Rusko 4. februára (Hlas Ruska//HSP/Foto: Hlas Ruska)
Mimozemšťania k nám chodia už možno 500 miliónov rokov
Obyvateľ Vladivostoku našiel počas kúrenia v krbe kovový ozubený predmet zalisovaný v uhlí. Nezvyčajný nález odniesol vedcom. Po pozornom preskúmaní predmetu prišli vedci k záveru, že nález má 300 miliónov rokov a vytvoril ho živý tvor. No odpovedať na otázku, kto vyhotovil hliníkový ozubený predmet vedci nevedia.
Nález divného artefaktu v uhlí nie je zďaleka jediný prípad našich čias. Prvý podobný nález našli v roku 1851 v štáte Massachusets počas prác v kameňolome. Striebristá olovená váza nájdená v uhlí pochádza z Kembrijského obdobia, ktoré sa začalo spred 500 miliónmi rokov. V roku 1974 bola nájdená neznáma hliníková súčiastka v pieskovcoch kameňolomu v Rumunsku. Súčiastku podobajúcu sa na kladivo alebo oporu pristávacej nohy kozmického aparátu Apollo nemohol vyrobiť človek, pretože spadá do Jurskej epochy. Všetky tieto nezvyčajné nálezy privádzajú vedcov do slepej uličky, pretože spochybňujú všetky fundamentálne koncepcie súčasnej vedy.
Nedávny nález vo Vladivostoku znovu prinútil vedcov zamyslieť sa. Uhlie, v ktorom našli nezvyčajnú súčiastku, priviezli do Prímorského kraja z Chakáska z Černohorského regiónu. Je známy vek tohto uhlia – 300 mil. rokov. Preto vedci predpokladajú, že kovová súčiastka by mala mať toľko rokov, ako aj uhlie.
Potom ako geológovia opatrne rozbili kúsok uhlia, našli ľahkú a mäkkú súčiastku dlhú 7 cm zo zliatiny hliníka /98%/ a magnézia /2%/. Na jednej strane, je čistý hliník v prírode možné nájsť iba veľmi zriedkavo, preto vedci predpokladajú, že súčiastka bola vyhotovená umelo. Na druhú stranu, nezvyčajná zliatina, z ktorej je súčiastka vyrobená, dovolila vedcom vysvetliť zachovalosť výrobku. Čistý hliník sa pokrýva pevnou vrstvou kysličníkov, čo zabraňuje nasledovnej korózii. 98% zliatina hliníka preto vydrží veľký tlak, extrémne teploty a agresívne životné prostredie.
Veda pozná vďaka štúdiu meteoritov existenciu mimozemského alumínia 26, ktorý sa rozpadá na horčík 26. Prítomnosť 2% magnézia v zliatine môže svedčiť o kozmickom pôvode predmetu. No na potvrdenie tejto hypotézy je potrebné uskutočniť rad dodatočných výskumov.
Posledné, čo prekvapilo vedcov, bola nezvyčajná podoba predmetu, ktorý bol ozubený. Je ťažké si predstaviť, že príroda mohla vytvoriť predmet so šiestimi pravidelnými a rovnakými medzerami – intervalmi medzi zubami. Interval medzi ozubením bol okrem toho nezvyčajne široký voči samotným zubom. Táto latka bola pravdepodobne súčasťou zložitého mechanizmu. Podobné súčiastky sa teraz používajú v súčasných mikroskopoch a rôznych elektrických prístrojoch. Vzniká ešte jedna, zásadná otázka, ako mohol takú zložitú súčiastku vytvoriť človek pred mnohými miliónmi rokov.
http://slovak.ruvr.ru/2013_01_23/V-Rusku-nasli-mimozemsku-ozubenu-latku-staru-300-milionov-rokov/