Naí Dillí 8. októbra (TASR) – Medzinárodná konferencia o biodiverzite sa začala dnes v indickom meste Hajdarábád. Jej cieľom je prediskutovať možnosti obmedzenia vymierania druhov a hrozieb pre životné prostredie. Informovala o tom agentúra DPA.
Viac ako 2000 delegátov zo 150 krajín vrátane ministrov životného prostredia a lesného hospodárstva sa zišlo na jedenástej Konferencii zmluvných strán Dohody o biologickej rozmanitosti.
Členské štáty budú viesť rozhovory o cieľoch a neuskutočnenom pláne, ktorý zostal otvorený od poslednej konferencie, ktorá sa konala pred dvoma rokmi v japonskej Nagoji. Jeho cieľom je zmenšiť rozsah ubúdania prirodzených prírodných prostredí, vrátane lesov. Na konferencii v Hajdarábáde majú členské štáty nájsť aj možnosti financovania týchto cieľov.
Konferencia potrvá 12 dní, zameraná je aj na ratifikáciu nagojského protokolu o prístupe ku genetickým zdrojom a zdieľaní prínosov. Dosiaľ tak urobilo krajín. Aby vstúpil do platnosti, musí ho ratifikovať aspoň 50 krajín.