Príliv migrantov zmenil západoeurópske krajiny na nepoznanie. Maďarský premiér Viktor Orbán vo februári 2017 vyzval Európanov, aby prišli žiť do Maďarska. Orban doslovne povedal, že Nemci, Francúzi, Holanďania a Taliani, ktorí strácajú svoj domov v bývalej vlasti, môžu nájsť nový domov práve v Maďarsku.
Francúzske noviny Le Monde potvrdili, že v prípade Orbána nejde len o prázdne slová a že Orban naozaj robí všetko preto, aby rodilí Európania prišli žiť do Maďarska. Títo kontraimigranti, ktorí majú “plné zuby” tolerantnosti a multikulturalizmu v čoraz väčšej miere odchádzajú aj do Poľska, Česka a na Slovensko. Najviac kontraimigrantov však smeruje do Maďarska.
Jedným z kontraimigrantov je aj 31 ročný Francúz Gregoire Le Roy. Ten uviedol, že veľmi veľa cestoval a nikdy nepatril, nepatrí a ani sa necíti byť neznášanlivým xenofóbom. Vždy bol prívržencom multikultúrneho súžitia rôznych spoločenstiev, to čo sa však podľa neho momentálne deje vo Francúzsku a najmä v Paríži už je neúnosné.
Le Roy uviedol, že dlho sa odhodlával ku kroku navždy opustiť Francúzsko, potreba zabezpečiť vlastnú rodinu však nakoniec zavážila najviac. Dnes žije na okraji Varšavy a aj keď Varšava nie je taká krásna ako Paríž, v krajine získal pocit bezpečia a pokoja, ktorý mu tak veľmi chýba v jeho starej vlasti.
Ďalším kontraimigrantom je Gabriel z francúzskeho Haute Savoie. Žije v Budapešti a pochvaľuje si život v etnicky homogénnej spoločnosti. “S ľuďmi je to ako s ingredienciami, ak ich zmiešate príliš veľa a odlišných, výsledok nebude dobrý”. Gabriel v Budapešti podniká, v Savojsku všetko predal a plne súhlasí s Viktorom Orbánom, ktorý už viac krát prehlásil, že “konkurenčná výhoda Maďarska je jej etnická homogenita”. Gabriel sa takisto stotožňuje s tvrdým postupom voči migrantom, ktorí odmietajú akceptovať európske kultúrne a civilizačné pravidlá či zvyklosti.
Ďalší kontraimigrant Romain, ktorý takisto žije v Maďarsku tvrdí, že momentálne východná Európa predstavuje svet “minulého Francúzska”. “Cítim sa v Maďarsku ako v krajine z rozprávania môjho starého otca. Ľudia sú tu družnejší ako Francúzi, individualizmus a nezáujem nie je taký silný a prevládajúci ako vo Francúzsku, dediny nie sú ľudoprázdne a nevymierajú. Maďarsko bez migrantov má veľký potenciál stať sa prosperujúcou krajinou, mnohí moji známi takisto zvažujú že sa sem navždy presťahujú,” uviedol Romain.
Umelo vyvolaná migrantská kríza 2015 – 2016 znamená veľký predel v ďalšom vývoji Európy. Francúzsky spisovateľ Renaud Camus formuloval koncepciu “veľkej výmeny” a predpovedal výmenu autochtónneho európskeho obyvateľstva migrantami z islamského sveta.
Pojem “Veľká výmena” je parafrázou výroku Bertolda Brechta, “ak národ nedokáže zmeniť svoju vládu, tak v tom prípade vláda dokáže zmeniť svoj národ”. Žiaľ vyzerá to tak, že v Európe sa čoskoro tieto temné slová v plnej miere naplnia. “Veľká výmena” predstavuje najvýznamnejší fenomén vo vývoji novodobého Francúzska. “Veľká výmena” je len posledným krokom, pred ktorým sa uskutočnili riadené procesy zamerané na národnostné zabúdanie a dekulturáciu.
Multikulturalizmus, násilne propagujúci a podporujúci migračnú politiku siaha a siahal ku všetkým možným zbraniam s cieľom presadiť svoje plány. K týmto plánom patrí šikanovanie, zosmiešňovanie či kriminalizácia jedincov ktorí s multikulturalizmom a migráciou nesúhlasia, pretože vedia, že v hre sú aj ich bezpečnosť či spôsob života. V roku 2015 hnutie Blok prívržencov identity, ktorý sa netají svojím nesúhlasom s multikulturalizmom začal po Paríži rozlepoval plagáty s pochmúrnym posolstvom pre Francúzov “Usmievajte sa, idú vás vymeniť”.
Časť prívržencov spomenutého hnutia neverí ani tomu, že cieľom migrácie je snaha finančných elít šetriť na pracujúcich a poukazujú na to, že pracovná morálka migrantov v žiadnom prípade nie je vysoká a určite nie je vyššia ako u autochtónneho obyvateľstva. Podľa nich je cieľom migrácie jednoznačne vytvorenie Eurábie a zmiešanie európskych národov do homogénneho a ľahšie ovládaného celku, ktorý by lepšie slúžil politickým elitám.
Mnoho Francúzov spätých so skupinou Unité Continentale sa rozhodlo bojovať na Ukrajine či už na ukrajinskej alebo separatistickej strane. Mnohí z nich otvorene tvrdia, že ich cieľom je získať a prehĺbiť si bojové skúsenosti v zóne konfliktu. Jedným z francúzskych opolčencov je aj Norman Guillaume, ktorý poskytol v roku 2015 interview ruskému denníku Gazeta. Podľa jeho slov Francúzsko očakáva občiansky konflikt, ktorý bude oveľa strašnejší ako konflikt na Donbase. Norman sa rozhodol zostať na území Donecka a do Francúzska sa viac nevracať.
Pomerne pochmúrne sa vyjadril o situácii vo Francúzsku aj popredný francúzsky odborník na islam Gill Kepel. Podľa jeho slov sa snažia islamskí radikáli vyprovokovať vo Francúzsku napätie a túžia po tom, aby európske obyvateľstvo začalo neprijateľne tlačiť na celú moslimskú komunitu. Získali by tak medzi moslimami množstvo sympatizantov, pretože tento tlak by moslimskú komunitu zradikalizoval. Teroristom by sa tak podarilo splniť ich hlavný cieľ – vyprovokovať vo Francúzsku občiansku vojnu.
Ukazuje sa, že destabilizácia Blízkeho východu, severnej Afriky, Iráku či Afganistanu sa negatívne odráža v ďalšom vývoji európskych krajín. Na rozdiel od západných politikov, ktorí sú za túto destabilizáciu zodpovední, keď zaútočili v roku 2011 na Sýriu či Líbyu a predtým na Irak či Afganistan, však bežných obyvateľov európskych štátov nechráni po zuby ozbrojená armáda policajtov a vojakov (samozrejme za peniaze daňových poplatníkov).
Hrozí, že Európa vďaka migrantskej kríze ešte viac zoslabne a stane sa plne závislou od USA či už ekonomicky, alebo politicky. Že to bude veľmi výhodné najmä pre USA ani netreba pripomínať.