“Keď sme čistili chodby, všimli sme si otvor v stene, bol tam nejaký priestor. Rozobrali sme stenu a objavili komnatu, o ktorej existencii nikto nemal ani tušenie. Všetko bolo zavalených kameňmi. Keď sme izbu upratali, našli sme tam nádoby a pec. Teraz máme dve verzie. Buď tu bola práčovňa, alebo sa tu robilo víno. A keď pevnosť dobyli Mamlúkovia, tak komnatu pravdepodobne zamurovali,” uviedol Hariri.
Strážca ďalej uviedol, že vzorky kameňov z pohárov a stien sú na expertíze v Maďarsku, jej výsledky môžu vysvetliť historický význam tejto miestnosti.
Pevnosť Krak des Chevaliers leží 65 kilometrov západne od Homsu vo výške 650 metrov nad morom. Prvé opevnenie sa na mieste objavilo na začiatku 11. storočia, nachádzala sa tu stála garnizona emira Aleppa. Na konci storočia pevnosť obsadili križiaci a tým sa stala baštou Rádu maltézskych rytierov a jedným z najhoršie prístupných hradov na Svätej zemi. Hrúbka jeho stien miestami dosahuje až 30 metrov. V roku 2006 bola pevnosť Krak des Chevaliers zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO.
V roku 2013 bol hrad počas vojny obsadený teroristami, sýrska strana ale odmietla odstreľovanie pevnosti, aby bola zachovaná kultúrna pamiatka. Nakoniec boli vnútorné steny poškodené pri operácii sýrskej armády, ktorá v roku 2014 vyhnala radikálov. V novembri 2018 boli dokončené základné práce a zlikvidované všetky závaly, takže pevnosť Krak des Chevaliers otvorila svoju bránu návštevníkom.
Sýrske orgány v krajine tiež obnovujú rad pamiatok, ktoré boli pri vojne poškodené nezákonnými ozbrojenými skupinami. V tom Sýrii opakovane prisľúbili pomoc krajiny Západu a UNESCO, tie sa však dodnes rekonštrukčných prác nezúčastňujú. Na obnove sýrskych pamiatok pracujú sýrski a ruskí špecialisti.