“Náš odkaz je jasný, nikto nemôže zvíťaziť v tomto konflikte vojenskou cestou,” vyhlásil pred odchodom v Berlíne a dodal, že obe strany majú možnosť vyriešiť spor politickou cestou a bez zásahu zahraničia. “Dúfam, že túto šancu využijú a budúcnosť Líbye vrátia do rúk Líbyi. To si vyžaduje na oboch stranách pripravenosť na skutočný mier a účasť na dialógu, ktorý navrhuje OSN,” vyjadril sa.
Líbyjskí rivali opustili v utorok Moskvu bez podpísania dohody o prímerí. Dohodu navrhlo Rusko a Turecko s cieľom dosiahnuť ukončenie občianskej vojny. Predseda líbyjskej vlády národnej jednoty Fájiz Sarrádž a Haftar sa však osobne nestretli. Sarrádž návrh pred odchodom podpísal, Haftar tvrdí, že potrebuje viac času na zváženie a Moskvu opustil bez podpisu. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v Ankare pohrozil, že dá Haftarovi “lekciu, akú si zaslúži”, pokiaľ budú pokračovať útoky na vládu v Tripolise uznanú OSN.
V nedeľu sa bude v Berlíne konať konferencia, na ktorej by sa mali zúčastniť okrem spomínaných lídrov aj zástupcovia viacerých krajín.





















