Podľa Leonida Krutakova len veľmi naivný človek si môže myslieť, že funkcia riaditeľa FBI je nezávislou funkciou. Post riaditeľa FBI je jednoznačne politickou funkciou a od dôb Edgara Hoovera má veľmi dôležitý význam v politickej a mocenskej mašinérii USA.
Keď sa začala FBI zaoberať kauzou Clintonovej elektronickej pošty, Leonid Krutakov to považoval za prekvapujúce a zaoberal sa aj teoretickou možnosťou, že FBI naozaj môže Clintonovú krátko pred voľbami odstaviť.
Tento “plán B” s odstavením Clintonovej by však bol podľa jeho mienky aktuálny len vtedy, ak by sociologické prieskumy jasne poukázali na víťazstvo Trumpa, čo sa však nestalo. Keďže de facto prišlo k rehabilitácii Clintonovej, znamená to podľa Leonida Krutakova, že “plán B” sa nebude realizovať, a víťazom prezidentských volieb sa stane Hillary Clintonová.
Leonid Krutakov zastáva názor, že je smiešne si myslieť, že by riaditeľ FBI vystupoval proti celej americkej elite, ktorá tlačí peniaze, narába s nimi a riadi USA i medzinárodnú politiku krajiny. Je nereálne očakávať, že by riaditeľ FBI bol antickým hrdinom, doby antických hrdinov sa dávno skončili
“Donald Trump sa pokúsil stať antickým hrdinom”, nepodarí sa mu však podľa Krutakova stať sa americkým prezidentom. “Donald Trump však odštartoval novú epochu nie len v Amerike, ale v celom svete. Donald Trump zastupoval v predvolebnom zápase záujmy inej skupiny a záujmy tejto skupiny nebude možné len tak jednoducho vyčiarknuť a odmietnuť”, tvrdí Leonid Krutakov
Leonid Krutakov potom poukázal na voľby v roku 2000, kedy sa stal prezidentom George Bush mladší, ktorého volebné preferencie a podpora bola veľmi nízka. Americké voľby v roku 2000 boli značne hektické, George Bush si však potom získal podporu Američanov vďaka útokom z 11.9.2001. Nasledovala vojna proti Afganistanu a Iraku, ktorá dramaticky zvýšila podporu George Busha mladšieho. Leonid Krutakov sa obáva, že v USA sa môže po zvolení Hillary Clintonovej vyvíjať podobným spôsobom.