Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prešovskej univerzity Anna Polačková, tábor je realizovaný dennou formou. Jeho cieľom je ponúknuť deťom množstvo pohybových činností, ktoré ich budú motivovať, baviť a zároveň podporia ich fyzický, ale aj psychický rozvoj.
„Pri posudzovaní pohybovej aktivity detí je potrebné brať do úvahy, že patria k pohybovo najaktívnejším segmentom populácie. Deti majú biologickú potrebu byť spontánne aktívne. Pokiaľ objem ich pohybovej aktivity presiahne 60 minút za deň, možno očakávať aj zdravotný efekt,“ vysvetlila prodekanka pre vedu a rozvoj FŠ PU Lenka Tlučáková.
Animátori si pre účastníkov tábora pripravili rôznorodé pohybové aktivity a hry, ktoré sú dopĺňané o prednášky zamerané na poskytovanie prvej pomoci, histórie športu, ale aj jej súčasnosť.
„Aj tento rok sme pre deti pripravili nové aktivity. Tradičné športové hry a pohybové aktivity sme doplnili o tie menej známe, ako sú napríklad ringo, ringet, ogo, florbal, bedminton, stolný tenis, intercross, indiaca. Pripravili sme taktiež úplne nové aktivity v podobe slicke line a zábavnej hry spickeball rozvíjajúcej rýchlosť a reakciu detí,“ priblížil odborný asistent FŠ PU Pavol Čech, ktorý projekt koordinuje.
Ako doplnil, na zvládnutie konkrétnych športov je potrebné dokonalé ovládanie pohybových zručností, medzi ktoré patrí napríklad hádzanie a chytanie, kotúľanie, šplhanie, skákanie, chôdza a beh, či plazenie. „Osvojovanie i týchto motorických zručností je predpokladom pre rozvoj pohybových schopností, a to isté platí aj opačne,“ dodal Čech.
Denný tábor prebieha tradične v štyroch týždňových turnusoch. Prvý začal 15. júla a posledný vyvrcholí 9. augusta.