Zahraniční agenti z mimovládok majú panicky strach, že by RTVS mohla odvysielať ruský seriál Spáči, ktorý by odhalil ich pôsobenie. Boja sa, že by ich ľudia hnali kade ľahšie?

Zahraniční agenti z mimovládok majú panicky strach, že by RTVS mohla odvysielať ruský seriál Spáči, ktorý by odhalil ich pôsobenie. Boja sa, že by ich ľudia hnali kade ľahšie?

Bratislava 12. júna 2018 (HSP/Foto:YouTube)

 

Bývalá poslankyňa strany OĽaNO (v súčasnosti strana Spolu) Viera Dubačová na parlamentnom výbore označila nového programového riaditeľa Mareka Ťapáka za nebezpečného človeka, ktorý nemá proeurópske názory, a preto nesmie zastávať v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS) významnú funkciu.

Seriál “Spjaščie”

“Ak niekto ide do vedenia RTVS, mal by spĺňať isté kritériá. Práve preto, že sama som divadelná tvorkyňa, veľmi dobre viem, akým spôsobom sa dá manipulovať verejnou mienkou,” priznala sa Dubačová.

Reklama

„Názory pána Ťapáka nie sú názory hodné programového riaditeľa RTVS. Aká bude ďalšia tvorba, za ktorú zodpovedá, bude v duchu jeho názorov? Ako sa toto bude dať potom regulovať? Alebo počkáme, kým príde do televízie seriál, ktorý ovplyvní milióny ľudí a potom budeme spätne hľadať, prečo sa to stalo? (Kladie si otázky Dubačová ktorá pravdepodobne myslela seriál Spáči, ktorý odhaľuje spôsob fungovania západných spravodajských služieb a ľudí ako Dubačová).“

Jej panika je opodstatnená, odvysielanie seriálu by totiž aj jednoduchším ľudom dokonale odkrylo podstatu práce zahraničných rezidentúr a ich žoldnierov z radov politických mimovládok. Seriál totiž ilustruje prácu americkej ambasády a jej zástupných agentov z tretieho sektora, médií a opozície a tiež scenáre tzv. farebných revolúcii.

Reklama

Dej seriálu pojednáva o tom, ako sa západné spravodajské služby pomocou domácich prisluhovačov z prostredia médií a rôznych ľudskoprávnych aktivistov snažia vyvolať protištátne nálady, ktoré majú za cieľ  zmariť podpísanie veľkého energetického kontraktu medzi Ruskom a Čínou. Ľudskoprávny aktivista už klasicky končí ako sakrálna obeť, ktorá má vytvoriť protištátnu hystériu, ktorá by prinútila Číňanov vycúvať z kontraktu s „vrahmi“. Z vraždy média a blogeri na sociálnych sieťach obviňujú špičky FSB, ktoré sa majú na kontrakte obohatiť.

Medzi psychologické operácie zahraničných služieb a médií patrí aj vyvolávanie frustrácie u obyvateľstva ktorej cieľom je dosiahnuť u ľudí negatívny postoj k svojej krajine a národu.

Seriál dokonale vykresľuje aj charakterove črty ľudí, ktorí takejto psychologickej propagande podľahli a ktorí svoj negatívny postoj k vlasti a národu kompenzujú túžbou vysťahovať sa na západ.

Veľký výskyt tohto typu ľudí je aj na moskovskej univerzite medzinárodných vzťahov MGIMO, kde študujú, zväčša protekčné deti diplomatov, ktoré sú vyhľadávané zahraničnými spravodajskými službami na spoluprácu, čo vzhľadom na svoje charakterove vlastnosti radi príjmu. Medzi známych absolventov MGIMO zo Slovenska patria napríklad bývalí ministri zahraničia Eduard Kukan a Ján Kubiš, terajší minister zahraničia Miroslav Lajčák, eurokomisár Maroš Šefčovič, bývalý minister hospodárstva Vasil Hudák, či štátny tajomník v rezorte diplomacie Lukáš Parízek.

Pôsobenie politických mimovládok vo všetkých krajinách je ľahko čitateľné. Všetky pracujú v prospech nadnárodných korporácii, farma priemyslu, zbrojných lobby, eurobyrokracie, a v neprospech občanov a ich slobody a to nie len ekonomickej. Podporujú všetky  kroky ktoré majú priniesť rozklad do spoločnosti a narúšať národnú, etnickú, náboženskú či rodinnú jednotu, ktorá je nepriateľom globálneho kapitálu.  Svoju činnosť maskujú heslami o  tolerancii, pokroku, slušnosti a pod. Aj keď treba povedať že o skutočných zámeroch pri presadzovaní rôznych školských osnov a zákonov vedia len ľudia v správnych radách týchto mimovládok, pretože zvyšok tvoria zväčša naivní hlupáci z radov mládeže, ktorí nie sú schopní rozpoznať následky svojho konania. Títo ľudia, zväčša v kolektívoch neobľúbení outsideri, často s psychickými problémami  sú ubezpečovaní o tom, akí sú výnimoční, múdri a pre spoločnosť osožní, čomu radi uveria a o to s väčším nasadením slúžia veci.

Reklama

Zdá sa teda, že život ohrozujúcou prioritou pre všetkých pracovníkov tretieho sektora a americkej ambasády bude zabrániť, aby sa daný seriál dostal na obrazovku. Pre tých ktorí by si ho chceli pozrieť skôr, môžu začať TU.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

17:21

Ministerstvo obchodu v Spojených štátoch zrušilo licencie, na základe ktorých mohli americké technologické firmy ako Intel a Qualcom dodávať komponenty čínskej technologickej spoločnosti Huawei. Informovali agentúry AFP a Reuters.

Huawei je v centre sporu medzi Pekingom a Washingtonom, ktorý firmu podozrieva, že jej technológie slúžia na špionáž v záujme čínskych tajných služieb. Spoločnosť tieto obvinenia popiera.

17:20

Nemecký výrobca počítačových čipov Infineon potvrdil, že v rámci ohláseného programu znižovania nákladov prepustí časť svojich zamestnancov. Informuje agentúra DPA.

Spoločnosť zhoršila svoju prognózu na celý finančný rok 2023/2024 už vo februári po neuspokojivých výsledkoch v prvom finančnom štvrťroku.

17:19

Členské krajiny EÚ sa v stredu “v zásade” dohodli, že výnosy z ruských aktív zmrazených v Európskej únii budú využité na vojenskú pomoc Ukrajine a podporu jej obnovy. Oznámilo to na sociálnej sieti belgické predsedníctvo v Rade EÚ.

Dohoda sa týka využitia úrokov a ďalších ziskov zo zablokovaných ruských aktív, nie však priamo samotných aktív.

17:15

Nemocniciam na juhu Pásma Gazy ostalo palivo pre elektrické generátory už iba na tri dni a jeho zásoby pre uzavreté hraničné priechody nemôžu doplniť. V stredu to uviedol šéf Svetovej zdravotníckej organizácie. Informovala agentúra AFP.

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol, že Al-Najjar, jedna z troch nemocníc v Rafahu, už nefunguje v dôsledku pokračujúcich nepriateľských akcií v okolí a vojenskej operácie v Rafahu.

16:36

Japonská automobilka Toyota dosiahla v uplynulom finančnom roku rekordný zisk, ktorý sa v medziročnom porovnaní zdvojnásobil na 4,9 bilióna japonských jenov (29,4 miliardy eur). Informovala agentúra Reuters.

Skupina plánuje v tomto roku celosvetovo predať 10,95 milióna vozidiel, čo predstavuje pokles o 1,3 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

16:28

Európska komisia (EK) dokáže zabezpečiť správne a okamžité zaznamenanie výdavkov vykazujúcich nezrovnalosti, ich vymáhanie však často trvá príliš dlho. Vyplýva to zo správy, ktorú v utorok sprístupnil Európsky dvor audítorov (EDA).

V rokoch 2014 – 2022 bolo vo všetkých oblastiach vykázaných 14 miliárd eur neoprávnených výdavkov. Ich vymáhanie je kľúčovým prvkom systému vnútornej kontroly EÚ.

Audítori zistili, že vydanie žiadosti o vrátenie prostriedkov po ukončení financovaných činností trvá zvyčajne 14 až 23 mesiacov a získať ich späť trvá od troch do piatich mesiacov.

16:00

Poľsko bolo tento týždeň terčom hekerského útoku skupiny spájanej s Ruskom, oznámil v stredu poľský štátny výskumný ústav NASK. Informovala agentúra Reuters.

Oznámenie prišlo po obvineniach viacerých členských krajín NATO, že Rusko voči nim podniká kybernetické útoky.

15:41

Ukrajinský parlament v stredu odhlasoval zákon, ktorý niektorým väzňom umožní bojovať v ozbrojených silách. Informovala agentúra AFP.

15:37

Britský minister vnútra James Cleverly v stredu oznámil, že vláda vyhostí vojenského pridelenca na ruskom veľvyslanectve v Londýne, “ktorý je nedeklarovaným dôstojníkom vojenskej rozviedky”. Informovali agentúry AFP a Reuters.

Moskva bude “primerane reagovať“ na rozhodnutie Veľkej Británie vyhostiť ruského vojenského pridelenca, citovala ruská agentúra RIA hovorkyňu ruskej diplomacie Mariu Zacharovovú.

15:04

Európska únia (EÚ) nesmie dovoliť Číne, aby zaplavila jej trh lacnými elektromobilmi. Vyhlásila to v v stredu predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, informuje agentúra Reuters.

“Spravodlivá hospodárska súťaž je v poriadku. Čo sa nám nepáči, je, keď Čína zaplavuje náš trh masívne dotovanými elektromobilmi. A musíme sa tým zaoberať, musíme chrániť náš priemysel,” povedala.

15:03

Dohoda o voľnom obchode medzi Čínou a Srbskom, ktorú podpísali minulý rok, vstúpi do platnosti 1. júla, oznámil v stredu čínsky prezident Si Ťin-pching počas návštevy Belehradu. Informovala agentúra Reuters.

Podľa Vučiča dohoda Srbsku zaistí budúcnosť. Na jej základe dôjde k zrušeniu ciel na takmer 95 percent vývozu do Číny počas nasledujúcich piatich až desiatich rokov.

14:59

Čína v stredu zablahoželala Vladimirovi Putinovi k jeho inaugurácii do úradu prezidenta Ruskej federácie. Informovala agentúra Reuters.

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí vo vyhlásení podotkol, že prezident Si Ťin-pching už Putinovi poslal blahoželanie k jeho znovuzvoleniu.

Pod “strategickým vedením” Siho a Putina sú vzťahy Číny a Ruska naďalej “zdravé”, uviedol hovorca s tým, že Peking prikladá veľký význam vedúcej úlohe hlavy štátu v bilaterálnych vzťahoch medzi oboma krajinami.

Russia Putin Inauguration
Na snímke Vladimir Putin kráča zložiť prísahu ako ruský prezident počas inauguračného ceremoniálu vo Veľkom kremeľskom paláci v Moskve
14:55

Ukrajinské úrady obvinili oligarchu Ihora Kolomojského z pokusu o vraždu právnika v korporátnom spore z roku 2003. Informuje o tom agentúra Reuters.

Kolomojskij podporoval prezidenta Volodymyra Zelenského vo voľbách v roku 2019. Vo februári 2023 mu urobili domovú prehliadku a v septembri 2023 ho vzali do vyšetrovacej väzby pre ekonomickú trestnú činnosť. Ukrajinský Národný protikorupčný úrad (NABU) mu zároveň zmrazil vyše tri miliardy hrivien.

14:07

Cena za nájom priestorov pre Ministerstvo cestovného ruchu a športu (MCRŠ) SR a jeho organizácie bola najvýhodnejšia. Uviedol to minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi (nominant SNS) po stredajšom rokovaní vlády, na ktorom vládny kabinet vyjadril súhlas s návrhom komerčných priestorov na účely MCRŠ.

Sídlom MCRŠ majú byť priestory Skladu číslo 7 pri bratislavskom obchodno-administratívnom centre pri Dunaji.

31. rokovanie vlády SR Dušan Keketi
Na snímke minister cestovného ruchu a športu (MCRaŠ) SR Dušan Keketi (nominant SNS) pred 31. rokovaním vlády v Bratislavae
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










Reklama

NAJNOVŠIE










Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke rôzne druhy listnatých stromov v arboréte Borová hora pri Zvolene

Autor: FOTO TASR-Ján Krošlák

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Miroslav Urban

Marek Brna

Erik Majercak

Milan Náhlik

Marian Kotleba

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali