“Neuznali sme Krym za súčasť Ruska. Keby sme to urobili, znamenalo by to, že podporujeme nezávislosť Kosova. Ale posúďte sami. Kto zo stálych členov BR OSN podporuje našu územnú celistvosť? Rusko. Môžeme sa streliť do nohy?” povedal Vučić.
Pripomenul tiež, že v roku 2014 nepodporil Belehrad sankcie proti Moskve, aj keď jasne vyhlásil svoje európske ambície. Pritom keby už bolo Srbsko v tom čase súčasťou Európskej únie, muselo by splniť všetky záväzky v jednotnej zahraničnej politike. V súvislosti s tým vyjadril prezident nádej na to, že za päť až šesť rokov sa vzťahy s Ruskom úplne zmenia.
Vučić okrem toho vyhlásil, že európska integrácia Belehradu a dobré vzťahy s Moskvou sa navzájom neodporujú.
“Žiadne rozpory nie sú. Francúzsky prezident povedal to isté, že Rusko je priateľská krajina. Zo svojej strany chceme upevniť tradičné styky s Ruskom, našu obchodnú spoluprácu. Z hľadiska vojenského sa pridržiavame neutrality. Sme ale prirodzene na európskej ceste. Vyhlasujem to tak v Bruseli, ako aj vo Washingtone a v Moskve, Vladimir Putin nepovedal nikdy nič proti našim európskym ambíciám,” uzavrel srbský prezident.
Krym sa stal ruským regiónom podľa výsledkov referenda usporiadaného po štátnom prevrate na Ukrajine. Pre nových zjednotenie s Ruskom hlasovalo 96,77% voličov Republiky Krymu a 95,6% obyvateľov mesta Sevastopole.