Podľa Práva bol psychicky chorý 34-ročný muž pri sanitke, keď na miesto prišla privolaná hliadka. Tá s ním následne odišla pravdepodobne po nejaké veci do izby v azylovom dome, kde muž na policajtov zaútočil a vzal im zbraň. Následne sa z izby ozvala streľba.
Útočník strelnému poraneniu, ktoré si sám spôsobil, podľahol, dvaja zranení policajti nie sú v ohrození života.
Polícia informácie zverejnené spravodajským serverom Novinky.cz nekomentovala.
Na mieste incidentu zasahujú pracovníci odboru vnútornej kontroly a detektívi Generálnej inšpekcie bezpečnostných zborov. “Boli postrelení dvaja policajti a jeden muž zomrel. Strieľalo sa služobnou zbraňou,” povedal pre Právo vedúci inšpekcie Ivo Mitáček s tým, že prípadom sa budú zaoberať.
Útočník bol podľa riaditeľa Diecéznej charity v Plzni Jiřího Lodra, ktorá azylový dom prevádzkuje, klient, u ktorého sa zhoršil zdravotný stav a mali ho previesť do nemocnice. V dome býval približne rok a trpel schizofréniou.
Mužov stav sa zhoršil v noci na utorok. Po tom, ako odmietol nastúpiť do sanitky, privolali na pomoc políciu.
Azylový dom Diecéznej charity v Plzni má kapacitu 29 lôžok. Ubytovanie poskytuje dospelým i deťom so sprievodom.