Predbežná správa z diagnostiky vypracovaná Stavebnou fakultou STU konštatovala rozsiahlu delamináciu krycej vrstvy a výraznú koróziu výstuže v konštrukcii mosta. „Most v tomto havarijnom stave je nutné uzavrieť pre všetku dopravu, kým sa nevykoná prepočet zaťažiteľnosti a následne prijmú vhodné opatrenia,“ dodalo hlavné mesto.
Uzavretie mosta ovplyvní aj mestskú hromadnú dopravu (MHD). Linka MHD č. 57 má premávať iba medzi zastávkami Zlaté piesky a Žabí majer. Od zastávky Zlaté piesky, kde je možný prestup na električku č. 4 a autobusy 53, 56 a 65, bude pokračovať cez železničné priecestie, okolo Kalného jazera, cez Staviteľskú, Pribylinskú a Bojnickú, až na zastávku Žabí majer, kde sa otočí a po rovnakej trase sa vráti smerom na zastávku Zlaté piesky.
Aktuálne upravujú železničné priecestie pri Kalnom jazere, aby bol umožnený prejazd aj vozidiel dlhších ako 10 metrov. Most na Bojnickej uzatvoria ihneď po dokončení úprav na priecestí a umiestnení dopravného značenia.