vytváranie sietí a výmenu láskavostí. Je to nevyhnutné pre spôsob, akým Číňania podnikajú. Potomstvo nemusí byť nejak dobre kvalifikované alebo zvlášť bystré. Rátajú sa iba ich konexie.

Americký bankový dom J.P. Morgan prevádzkoval program, ktorý nazýval Sons & Daughters. Program poskytoval deťom elity komunistickej strany desiatky pracovných miest v Hongkongu, Šanghaji a New Yorku. Jedným bol Gao Jue, syn čínskeho ministra obchodu Gao Hucheng. Gao Jue dostal prácu po stretnutí svojho otca a vyššieho výkonného riaditeľa J.P.Morgan Williama Daleya. (Daley bol bývalý americký obchodný tajomník za vlády Billa Clintona a usiloval o vstup Číny do Svetovej obchodnej organizácie. Neskôr pôsobil ako vedúci kancelárie prezidenta Obamu.) Gao Jue na pohovore neuspel, ale napriek tomu mu bola ponúknutá prestížna pozícia analytika v hongkongskej pobočke banky.

Keďže často zaspával do práce, bol označený za „nezrelého, nezodpovedného a nespoľahlivého“ zamestnanca. Keď ho v rámci všeobecného znižovania stavov manažmentu chcela banka neskôr prepustiť, jeho otec vzal na večeru vedúceho hongkonskej kancelárie banky Fang Fanga a prosil, aby jeho syn pokračoval, sľubujúc, že zariadi navýšenie obchodov pre spoločnosť JP Morgan na čínskom trhu.V New Yorku súhlasili s tým, aby Gao Jue zostal naďalej. Keď neskôr Gao Juea nakoniec predsa len prepustili, prešiel do Goldman Sachs.

Ako v tejto súvislosti uviedol Financial Times: „Nehovorte kniežaťu nie.“Z toho vyplýva otázka, čo ešte robia banky pre elitu čínskej komunistickej strany okrem toho, že zamestnávajú ich deti?

Európske finančné inštitúcie prešli rovnakou cestou. V Zürichu Credit Suisse uchovával tabuľku, ktorá sledovala najímanie „princelings“, podľa toho, koľko peňazí priniesli. Zamestnala viac ako 100 synov, dcér a priateľov vysokých čínskych štátnych predstaviteľov.

Jedna z „princelings“, potom čo bola zamestnaná sa často ani nedostavila do práce a ak, tak v sprievode svojej matky. Od spoločnosti dostala pokarhanie, že je „neslušná a neprofesionálna“. Napriek tomu bola počas svojho zamestnania vyplatená miliónmi dolárov a dostala niekoľko povýšení, pretože jej rodina banke umožňovala obchody v Číne.

Najväčšia nemecká Deutsche Bank používala úplatky a korupčné praktiky na získanie prístupu do Číny, vrátane záplavy darčekov pre vodcov, najmä rodinu vtedajšieho premiéra Wen Jiabaa a starostu Pekingu Wang Qishana.

V roku 2009 Deutsche Bank porazila v jednom obchode J. P. Morgan, pretože zamestnávala dcéru predsedu spoločnosti s ktorou sa obchod uzatváral.

Na programe Sons & Daughters (synovia a dcéry) J.P.Morgana nebolo nič výnimočné, všetky veľké americké finančné spoločnosti mali niečo podobné. V roku 2013 Goldman Sachs zamestnával 25 synov a dcér vrátane vnuka Ťiang Ce-mina, šéfa všemocnej čínskej komunistickej strany z roku 2000.

Merrill Lynch a predtým Citigroup zamestnávala Margaretu Ren, snachu bývalého premiéra Zhao Ziyang. Merrill Lynch tiež zamestnal zaťa Wu Banggua, ktorý sa desať rokov až do svojho odchodu do dôchodku v roku 2013 umiestnil na druhom mieste v hierarchii strany, a Janice Hu, vnučku bývalého šéfa strany Hu Yaobang.

Wu Banggu s bývalým francúzskym prezidentom Sarkozym
Na snímke Wu Banggu s bývalým francúzskym prezidentom Sarkozym

Pre elitu čínskej komunistickej strany má umiestňovanie svojich detí do vrcholných manažérskych pozícií v západných finančných inštitúciách aj dôležitejší účel ako samotné zamestnanie. Je to prostriedok na zhromažďovanie spravodajských informácií a vykonávanie vplyvu, pretože umiestňuje svojich informátorov a agentov do centra americkej a európskej moci. Celé fungovanie americkej firmy možno poslať späť otcovi, alebo strýkovi v Číne spolu s dôvernými informáciami o osobných a finančných záležitostiach najbohatších ľudí v Amerike a v Európe.

Zatiaľ čo umiestňovanie detí za prísľuby prístupu na obrovský čínsky finančný trh boli najdôležitejším spôsobom vplyvu na Wall Street, v londýnskej City je situácia iná. Finančná štvrť v Londýne je aj finančným centrom Európy a poskytuje veľkým financiám mimoriadny vplyv v britskej politike.

Brexit vyvolal otázky, či si mesto môže udržať svoje dominantné postavenie, alebo ho vytlačia jeho súperi vo Frankfurte nad Mohanom alebo dokonca v Paríži. Číňania usilovne pracovali na tom, aby zabezpečili Londýnu jeho prvenstvo, čo pre Peking predstavuje jedinečnú príležitosť, ako by mohol ovládnuť aj Britániu.

Zlovestná, známka vplyvu, ktorý už Peking má, sa objavila v máji 2019, keď spoločnosť City of London, miestna samospráva okresu, zakázala taiwanskej kancelárii prispievať na každoročnú slávnostnú prehliadku. V marci 2019, dva mesiace predtým, sa starosta finančného dištriktu Peter Estlin pripojil k delegácii v Číne, ktorá podporila zelené financovanie, spolu s úlohou mesta v rámci iniciatívy Belt and Road Initiative (BRI), strategickej čínskej hodvábnej cesty s plánom investovať po celom svete.

Pochválil „kultúru win-win“ od BRI a uviedol, že vidí, že mesto zohráva zásadnú úlohu pri financovaní „fantastickej iniciatívy“ a „veľmi vzrušujúcej vízie“.Delegáciu viedol John McLean, člen predstavenstva Čínsko-britskej obchodnej rady, ktorý vyhlásil, že Londýn je otvorený pre čínske finančné a technologické spoločnosti.

Začiatkom roku 2019 predsedníčka politického výboru mesta Londýn Catherine McGuinnessová privítala spustenie globálneho vydania denníka čínskej komunistickej strany China Daily s tým, že tento denník je dobrým priateľom dištriktu City of London.

Od roku 2019 sa viac ako 60 krajín, ktoré tvoria dve tretiny svetovej populácie, podpísalo pod čínsky program hodvábnej cesty. Existujú oprávnené obavy, že by to mohol byť trójsky kôň pre regionálny rozvoj vedený Čínou, vojenskú expanziu a inštitúcie kontrolované Pekingom.

V Európe teraz čínske spoločnosti vlastnia letiská, námorné prístavy a veterné elektrárne v deviatich krajinách. Vlastnia tiež výrobcu pneumatík Pirelli, švajčiarsku agrochemikckú spoločnosť Syngenta, veľkú časť Daimleru, množstvo kancelárskych veží vo finančných centrách Londýna a 13 profesionálnych futbalových tímov. Všetky, alebo časti prístavov v Rotterdame v Antverpách a Zeebrugge, sú v čínskom vlastníctve.

Štátna spoločnosť China Ocean Shipping Company vlastní hlavný grécky prístav Pireus a má väčšinový podiel v španielskej spoločnosti pre správu prístavov Noatum, ktorá tak kontroluje prístavy Bilbao a Valencia. Obrovský nový kontajnerový terminál v Barcelone vlastní hongkonská spoločnosť.

Aj keď Peking na verejnosti trvá na tom, že akvizície prístavov sú o podpore obchodu, má dlhodobý plán na vytvorenie strategického tlaku vrátane rozšírenia svojej tichej vojenskej prítomnosti.

Tento posun v strategickom prostredí je najpokročilejší v indicko-tichomorskej oblasti, ale dobrý pokrok dosahuje aj v Stredozemnom mori.

„Starostlivo vyberajte miesta, diskrétne nasadzujte, uprednostňujte spoluprácu a pomaly prenikajte,“ takto popisuje túto stratégiu britský odborník na čínske námorníctvo.

Je to úhľadné zhrnutie ambícií komunistickej Číny vládnuť svetu. Môže svoje nájazdy zaobaľovať do jazyka „rovnosti“ a „spolužitia“, ale to, čo skutočne podporuje, je vlastný model pekingského autoritatívneho, štátom riadeného kapitalizmu.

Vo vyjadreniach snívajú o globálnej harmónii prostredníctvom obchodu a kultúrnej výmeny, ale keď prezident Čínskej ľudovej republiky Si Ťin-pching použije výraz „komunita zdieľanej budúcnosti“, podtextom je, že nový svetový poriadok Číny, nahradí povojnovú americkú hegemóniu.

Vonkajšiemu svetu hovorí Si a ďalší vodcovia o „spolupráci prospešnej pre všetkých“ a „veľkej rodine harmonického spolunažívania“ a „moste pre mier a spoluprácu medzi východom a západom“, ale v diskusiách doma sa hovorí o dosiahnutí globálnej dominancie, uzatvára Daily Mail.

Ivan Blaho

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

13:57

Rada Európy by mala zohrávať vedúcu úlohu pri zriaďovaní registra na zaznamenávanie a dokumentovanie dôkazov a tvrdení o škodách, stratách alebo zraneniach, ku ktorým došlo v dôsledku ruskej agresie proti Ukrajine.

13:56

Po takmer roku od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu je isté, že Moskva tam nedosiahne svoje ciele, uviedol v stredu nemecký kancelár Olaf Scholz v prejave v Spolkovom sneme (Bundestagu).

13:55

Sýria v stredu oficiálne požiadala Európsku úniu o pomoc po ničivom zemetrasení, ktoré ju a Turecko zasiahlo tento týždeň.

13:19

Britská vláda oznámila nový balík sankcií voči Rusku.

13:09

Joe Pesci, známy z filmu Mafiáni či z komédií Sám doma, má 80 rokov.

13:09

Zelenskyj prišiel do Británie, aby osobne poďakoval Britom za pomoc.

12:59

Erdogan navštívil oblasť zasiahnutú zemetrasením.

12:43

Delbosová-Corfieldová: Maďarsko je vďaka ruskému vplyvu hrozbou pre EÚ.

12:24

Francúzski farmári v stredu ráno prišli na stovkách traktorov do Paríža, protestujúc proti obmedzeniu používania pesticídov a ďalším environmentálnym predpisom, ktoré podľa nich ohrozujú poľnohospodársku výrobu v krajine.

12:24

Použitie taktických jadrových zbraní vo vojne na Ukrajine je „nepravdepodobné“ z dôvodu, že by mali nízku vojenskú efektivitu, uviedli v stredu estónske tajné služby vo výročnej správe.

12:21

Európska únia a Moldavsko sa v utorok na zasadnutí Asociačnej rady EÚ – Moldavsko v Bruseli dohodli na ďalšom posilňovaní spolupráce v niekoľkých kľúčových oblastiach, čo by malo pomôcť Moldavsku napĺňať jeho európske integračné ambície.

12:20

EÚ určuje spoločné ciele na väčšiu odolnosť voči prírodným katastrofám.

12:11

Zachránenému sýrskemu dievčatku menom Ája – „zázračnému dieťaťu“, ktoré sa po zemetrasení narodilo pod troskami domu svojej rodiny v povstalcami ovládanom meste na severe Sýrie – sa darí dobre, oznámil jeho lekár.

12:01

Zelenskyj pristál v Londýne; stretne sa aj s kráľom Karolom III..

11:53

V ropnej rafinérii v ruskej Rostovskej oblasti neďaleko hraníc s Ukrajinou vypukol v stredu požiar, ktorý sa neskôr podarilo uhasiť.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Pre dostatok snehu sú v prevádzke lyžiarske strediská na severovýchode

0 icon

Bardejov 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Pre dobré snehové podmienky sú v prevádzke alebo sa na ňu pripravujú viaceré lyžiarske strediská na východnom Slovensku. V okolí Bardejova, Bardejovských Kúpeľov a Svidníka je i viacero zasnežených poľných ciest a "singletrackov" vhodných na bežky. Podľa riaditeľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR)…

Ministerstvo zdravotníctva kritizujú za zásahy v rezidentskom štúdiu, Lengvarský avizuje úpravu systému

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Viacerí odborníci kritizujú pozastavenie prijímania nových rezidentov v niektorých odboroch, poukazujú najmä na pediatriu. Kritizujú tiež iné zásahy Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR do rezidentského štúdia. Dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) avizuje, že od októbra sa budú môcť lekári prihlásiť do…

Jaro Naď označil InfoVojnu za odpad a pýta sa komu slúži. Zbiera argumenty na obmedzenie slobody slova

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (HSP/Foto: TASR-Jaroslav Novák; Facebook JN)   Takzvané demokratické sily, ktoré zápasia o hlasy "demokratických voličov", čoraz častejšie samé seba usvedčujú z toho, že o demokracii nevedia vôbec nič, len na túto tému mlátia prázdnu slamu, aby zaplnili ľúbivými slovami mediálny priestor. Ich praktické kroky sú presne…

To myslia vážne? Muž z Indie porodí svoje prvé dieťa. Kuriak: „Je odporné podporovať témy, ktoré sú nebezpečné pre spoločnosť“

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (HSP/BBC/Facebook/La Razón/Foto: Twitter)   Tehotenská fotka indického transrodového páru sa stala široko známou na sociálnych sieťach. Dieťa sa pritom rozhodli mať uprostred zmeny pohlavia, kvôli čomu museli premenu na čas prerušiť.  Informuje o tom stanica BBC. K téme sa vyjadril aj náš poslanec Dvadsaťjedenročná Ziya Pavalová…

Mikulec má výhrady k zníženiu trestov za ekonomickú kriminalitu

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann )   Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) má výhrady k zníženiu trestných sadzieb v rámci ekonomických trestných činov. Návrh novely Trestného zákon však víta. Vyplýva to z jeho vyjadrenia po stredajšom rokovaní vlády "Máme trochu problém so znížením trestných sadzieb…

Štátny tajomník Hargaš končí vo funkcii: Kto za tým stojí? Čo si myslí o Remišovej?

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (HSP/Foto: Facebook) Aktualizované 8. februára 2023 o 13:30 Štátny tajomník pre informatizáciu Ján Hargaš bude odvolaný z funkcie na návrh ministerky Veroniky Remišovej. Informoval o tom v stredu na sociálnej sieti „Po takmer 3 rokoch na ministerstve a 18 mesiacoch vo funkcii štátneho tajomníka pre informatizáciu budem dnes vládou…

Budaj: Skládka v bratislavskej Vrakuni je pre nás neustále cieľom

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák )   Bývalá skládka Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni je pre ministerstvo životného prostredia neustále cieľom. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol dočasne poverený šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) "V týchto dňoch vyhlásime nové ponuky, aby sme tentoraz nielen prenajímali,…

Naď: „Nová pomoc pre Ukrajinu by sa mohla schváliť v dohľadnej dobe.“ Čo dodá Slovensko?

0 icon

Bratislava 8. februára 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Dano Veselský )   Nová pomoc pre Ukrajinu nebola témou stredajšieho rokovania vlády. V dohľadnej dobe by sa však ďalší balík pomoci pre Ukrajinu mohol schváliť. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) Podľa slov Naďa v…

Okruh daňových výdavkov sa rozšíri o výdavky na súkromné škôlky

0 icon

Bratislava 8. februára 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Alexandra Moštková)   Okruh uznateľných daňových výdavkov sa rozšíri o výdavky na prevádzku vlastných materských škôl a zariadení starostlivosti o deti do troch rokov. Vyplýva to z novely zákona o dani z príjmov, ktorú v stredu schválili poslanci Národnej rady (NR) SR Návrh podali…

Matoviča vyprovokovala karikatúra „Denníka N(enávisť)“

0 icon

Bratislava 7. februára 2023 (HSP/Foto:TASR- Martin Baumann)   Exminister a expremiér Igor Matovič (OĽaNO) je povestný svojou komunikáciu na sociálnych sieťach.  V poslednom období nejeden status venuje Denníku N. Inak tomu nebolo ani dnes Matovič tentokrát reagoval na ich karikatúru, na ktorej ho znázornili po boku Roberta Kaliňáka a Roberta…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

štefan Michalík

všehochuť

0icon

Zbohom koruna – vitaj(? ) Euro?         S prvými min&uacut

Pavel Jacz

Infekčne nákazlivá hlúposť sa na Slovensku poriadne rozrastá. Dobiehame západnú Európu a USA.

0icon

Do médií a do politiky sa dostalo už mnoho školákov z éry nového porevolučného školského systému. Staré kádre vymierajú a tak sa vytráca aj múdrosť, rozvaha, skúsenosť, logika a predvídavosť. Mladí si myslia, že sú najmúdrejší a s istotou bohov dokážu trepať hlúposti jedna radosť. Denno denne sme

Slavěna Vorobelová

Bárdy z Aktualít ako etalón vlastenectva a morálky

0icon

Opäť som sa dostala do hľadáčika liberálnych ultras zo známeho propagandistického portálu Aktuality, ktorému šéfuje istý „novinár“ Bárdy, ktorý zjavne žije v presvedčení, že len ten jeho názor a pohľad na svet je jediný správny, spravodlivý a objektívny, resp. vychádzajúci z nespochybniteľných faktov a filozofickej excelentnosti a

René Pavlík

Zatuchnutá mrvenica

0icon

Našou národnou vlastnosťou je atomizácia. Mali by sme si to priznať a hľadať nápravu. Miesto toho sa drobíme ako mrvenica (posýpka na koláč). Narastá počet rozdelených rodín, počet politických strán, počet antagonistických médií, dokonca sa štiepia právnici aj policajti. To je fakt. Rovnako je fakt, že ryba smrdí od hlavy.

Vášeň v Tebe

Rozprávajú v spánku viac muži alebo ženy? Ktoré slovo je najčastejšie?

0 icon

Asi sa vám už ako rodičom stalo, že uprostred noci vás zobudilo rozprávanie. Rozprávanie vášho dieťaťa, ktoré však spalo. Odborne sa rozprávanie v spánku nazýva - . Lekárka Verena Elson vysvetľuje, že počas spánku rozpráva asi každé druhé dieťa. S príchodom pu

Eva Medusa si dala odstrániť ušnice a nosné dierky. Chce vyzerať ako mýtická bytosť. Prečo?

0 icon

Sú ľudia, ktorým sa určité zviera páči natoľko, že sa ním túžia stať. Veria totiž, že nie sú ľudia a patria do iného tela. Tiamat Eva Medusa sa narodila ako Richard Hernandez a tvrdí o sebe, že srdom je dračica. Eva Medusa svojmu presvedčeniu prispôsobuje aj svoj vonkajší vzhľad, aby sa čo najviac…

360 Live Studio Session #3 Jana Krištof Lehotská pokračuje v live verziách svojich piesní

0 icon

Country stále žije! Aj tak by sa dal začať článok o tretej skladbe, ktorú Jana vydala ako tretiu v poradí v rámci predstavovania svojich piesní v živom prevedení zo svojho štúdia. „Táto pesnička je pre mňa špeciálna. Vystihuje ma pravdepodobne najviac, aj keď každá pieseň som vlastne ja a moje myšlienky. K tejto pesničke máme…

Podradné a absolútne neprípustné? Braňo Mojsej búra mýty

0 icon

Spevák a bývalý manžel košickej podnikateľky Nory – Braňo Mojsej – zmenil svoj život. Kým v minulosti zapĺňal stránky webových portálov, novín a časopisov vďaka svojim škandálom, dnes sa o ňom píše v súvislosti s osvetou, ktorú začal uskutočňovať. Spevák si prešiel obdobím svojho života, kedy bol závislý od alkoholu. Drinky a ďalšie alkoholické nápoje vymenil za…

Manželia Vinczeoví v tanečnej show: Kto bude s bábätkom? Prečo padlo slovo automaty?

0 icon

Manželia Vinczeoví - Viktor a Adela - sa od konca minulého roka tešia z malého bábätka. O dieťatku dvojica nemôže nič prezradiť, pretože museli podpísať mlčanlivosť. O tom však, ako oni dvaja prežívajú príchod nového člena, rozprávať môžu. S blížiacou sa novou sériu populárnej tanečnej show Let´s Dance mnohých zaujíma, kto bude s dieťatkom, keď obaja…

Armádny Magazín

Čína: Európa len získa ak prestane byť bábkou USA. Napriek vojne aj sankciám Rusko posilňuje?

0 icon

Čína, 8. februára 2023 (AM) – Nie je žiadnym tajomstvom, že sankcie EÚ a USA často zasiahnu aj samotné krajiny a koalíciu G7. V tomto prípade existujú dva spôsoby, ako minimalizovať škody – zrušiť obmedzenia, čo je z politických a imidžových dôvodov nemožné, alebo urobiť zo sankcií formalitu. Presne to robí…

Ako Kolčak a Denikin bojovali za záujmy kolektívneho Západu

0 icon

Slovensko, 8. februára 2023 (AM) –  Pri príležitosti 100. výročia ukončenia občianskej vojny a intervencie v Sovietskom Rusku   Každý dospelý človek vie, že v rokoch 1918 až 1922 sa v dejiná

Aké nové zbrane Pentagon testuje na Ukrajine

0 icon

Ukrajina, 8. februára 2023 (AM) – Rozsiahle prezbrojenie svojej armády, predovšetkým pozemných síl a námornej pechoty, uskutočňujú Spojené štáty keď poskytujú Kyjevu rozsiahlu vojenskú pomoc. Proces sa začal ešte pred konfliktom na Ukrajine, no od jeho začiatku sa výrazne zrýchlil. Keďže staré zásoby zbraní sa vo v

Americké námorníctvo spustilo na svojich vojenských základniach cvičenia proti sabotážam. Problémom sú budúce výsadkové plavidlá

0 icon

USA, 8. februára 2023 (AM) – Spojené štáty spustili námorné protiteroristické cvičenie zamerané na prípravu čeliť potenciálnym bezpečnostným hrozbám vo vojenských zariadeniach. Manévre sa budú konať od 6. do 17. februára s kódovým označením „Citadel Shield – Solid Curtain 2023“.   Na základe tlačovej správy amerického námorníc

Šéf Čečenska Kadyrov: Po Ukrajine je na mape Poľsko

0 icon

Ukrajina, 7. februára 2023 (AM) – Šéf Čečenska sa vyjadril k množiacim sa rusofóbnym a protiruským útokom predstaviteľov poľských politických elít. Pripomeňme, že len v posledných dňoch predstavitelia poľských úradov urobili niekoľko protiruských vyhlásení, vrátane potreby „vytvoriť železnú oponu do neba, aby sa ohradili pred Ruskom“. A exprezident Poľska Lech

TopDesať

Fotky, ktoré vyvedú z miery nielen perfekcionistov

0 icon

Nasledujúce fotky ti ukážu, že nie všetko vždy vyjde podľa tvojich predstáv. Veľmi dôležité však je nenechať sa vyviesť z miery. Ako sa vraví: nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie. Tieto fotky sú dôkazom toho, že ľudská kreativita je občas veľmi nevyspytateľná. A práve vďaka nej potom vznikajú nápady,…

V 32 rokoch zarába 39 000 dolárov mesačne, pracuje iba 30 minút denne

0 icon

Vždy ho priťahoval luxus, no predpokladal, že vstupná bariéra je neprekonateľná a mimo jeho možností. Dnes zarába 39 000 dolárov mesačne a navyše pracuje iba 30 minút denne. Znie to ako sen? Vidíš tam háčik? Zdá sa ti to ako lacná reklama, ktorú vídavaš denne na internete? Môžeme ťa ubezpečiť,…

Chceš ušetriť? Nikdy nemíňaj svoje peniaze na nasledujúce veci

0 icon

Chceš ušetriť peniaze? Nikdy nemíňaj svoje peniaze na nasledujúce veci a možno sa ti podarí trocha ušetriť. Hlavne v týchto ťažkých časoch sú tieto rady prospešné. Veľa ľudí v poslednom období zostalo bez práce, alebo má obmedzenú možnosť chodiť pracovať za normálnu plácu. Hold, zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia. V týchto…

Včely: 5 zaujímavostí o našich lietajúcich kamarátoch

0 icon

Včely sú pre náš ekosystém najdôležitejšie a preto by sme sa o nich mali zaujímať oveľa viac. V žiadnom prípade by sme ich nemali brať ako otravný hmyz (na rozdiel od komárov - ble). Pozri sa teda s nami na 5 fascinujúcich zaujímavosti o našich lietajúcich kamarátoch. 5. Existuje 25…

Týmito vecami muži priviedli ženy do šialenstva

0 icon

Muži niekedy dávajú svojím ženám poriadne zabrať! Ich návyky sú niekedy zvláštne a ženy tak privádzajú do šialenstva. Často sa stáva, že z páru je neporiadnejší práve muž. Ženy tak často musia svojim chlapom prízvukovať, že oblečenie by malo byť zavesené, špinavé oblečenie zasa patrí do koša na prádlo a…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali