Pri výbuchu utrpelo zranenia viacero ľudí a podľa jemenského ministra informácií Muammara al-Irjáního sú medzi nimi aj dvaja vyšší vojenskí činitelia. Nemenovaní jemenskí predstavitelia pre agentúru AP uviedli, že zranenia utrpeli šéf jemenskej tajnej služby, vojenský veliteľ aj guvernér provincie. Úrady v troskách pátrajú aj po ďalších zranených.
Povstalci známi ako húsíovia sa okamžite k útoku prihlásili prostredníctvom ich televízie al-Masiráh. Podľa nich sa zamerali na “votrelcov a žoldnierov” a na základni sú “desiatky mŕtvych a zranených”.
Na prehliadke sa zúčastňovalo približne 8 000 vojakov, dvaja guvernéri a veľký počet popredných vojenských veliteľov. Miestny novinár Nábil al-Kaítí stál počas prehliadky pred pódiom, keď si krátko po jej začatí všimol, ako sa vo výške približne 25 metrov približuje dron. Ten vybuchol, keď mal príhovor armádny hovorca. Novinár uviedol, že výbuch si vyžiadal mnoho zranených, vrátane ďalšieho žurnalistu a vojaka, ale nie mŕtvych. Prvé správy však informujú o šiestich obetiach.
Spomínaní rebeli obsadili mesto Saná v roku 2014. Od roku 2015 proti nim bojuje koalícia vedená Saudskou Arábiou. Minulý mesiac obe bojujúce strany súhlasili s dočasným prímerím v meste Hudajdá, dôležitom centre humanitárnej pomoci. Takisto sa dohodli na výmene väzňov a na ďalších opatreniach, ktoré by mohli pomôcť politickej dohode. Situácia sa však zlepšuje len pomaly.
Štvrtkový útok vyvolal ďalšie otázky o role Iránu vo vyzbrojovaní húsíov dronmi a technológiami balistických rakiet. Teherán vyzbrojovanie rebelov popiera, Spojené štáty americké, výskumníci a odborníci z Organizácie Spojených národov však povstalecké zbrane spájajú práve s ním.