“Vďaka našim priateľom v EÚ za predĺženie „krymských” sankcií na ďalší rok. Je dôležité zaradiť do zoznamu osoby zodpovedné za masové porušovanie ľudských práv na okupovanom polostrove a za stavbu mostu cez Kerčský prieliv. Je potrebné prejsť od politiky „neuznania” k deokupácii,” napísal.
Дякуємо нашим друзям в ЄС за продовження «кримських» санкцій ще на рік. Важливо внести до списку відповідальних за масові порушення прав людини на окупованому півострові та за будівництво Керченського мосту.Маємо переходити від політики «невизнання» до деокупації #CrimeaIsUkraine
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 18. júna 2018
.
Rada EÚ predĺžila obmedzujúce opatrenie do 23. júna 2019. Zvlášť je obmedzený dovoz tovaru z Krymu a vývoz produktov na polostrov a tiež investície do regiónu, nákup nehnuteľností a turistických aktivít na jeho území.
Krym sa stal ruským regiónom na základe výsledkov referenda usporiadaného po štátnom prevrate na Ukrajine. Pre nové zjednotenie s Ruskom hlasovalo 96,77 % voličov Republiky Krym a 95,6 % obyvateľov mesta Sevastopoľ.