Poukázal, že Slovensko dokázalo aj aktívne priniesť niektoré témy. “To, že spomenul v prejave o stave Únie otázku dvojakej kvality potravín, tam je slovenský rukopis, toto by sme mali vidieť,” zhodnotil Korčok. Pripomenul, že Európska komisia pôvodne hovorila, že s problémom dvojakej kvality potravín nemá čo robiť. Verí, že aj slovenský lobing pomohol kompetentných presvedčiť, že to tak nie je. “Za tým je naša aktivita, úradníci sa nepohnú len tak z vlastnej vôle,” poznamenal.
Juncker prišiel podľa Korčoka s viacerými dôležitými návrhmi, nie všetky však bude Slovensko automaticky akceptovať. “Máme isté predstavy o tom, ako by mala byť dobudovaná eurozóna, nevidíme nevyhnutnosť v tejto chvíli pracovať na nových inštitúciách a nových funkciách,” priblížil. Jednotlivé iniciatívy bude teraz Slovensko analyzovať.
V prípade rozširovania Schengenu, však Korčok súhlasí s Junckerom, že do neho treba prijať aj Bulharsko a Rumunsko. Pripomenul, že podmienky splnili už dávno. “Slovensko preto už roky tvrdí, že tieto dve krajiny tam mali vstúpiť,” zhrnul s tým, že by ich už nemali zdržiavať na ich ceste do Schengenu.