Plánovaná akcia prirodzene vyvolala búrlivú polemiku. O zámere referovali viaceré média, napr. týždenník Valleurs actuelles, denník Le Figaro a oficiálne vyjadrenie vydalo aj hnutie La manif pour tous i Frigide Barjot, bývalá ikona hnutia. V oficiálnom vyjadrení hnutia La manif je možné si prečítať: “Všetky formy diskriminácie je treba potierať. To je evidentné. Ale nemožno akceptovať hocičo, čo sa skrýva pod týmto sloganom. Pozývať chlapcov aby nosili sukňu nie je triviálna záležitosť. Jedna sa o formu prestrojenia a teda popieranie mužskej sexuálnej identity. Je to neúctivé voči mužskosti a ženskosti. Vidieť logá Akadémie v Nantes a ministerstva školstva na oficiálnom propagačnom dokumente je úžasné.“
Le Figaro venovalo téme niekoľko článkov. Ako denník pripomenul svojim čitateľom “Deň sukne“ bolo pôvodne feministické hnutie, ktoré sa snažilo zaviesť právo na “ženskosť“ v “citlivých štvrtiach“, ako sa vo Francúzsku politicky korektne nazývajú väčšinou muslimské štvrte .
Denník pokračuje: „Dnes to už nie sú dievčatá z francúzskych predmestí, ktoré sú vyzývané k odvahe nosiť sukňu v macho svete, ktorý potláča ženskosť v mene určitej vízie islamu, ale chlapci sú pozývaní zbaviť sa svojej identity, aby tým pomohli spochybniť stereotypy. Včera sa zdôrazňovali sexuálne rozdiely a dnes zničenie sexuálnej inakosti. Včera feminizmus, ktorý zdôrazňoval rozdiely, dnes dekonštruktívny neofeminizmus. Včerar boj za slobodu , dnes boj za rovnostárstvo.“
“Queer aktivizmus dnes nahradil feminizmus matiek, ktoré bojovali jednoducho za zo, aby ženy mali rovnaké práva ako muži. Odteraz je potrebné zbúrať “heteropatriarchát“, zničiť “dominanciu symbolov“, zrušiť akýkoľvek odkaz na normu, ktorá utláča jednotlivca. V spravodlivejšom svete ženy majú brady a muži nosia sukne.“
Katarína Hanzlíková, Paríž