Neprekvapuje, že najväčší podiel týchto ľudí prijali mnohé najľudnatejšie štáty. Najviac ich zatiaľ prijala Kalifornia, celkovo 56.235. Po nej nasledujú Michigan, Texas, Arizona, New York a Illinois.
Florida, tretí najľudnatejší štát v USA, sa umiestnila uprostred tohto rebríčka a prijala vyše 5000 prisťahovalcov alebo utečencov zo siedmich krajín. Takmer 30 percent z nich pricestovalo za posledných 13 mesiacov.
AP analýzou zistila, že pokiaľ ide o utečencov, ktorí prišli do USA zo siedmich krajín zasiahnutých novým Trumpovým nariadením, najrušnejší za posledné desaťročie bol rok 2016.
Vlani prišlo z týchto siedmich krajín približne 43.259 utečencov, pričom viac ako tretina pricestovala zo Sýrie zmietajúcej sa vo vojne. Počet sýrskych utečencov dramaticky stúpol v posledných rokoch – z 26 v roku 2007 na 247 v roku 2014 a na 15.479 v roku 2016.
No aj v rámci štátov sa rozloženie utečencov typicky sústreďuje len do niekoľkých komunít. Napríklad na predmestiach Detroitu sa usadila väčšina sýrskych prisťahovalcov do štátu Michigan. V Kalifornii, najobľúbenejšej destinácii Iráncov, sa väčšina imigrantov z tejto krajiny usadila na juhu, pričom najviac sa ich nahromadilo v Los Angeles a okrese Orange. A farmárske mesto Turlock so 73.000 obyvateľmi, ležiace v Centrálnom údolí, má nadmerný podiel Iráncov. Za obdobie desiatich rokov ich mesto prijalo 1175, čo je vyše dvojnásobok počtu Iráncov smerujúcich do San Diega.
U Somálčanov sú najbežnejšími destináciami mesto Minneapolis v štáte Minnesota a mesto Columbus v Ohiu.
Líbya a Jemen priniesli najmenšie počty utečencov, za posledné desaťročie len celkovo 143.