Scaparrotti sa podľa agentúry AP ospravedlnil za “možnú krádež” súkromných údajov Juhokórejčanov, vrátane ich mien, kontaktných údajov a informácií a ich profesionálnej minulosti, z dvoch databáz.
Incident sa podľa predstaviteľa americkej armády týka približne 16.000 súčasných i bývalých zamestnancov americkej armády, ako aj uchádzačov o zamestnanie, z ktorých takmer všetci sú Juhokórejčania.
Americká armáda ďalej uviedla, že neboli odcudzené žiadne utajované údaje, ktoré sa nachádzajú na záložnom serveri.
Juhokórejské vládne úrady a finančné inštitúcie sú častým terčom kyberútokov, z ktorých vláda mnohé pripísala režimu komunistickej Severnej Kórei, ktorá však obvinenia odmieta. Viaceré útoky sú však podľa predpokladov juhokórejských úradov motivované snahou profitovať z údajov od firiem pôsobiacich v rozvinutom technologickom a finančnom sektore Južnej Kórey.
Hovorca amerických jednotiek v Južnej Kórei Christopher Bush uviedol, že incident je predmetom vyšetrovania s cieľom zistiť, kto je za hackerský útok zodpovedný.
USA disponujú v Južnej Kórei kontingentom približne 28.500 vojakov, ktorí pôsobia ako odstrašujúci nástroj voči KĽDR, s ktorou je Kórejská republika po vojne v rokoch 1950-53 stále oficiálne vo vojnovom stave.
ru