Podľa Hlinu je v tomto prípade na namieste otázka: “Kde boli doteraz? Moja otázka pre niektorých poslancov NR SR, ktorí sa tu začnú biť do hrude až tak, že im zabehne je: Kedy, čo a kde ste urobili pre to, aby sa situácia v oblasti UPT začala riešiť?”
“Kedy a kde ste dali vaše prvé verejné vyhlásenie o tom, že téme UPT je pre Vás mimoriadne dôležitá? Kedy, čo a kde?,” pýta sa predseda KDH.
A preto sa on, ako človeku, ktorý si za “posledné tri roky užil naozaj obrovské množstvo kresťanskej lásky”, rozhodol povedať, ako sa k tejto téme postavil on sám – “kedy to bolo, čo to bolo a kde to bolo.”
Jeho prvá verejná akcia ako poslanca NR SR bola len veľmi symbolická a konala sa približne mesiac po voľbách v roku 2012. Bolo to srdce vyhotovené z 13000 detských topánok, čo predstavovalo počet potratov, ktoré boli vykonané rok predtým.
Tvrdí, že snahy o zmenu potratového zákona motivuje možný blížiaci sa koniec politickej kariéry súčasných poslancov:
“A to bude možno aj ten rozdiel medzi mnou ako “nehodným, neautentickým kresťanom”, ktorý si na to spomenul už v čase, keď mu ešte neuschla pečiatka na jeho menovacom dekréte a medzi tými „naj-kresťanmi“, ktorí si na to spomenuli až po niekoľkých rokoch strávených v parlamente. Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro,” podotkol v závere poslanec.
Kádrovanie má všetky znaky nenávisti ku všetkému, čo môže niečo mať s kresťanstvom
Na Hlinove slová sa rozhodlo reagovať aj politické hnutie KDŽP. Podľa hnutia to, že Alojz Hlina nazval ľudí, čo budú hlasovať za ochranu počatého života komunistami a fašistami a pýta sa, kde boli doposiaľ, nie je správne keďže ako poslanec, v čase keď mal hlasovať za počatý život, z parlamentu odišiel. “Takže ak sa pýta kde boli iní, čo tam neboli, tak boli najskôr tam, kde bol on, nevedno kde.”
Dôležitejšie podľa KDŽP ale nie je to kde bol vtedy, ale kde je dnes. “Hlina podpísal s neomarxistami dohodu o neútočení. Komunisti nikdy nemali radi kritiku. Miesto toho sa venuje kresťanom. Chromíka očiernil, že pochod Hrdí na rodinu robí, aby vstúpil do politiky, pani Záborskú nazval, že za ňou stojí Smer. Pán Palko, keď sa ozval kriticky, očiernil ho, že tak robí, lebo bude kandidovať do europarlamentu. Keď sme vznikali my, mali sme mať čierne financie, až kým nevyšlo najavo, že naša kampaň v eurovoľbách stála 24 000 EUR a jeho 360 000 EUR,” píše hnutie a dodáva, že toto práve kádrovanie má všetky znaky nenávisti ku všetkému, čo môže niečo mať s kresťanstvom.
Zásluha KDH a PS/Spolu
K informáciám, že Národná rada na jeseň pravdepodobne schváli prísnejší zákon o interupciách, Hlina minulý týždeň uviedol v jednom z rozhovorov, že to bude v podstate zásluha KDH, ktoré spolu s PS/Spolu prinúti takto hlasovať, Smer-SD, ĽSNS, Sme rodina a ďalšie zoskupenia. “Bude to náš husársky kúsok,” hovorí Hlina, lebo sprísnené potraty tak začnú platiť ešte skôr, než by ich kedy schválilo KDH. (viac v článku) Hlina sa tiež vyjadril, vlastne spojením s ultraliberálmi donútia hlasovať nielen komunistov, socialistov, ale aj fašistov, za zmenu legislatívy zo strachu, že by tak v budúcnosti mohli urobiť KDH a PS/Spolu.
No ako to tak vyzerá, nový Hlinov spojenec PS to nevidí rovnako. Ženská platforma PS (PSF) sa totiž nedávno vyjadrila, že by ako strana so zákonom o prísnejších interupciách, nikdy nesúhlasili. “PSF a ani PS by s takýmto návrhom zákona nikdy nesúhlasilo. Budeme sa snažiť byť silným hlasom práva na súkromie a práva na slobodnú voľbu,” napísali vo vyjadrení na Facebooku. (viac v článku)