Aktivistom, ktorí pripravujú aj demonštrácie, sa nepáči, že Orbán si chce počas svojej oficiálnej návštevy prezrieť aj jeruzalemský pamätník holokaustu Jad va-šem. Podľa nich mal totiž premiér už niekoľko antisemitských a rasistických vyhlásení a vytýkajú mu aj to, že vedie nedemokratickú politiku.
Vo výzve na protest proti Orbánovi jeho odporcovia pripomínajú, že vlani sa predseda maďarskej vlády pochvalne vyjadril o lídrovi z čias druhej svetovej vojny Miklósovi Horthym, spojencovi nacistického Nemecka.
Premiér v júni 2017 nazval Horthyho i ďalších vrcholných predstaviteľov Maďarska “výnimočnými štátnikmi” za to, že svoju krajinu viedli po rozpade Rakúsko-uhorskej monarchie po prvej svetovej vojne. Nesúhlas s postojom Orbána vtedy vyjadrili Svetový židovský kongres (WJC) i najvýznamnejšia židovská organizácia v Maďarsku.
Aktivisti tiež podotýkajú, že Orbán staval svoju predvolebnú a mediálnu kampaň na osočovaní amerického finančníka maďarského pôvodu Georgea Sorosa, že odhaľoval nacistické a fašistické pomníky a že v rámci svojej strany Fidesz a vládneho bloku Fidesz-KDNP toleruje extrémistické, ba v mnohých prípadoch aj antisemitské prejavy.
Niektoré maďarské médiá odvolávajúc sa na informácie denníka Jisrael ha-jom uviedli, že Orbán sa nestretne v Izraeli s palestínskymi vodcami, ako je to zvykom prezidentov a premiérov pri návšteve Izraela. Spravodajský server 24.hu dodáva, že maďarský premiér však nebude výnimkou – palestínske územia nenavštívil totiž v júni ani rakúsky kancelár Sebastian Kurz.
Orbán sa na svojej prvej návšteve Izraela na poste predsedu vlády má stretnúť s premiérom Benjaminom Netanjahuom a prijme ho aj prezident Reuven Rivlin. Členmi jeho delegácie budú vicepremiér Zsolt Semjén, šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó, minister riadiaci kabinet predsedu vlády Antal Rogán a minister riadiaci úrad vlády Gergely Gulyás.