“Mojím cieľom je profesionalizácia verejného obstarávania na Slovensku,” priblížil Hlivák. Prispieť k výchove mladých odborníkov pre verejné obstarávanie a k rozvoju vedy a výskumu v tejto oblasti by mali spoločné projekty týchto dvoch inštitúcií.
Zameriavať sa budú aj na vzdelávanie mladých ľudí v tejto oblasti. “Bude sa učiť verejné obstarávanie opäť ako povinný predmet v rámci predmetu, ktorý sa volá hospodárske právo,” konštatoval dekan UK s tým, že venovať sa tejto oblasti budú študenti aj na magisterskom stupni v anglickom jazyku, a to z pohľadu práva Európskej únie (EÚ).
Spolupráca univerzity s ÚVO by mala priniesť podľa dekana fakulty aj pomoc zo strany odborníkov ÚVO pri tvorbe syláb a tém. “My teraz chceme to, aby od toho budúceho akademického roka hneď ako nabehne ten povinný predmet hospodárske právo, kde polovica je venovaná verejnému obstarávaniu, aby vyslovene chodili na niektoré prednášky a semináre odborníci z ÚVO,” načrtol Burda. Hlbšie aplikovanie tejto problematiky do akademického prostredia má podľa dekana UK vylúčiť, aby absolventi práva obišli túto oblasť.
Zároveň je cieľom zabezpečiť ďalšie vzdelávanie odborníkov v praxi, keďže táto problematika je aj podľa predsedu ÚVO veľmi náročná. Spoločné projekty týchto inštitúcií sa plánujú aj v budúcnosti. “Možno napríklad formou nejakých internetových prednášok a podobne,” opísal Burda. ÚVO spolu s Právnickou fakultou UK chcú spoločne identifikovať praktické problémy verejného obstarávania, spustiť novátorské projekty a nastaviť mechanizmus v oblasti vedy a výskumu.