Utekať od utečencov, alebo prečo Západoeurópania emigrujú na Východ?

Moskva 16. marca 2017 (HSP/ria/Foto:TASR/AP)

 

Igor Gaškov na portáli ria priniesol zaujímavý materiál o tom, ako rozumnejší obyvatelia západných krajín postupne opúšťajú svoje domovy a presídľujú sa do bývalých európskych krajín Východného bloku

Dôvod je podľa ruského autora zrejmý – rodilí Západoeurópania proste netúžia žiť v susedstve migrantov, ktorých do vyspelých západoeurópskych krajín vpustili eurobruselskí byrokrati a domáci politici s cieľom kultúrneho obohatenia vlastného autochtónneho obyvateľstva.

Reklama

Pre západoeurópanov, ktorí opúšťajú svoje domovy a hľadajú pocit bezpečia a pokoja v krajinách bývalej východnej Európy sa už zaužíval aj pojem kontraimigranti.

Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán Foto: Darko Vojinovic

Príliv migrantov zmenil západoeurópske krajiny na nepoznanie. Maďarský premiér Viktor Orbán vo februári 2017 vyzval Európanov, aby prišli žiť do Maďarska. Orban doslovne povedal, že Nemci, Francúzi, Holanďania a Taliani, ktorí strácajú svoj domov v bývalej vlasti,  môžu nájsť nový domov práve v Maďarsku.

Reklama

Francúzske noviny Le Monde potvrdili, že v prípade Orbána nejde len o prázdne slová a že Orban naozaj robí všetko preto, aby rodilí Európania prišli žiť do Maďarska. Títo kontraimigranti, ktorí majú “plné zuby” tolerantnosti a multikulturalizmu v čoraz väčšej miere odchádzajú aj do Poľska, Česka a na Slovensko. Najviac kontraimigrantov však smeruje do Maďarska.

Jedným z kontraimigrantov je aj 31 ročný Francúz Gregoire Le Roy. Ten uviedol, že veľmi veľa cestoval a nikdy nepatril, nepatrí a ani sa necíti byť neznášanlivým xenofóbom. Vždy bol prívržencom multikultúrneho súžitia rôznych spoločenstiev, to čo sa však podľa neho momentálne deje vo Francúzsku a najmä v Paríži už je neúnosné.

Le Roy uviedol, že dlho sa odhodlával ku kroku navždy opustiť Francúzsko, potreba zabezpečiť vlastnú rodinu však nakoniec zavážila najviac. Dnes žije na okraji Varšavy a aj keď Varšava nie je taká krásna ako Paríž, v krajine získal pocit bezpečia a pokoja, ktorý mu tak veľmi chýba v jeho starej vlasti.

Ilustračné foto. Foto: Jerome Delay

Ďalším kontraimigrantom je Gabriel z francúzskeho Haute Savoie. Žije v Budapešti a pochvaľuje si život v etnicky homogénnej spoločnosti. “S ľuďmi je to ako s ingredienciami, ak ich zmiešate príliš veľa a odlišných, výsledok  nebude dobrý”. Gabriel v Budapešti podniká, v Savojsku všetko predal a plne súhlasí s Viktorom Orbánom, ktorý už viac krát prehlásil, že “konkurenčná výhoda Maďarska je jej etnická homogenita”. Gabriel sa takisto stotožňuje s tvrdým postupom voči migrantom, ktorí odmietajú akceptovať európske kultúrne a civilizačné pravidlá či zvyklosti.

Ďalší kontraimigrant Romain, ktorý takisto žije v Maďarsku tvrdí, že momentálne východná Európa predstavuje svet “minulého Francúzska”.  “Cítim sa v Maďarsku ako v krajine z rozprávania môjho starého otca. Ľudia sú tu družnejší ako Francúzi, individualizmus a nezáujem nie je taký silný a prevládajúci ako vo Francúzsku, dediny nie sú ľudoprázdne a nevymierajú. Maďarsko bez migrantov má veľký potenciál stať sa prosperujúcou krajinou, mnohí moji známi takisto zvažujú že sa sem navždy presťahujú,” uviedol Romain.

Reklama

Umelo vyvolaná migrantská kríza 2015 – 2016 znamená veľký predel v ďalšom vývoji Európy. Francúzsky spisovateľ Renaud Camus formuloval koncepciu “veľkej výmeny” a predpovedal výmenu autochtónneho európskeho obyvateľstva migrantami z islamského sveta.

Pojem “Veľká výmena” je parafrázou výroku Bertolda Brechta, “ak národ nedokáže zmeniť svoju vládu, tak v tom prípade vláda dokáže zmeniť svoj národ”. Žiaľ vyzerá to tak, že v Európe sa čoskoro tieto temné slová v plnej miere naplnia. “Veľká výmena” predstavuje najvýznamnejší fenomén vo vývoji novodobého Francúzska. “Veľká výmena” je len posledným krokom, pred ktorým sa uskutočnili riadené procesy zamerané na národnostné zabúdanie a dekulturáciu.

Multikulturalizmus, násilne propagujúci a podporujúci migračnú politiku siaha a siahal ku všetkým možným zbraniam s cieľom presadiť svoje plány. K týmto plánom patrí šikanovanie, zosmiešňovanie  či kriminalizácia jedincov ktorí s multikulturalizmom a migráciou nesúhlasia, pretože vedia, že v hre sú aj ich bezpečnosť či spôsob života. V roku 2015 hnutie Blok prívržencov identity, ktorý sa netají svojím nesúhlasom s multikulturalizmom začal po Paríži rozlepoval plagáty s pochmúrnym posolstvom pre Francúzov “Usmievajte sa, idú vás vymeniť”.

Časť prívržencov spomenutého hnutia neverí ani tomu, že cieľom migrácie je snaha finančných elít šetriť na pracujúcich a poukazujú na to, že pracovná morálka migrantov v žiadnom prípade nie je vysoká a určite nie je vyššia ako u autochtónneho obyvateľstva.  Podľa nich je cieľom migrácie jednoznačne vytvorenie Eurábie a zmiešanie európskych národov do homogénneho a ľahšie ovládaného celku, ktorý by lepšie slúžil politickým elitám.

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová (vľavo) a francúzsky prezident Francois Hollande Foto:Markus Schreiber

Mnoho Francúzov spätých so skupinou Unité Continentale sa rozhodlo bojovať na Ukrajine či už na ukrajinskej alebo separatistickej strane. Mnohí z nich otvorene tvrdia, že ich cieľom je získať a prehĺbiť si bojové skúsenosti v zóne konfliktu. Jedným z francúzskych opolčencov  je aj  Norman Guillaume, ktorý poskytol v roku 2015 interview ruskému denníku Gazeta. Podľa jeho slov Francúzsko očakáva občiansky konflikt, ktorý bude oveľa strašnejší ako konflikt na Donbase. Norman sa rozhodol zostať na území Donecka a do Francúzska sa viac nevracať.

Reklama

Pomerne pochmúrne sa vyjadril o situácii vo Francúzsku aj popredný francúzsky odborník na islam Gill Kepel. Podľa jeho slov sa snažia islamskí radikáli vyprovokovať vo Francúzsku napätie a túžia po tom, aby európske obyvateľstvo začalo neprijateľne tlačiť na celú moslimskú komunitu. Získali by tak medzi moslimami množstvo sympatizantov, pretože tento tlak by moslimskú komunitu zradikalizoval. Teroristom by sa tak podarilo splniť ich hlavný cieľ – vyprovokovať vo Francúzsku občiansku vojnu.

Ukazuje sa, že destabilizácia Blízkeho východu, severnej Afriky, Iráku či Afganistanu sa negatívne odráža v ďalšom vývoji európskych krajín. Na rozdiel od západných politikov, ktorí sú za túto destabilizáciu zodpovední, keď zaútočili v roku 2011 na Sýriu či Líbyu a predtým na Irak či Afganistan, však bežných obyvateľov európskych štátov nechráni po zuby ozbrojená armáda policajtov a vojakov (samozrejme za peniaze daňových poplatníkov).

Hrozí, že Európa vďaka migrantskej kríze ešte viac zoslabne a stane sa plne závislou od USA či už ekonomicky, alebo politicky. Že to bude veľmi výhodné najmä pre USA ani netreba pripomínať.

 

Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

14:10

Vyšetrovateľ obzvlášť závažnej trestnej činnosti Roman Viďukov, ktorý sa podieľal na vyšetrovaní káuz vedených proti ruskému opozičnému politikovi Alexejovi Navaľnému, bol povýšený. Stal sa zástupcom vedúceho jedného z oddelení v rámci Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (Sledkom).

14:09

Česko bude tento rok hostiť neformálne stretnutie ministrov zahraničných vecí krajín Severoatlantickej aliancie. Schôdzka sa uskutoční 30. a 31. mája v Prahe, oznámilo v utorok české ministerstvo zahraničných vecí. Pôjde o najväčšiu akciu Aliancie v Česku od summitu NATO v roku 2002.

13:53

Severoatlantická aliancia (NATO) neplánuje vyslať vojakov na Ukrajinu, uviedol v utorok jej generálny tajomník Jens Stoltenberg pre agentúru AP. Reagoval tak na aktuálne vyhlásenia, že niektoré západné krajiny takéto nasadenie zvažujú.

13:41

Moskvu neteší, že maďarský parlament v pondelok ratifikoval vstup Švédska do NATO. “Teraz, keď sa maďarský parlament rozhodol ratifikovať vstup Švédska do NATO, Švédsko prestalo byť neutrálnym štátom. Maďarsko – nie neutrálny, ale suverénny štát – ustúpilo tlaku Západu, čím zasadilo ranu nedeliteľnej bezpečnosti Európy. Nie smrteľnú ranu, ale vážnu ranu,” reagoval predseda zahraničného výboru hornej komory ruského parlamentu Konstantin Kosačev.

13:40

Nepriaznivé vyhliadky slovenských verejných financií sú do veľkej miery dôsledkom dlhodobej absencie účinného ozdravujúceho nástroja, teda výdavkových limitov. Ich neschválenie v Národnej rade (NR) SR je preto mimoriadne znepokojivou správou pre ďalší vývoj verejných financií. V reakcii na rozhodnutie poslancov NR SR, ktorí v utorok neschválili návrh nových výdavkových limitov na aktuálne volebné obdobie, to uviedla Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ).

13:39

Rodičia nedostanú príspevok na starostlivosť vo výške maximálne 450 eur, a to až do veku, keď deti nastupujú na povinnú školskú dochádzku. Využívať ho mali aj osoby, ktorým bolo poskytnuté dočasné útočisko. Vyplývalo to z návrhu na vydanie zákona o príspevku na predprimárne vzdelávanie dieťaťa skupiny poslancov z Progresívneho Slovenska (PS), ktorý poslanci Národnej rady (NR) SR neposunuli v utorok do druhého čítania.

13:39

Obchodníci by mali pri znižovaní cien tovaru uvádzať aj jeho predchádzajúcu cenu. Ide pritom o najnižšiu cenu, za ktorú obchodník predával tovar v období aspoň 30 dní pred znížením ceny. Zaviesť by sa takisto mala povinnosť reflektovať najnižšiu cenu za posledných 30 dní. Na zmeny, ktoré by mal priniesť nový zákon o ochrane spotrebiteľa, upozornili právni experti z advokátskej kancelárie Ružička and Partners. Návrh zákona poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli v polovici februára do druhého čítania.

13:38

Príspevok na opatrovanie nebudú ľudia, ktorí sa starajú o osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP), dostávať ešte šesť mesiacov po úmrtí opatrovanej osoby. Novelu zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia poslankýň za KDH Martiny Holečkovej a Andrey Turčanovej poslanci Národnej rady (NR) SR v utorok neposunuli do druhého čítania.

13:37

Podmienky odpisovania majetku firiem sa nezmenia a superodpočet na vedu a výskum sa nezvýši. Návrh novely zákona o dani z príjmov skupiny poslancov z opozičného Progresívneho Slovenska Národná rada (NR) SR v utorok neposunula do druhého čítania. Zámerom návrhu bolo podporiť investovanie podnikov do výskumu a vývoja, budovanie ekologickejších stavieb, či ich zameranie na zelenú energiu.

13:37

Občania a podnikatelia budú musieť predkladať odpisy a výpisy zo štátnych evidencií subjektom mimo verejnej správy aj naďalej. Návrh novely zákona o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci opozičnej strany Progresívne Slovensko (PS) poslanci Národnej rady (NR) SR v utorok neposunuli do druhého čítania.

13:36

Rodič pracujúci ako štátny zamestnanec si nebude môcť počas rodičovskej dovolenky privyrobiť aj na mieste, ktoré je zhodné alebo podobné s jeho štátnozamestnaneckým miestom. Výnimku zo zákona o štátnej službe skupiny poslancov opozičnej strany SaS Národná rada (NR) SR v utorok neposunula do druhého čítania.

13:35

Poľský premiér Donald Tusk a český premiér Petr Fiala v utorok po spoločnom rokovaní v Prahe uviedli, že neplánujú na Ukrajinu vyslať svojich vojakov.

13:35

Minimálna hranica obratu pre povinnú registráciu na platenie dane z pridanej hodnoty (DPH) sa nezvýši zo súčasnej úrovne 49.790 eur na 75.000 eur. Návrh novely zákona o dani z pridanej hodnoty z dielne poslancov opozičnej SaS Mariána Viskupiča a Branislava Gröhlinga Národná rada (NR) SR v utorok neposunula do druhého čítania.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE


Reklama

NAJNOVŠIE


Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Mačky sedia na elektrickej kolobežke na ulici v Lisabone

Autor: TASR/AP-Armando Franca

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Brna

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marian Kotleba

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali