Podľa demonštrantov si situácia na Donbase nevyžaduje ústupky voči separatistom, za aké považujú aj splnenie tejto časti minských mierových dohôd, ale naopak, tvrdý postup ukrajinskej strany. Jeden z prítomných poslancov uviedol, že voľby na Donbase by sa nemali konať dovtedy, kým Ukrajina nemá opäť pod kontrolou ukrajinsko-ruskú štátnu hranicu.
Niektorí z viac ako 2000 zväčša maskovaných demonštrantov využívali pred sídlom parlamentu v ukrajinskej metropole aj svetlice a dymovnice. Informovali o tom miestne médiá i svetové agentúry.
Ukrajinský prezident Petro Porošenko sa na margo diania v Kyjeve vyjadril na zasadaní Rady pre národnú bezpečnosť a obranu. Podľa jeho slov má situácia na Donbase iba politicko-diplomatické riešenie, možnosť návratu obsadených území vojenskou cestou nejestvuje.
Najvyšší ukrajinský predstaviteľ upozornil, že závery z kyjevských ulíc sa objavili najrýchlejšie v ruskej televízii podobne ako informácie o zranených policajtoch a zranených civilistoch ilustrujúce správy o pokusoch destabilizovať krajinu.
Kľúčovou úlohou pre Ukrajinu zostáva zabezpečenie celosvetovej solidarity a podpory vedúcej k zaisteniu adekvátnej úrovne bezpečnosti, oslobodeniu rukojemníkov, odchodu cudzích vojenských útvarov z obsadených území, obnoveniu ukrajinskej kontroly na východnom úseku štátnej hranice, ako aj dosiahnutiu konsenzu o politických princípoch riešenia krízy, vyplynulo podľa tlačovej agentúry UNIAN z Porošenkových slov. Prezident sa zmienil aj o význame pozorovateľských misií a varoval pred nezodpovedným konaním, ktorého jediným výsledkom by zostali okupované územia na východe.