Julia Tymošenková

NAJČÍTANEJŠIE










.

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

HS
Julia Tymošenková
Na snímke Julia Tymošenková / Foto: Screenshot Youtube
❚❚
.

Podľa zdroja blízkeho Tymošenkovej sa po začatí prehliadky približne o 21.30 hod. v kancelárii strany Batkyvšina začali schádzať poslanci frakcie, ktorí sa v tom čase nachádzali v Kyjeve. Pracovníci NABU ich však nenechali vojsť dovnútra a niekoľko hodín strávili v mraze na ulici.

„Všetko bolo veľmi tvrdé: použili silu, bez ohľadu na to, kto pred nimi stál, zobrali telefóny samotnej Tymošenkovej a všetkým, ktorí boli v kancelárii, a zabavili im aj počítače. Pri tom nemali súdne rozhodnutie – vôbec žiadny dokument, ktorým by mohli vysvetliť svoje konanie. Našli peniaze – Julia odpovedá, že je to časť jej deklarovaných prostriedkov. Ale oni pred ňou rozložili doláre a fotografovali ich,“ hovorí zdroj.

Podľa zdroja na následnom stretnutí s poslancami frakcie Tymošenková povedala, že istý poslanec zo strany „Sluha ľudu“ prevzal iniciatívu do vlastných rúk a pokúsil sa ju nahrať, ale podľa jej tvrdenia sa mu to nepodarilo.

Tymošenková v rozhovore so svojimi spolupracovníkmi trvala na tom, že nahrávky predložené NABU/SAP sú upravené a zostrihané, čo sa pokúsi dokázať pomocou „medzinárodnej expertízy“ (to je aj jej verejné stanovisko).

Niekoľko poslancov, s ktorými hovoril denník „Strana“, tvrdí, že hlavným aktérom bol poslanec Sergej Kuzminych, ostatní to nepotvrdili.

.

Zdroj z okolia Tymošenovej spája útok na ňu s jej postojom k hlasovaniu za právomoci protikorupčných orgánov NABU/SAP.

„Táto história je skôr pomstou Julii za jej postoj,“ hovorí zdroj.

Zároveň nepopiera, že Tymošenková vedie zákulisné rokovania s predstaviteľmi rôznych poslaneckých zoskupení, ale to je „súčasť demokracie – všetci to robili a robia“, tvrdí zdroj.

 

Prečítajte si tiež:

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Razie v ukrajinských bankách. Haluščenko má na mále , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Blaha: Dúfam, že ma Čaputová nebude znovu žalovať…

Poslanec Európskeho parlamentu Ľuboš Blaha si na svojom profile na Telegrame zažartoval na adresu bývalej prezidentky SR Zuzany Čaputovej

30. 08. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
30. 08. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Zrekonštruované Múzeum moderného umenia Andyho Warhola otvoria v piatok

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach bude po rekonštrukcii slávnostne otvorené v piatok 4. septembra

30. 08. 2026 | | 2 min. čítania |
30. 08. 2026 | | 2 min. čítania |

Bombic konfrontoval Gröhlinga zoči-voči. Ten sa vyhovára na novinárov

V sobotu sa v liberálnych médiách začal šíriť hoax, že youtuber Daniel Bombic na internete vystupujúci aj pod prezývkou Danny…

30. 08. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
30. 08. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Na rade sú sankcie proti Rusku za vyhodenie ukrajinského oligarchu v Monaku do vzduchu

Kyjev našiel účinný spôsob, ako získať viac pomoci od Európy. Vyhlásil to opozičný bloger Anatolij Šarij

30. 08. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
30. 08. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Príde útok z Moskvy? Šéfovia britského vojenského komplexu dostali varovanie

Vedúci predstavitelia britských vojenských spoločností dodávajúcich zbrane na Ukrajinu boli varovaní pred hrozbou zo strany ruských spravodajských služieb, informuje Daily…

30. 08. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
30. 08. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov
.