Sputnik V

NAŽIVO

Úrady vyhlásili večerný zákaz vychádzania v sýrskom meste Lázikíja. Reagujú tak na nepokoje vo štvrtiach prevažne obývanými alavitmi.

14:47

Väznený vodca Strany kurdských pracujúcich Abdullah Öcalan vyzval tureckú vládu, aby sprostredkovala mierovú dohodu medzi kurdskými Sýrskymi demokratickými silami a dočasnou vládou v Damasku.

14:29

Merz oznámil, že lídri z Európy a Kanady v utorok rokovali o vojne na Ukrajine. Podľa neho je v rokovaniach potrebná transparentnosť, a to aj zo strany Ruska.

14:20

Bielorusko zverejnilo video z nasadenia rakiet Orešnik na svojom území. Ministerstvo obrany informovalo, že v Bielorusku sa konala ceremónia pri príležitosti uvedenia týchto rakiet schopných niesť jadrové hlavice do bojovej služby.

14:06

Ruský minister prírodných zdrojov a životného prostredia Alexander Kozlov vyhlásil, že počet turistov cestujúcich z Ruska do KĽDR dosiahne tento rok 7000 a v budúcom roku ešte vzrastie.

13:58

Mníchovská prokuratúra výmenou za pokutu desať miliónov eur ukončila stíhanie ruského miliardára uzbeckého pôvodu Ališera Usmanova za porušenie zákona o zahraničnom obchode.

13:45

Ruský prezident Vladimir Putin poslal vianočné a novoročné pozdravy viacerým súčasným i bývalým zahraničným lídrom, politikom či pápežovi Levovi XIV., oznámil v utorok Kremeľ. Pozdrav zaslal aj slovenskému premiérovi Robertovi Ficovi. Informovala o tom správa agentúry TASS.

Z predstaviteľov európskych štátov dostalo pozdrav od Putina len niekoľko z nich. Podľa ruskej tlačovej agentúry sú medzi nimi maďarský premiér Viktor Orbán, srbský prezident Aleksandar Vučič či slovenský premiér Robert Fico.

13:27

Taliansko sa otvára nealkoholickému vínu. Daňový rámec pre jeho výrobu stanovuje nariadenie, ktoré v utorok podpísali ministerstvá financií a poľnohospodárstva v Ríme. Súbor pravidiel v oblasti spotrebných daní, povolení a distribúcie sa týka nápojov s veľmi nízkym obsahom alkoholu, maximálne do 0,5 %. Informovala o tom správa agentúry APA.

12:47

Rusko neposkytlo žiadny vierohodný dôkaz týkajúci sa svojich tvrdení, že Ukrajina zaútočila dronmi na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina v Novgorodskej oblasti. K takémuto útoku nedošlo, vyhlásil v utorok ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov medzičasom uviedol, že Rusko dôkazy o tomto útoku neposkytne. Protivzdušná obrana podľa neho útok odrazila. Informuje o tom správa agentúry AFP a príspevok šéfa ukrajinskej diplomacie na sociálnej sieti X.

12:46

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko podpísal v utorok v rámci amnestie pred Novým rokom dekrét o udelení milosti 22 osobám – 15 ženám a siedmim mužom. Z omilostených bolo 20 odsúdených za „extrémistické trestné činy“, čo je podľa agentúry AFP obvinenie často používané proti predstaviteľom opozície.

12:43
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Sputnik V odhalil prisluhovačov a vlastizradcov v slovenskej politike, ktorým nezáleží na životoch občanov, ale na presadzovaní amerických záujmov

Na Slovensku sa zo strany liberálnej kaviarne spustila štvavá antikampaň voči ruským vakcínam Sputnik V. Všetko zlé je však na niečo dobré. Už nie je potrebné hľadať amerických prisluhovačov a možno aj agentov. Oni sa prihlásili sami – svojim vreskotom a hystériou, ktorú vyvovali ohľadom nákupu vakcíny Sputnik V

Sputnik V
Na snímke zľava minister zdravotníctva SR Marek Krajčí, predseda vlády SR Igor Matovič a infektológ Pavol Jarčuška
❚❚
.

Nezvládnutá koronakríza, tisíce mŕtvych, zbytočné celoplošné testovanie, neliečenie ľudí? Nevadí! Problémom je ruský Sputnik!

Po roku vládnutia nastali v koalícii obrovské otrasy a hrozí dokonca jej rozpad. Nie však kvôli nezvládnutej koronakríze a tisíckam mŕtvych, ktorých má na svedomí neschopnosť zabezpečiť aspoň základné lieky ľuďom a amaterizmus tejto vlády. A dôvodom nie je ani nezmyselné celoplošné testovanie z hlavy premiéra.

Len minuloročné celoplošné testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19 stálo štát vyše 119,89 milióna eur, ako informovalo Ministerstvo financií (MF) SR. Nehovoriac o januárovom celoplošnom testovaní, ktoré nás taktiež stálo zrejme viac ako 100 miliónov eur.

.

“Atómové zbrane” proti covidu premiéra Igora Matoviča, ktoré mali vyriešiť situáciu s pandémiou, sa skončili fiaskom a situácii vôbec nepomohli, skôr naopak. V súčasnosti sme krajinou s najvyššou dennou úmrtnosťou v prepočte na počet obyvateľov.

Dôvodom vládnej roztržky a potenciálneho pádu vlády je paradoxne očkovanie, ktoré všetky vládne strany podporujú. Keď sa však jedná o vakcínu pochádzajúcu z Ruska, všetko je inak.

Začalo sa to v pondelok, keď na Slovensko prišli prvé várky ruskej vakcíny Sputnik V, v množstve 200 tisíc kusov, ktoré vybavil premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí na ne udelil výnimku. Dohromady ich majú prísť na Slovensko do konca júna až 2 milióny.

Rusofóbne médiá, Zaľudia a SaSkári zúria. Hrozí rozpad vlády

To však rozzúrilo rusofóbne médiá do nepríčetna. Tie začali chŕliť jeden nenávistný článok za druhým. Pridali sa aj niektorí vládni politici, najmä zo strán Za ľudí a SaS.

Prozápadný fanatizmus najviac prejavil poslanec a predseda európskeho výboru Tomáš Valášek zo strany Za ľudí, ktorý kvôli nákupu ruskej vakcíny vystúpil z koalície. Premiér Matovič na margo toho poznamenal, že ten len čakal na “sexy moment”, kedy by okázalo vystúpil z koalície.

.

Kritikou nešetrila ani predsedkyňa strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá už skôr označila ruskú vakcínu Sputnik V za “geopolitickú zbraň Moskvy.”

Situácia v strane Za ľudí je tak vážna, že sa hovorí dokonca o rozštiepení strany či o odchode z vlády.

 

Korčokove hybridné vojny

Štvavú antikampaň proti ruskej vakcíne spustil aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok (SaS), ktorý konšpiruje o tom, že vakcína Sputnik V je nástroj hybridnej vojny Ruska: „Nie je to dar, je to tovar, ktorý má svoju cenu,“ uviedol Korčok. Netají, že ruskú vakcínu vníma ako nástroj hybridnej vojny zo strany Ruska. „Rozdeľuje nás tu doma, rozdeľuje nás v zahraničí, spochybňuje procesy v Európskej únii,“ poukázal minister.

Ivan Korčok
Na snímke slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok

Korčok zároveň ide “na koberček” k americkému ministrovi zahraničia Antonymu Blinkenovi. Konkrétne sa má jednať o telefonický rozhovor. Podľa Korčovkých slov to nemá súvis so slovenským nákupom ruských vakcín. Uveríme mu?

.

 

Mierna Čaputová

S nákupom ruských vakcín nie je spokojná ani prezidentka Zuzana Čaputová. Svoj postoj však vyjadrila mierne: “Použitie ruskej vakcíny Sputnik V nie je prejavom odvahy či dôkazom diplomatického úspechu. Je to skôr rezignácia na pravidlá… Otvorenou otázkou je, či tento krok nezhoršil aj možnosti Slovenska zapožičať si od našich európskych partnerov už registrované vakcíny.”

 

Vládni politici hovoria o úspechu Putina 

Oveľa ostrejšie voči ruskej vakcíne sa vyjadrili mnohí vládni politici. Ondrej Dostál(SaS) napríklad hovorí o “úspechu propagandistických hier Putinovho Ruska.” Štátny tajomník ministerstva životného prostredia Juraj Smatana tvrdí, že “vakcínu Sputnik používa Putin ako propagandistickú zbraň.”

O ďalších rusofóbnych výrokoch politikov a novinárov sa dočítate tu:

 

Americkí prisluhovači sa prihlásili sami

Neuveriteľne masívny vreskot, nárek a hystéria liberálnych slniečok ohľadom vakcíny Sputnik V nám však pomohli odhaliť zásadné informácie.

Už nie je potrebné komplikovaným spôsobom vyhľadávať agentov a prisluhovačov USA pôsobiacich na Slovensku. A najmä v politike. Slovenskej informačnej službe (SIS) to výrazne uľahčilo prácu.

Americkí prisluhovači, ktorí na Slovensku kopú za cudzie záujmy, sa totiž prihlásili sami. A verejne už o nich všetci vieme. Stačí zobrať do ruky pero a papier a za pár minút je zoznam hotový.

Normálny človek a politik slúžiaci Slovensku a Slovákom by totiž kvôli vakcíne, o ktorej verí, že zachraňuje mnoštvo životov, nerobil takúto hystériu a nekritizoval by jej nákup. Tobôž by nehovoril, že vakcína je niekoho hybridná zbraň, či súčasť hybridnej vojny.

.

Zároveň možno začať otvorene hovoriť o vlastizrade. Svojím konaním totiž poškodzujú nielen záujmy Slovenska, ale aj zdravie ľudí žijúcich na Slovensku, nad ktoré nadraďujú svoje geopolitické hry.

Každý Slovák by mal mať právo slobodne sa rozhodnúť, ktorou vakcínou sa dá zaočkovať. A či vôbec. Nie každý sa chce zaočkovať len vybranými západnými vakcínami aj pre použité technológie, ktoré zatiaľ nie sú rokmi overené, a niektorí ani tými ruskými – pre použitie embryonálnych buniek v nich ako aj v západných.

Mnohým ľuďom môže vyhovovať práve vakcína Sputnik V, pretože je vyrobená na inej – rokmi overenej technológii , narozdiel napríklad od vakcíny Pfizer, ktorá zasahuje do genetiky človeka.

Proamerických mopslíkov a vlastizradcov však životy ľudí žijúcich na Slovensku nezaujímajú. Oni sa držia hesla “s USA na večné časy a nikdy inak.” Ide im len o to, aby sme boli prozápadní a aby sme kopali do Rusov. Ich cieľom je presadzovanie amerických záujmov, ktoré sú v rozpore s nákupom ruských vakcín.

 

.
Americký chrobák „is the new“ vakcína Sputnik V

Do veľkej miery pripomínajú tiež komunistických pohlavárov, ktorí básnili o Sovietskom zväze a spoločne s vtedajšími propagandistickými médiámi varovali pred “americkou biologickou zbraňou” – pásavkou zemiakovou.
Dnes sa od liberálnych propagandistov a niektorých vládnych politikov dozvedáme o “ruskej hybridnej zbrani” – vakcíne Sputnik V. História sa opakuje. Len v opačnom garde.

Samuel Gdovin

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Miroslav Urban

.
.
.

Herci sa búria. V Činohre SND by mala po Novom roku skončiť pätica hercov a herečiek, medzi nimi aj Pauhofová či Poláčik

V Činohre Slovenského národného divadla by mala po Novom roku skončiť pätica hercov a herečiek. Malo by ísť o hercov…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Tempo územných strát Ukrajiny sa zvýšilo a hrozí prielom na fronte

Tempo strát území Ukrajiny za uplynulý rok sa výrazne zvýšilo, vyhlásil dobrovoľník Taras Čmut

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Teherán zaradil Kráľovské kanadské námorníctvo medzi teroristické organizácie

Iránske ministerstvo zahraničných vecí v utorok označilo Kráľovské kanadské námorníctvo za teroristickú organizáciu. Podľa Teheránu ide o odvetu za to,…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Päť rokov od smrti generála Lučanského: Tragédia, ktorá sa už nikdy nesmie opakovať

Uplynulo päť rokov od smrti generála Milana Lučanského – od udalosti, ktorá hlboko zasiahla verejnosť a vážne narušila dôveru občanov…

30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vodu káže, víno pije. Vyvodí voči sebe dôsledky?

Poslanec KDH Martin Šmilňák nafúkal 0,16 promile . Po zrážke s lesnou zverou. Odstúpi?

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump je veľmi nahnevaný kvôli ukrajinskému útoku na Putinovu rezidenciu

Americký prezident Donald Trump uviedol, že ruský prezident Vladimir Putin mu povedal, že Ukrajina sa pokúsila zaútočiť na jeho rezidenciu…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vzdoruje

Volodymyr Zelenskyj uviedol, že Ukrajina sa v rámci akejkoľvek mierovej dohody s Ruskom nemôže jednoducho stiahnuť zo “svojho územia”. Zdôraznil,…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka optimisticky: PS, SaS, KDH a Demokrati majú najväčšiu šancu zostaviť stabilnú vládu

Štvorica strán PS, SaS, KDH a mimoparlamentní Demokrati má podľa lídra PS Michala Šimečku najväčšiu šancu zostaviť vládu, ktorá zostane…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tak typické pre farizejov z KDH. Poslanec Šmilňák po zrážke nafúkal

Poslanec KDH Martin Šmilňák mal dopravnú nehodu. Išlo o zrážku so zverou, dychová skúška odhalila alkohol

30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Vaše výroky budú kontrolované. EÚ spúšťa novú éru “bonzáctva”

Európska únia zverejnila zoznam „dôveryhodných” oznamovateľov „nenávistného” či „dezinformačného” obsahu na webe

30. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Soros sa nezastaví, naďalej financuje hlavných politických oponentov Trumpa

Fakty hovoria samy za seba. George Soros už roky financuje najextrémnejšie projekty radikálnej ľavice

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Obhajca Littler sa poďakoval bučiacim fanúšikom, že mu zaplatili odmeny

Obhajca titulu majstra sveta v šípkach Angličan Luke Littler postúpil už do štvrťfinále svetového šampionátu v Londýne, ale nebolo to…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Európski lídri po stretnutí Trumpa so Zelenským požadujú bezpečnostné záruky

Európski lídri po stretnutí prezidenta USA Donalda Trumpa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským požadujú bezpečnostné záruky pre Kyjev, uvádza denník…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko a Európa: Hybridná vojna je v niečom horšia ako plnohodnotná vojna

Brusel, 30. decembra 2025 - Celý minulý rok boli vzťahy medzi Ruskom a EÚ mimoriadne jasné. V novembri 2024 bolo…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Podľa Lavrova USA žiadajú ukrajinské voľby a právo hlasovať z Ruska

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Lavrov vyhlásil, že USA trvajú na organizovaní volieb na Ukrajine a zasadzujú sa za udelenie…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto je medzi Maďarmi najpopulárnejší?

Podľa prieskumu Maďarského inštitútu pre výskum spoločnosti z konca decembra vykazuje index sympatií maďarského predsedu vlády dvojciferný náskok pred predsedom…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Na vojenskom letisku v Kuchyni pristáli ďalšie tri nové stíhačky F-16

Na vojenskom letisku v Kuchyni pri Malackách pristáli v utorok tri ďalšie nové stíhačky F-16 pre Ozbrojené sily SR. Pôvodne…

30. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Produkty z 90. rokov, ktoré boli kedysi hitom, no dnes sú len kúsky minulosti

Produkty, ktoré v 90. rokoch pôsobili futuristicky a nevyhnutne, dnes vyvolávajú skôr úsmev než obdiv. Kedysi sme sa vďaka nim…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

AfD už nie je vylúčená z Mníchovskej bezpečnostnej konferencie

Členovia najväčšej nemeckej opozičnej strany, pravicovej Alternatívy pre Nemecko , boli pozvaní na Mníchovskú bezpečnostnú konferenciu. Dva roky však bola…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tomáš Bobček sa stal najužitočnejším hráčom jesennej časti poľskej Ekstraklasy

Útočník slovenskej futbalovej reprezentácie Tomáš Bobček, pôsobiaci v poľskom klube Lechia Gdansk, je nielen najlepším strelcom tamojšej Ekstraklasy 2025/2026, ale…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Rusko momentálne nemá v úmysle zaútočiť na žiadnu pobaltskú krajinu, tvrdí estónsky šéf rozviedky

Rusko v súčasnosti nemá v úmysle zaútočiť na žiadnu pobaltskú krajinu ani na Organizáciu Severoatlantickej zmluvy ako celok. V rozhovore…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Po útoku na prezidentskú rezidenciu sa na mapách ruského generálneho štábu objavia nové oblasti Ukrajiny

Rusko, 30. decembra 2025 -Vytrvalosť, s akou Zelenskyj odmieta rokovania za ruských podmienok, vedie k tomu, že časť ruských území,…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Kéry: „Bez pravdy o minulosti nebude mier v budúcnosti. A bez mieru nebude Európa“

Krátko pred vianočnými sviatkami adresoval popredný americký ekonóm a politológ Jeffrey Sachs otvorený a značne kritický list nemeckému kancelárovi Friedrichovi Merzovi. Marián…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Čo o vás môžu prezradiť čmáranice na papieri?

Čmáranice, ktoré si nevedome kreslíme počas telefonovania, porád alebo premýšľania, môžu odhaliť viac, než by sme čakali. Odborníci tvrdia, že…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Po rozhovore Trumpa a Putina sa Zelenskyj spojil s Witkoffom

Po rozhovore amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spojil so Stevom Witkoffom

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätá Anysia

Nebojácna svedkyňa

30. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pakistanský premiér odsúdil útok na Putinovu rezidenciu

Pakistanský premiér odsúdil útok na Putinovu rezidenciu, ktorý oznámila Ruská federácia a za ktorý Moskva obvinila Ukrajinu

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nový výskum spája aj malé množstvo alkoholu s rakovinou úst

Podľa najnovších výskumov už jeden alkoholický nápoj denne zvyšuje riziko rakoviny ústnej dutiny o 50 percent

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Úrady vyhlásili večerný zákaz vychádzania v sýrskom meste Lázikíja. Reagujú tak na nepokoje vo štvrtiach prevažne obývanými alavitmi.

14:47

Väznený vodca Strany kurdských pracujúcich Abdullah Öcalan vyzval tureckú vládu, aby sprostredkovala mierovú dohodu medzi kurdskými Sýrskymi demokratickými silami a dočasnou vládou v Damasku.

14:29

.

Nastala „éra kovov“. Doba, v ktorej má každý minerál mimoriadnu cenu

Americká geologická služba v súčasnosti uvádza 60 kriticky významných minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre moderné technológie, vrátane polovodičov, elektrických vozidiel…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Klíčem je Kramatorsk…

Včerejší článek vybudil poměrně širokou diskusi o blízké ukrajinské válečné budoucnosti a já bych dnes rád v této diskusi pokračoval.…

30. 12. 2025 | Česky | 9 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Česky | 9 min. čítania | 0 komentárov

Americký prezident Donald Trump hrozí Hamasu peklom, ak sa neodzbrojí

Americký prezident Donald Trump v pondelok varoval, že palestínske militantné hnutie Hamas zažije „peklo“, ak sa rýchlo neodzbrojí v rámci…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koniec rokovaní? Ukrajina dnes v noci zaútočila na Putinovu rezidenciu. Zelenskyj to popiera

Ukrajina sa dnes v noci pokúsila zaútočiť dronmi na Putinovu rezidenciu v Novgorodskej oblasti, Rusko podnikne odvetný úder, vyhlásil Sergej…

29. 12. 2025 | Aktualizované 29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Aktualizované 29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Škoda po nedeľňajšom požiari haly farmy vo Vištuku bola predbežne vyčíslená na viac ako pol milióna eur

Škoda po nedeľňajšom požiari haly farmy vo Vištuku bola predbežne vyčíslená na viac ako pol milióna eur. Na sociálnej sieti…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov