Jedna z prvých otázok portálu smerovala k požiaru parížskej katedrály Notre–Dame, ku ktorému došlo v uplynulých dňoch. Niektorí tvrdia, že nešlo o nehodu. A ako sa stavia k prvotným reakciám na toto nešťastie sama Spencerová?
“Všimla som si, že veľa ľudí na sociálnych sieťach malo hneď od prvej minúty“ jasno “– za požiarom sú moslimovia, videla som aj hádzanie viny na francúzskych židov. A k tomu sa pozoruhodne veľa ľudí zahalilo do “nášho kresťanstva“ a začalo sa “diviť“ nad tým, ako to, že ešte večer po požiari neboli známe výsledky vyšetrovania,” uviedla hneď na začiatok novinárka.
Tá si myslí, že je takéto správanie výsledkom toho, že sú ľudia “kojení priblblými americkými detektívkami“. V nich totiž test DNA trvá namiesto dlhých týždňov len päť sekúnd, a preto chcú všetci všetko hneď. Poukazuje však na to, že toto vyšetrovanie rozhodne päť sekúnd trvať nebude, pretože bude veľmi dôkladné, a teda aj oveľa dlhšie.
“Skrátka, veľa reakcií ma zarazila, ako keby už nikto snáď ani neveril, že sa požiare – ako veľa iných pohrôm – proste dejú a môžu byť výsledkom nejakej nešťastnej náhody,“ myslí si.
Rovnako tak sa vyjadrila aj k akémusi “zadupávaniu“ myšlienky podpaľačstva.
“(…) Problém je v tom, že sme sa ako spoločnosť dopracovali do štádia, v ktorom pomerne významná časť občanov neverí ničomu, čo hovoria tí” hore “a“ ich “médiá. To je problém, ktorého existenciu sa “tí hore“ a “ich“ médiá a “ich“ thinktankisti snažia hodiť na zhubný vplyv Ruska, ale tým všetko v podstate len zhoršujú. Proste sme sa dostali do stavu, kedy už veľa ľudí systému, ktorý sa mohutne opiera o myšlienkovo vytunelovanú propagandu, jednoducho neverí. A to teraz fakt nehovorím o tých, čo veria na chemtrails. To je kategória sama o sebe. Problém je v tom, že Rusko s tým nič spoločné nemá, svojou blbosťou mu len nahrávame. A najhoršie na tom je, že netuším, či si to tí “hore“ vôbec uvedomujú,” poskytla portálu rozsiahlu odpoveď.
K veci ďalej dodala, že si nemyslí, že by nejako pomohlo, keby sa v médiách špekulovalo o podpaľačstve v Notre–Dame. Podľa jej názoru by to nič nezmenilo, pretože by “moslimobijci“ boli len na koni a našli by oporu. Myslí si tiež, že daný prípad môže byť pre vyšetrovateľov, ktorí na ňom pracujú, peklom.
“(…) Keď nakoniec poukážu napríklad na technickú závadu, tak im mraky ľudí neuverí a len sa “zabyčí” vo svojich protisystémových pozíciách, a keď by sa trebárs fakt prikláňali k tomu, že išlo o podpaľačstvo, najskôr budú“ zastavení “vo chvíli , kedy by mali ukázať na páchateľa, pretože by vo finále mohla vo Francúzsku hroziť skutočná občianska vojna… Je to fakt veľa nešťastná situácia, hoci, ako hovorím, požiare sa jednoducho dejú…” uzavrela vec Spencerová.
Ďalšia z otázok sa potom týkala Líbye a posilňovanie maršala Chalífa Haftara v tejto krajine. Portál pritom poukazuje na to, že práve Francúzsko, ale aj Egypt či Rusko, jeho počínanie skôr podporuje. Čo by však pre Líbyu znamenalo, keby krajinu ovládol práve on? A ako by na to reagovalo OSN? Aj na to sa novinárka pokúsila odpovedať.
“OSN je pri súčasnom rozložení síl vo svete, kedy si USA a Západ hádžu polená pod nohy s Ruskom a Čínou, už tak ochromená, že už žiadnu veľkú hanbu mať ani nemôže. Nikto od nej nič nečaká, a tak nemôže ani nič pokaziť. Uznanie islamistickej “líbyjskej“ vlády v Tripolise zo strany OSN je preto vlastne len dávnym prejavom toho, že ju kedysi chcel uznať Západ ako následníka Kaddáfího a Rusko sa (za prezidenta Medvedeva) pripojilo, pretože chcelo byť “svetové“, teda so Západom,“ myslí si.
Spencerová však tvrdí, že sa všetko môže ešte obrátiť – predsa len podľa nej ide o politiku. K tomu by podľa jej mienky stačilo, ak by Haftar okrem spojenectva s RF a Francúzskom zaručil aj nejaké ropné kontrakty tiež USA. “Zo vzbúreneckého generála sa cez noc stane “demokratickou hviezdou“, ktorú budú všetky médiá poslušne a nadšene velebiť do posledného dychu,“ dodáva.
Poukazuje tiež na to, že podľa USA súčasnú Haftarovu ofenzívu proti Tripolisu financuje Saudská Arábia, a to v rámci svojho klasického boja proti Moslimskému bratstvu.
“(…) Čo by na jednej strane dávalo zmysel, pretože v Tripolise naozaj vládnu Moslimskí bratia, ale vládnu tam už roky, takže nie je celkom jasné, čo Saudov malo vyprovokovať k tomu, aby Haftára podnietlili k dobytiu hlavného mesta práve teraz… Uvidíme, čo bude ďalej. S nastúpeným tempom “dobývania“ Tripolisu si o tom budeme rozprávať pokojne ešte pol roka…” povedala na záver Spencerová.